• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
ahoj holky..meli jste nektera prosim prosim tehu cukrovku a rodily jste v Pv??
6. bře 2012 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
denousek:moje sestřenka měla těhu cukrovku,bylo mi ji líto,nabrala přes 30kilo
7. bře 2012 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denousek Rozhodně vím o mamince tady od nás, která měla těhu cukrovku a rodila tady v Prostějově. Je to Editah222 :slight_smile:
7. bře 2012 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@editah222 tak kde te mám :grinning: sem s infem :slight_smile:
7. bře 2012 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marselina tak to ja mam 8kg nahore... :slight_smile:
@denousek a co tě zajimá?
Rodila jsem s těhu cukrovkou 2x. První těhotneství jen na dietě a bylo mi řečeno, že nejpozdějí v 38+5 vyvolání (cukrovka byla celkem dobře kompenzovaná), ale stihla jsem porodit před vyvoláním.
Druhé těhu na inzulinu (dobře kompenzované) a opět mi bylo naplánované vyvolání na cca 39tt, zas jsem porodila o něco dřív.

Po celou dobu pobytu v nemocnici (14dní) jsem měla nasazenou diabetickou dietu.

Při obou porodech mi byla glykemka zkontrolovaná při příjmu a má se kontrolovat ještě každé 2 hodiny porodu, to se ani u jedno porodu nestihlo (první 2 hodiny a druhý asi do půl hodiny po příjezdu do porodky), ale mělo by to tak být.

Po prvním porodu mi nikdo v porodnici nikdy glykemku nekontroloval, po druhém porodu každé ráno, ale to jen díky tomu, že jsem s mimoušem ležela na dětském a tam jsou ty sestřičky akčnější :grinning:

Nevím co víc napsat, když tak se ptej.

Jo, od toho vyvolávání se upouští pokud je cukrovka kompenzovaná a plod je normálně velký. Já jsem si při každé kontrole vynutila i utz, celkem ochotně mi byl vždy udělán, stejně jako průtoky pupečníkem.
8. bře 2012 v 06:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denousek Jo a já nabrala v prvním těhu 3kg a v druhém asi 4kg :grinning: :grinning: Po porodech jsem vždycky zhubla, bohužel ani to nestačilo, výchozí váha je děsná :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. bře 2012 v 06:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ahoj, nemáte prosím některá tip na fotografa z PV, který fotí miminka? Je nám týden a 5 dnů a chtěli bychom někam zajít, ale netuším kam..
14. bře 2012 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulka22 já byla se s naším rarachem v Mika pasáži ve foto expresu, byli jsme spokojení. sice malej měl už rok a půl, ale myslím, že v reklamních tabulích mají i prcky..však se podívej, mají web stránky a na městě i v té pasaži fotky vystavené
15. bře 2012 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulka22 Ahoj,my byli až u Rousínova u jedné fotografky,ale za svobodna jsem byla samotná v ateliéru u Simony Havlíčkové a spokojená :slight_smile: Miminka fotila,ale jak je to teď netuším,mrkla bych se taky asi radši na ty webovky...A nebo teď byla zrovna kamarádka u Heleny Kadlčíkové a pěla samou chválu... :slight_smile:
15. bře 2012 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky prosím nemáte někdo číslo na paní co šije peřiny v Krasické ulici, jmenuje se Anežka Hajková, měla jsem na ní číslo na pevnou linku ale už ji asi lzrušila. dík za info
15. bře 2012 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky maminky a budoucí maminky, nevím jestli to sem patří, začala jsem píct dortíky potahované marcipánem, tak pokud by některá měla zájem pro svého prcka či někoho jiného, stačí napsat na facebook. Posílám odkaz s fotkama tak můžete mrknout, jsem z okresu Prostějov (Dětkovice). Teď zrovna budu mít období dětských dortů, tak budu dávat fotky postupně. Dělám to proto, že mě to hrozně baví a každým dortem se zdokonaluji a věřím, že moje dorty chutnají :slight_smile: Jsem schopná upéct o co si řeknete, i 3D dorty.
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.317878494895398.99001.100000197515674&type=3
29. bře 2012 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,už na mě jde asi jarní únava,jsem nějaká hotová.Co teť chodím do práce všechno mi strašně utíká a přijde mi že nemám na nic čas ach jo.
30. bře 2012 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem přejem veselé Velikonoce.
Venku to ale vubec nevypadá,je to tam jak na Vánoce.
8. dub 2012 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ke kterýmu datu vám chodí rodičák?Mě chodí pokaždé jinak.
9. dub 2012 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mery83 Ahojky :slight_smile:, mně chodí tady pokaždy jinak. Buďme rády, že aspoň nějaky ty penizky přijdou :slight_smile:.
10. dub 2012 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
i mně jinak,tento měsíc mi došel už v pátek :wink:
10. dub 2012 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marselina Jo jo taky jsem koukala jak péro že už došel tak brzo.
10. dub 2012 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simkat To jo,každá koruna je dobrá,ale kdyby dali víc taky bych se nezlobila
10. dub 2012 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu se k vám přidat. Mám skoro dvouletého syna a s manžele jsem se přestěhovala pár kiláků od Prostějova. Nikoho tady neznám, tak si tady připadám jako kůl v plotě.
20. dub 2012 v 07:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
A odkud jsi?
20. dub 2012 ve 14:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teď z Lobodic je to asi 15km od Prostějova.
20. dub 2012 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, to je myslím směr Tovačov. Tak to já jsem ze Smržic.
20. dub 2012 ve 21:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adikaba jo jo je to směr Tovačov. Tak to jsme každá na opačné straně Prostějova
:frowning2:
22. dub 2012 v 07:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to jsme, ale věřím, že tam nějakou spřízněnou dušičku najdeš. A v Tovačově je pěkné koupání, tak to v létě můžete využít. No a napsat si můžeme i tak, když jsme každá odjinud :slight_smile:
22. dub 2012 ve 13:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adikaba Snad ano. Psát si určitě můžeme. Jak staré dítko vlastně máš?
22. dub 2012 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zumat Ahoj já jsem taky z opačné strany.Bydlím u Němčic nad Hanou.
23. dub 2012 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zumat já jsem taky z opačné strany, než tady všichni- Náměšt na Hané...:slight_smile: ale podrbat se dá i tak, i když je pravda, že taky jsem ve stadiu hledaní spřízněné duše tady u nás v městysi.
23. dub 2012 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zumat Mám dvě děti, starší Ondra bude mít v létě 4 roky a mladší Adélka bude mít 2 roky. A ty máš jedno dítko?
23. dub 2012 ve 20:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek