• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
autor
nazdárek,tak to jste mě překvapily.Nemají jen nějaký lístky co jsou do konce března???Pak třeba budou s delší lhůtou ne????
23. bře 2009 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy!!!

Dadli ani nevíš jak ráda bych jela :slight_smile: jenomže jednak já ještě kojím a jednak se mi nedostává financí jaksi.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :unamused: .
Ale to asi na mateřské lepší nebude, co?
Jo prozraď mi, jak jste trénovali to UM? Malá totiž nemá ani dudlík od narození, nechce flašku, nechce pítko... prostě zatím jen prseno... a já jí nechci na večer dávat kaši, protože jí nějak nejede a vždy se mi po ní poblinká :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Tak jsem myslela, že jí začnu učit na UM aspoň na večer a nevím jak na to a hlavně z čeho!!!

Add. Metalka - mluvila jsem s mou býv. spolužačkou - pracuje tam a ta mi říkala, že pro jistotu mám jakékoliv lístky donést do července, prý to chtějí nějak krouhnout ty příspěvky... tak jsem zvědavá, ale o březnu nic neříkala :wink:
23. bře 2009 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

Reni mě se Jaroušek nakonec naučil pít UM z pítka od Aventu. Flašku vůbec nechápal, tohle se časem naučil.
23. bře 2009 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kolči a odkdy ti z toho pítka pije? A ještě kojíš?

Jak už tu psal i Verdík, že nedává na večeři kaši... jenomže já ještě nemám tolik možností s jídlem v těch 8-mi měsících..

Holky blbá otázka jak poznáte, jestli má dostatečné porce, nebo naopak jestli se nepřejídá? Sárinka je totiž takový zlatíčko, že ikdyž nechce, tak to stejně všechno sní a naopak kdyby měla hlad, tak to na ní snad ani nepoznám.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Ale tu kaši bych chtěla nějak řešit, připadá mi po ní fakt zabetonovaná... :frowning2: a je pro ni na noc těžká..
23. bře 2009 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Reni myslím od půl roku. (když hlídali naši, tak z něj dávali odstříkané MM), nene už nekojím, kojila jsem do osmého měs. Já kaši dávám, ale jen některé, mívá taky bolení po některých.
23. bře 2009 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jája když už nechce, tak neotevře pusu :sweat_smile:
23. bře 2009 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak dnes jsme byli dopo za Martinkem od dadli, byla sranda, jak Martinek chtěl vždycky tu hračku co měl Adámek :grinning: :grinning: udělala jsem nějaké fotečky,tak je vložím i ty jak byla u nás kolca s Jarouskem, ale dnes ne, neboť jsme ještě večer byli s dadli a kamoškama ve fiestě na vínečku, takže dnes takový prima babský den :slight_smile: :slight_smile:

renci já myslím, že to chce zkoušet a zkoušet a malá přijde na chuť i nakonec tomu UM, co vím, tak od švagrové Filípek taky nechtěl UM a po týdnu už pěkně pil z flašky sám, dadli ti určitě napíše, jak to bylo u Martinka, on taky nemá dudlík :slight_smile: :slight_smile:
a k té večeři, i když má Sárinka 8měsíců a kašičky ji moc nejedou, co takhle uvařit brambůrku se zeleninkou nebo třeba rýžovou kaši a do toho zeleninku, nebo vím, že kristyan dávala na noc jogurtek a pak zapít mlíčkem, já myslím, že nějaká kombinace by určitě šla vymyslet, renci já jsem přišla na to, že musím dávat malému večeři tak o půl šesté a pak kolem půl osmé flašku mlíčka s spinká hezky, někde jsem to dokonce i četla, že děti by měly večeřet hodinu až dvě před spaním, když jsem dávala kaši po koupání a pak rovnou s Adámkem do postele, byl do hodiny vzhůru a kroutil se, ale samozřejmě je to jen můj názor, ale fakt mi připadá, že spinká líp, když mu dám jídlo o té půl šesté, chce to vyzkoušet

abinko ještě má Chosínek tu vyrážku od těch slin na pusence, jen jsem ti chtěla napsat, že jsem v lékárně koupila krém od biodermy speciálně na to, když děti slintají a mají vyrážku na pusince a pomáhá, sice stál 300Kč, ale účinkuje!!!!

tak hezké sny :slight_smile: :slight_smile:
23. bře 2009 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásný slunečný :slight_smile: den, ikdyž je tam asi zima, brrrr, ale za oknem je krásně :grinning: :wink:

Ilčo jj já dávala Sárince tu kašičku napřed nejpozději v 6hod, vždy tak mezi půl 6 a 6hod. Jenomže co jsme začaly dávat ty odpolední svačinky, tak je to na ni brzo, prostě je nasycená a tak brzy ji nechce už vůbec. Takže jsem ji začala dávat až po koupání, což mi právě vyblinká...

Ale teď jsem zkusila 2x jí dát prostě jen malou dávku kaše, jen 100ml a pak zapít mlíčkem ode mě a je to ok... tak uvidím, zkusím to ještě takhle pár dní kvůli reakci.. :wink: .

Začíná se nám posunovat čas usínání. Přes zimu to bylo tak mezi půl 8 - 8hod. No a teď princezna usíná mezi 8-půl 10hod... takže sranda. A ráno už je v půl 7 vzhůru a nechce už spát. Dám si ji ke mě do postele a to mě tahá za vlasy, štípe, rozdělává výstřih... no je to číslo... :stuck_out_tongue_closed_eyes: . A přes noc tak 3x - 4x se ještě budí. Jak kdy... :confused:

Ale zase jak bude teplo a budeme brázdit po zahrádkách, na pivko a uzený, tak ten čas na spánek nám bude vyhovovat. Jé holky jak já se těším už jen k nám na zahrádku pod pergolu, na ten teplý vzduch, na kytičky... :wink:
24. bře 2009 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verdíku vy ty obchůdky máte určo zmáklý, kde se dá koupit nějaká hezká bundička na jaro? Já mám jen takový ty delší do áčka a chtěla bych něco kratšího. Ať jsme se Sárinkou kočky :grinning:
24. bře 2009 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem objevila hezký v TIME OUT, bundičky i mikina a triko se mi tam líbí a za docela ok cenu.. :slight_smile:

Jsem se dnes nějako rozepsala... :wink:
24. bře 2009 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Reni, jak jsem psala , skoro 2měs. jsem mu ráno do postele dávala flašku s 20ml UM a nechtěl a nechtěl, a pak najednou to vypil a je to. Ale taky jsem pomalu kojila mín a mín , ještě před 14dny jsem kojila 4xdenně a 2x v noci, ted už jen v noci , ale postupně jsem ubírala , po jednom kojení, ještě když jsem měla ty hrozný horečky, tak to jsem ho kojila pořád, je to pro ně získání tvých obranných látei, ale pak už jaksi mléko nebylo a už tam nic nemám- takže týden a obrovská změna. možná i proto najel na UM, že už neměl ode mě

na noc dávám kaši SINLAC, není mléčná , ani obilná, je lehce stravitelná, výborná a dávám ji od 6měsíců do ted každý večer, můžu ti odsypat a zkusíš. dávám ji úplně na noc a bolení nemá, ale ted ji budu dávat tak v 17:30, abych mohla dát UM na spinkání - chodíme 18:30-19h - pořád stejně od miminka

taky nevím kdy má Martinek dost, pač pořád otvírá pusenu, sní poslední lžičku a možná by ještě chtěl, tak mu přidám a pořád otvírá, pak mu už nedám, taky neznám, že by nechtěl. dávám mu každé 2-2,5h něco, ale taky pořád nevím co, je to dokola :wink:

bundičku taky sháním, včera se ve fiestě bavily holky, že mají hezké do pasu v Olympii v OL , ale zapomněla jsem kde, asi .... a nevím jak se to píše, nějak jako NEWYORKER :wink:

dáme ti vědět, jestli něco s Verdíkem omrkneme, ikdyž mě se poslední dobou nikde nic nelíbí, tak uvidíme
24. bře 2009 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadli to budu ráda, když mi jednu dávku odsypeš, zkusila bych ji... jen se musíme domluvit kdy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak asi někdy v příštím týdnu??

No já dávám malé prseno přes den ráno na snídani a pak večer no a hlavně v noci. Jinak přes den když je nervozní, umrčená, tak se u prsa vždy uklidní, ale už to není tak často.... ale přes noc je to závislačka :grinning:

Teda Martínek ti tak brzo usíná? To my s tím bojujem... včera usnula v 9hod. Jak krásně usínala když byla menší, tak te´d zase máme problémy, v postýlce řve a řve a usne zase jen u prsa :frowning2: . Připadá mi že je to po té nemoci jak byla píchat to ouško...

jj newyorker znám, ale ty velikosti... je to tam jak pro mimina :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ikdyž jsem zhubla, tak nevím nevím :grinning: :grinning:
24. bře 2009 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Reni, bud v klidu, Martinek usínal do ted jen u prsa, přes den i v noci, takže to znám. Ted ho pro změnu chovám a zpívám než usne, naštěstí to trvá někdy do 5 min. max. do 10 což se dá. Ikdyž jsem zastáncem nechování, nedrncání atd, ale skutek je jinej, už to neřeším a užívám si jak potřebuje a zlepšuje se to :wink:

s tím spaním, to mám naučený od prvních dětí, tenkrát mi prababička řekla, že když dáváš děti spát stále ve stejný čas, tak si ten biorytmus zvykne. martinek spinká odpoledne cca 14-15h, ale ikdyž usne později a spí např. do 16:30, nebo 17h , tak ho dám stejně , nejpozději večer /po večerdovi / spát a funguje to. a když spí cca 13-14, tak mi usíná už v 18h a já se ho snažím natáhnout alespon do 18:30, ale to už je mrtvolka.
zase vstáváme cca 5:30 -6:00. :frowning2:
24. bře 2009 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nazdárek,

Verdik díky za info.Určo si to koupím.Už to není tak hrozný,ale zase to má.NO zuby ještě chvilku porosotou.Jinak nějaký přesný název nevíš???Kdybych náhodou vyslala koupit tátu.Pokaždé mi dovezel z lékárny aspoň něco blbě.Píšu mu to dopodrobna a když to nepoplete on tak lékárnice a on si to nezkontroluje :rolling_eyes: Už to radši neřeším.
No nic musím zase valit dnes je to nějaký ulítaný den.Jinak jsme přijely z olmiku kolem půl dvanácté a za 15 minut se tady strhla sněhová bouře :confused: Jsem se až lekla pak se to uklinilo ale sněží pořád a co u vás???
24. bře 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Abinko tady chvíli svíti sluníčko a pak chumelenice a pořád dokola.Venku se nedá vůbec být jaký je vítr.Byly jsme přes 20 minut po obede s hafanem a jsme s Klárinkou pekne zmrzlí.Ale rádno v 8 když jsme byly v obchode tak bylo krásně,ani nefouklo.

Dadli teda to je brzo budíček...to bych asi nedala,ale je pravda že brzo usíná podle naší.A jak píšeš tak yji dávám každý den ve stejný čas.Ve 21 hodin položím a je hned tuhá...a vstáváme jak kdy,dnes 7:15 hodin.Takže paráda.
24. bře 2009 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hned se na netu dadli kuknu na tu kaši co dáváš,to vůbec neznám.... :wink:
24. bře 2009 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Abi u nás na střídačku chumelí a pak svítí sluníčko, je to fakt už aprílový počasí :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Dadli tak to ti spinká už málo přes den, možná proto i tak brzy usíná, ale to vstávání :stuck_out_tongue_closed_eyes: to ti nezávidím.. :wink:

Maličká se ráno vzbouzí mezi 6 - půl8, jak kdy, pak jde spinkat v 11hod. a spinká tak hodinku až hodinku a půl a odpoledne si ještě zdřímne na půl hodinky tak kolem půl 4. Někdy když je potřeba, tak se ji snažím udržet bez spaní to odpoledne a to pak usíná večer kolem té půl 8. Ale je umrčená...

Určitě až bude větší, tak bych chtěla, aby spávala jen po obídku, už kvůli případným návštěvám, když jsem byla u Verdíka, tak jsme čekali, až se vzbudí Adámek po obídku a až se vzbudil, tak už šla pomalu Sárinka zase spinkat.. :frowning2:

Holky ale ze sobotu na neděli se mění čas, tak to prďolci budou mít stejně zase posunutý :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
24. bře 2009 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jo Reni na to jsem myslela,že se posouvá čas,tak jsem zvedavá jestli beruška usne v tech 21 hodin...uvidíme...
24. bře 2009 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak u nás je to to samý.Achjo to se nedá ani vylést ven :frowning2:
Renči a jak se to točí ty hodiny???Vůbec nevím :sweat_smile:
To spaní je fakt síla.Marti ani ty to nemáš jednoduchý na to že už má Klárinka tolik.My teda chodíme spát nejpozději v těch 8h a vstáváme v 8h s tím že se v noci dvakrát vzbudí na čaj a k ránu mu musím dát mlíko jinak chrní.Aspoň že tak aspoiň něco podělám.
Kdy bude další srazík?????????Co ta solná???Nechce se vám???
24. bře 2009 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dnes jsme byli u kámošky s práce podívat se za miminečkem (fotky v albu) - je to drobeček (narodila se dřív) ale krásná.
Já doufám, že se změnou času bude Jarýsek ráno spávat déle. V šest s ním fakt vstávat odmítám :sweat_smile:
Já Jarýskovi dávám večer kašičky zatím, ale včera měl nakonec dva jogurty (pr kaši nechtěl), nějak ted nechce jíst, asi ty zoubky...Předvčerejškem zas nechtěl k obědu svíčkovou, a to dycky snědl cokoli a všechno.
Jinak teda ale vím, že mu nemůžu dát rýžovou, to by proplakal noc. Dávám jáhlovou, nebo švestkovou, kukuřičnou. Ted jsem koupila Hami piškotovu, ale mám pocit, že po ní ho taky bolí bříško. Zkusím tu Sinlac jak radila Dadli.
24. bře 2009 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak si říkám, že taky vyzkouším tu kaši SINLAC,to je kaše bez mléka, sojových bílkovin a lepku, jak jsem četla používá se hlavně u dětí , které jsou alergické na bílkovinu kravského mléka a při bezlepkové dietě,

dadli a není to hloupost abych Adámka krmila ve 14měsících takovou kaší, když není alergik???ty se v tom vyznáš, tak mi písni, já jsem si zas říkala, kdyby měl být alergik na lepek či bílkovinu kravského mléka, tak se právě na to přijde tím, že mu vyzkouším různé obilné a mléčné kaše a alergie se v tomto věku zjistí .............
od švagrové právě malý má potvrzenou alergii na bílk.kravs. mléka, byl během dne často pokakaný4-5x a opruzený zadeček , docela dost a odběry to pak potvrdily :frowning2:

dadli ty si na mě dnes s cvičením asi zapomněla nebo nebylo místo :frowning2: :frowning2:nic se neděje zkusím příště, v noci jsem po té vídeňské kávě nemohla spát a usnula jsem někdy až kolem druhé ráno :frowning2: :frowning2:

dnešní počasí byl mazec, dorazila jsem z malé procházky s Adámkem a během deseti minut taková chumelenice!!!!

abinko píšu ti název té mastičky , je to od BIODERMY- ABC derm peri-oral, doufám, že vám to zabere, ti naši uslintaní kluci :grinning: :grinning:

renci já jsem stejného názoru jako dadli a snažím se , aby malý měl režim už od malička a snažím se malého ukládat ke spánku ať už po obědě či večer, vždy ve stejnou dobu a myslím, že to funguje,stejně tak jsem to dělala i u Verči, od švagrové ten starší chlapeček nikdy neměl pevný řád, bylo to tak nějak stejně jak jsi psala ty, že se těšíš na zahrádky , chodil spát půl 1O, 10 a dodnes je mu šest let a ještě v 21.00poletuje a to začíná po prázdninách se školou!!!! nejsem zastáncem tady toho ponocování dětí,neber to nijak ve zlém, marti stejně tak ani ty, to jen jen zkušenost od švagrové co vidím :wink:ale já myslím, že to spinkání vypilujete a taky budete chodit s večerníčkem :grinning: :grinning:

kolci fotečky ti pošlu, ještě odpovím na poštu nějakou a už jdu na to , možná Jarousek moc nechce baštit skrz zoubky, to se spraví, ta piškotová od Hami, tu Adámek nechtěl vůbec :frowning2:
24. bře 2009 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
verdíííkúúú, já zapomněla, na to cvičení, prosím te , promin :zipper_mouth:

ta kaše je protialergická na bílk.kravsk.mléka, ale to neznamená, že ji nemůžou ostatní, myslím si, že naopak, je to zase něco jiného a tím líp, alespon změna, nemusí mít klasickou pšenici a kravs.mléko, můžete to střídat .

http://www.pevnezdravi.cz/zbozi/nestle-sinlac-specialni-kase-650g-19356?idvyrobce=_NSL
24. bře 2009 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dnes kaše nebyla žádná, nějak se mi dost nalily prsa, tak mi je Sára vypila :wink: a uvidíme, jestli jí to bude stačit.. vyzkouším :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Verdíku já právě maličkou koupu každý den ve stejnou dobu a ukládám ji taky ve stejnou dobu. Jenomže mi postupem času nějak usíná později a později :frowning2: Takže to asi neovlivním. :unamused: . A vloni jak se narodila, tak mi večer usínala později, ale jak se pak měnil čas, tak se to vlastně o hodinu posunulo dříve a teď se zase mění čas, tak bude chodit o hodinku později. To mimčo to nepozná, že je změněný čas, prostě když ji teď dávám spát v 8, tak bude chodit v 9, ale vlastně v 8 starého času :wink: . Ale koupání má teď v 7hod, takže bude mít v 8hod...

Snad jsem to teď moc nedomotala... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confused: . Tím chci říct, že se to posune vlastně díky času a přes to léto mi to vyhovuje.. Nicméně řád má pořád stejný, jen usíná později a později... :frowning2:

Ale je to i tím, že ještě nevydrží celé dopoledne být vzhůru. Prostě musí už v půl 11 spinkat a odpoledne taky chvíli. Vzpomeň, když jsi říkala, že Adámek spinkal dop. i odpol. až kolem roku vydržel celé dopoledne a spinká ti jen po obídku. :slight_smile:

Pamatuju si, že u Samika jsem se snažila taky o večerní řád, ale usínal strašně pozdě a vůbec mu stačilo spinkat míň přes noc. Sára je to samé. Mám kamošku, malý ji spinká i 5hodin denně a i v noci bez problémů. Je to fakt individuální...

Uf.....holky omlouvám se, že jsem se tak rozepsala, možná moc komplikovaně :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. bře 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé já se verdíku opravu neurazím..malou koupeme v 7,o půl 8 má kaši a dřív mi neusne..d malička jsem ji dávala l do postýlky po kopuání a usla mi stejně až po 2 hodinách...takže kolem 9 i pozdeji,a to byla v postýlce as tejně vud delala blbiny a hrála si,nebo řvala,že spát ještě nechce... mala usíná pořád stejně.....To víš ž ebych byla ráda kdybyb spala po večerníčku....ale ona je nespavec od narození...od malinka ami spavala co 30 minut-35 minut...neznám že by mi spavala dýl....Od kamošek mimoušci spinkají třeba i 2-3 hodky odpoledne ,naše spala 30 minut....Mamka říkala,ž eje po mě,že já nemusela spát vůbec.
Já jsem ráda že mi usne ve 21 hodin a spí do tech 7 hod. :wink: Každé dítko je individuální....A nemužou všechny deti spát a usínat stejně.
Třeba Adámek ti spinká už jen po obede.Moje Klárka nevydrží....je 11 hodin dopoledne a chce spinkat....tak spí 30 minut,nekdy se zadaří hodinka a odpo spí kolem 3-4 ještě 40 minut.A to je vše za celý den.Proste nespavec.... :wink:
24. bře 2009 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
A zkoušel ajsem to přetáhnout,at mi nespí dopo,tak vydržela do půl 12,to už bylo s řevem,spinkala 40 minut a pak mi usla stejně ještě kolem 5 na tech 30-40 minut...a ve 21 hodin byla tvrdá do rána....Jsem rada,tak jak to je zatím...snad to vypilujem,třeba se to upraví aspon o hodinku jak se vléte unaví atd..a jak bude spávat jen jednou..uvidíme....mám první dítko...a nejsem zkušená maminka :wink:
24. bře 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,

malá usla dnes už ve čtvrt na 11..takže chrupká a to vstávala v 7 ráno...ale to bude zase její 30-40 minutovka.
Copak dnes vaříte? já peču kytu s morákama,dáme si dnes s rýží a zeleninkou,budeme to mít s bobkem na dva dny tu kytu :grinning:

Dnes máme jít s Renčou cvičit,chceme zkusti pilates,tak jsem zvedavá... :wink:

Venku sluníčko,ale ten vítra me už s.....!!! Snad přijde to jaro jak slibují na víkend až 14 stupnů... :wink:
25. bře 2009 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, Martinek má rok a taky spává hodku dopo a hodku odpo /někdy 40min, někdy hodku a půl/.
dnes vstával v 5 h - hrůza a v 8h byl mrtvej, tak jsem ho natáhla do 8:30 a spal do 9:30 a ted už taky je na spaní, ale musíme vydržet alespon do 13h, pač by do 19h nevydržel a určo by usnul kolem 17 a co pak.
možná to moc hrotíme, měli by jsme je asi víc vnímat a uspokojovat jejich spací potřeby, kdy chtějí oni, samozřejmě s nějakými pravidly. Pač když ho chci někdy natáhnout dle mého harmonogramu, tak pak je přetaženej, stejně spí blbě a v noci se budí, takže asi takhle.

a ten víchr mě taky s.....
25. bře 2009 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky...nezlobte se, že otravuju...jen bych se chtěla zeptat na jednu věc. Už nevím kdo z vás má ten samý kočárek co chceme koupit my (per perego gt3 completo)...nevadí vám tam jen ta jedna brzda na rukojeti? Četla jsem nějaký recenze a někdo na to pěkně nadával...že by to chtělo prostě i tu nožní brzdu. Díky

Jinak jsem opět nachlazená, takže je to fakt bájo. V neděli jsem byla koukat na muže na fotbale, teda jen na poločas, ale takovej vítr, že jsem se asi prochladla nebo co. Ale to mám skoro pořád co jsem těhu. Před tím nic, zdravá jako rybička, asi mě ten malej vysává nebo co :slight_smile:
25. bře 2009 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi ono to nemá nožní brzdu? :confused:

Jo Zuzi kámoška říkala, že jsi se neozvala, budeš chtít tu plínku nebo ne?
25. bře 2009 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zuz já ho teda nemám ale sousedka jo.NIkdy neřekla ani půl slova na tu brzdu.J8 mám na svém teda ruční i dole a tu dole pomali vůbec nepoužívám.
25. bře 2009 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek