• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
Ahoj Hani, prosím, prosím :slight_smile: Má nádherný dortíky a Sebastianek chce auto Buráka nebo Bleska :dizzy_face: Asi taky znáte, ne? :grinning: A jinak jak se máte, Mareček už je veliký chlap, že :slight_smile:
7. říj 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky prosím nevíte kam se přestěhovala paní s obchodem s dětským oblečením co byl za radnicí? myslím že ta ulice je Kravařova ale nejsem si jistá. děkuji za info
7. říj 2012 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petula7. Ahoj,jj je to Kravařova a jsou přestěhovaní v Arkádě,-)
8. říj 2012 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyen Pošlu ti to do zprávy:slight_smile: Dorty má nádherný a chuťově taky moc dobrý,měli jsme od ní už několik a nedám na ni dopustit :grinning: Jinak se máme dobře,chodíme zatím na 5 dní v měsíci do školky, od prosince pak už každý den na ty 4 hodinky,tak uvidíme.Marečkovi se tam strašně líbí,tak snad mu to vydrží...a jak se máte vy? :slight_smile:
8. říj 2012 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyen ahojík, jj, burák a blesk u nás fičí na všem:slight_smile: až mě to už nebaví. JInak dort jsme od p. Klevetové měli taky a taky moooc chutnal a líbil se.
@hannn já myslela, že chodí na celý měsíc...super, že se mu tam líbí, to je prima.
8. říj 2012 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Nene Pavli,do 3 let nemůže...ale chce tam bývat celý dny,až si připadám blbě,že "sedím" doma a dítě je tam od půl 8 až do 4 skoro,jenže co nadělám :unamused: Učitelky mi to teda samy nabízely furt,že je zlatej a že to není problém,ale i tak...
Jinak u nás teda frčí momentálně Mickeymouse, na auta zatím moc není :slight_smile:
8. říj 2012 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn já štěpku vodím tak mezi osmou a půl devátou a o půl třetí si ho beru, aby se z něho učitelky nezbláznily:slight_smile: taky se mu tam moc líbí, ale znáš ho, je to divoch,,,:_)
8. říj 2012 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Taky ho budu vodit už později,ráno je tma,zima a aspoň se vyspíme :slight_smile: My máme teprve o půl 3 svačinku,takže je ideál tak ve 3,jenže to jdou vždycky ven a ten řve,že chce jít taky,takže už to bojkotuju a jdu tam až mezi půl 4-4,to si stihne ještě i pohrát :slight_smile:
8. říj 2012 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn Hani, díky, už jsem s Katkou na dortíku domluvená :slight_smile:
8. říj 2012 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Pavli, tak to mají kluci stejný autový zájmy :grinning: U nsá je největší borec Burák :dizzy_face: Co Ondrášek? Taky máš pocit, že to hrozně rychle letí s těma dvěma človíčkama? :wink:
8. říj 2012 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn
@pajinka29 vaši kluci jsou teda školkový borci, holky :wink: To vám v dobrým závidím. My chodíme znovu se slzičkama, celá září bylo dobrý a jen jsem si to pochválila kamarádce, druhý den to bylo jinak.
8. říj 2012 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn Mickey mouse u nas letěl, kdyý měl Sebík dva roky a s ním mašinka Tomáš...teď jsou to Cars, Sebík je ostříhaný nakrátko a já se dojímám u fotek, kdy byl malinkatý človíček :slight_smile: Holky, je to cvrkot, nějak rychle rostou miláčci naši:wink:
8. říj 2012 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyen Nz :slight_smile: A kam do školky vůbec chodíte? Já mám taky právě strach,že až tam bude bývat třeba každý den,tak už z toho tak nadšenej nebude :unamused: Mašinka Tomáš taky frčela dřív,pak Mašinkov a teď, jak jsou ty knížky s DVD Mickeyho,tak jedině toho...
JJ,taky jsem nedávno seděla u fotek,jen z druhého roku(děláme prababičkám kalendáře k Vánocům) a říkala jsem si,jak ten čas děsně letí...Letí to tak i s tím druhým?Možná ještě víc,ne? :slight_smile:
8. říj 2012 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn aha, no on má sváču mezi čtvrt na tři a půl a já, než se tam dohrabu s kočárem, tak ve dvě vycházím...taky se mi stalo,ž e se vypravovali ven a řval jak tur, že nechce jít domů..ale raději si ho vezmu i přes ten řev, at si ho taky užiju, a dělám s ním něco taky já-když dojdem domů, většinou je čas na to,abysme spolu něco malovali, nebo skládali puzzle atd a nelítal tak jen po venku
@lusyen Lucko, no jo, letí to děsně. Ondrášek je zlatíčko a oproti štěpkovi se mi zdá být neskutečně klidné dítě. Jen ted se trošku pokazily noci, budí se častěji na kojo, no jo, co se dá dělat. Ale jinak je zlatej. A Sebík teda celé září atd ok a zničehonic začal plakat? A nepátrala jsi, co se stalo?
8. říj 2012 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn toho se neboj, jak už tam zapadl a našel si kamarády, tak to bude v pohodě pořád...
8. říj 2012 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Jj,to je jasný...já tím,že jsem s ním doma pořád krom těch 5 dní,tak to stíháme všechno,malování ho teď děsně chytlo,koupili jsme šablony,tak furt malujeme zvířátka babičkám,tetám apod. :slight_smile: Jinak děkuju za uklidnění,doufám v to :slight_smile:
8. říj 2012 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn no, štěpku právě to malování moc nebere, tak se ho k tomu snažím navést...ale miluje puzzle, tak to ted skládá jak das, a taky navléká korálky atd..prostě se ho doma snažím trošku zklidnovat...
8. říj 2012 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hannn a šablony takové to, jak to tužkou objíždí?
8. říj 2012 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 jj...zezačátku než to pochopil si teda maloval,jak chtěl,ale teď už na to přišel a má vždycky radost,když se mu to povede,pak to podle předlohy domalujem,jakože mu třeba říkám,co tam chybí a on oči,uši,ocas,tlapky a tak a pak to nese babičce a je celej šťastnej,když ho pochválí... :grinning:
8. říj 2012 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hannn to je fakt šikulínek, uplně vidím, jak je nadšeny z pochvaly...
8. říj 2012 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, přidávám se, jestli dovolíte :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jsem přímo z Pv :slight_smile:
13. lis 2012 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,vítám tě tu...akorát to tu teda už moc nežije :slight_smile: Všimla jsem si vašich vybraných jmen pro prcka,pěkná,líbí se mi obě dvě :wink:
16. lis 2012 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky strašně dlouho sme tu nebyla:frowning2:(
mám otázku jak snesly vaše dítka nastup do školky nás teda letos nevzali Luky má 3roky až v lednu ale sme doma s druhým prckem a tak si myslím že nebudeme mít šanci ani příští rok :frowning2:(( no ale k zapisu pujdme.
zkoušela sme ho dávat tedka do školičky co MC cipíska ale museli jsme to zrušit prostě to nedaval no hruza tak se jednou děsím uplně školky
a ještě otázečka nevíte kde bych mohla mít čanci aby se dostal do školky nemyslite si že se ho chci zbavit ale přece jen potřebuje se socializovat a myslím si čím později to přijde tím to bude jen horší asi mě možná tady někdo odsoudí že ho chci dostat do školky když sme doma ale kdo má dvě dítka tak po sobě tak pochopí že chci aji čas na toho mladšího.tak mě prosím neodsuzujte děkuji:slight_smile:
19. lis 2012 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukza ahojík, rozhodně tě tady nikdo odsuzovat nebude...já myslím, že tohle tady chápou uplně všechny...ten můj to zvládl bravurně. Ale tušila jsem, že problém v tomhle nebude, vždy chtěl mezi děti, miloval všechna mateřská centra a pořád hulajdal, že chce do školky. Jinak bych se nebála, že nebudete mít šanci, když máš druhé doma. Ono hlavním kriteriem je především věk prcka. Dokonce jsem někde četla, že se maminky odvolávaly u ombudsmana s tím,že dítě má nárok na školku, předškolní vzdělávání bez ohledu na to, zda je matka doma s druhým, nebo nezaměstnaná a uspěly a mnoho školek tedy to, že jsi doma, nebere jako minus. Mohla by ti poradit třeba @hannn , ta má taky prcka ve školce a myslím, že se třeba i dovídá mezi maminkami, jaký je aktuální stav...
20. lis 2012 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukza Ahoj,já tě taky naprosto chápu-rodičák mám až do 4 let malýho a jsem zatím doma(dálkově studuji),ale malej taky kolektiv vyžaduje a mezi dětmi se mu líbí,takže proč by nemohl do té školky chodit,i když jsem doma,že :slight_smile: Chodí teda jen na 4 hodinky denně,takže je to fajn,že je půl dne ve školce a půl dne si užíváme spolu doma.Nemůžu si to vynachválit,on si pohraje a je v kolektivu,já si podělám něco doma nebo do školy a spokojenost je na obou stranách :slight_smile:
Jinak do školky se taky těšil,od prázdnin jsme o tom pořád vykládali,takže veděl přibližně do čeho jde a co ho tam čeká.Ale ve třídě jsou děti,kteří ráno plačou pořád i teď v listopadu,sice jen pár,ale někomu to prostě trvá dýl než si na všechno zvykne,asi to chce neustupovat a pěkně vysvětlit,co se tam bude dít a ujistit ho,že maminka se pro něj vždycky vrátí :wink: I když chápu,že to musí být na nervy...
Malej je ve školce J.Železného,školka má velkou kapacitu(možná největší ve městě,ale to nevím jistě),takže tam byla šance asi největší.Jak píše Pavla,rozhoduje věk dítěte,potom další kritéria a to,jestli je maminka doma nebo ne,by rozhodně rozhdovat nemělo!Takže to zkuste,přeci jen u zápisu už bude mít 3 pryč :wink:A třeba u nás ve třídě je tak polovina dětí,jejichž maminky jsou na mateřské s druhým dítkem :wink:
20. lis 2012 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hannn tak už chodíte každý den? super, že si to nemůžeš tak vynachválit...
20. lis 2012 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jen tak rychle jsem přečetla a nechci moc reagovat....ale musím říct, že do školky J. Železného tady na sídlišti nevzali holčičku mojí kamarádce, protože je doma s další holkou...ani loni, ani letos a malá má už 4 roky. Takže se na mě nezlobte, ale rozhodně to není o věku dítěte. To by totiž třeba zrovna Hanče nemohli malého do té školky vzít, když tu malou od kamarádky taky nevzali. Prostě nedělejte si iluze...o tom to rozhodně není.
Teď to opravdu nemyslím zle Hani, neuraz se...jen prostě tak, že nevím podle čeho to berou...ale podle věku neee :slight_smile:
20. lis 2012 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Jj,Pavli,chodíme...je to fakt fajn,toho půl dne sice uteče,ale teď mám nejvíc seminárek a školu až do Vánoc,takže se na to můžu aspoň v klidu soustředit,pokračuju jako teď zrovna pak hned poo jak usne,takže s polední přestávkou na to mám fakt víc času :slight_smile:
@zuzik28 Já se nemám proč urážet,já ty děti do školky sama nevybírám :wink: Při zápise jsme obešli školky 4,iluze jsem si nedělala vůbec,protože mě hned na zápise odpálkovali,že jsme moc malí a stejně nás nakonec vzali sem,máme tam ještě jedno tak malý dítko ve třídě,jako jsme my,jinak tam jsou vesměs od 3,5 roku ty děti namíchaný.Jak to chodí v ostatních školkách nemůžu posoudit,jen říkám,jaká je situace zrovna u nás ve třídě-maminek na mateřské s druhým dítkem tam máme dost a hlavním oficiálním kritériem pro přijetí byl věk.Ale dovnitř člověk samozřejmě nevidí...
20. lis 2012 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29
@hannn holky strašně moc děkuji jste zlatička a víte já se bála že měn odsoudíte už sme se s tím setklaa že proč chci dát lukyho do škoky když sem doma že si mužeme hrát spolu atd.
a luky takyx furt říkal že chce do školky a já mu furt říkala že nás nevzali ale třeba příští rok už ho vezmou a tak sem se rozhodla že ho dám do té školičky aspon na tu hodinu a pul týdně aby byl sám beze mně a najednou přišel zlom pláč ale strašný že aji oni říkali že to nemá cenu to se stalo jak tam byl potřetí a od té doby tam nechceš nevím co se tam stalo že najednou to bylo tak šilené ale on prý nechce s dětmqa zpívat a kdyxž ztačali tak utekl do domečku a tam plakal po mamince a přitom doma zpívame furt a moc rád ale tam se toho bojí a asi to je to proč tam nechce být když tam jsem s nim a oni začnou zpívat tak mě hned říká že se mu to nelíbí a že nechce a tak jde bokem a hraje si.
ale máte pravdu tedka už bude mít po 3roku tak snad máme šanci a já bych taky chtěla jen na dopoledne no uvidíme zda nás vezmou:slight_smile:)

@hannn to je školka na sidlišti svobody že ?tam sem loni chtěla jít ale rpý strašný naval tak sme to vzdala šla sem na melantrišku a do parku na mánesku.a musím říct že až když se si šla pro rozhodnutí tak mě řekly že všude braly děti jen ty co měly 3roky do prosince a mi je máme až v lednu ale teda nedovedu si představit kdybych měla jít do práce a neměla ho kam dát.kámoška to vyřešila že vozí dítko až kamci cca 15km za prostějov jen aby měla dítko ve školkce je s druhým doma ale to sem já nechtěla chci bay hodil už s dětma co bude pak možná ve škole atd. a neměla si maleho aji v jeslích na sidlišti protože prý pokud tam dítka chodí do jeslí tak automaticky jak má tři ho vezmou do školky at je maminka doma nebo není to mě teda říkala kámoška

ještě jednou moc děkuji a púrosím chci se ještě zeptat chodíte někdo za lázně co toho café prý tam je něco pro děti je to pravda já byla jen v pirátovy a na kostelecké v princi ale nic s toho už nechci druhý syn má rok a tak pirát pro něho není a v princi když vidím že tak skáčou ty veliké dítka a je jich tam moc tak tomu moc nevěřím že ho pohlidají dobře.
20. lis 2012 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukza Nz :slight_smile: JJ,je to ona...my to máme blízko k baráku,jinak jsme na Melantrišce byli taky,ale tam bych malýho moc dávat nechtěla,na Moravské a na sídlišti v té,co provozuje CMG-tam by se mi to pro malýho líbilo ze všeho nejvíc,ale bohužel je tam jen jedna třída a předškoláci měli samozřejmě přednost,s čímž se dalo počítat :slight_smile: V jeslích jsem malýho nikdy neměla,tak to nemůžu posoudit,jestli to tam fakt tak chodí :unamused:
Jinak do kavárny s malým nechodím nikam,do Piráta se chystám asi od té doby,co tam je a nějak jsem tam ještě nedošla :slight_smile:
20. lis 2012 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek