• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
holky co je to to AE ja to tady ctu ze to maji vasi drobci ale nevim co to je :unamused:

dnes jsem byla vedle sparu jsou tam novy obchody hned ten prvni od sparu VREle doporucuju!!!
maji tam mooocc krasnyho obleceni jak na dospeli tak na mimisky....no proste sem byla unesena :sweat_smile:

jinak mi papame sunku chleba a zlatou hanou nebo jen kiri :wink:
20. lis 2008 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
to je atopický ekzém.
20. lis 2008 ve 23:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminy tak my ten AE máme taky :grinning: , proto jsem mu ještě mandarinku nedala, mám strach aby se mu to zase nerozběhlo...

jo a chtěla jsem se zeptat jak dáváte ten chleba se sýrem? malej totiž třeba rohlík jen ožužlá a pak si ho všude nosí sebou tak by mě to vážně zajímalo at se můžu inspirovat....
21. lis 2008 v 06:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak malá usla před 9,v 11 se vzbudila s hrozným řevem,za chvíli se sklidnila a usla,pk se ještě vzbudila o půl 1,mlíko nechtěla a usla u teplého čaje a spala dopůl 7.první noc jsme nepapali mlíko...vyzungla až 180 ml ted jak se vzbudila......asi ji ta bramory s mlékem zasytili...ale nevím rpčt tak vyváděla,možná se ji něco zdálo....
a jinak jsem ji ten chlabík namazala sýrem kiri a nakrájela na kostečky a baštila..snědla půlku chleba,tak nevím jestli to není moc,samozřejmě bez kůrky....a mandarinkua td..jsem teda nezkoušela....to se mi zdá taky brzo..jako i alergen...baštíme hrušky,jabka,banány,hrozny..všecko ale toto ne a ze zeleniny všecko kromě květáku a dýně..po tom má šílené bolení....naríklad brokolici má denně a nic ji po tom není....
21. lis 2008 v 07:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nazdárek maminky a miminky,
Marti mi taky noc bez mlíka o půl desáté jsem mu dala mlíko snědl tak 70ml a pak dvakrát v noci pil čajík a vztávaly jsme o čtvrt na osm to vypil 180ml mlíka takže mám snídani vyřešenou :grinning: To jsem moc ráda ty nervy vždycky jestli něco teda sní nevbo ne :confused: Dopo když nebude nic jíst tak to vydrží ale možná do něho dostanu jogurt ten dlouho neměl pak obídek odpo zkusím přesnídávku a jestli teda nebude tak tvaroh a večer kašičku takže dnes nám to papání půjde :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Já mám radost :sweat_smile:

megee já mu to ze začátku dělala na takový delší nudle i s kůrkou aby se mu to sobře papalo ale teď už umí chytat měnši věci takže taky na kostičky a bez kůrky.Když tam není nějaká mňamka tak s tím pořád dělá bá :angry:
Kiri už mu moc nejede asi už se toho přejedl,koupla jsem mu od lipánky takový kulatý sýry jsou i šunkový tak mu to střídám :slight_smile:
21. lis 2008 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:
My taky máme AE (myslím jsem tu už ale psala) a ta mandarinka byla právě test, začala jsem jí ji dávat až kolem čtrnácti měsíců, měla ji asi týden, každej den třeba půlku nebo jednu. Jsem testovala, jestli se osype, ale nic :slight_smile:. To samý mi říkala mudra, že i hrozny jsou dost alergen, ty teda jedla dřív, ale taky jí nic nedělají. Já zase mám strach z celeru, ten nedádvám vůbec, červenou řepu apod.
21. lis 2008 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mi jsme jediny co ten AE nemaji nebo co :confused:
ja taky namaza chebik,ořežu kůrky, a nakrajim na vagonky :grinning: bud ho krmim nebo zubka sam vagonky no....
21. lis 2008 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: tak že by ten chlebik papal sám u nás nehrozí, on to totiž vždy drží v ruce třeba i hodinu a já pak kuknu a už ho tam nemá tak lítám po bytě a hledám kde ho schoval :grinning: , ale skusím mu ho dát s tím, že ho budu krmit a uvidíme...jo a dáváte ho na snídani nebo na sváču?
21. lis 2008 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
my snídáme flašku mlíčka,dávám to na sváčinku :wink:
21. lis 2008 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
My to máme opačně :grinning:
21. lis 2008 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Denoušku mi taky nemám AE teda doufám,už jedl celer,řepu,mandarinku jen olízal to nene!!
NO mě dlouho malej bojkotoval mlíko takže já mu to dost dlouho dávala jako snídani teď jak už je po noci vyhládlí tak si mlíčko dá.Já měla takovou radost :grinning: No jinak jsem snídala chlebík s masílkem a šunkou tak mlaskal,tak jsem mu udělala taky a jen to olizoval a pak zahazoval takýe tomu moc nedal.

Jonak dnes jsme měly návštěvu a já zapoměl malýmu postavit na obídek.Tak mi zbyla rýže říkám zkusím rizoto,
už měl strašnej hlad než by rozmrzlo maseno tak jsem se rozhodla že mu tam nakrájím tu kuř. šunku tu jsem trošku osmahla na másle i s nastrouhanou mrkvičkou celerem a petrželí čerstvý kadeřávek jsem tam hodila zalila vývarem trošku provařila a hodila jsem tam tu rýži.bylo to šťavnaté tou šunkou tršku osolené no mě to strašně chutnalo.Trošku jsem si říkala že je to takové odbyté ale fakt nám to moc šmakovalo :slight_smile:
21. lis 2008 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
abinko to není odbyté....to je mnamka pro oba..... :wink:
21. lis 2008 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Děkuji za útěchu :grinning:

Maminky už viděly miminka poprvé v životě sníh????Já už nedočkavá čekám až se Chosínek vyspí a jdeme ven taky krásně chomelí jsem z toho na měko :sweat_smile: :sweat_smile:
21. lis 2008 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
abi u vás sněží? tady teda jen prší :frowning2:
21. lis 2008 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak už tu taky sněží :grinning:
21. lis 2008 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ha, tak to je paráda. U tchánů bude snííííííh :slight_smile:
Abinko, Míša už teda sníh viděla, vloni :wink:. Ale to z toho měla prd, chrněla si v teple v kočárku :grinning: :grinning:
21. lis 2008 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
jee abi to ze je obbyte jeeeziissiii tak to bych chtela videt vas neodbytej obed :grinning:
v kostelci se teda strrida snih s destem ted jsme dosli z venku jsme fajn vyvetrani pohoda :wink:
21. lis 2008 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

nechci být válečná štváč, ale když tady čtu, co dáváte svým dětem, nestačím se divit. Stále se ujišťuju, kolik ti vaši broučci mají měsíců a nemají ani rok.

A vy jim dáváte lipánky, pribináčky, sýry, tvaroh, puding, kinder řezy a dokonce ŠUNKU??? Tohle by přece děti do roka vůbec neměly a šunku do 3 let kvůli dusitanové solicí směsi (možná dětskou šunku od 2 let) !!!

Možná je to tím, že chodím ještě na jedno fórum, kde se strava dětí, dvojčátek, hodně řeší. Chodí tam i jeden tatínek, jehož práce je bezpečnost kvality potravin a co ten vše ví o alergenech, dusičnanech...číst jeho příspěvky je pro mě velká škola.

A taky jsem se držela rad naší pediatričky. Podle ní se na stravu podobnou naší, dospělácké, přechází pomalu od roka. Samozřejmě méně koření a soli. Člověk si i díky těmto nekořeněným a ne příliš soleným jídlům uvědomí, jakou chuť má samotná zelenina a že může klidně koření krásně nahradit.

To platí i pro obyč mléko, které se může od roka použít na vaření, ale ne na pití.

Vaši pediatři tuto stravu schvalují?

Takže naše slečny do roka neznaly z jogurtů nic kromě acitivie bílé neslazené, dodnes patří k jejich nejoblíbenějším. Dnes už jíme i ochucené na střídačku. Sýry až po roce, lipánek/pribináček až v roce a půl a to jen když jsme na návštěvě u rodičů. Tady je naštěstí nemají. Od šunky a uzenin je držím co nejdál. Jak budeme děti stravovat do 3 let, to jim nikdo nevezme, a vím, že pak už to neuhlídám, až budou starší. Takže teď ještě sladké a slané můžu ovlivnit.

No, snad mě za to nevyloučíte ze svých řad :slight_smile: Jen jsem to chtěla napsat, třeba i tohle je jeden z důvodů, proč vám dětičky špatně baští. Mají takovou škálu chutí a na sladké se vždy velmi dobře zvyká (vím to sama!). Proto jsme nejdříve začali se zeleninkou a až potom s ovocem. Ale to už je tak dávno...ten čas tak letí.

V žádném případě jsem tímto neměla v úmyslu vás poučovat. To ne a pokud to tak vyznělo, dopředu se omlouvám. Třeba zjistím, že to řešíme takhle jen my na dvojčatech.

My máme ráno mlíčko (300ml plus) Hipp, dopo baští syrové ovoce, pak je oběd--polívečka, druhé a kompotek (přesnídávka), svačina je jogurt a večeře je většinou druhé od oběda, jednou za čas krupicová kaše. K pití si dáváme Hipp čaj ovocný nebo šťávu z povařeného ovoce. Holky mají rády ty kukuřičné křupky, alete/hipp sušenky a taky knackerbrot (hlavně, když ho jí i táta).

abinka --
taky jsem zvědavá, jak holky zareagují na první sníh. Už jsem jednou zažila tři malé děti, které viděly poprvé sníh, a bylo to úúúžasné! Ty plamínky v jejich očkách. My zde ale sníh asi nezažijeme, tak si budu muset počkat na březen nebo na příští zimu.

Tady bylo dnes hrozně. vichr a do toho liják, včera i kroupy. Manžel přinesl v misce kusy ledu a holky tím byly fascinované. Dotýkaly se toho, olizovaly to...a právě jsme zde měly opět kroupy!

kolca --
jéé, vy taky chodíte cvičit? A cvičíte Vojtu? Ke komu chodíte? Budeš mít asi pěkě vycvičeného Jarouška, když už se teď dá jen ztěží udržet. Většinou to přichází až tak kolem roku, ale to bude individuální.

Krásné páteční odpoledne všem! A neukamenujte mě, prosím. Já už mlčím...
21. lis 2008 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jiji malej ho v loni zažil a ležel v kočárku :wink:

geminis:Ve všem s tebou souhlasím.Nikd ybych nevěřila že budu malýmu dávat to co dávám.
začaly jsme na frutapuře nechtěla jsem mu dávat hned sladké přesnídávky.Tak snědl asi dvě a už to nechtěl koupila jsem normoš přesnídávku a tu baštil ještě do nedávna.Daly jsme jogurt activii ten sám průběh pak jsem mu dávala dobrou mámu tak tu chvilku jedl to bylo víc druhů.jenže pak bojkotoval vše.Dávala jsem mu pečivo to si žužlal a stačilo mu to do obídka kdy měl ty první lžičky no a pak jsem nějakou dobu dávala to co jsem tu napsala nějak střídavě a kolem 10m.nechtěl zase nic ani mlíko ani jídlo jediné co fakt snědl tak oběd.Po čtrnácti dnech už ani oběd tak to už má člověk strach zkusila jsem mu dát do obídku pár zrníček soli a už mu to zas šmakovalo.Hodně jí ty kukuřičný křupky tak jsem za to byla ráda že aspoň něco sní.Teď bude mít za 14 dní rok a tak jsem začala trošku dávat třeba tu šunku né pořád ale jednou za čas.priboš a takový věci na tom nevidím nic tak hroznýho je to bez konzarvátů a barviv je to jen sladký a tučný ale to nám nevadí malý je jak vyžle.Je mi jasný že by to neměl ale jsem ráda že něco jí.
Samozřejmě s tímhle doktorka nesouhlasí teda přesněji řečeno ani to neví taky ba nám dala.
Jinak já už měla ve třech měsících jítrnici a jsem tu :dizzy_face:
21. lis 2008 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
geminis, s tou stravou máš pravdu, já dělám do zdravé výživy a pribin. . lipánky , sýry tvarohy atd do roka vůbec, kvůli bílk.kravs.mléka, je pro ně těžce stravitelná, šunku do 3let taky neee, ale ze zkušenosti vím, že je to těžké, taky jsem pro některé kamošky, hlavně mé rodiče divná..... že to moc řeším, ale dnes je to obrovský problém,/i u velkých dětí , dospělých / ale to je téma na hodiny a hodiny ..... ale jsou knihy, i info na netu na toto téma, mě to třeba hodně zajímá a ráda se dozvím i nové věci, já kojím co to dá :slight_smile: , snažím, se , ale vidíš, malej má týden rymu, ted šíleně kašle, ale jsme doma 4 dospělí a každej něco dotáhne, děti ze školy, přítel z práce, tak chudák, nejslabší článek to odnese, ale bojuje :wink:
21. lis 2008 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
abinko, to máš pravdu, já taky tak , jitrnici a chleba se sádlem :wink: a moje starší děti , když koukám na video, tak ve 4 měs. tvaroh + 5piškotů, hrůza a po půl roce jedli vše, a jsou tady tady, ikdyž malej byl do puberty astmatik a to si myslím že výživa ovlivnila. a jde o to, že dřív bylo mlíko mlíko , zelenina , ovoce tolik chem.neošetřovaný, zdravější, ted je vše chemicky upravované, atd a způsobuje to AE, zažív.problémy, je potřeba to hlídat, a zmírnit tím,že je nebudeme zbytečně zatěžovat.
21. lis 2008 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
To je fakt to všechno dělají ty chemie :unamused: Je mi to jasný že pro něj to moc dobrý není,ale to ho mám necht hladovět???Fakt nevím je to paličák ví že oběd bude dobrý tak to nějak vydrží a při nejhorším mě do večersa na tu kaši vydrží to už mám ozkoušený :unamused:
21. lis 2008 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak říká Veronika Žílková-Stropnická: "žádné dítě dobrovolně nevyhladoví!.
Tím se řídím a mám větší klid. Ale je pravda, že je rozdíl, když vám děti papají, pak se to líp všechno "dodržuje", že. Pokud je to obráceně, pak je člověk rád, že dítě jí aspoň něco, toho jsem si vědoma.
U nás byl největší problém s kousky, já mixovala vše snad do 15 měsíců a pak ze dne na den z mixu na kousky!
21. lis 2008 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak to nám nedělalo problém nikdy jen mu vadilo když je každý kousek jiný třeba větší kousky masa a rýže to maso plive,ale už si taky zvyká.No ale těstoviny jsou větší a to mu nevadí. :unamused:
21. lis 2008 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hihi, já taky doma furt poslouchám, že jsem ráplá a přemoudřelá z internetu, že jsem sedm měsíců plně kojila a nedávala jsem k tomu čaj a vůbec snad kvůli všemu, třeba lepek jsem chtěla začít dávat až po roce, no u našich jsem musela kapitulovat v devíti měsících, dál jsem to už neustála a nejhorší je, že manžel mě v tomhle nepodpořil a spíš stál za našima, proč by jako nemohla chleba :angry: :angry:
Naposled bylo halo kvůli mlíku, no nechápou, proč by jako neměla v patnácti měsících kravský mlíko a když jsem vyrukovala s argumentem, že do tří let se nedoporučuje, bo zatěžuje ledviny a nemá potřebný živiny, tak jsem si zase vyslechla, to prostě nemá význam se hádat, radši mlčet a dělat si to po svým :angry: :angry:
Míša taky měla téměř do roka jen bílou Activii, Pribiňák dostala těsně před, no ale má ho teda tak dvakrát do měsíce. Bo my máme jednu mléčnou porci na sváču (210ml Sunaru), takže tu druhou sváču chci aby měla ovocnou, večer má totiž zase kaši. Takže se na jogurty apod. moc nedostává. Občas ještě po snídani sezobne bílou activii tchýni, takže furt jí chutná :wink:
Jo, a k těm našim, to mám desetiletou ségru, takže nevěřím, že před deseti lety to s tou výživou bylo tak kritický jako za našeho dětství. No holt starýho psa novým kouskům nenaučíš :confounded:
21. lis 2008 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojj nebudu cist zdlouhave dopisi páč odjizdime pryc ale jak pise abinka mela ve 3 mesicich jitrnici a je ji neco??nejak bych to extremne neresila a od roku dle me muze dite vse..

rika se vsecho s mírou...
21. lis 2008 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
Gemi jojo cvičíme Vojtu. Měl predilekci doprava a slabé svalíky bříška. Chodíme do nové nemocnice na fyzioterapii - Jsou tam dvě dětské fyzioterapeutky - Němcová a ta druhá myslím Pešková. Většinou chodíme k té Němcové, někdy k Peškové.
On už je hodně šikovnej, začal se přetáčet 2 dni před 5měsícem, myslím, že to cvíčo hodně zabralo, už je to takovej ďáblíček pohyblivej, válí sudy po obýváku a už má svou hlavičku :grinning: :grinning:
21. lis 2008 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nebuj neukamenujeme tě...ale když se geminis podíváš co vše je v těch skleničkách od hipi.jakot ty jidýlka...tak tam je vše..aji šunka....dětskou šunku klidně můžou..mám knížku co vařit dětem od kolika měsíců....co a jak..a receptík je tam od 10 měsíce těstoviny se šunkou.....a na sýr že dávám malé mi dr.nic neřekla...akorát říkala že nedávat kokina,čokoládu a tvaroh....tot vše.....
A jak píše abinka..tak já dávám poze lipánek a nebo bobíka..je to bez chemie,lepku a konzervantů...jen tady ty dva druhy pro děti....
Takže jako názor dobrý....každý máme jiný.....a každý si stejně budeme dělat co chceme :grinning: :grinning: :grinning: a třeb akamoška od 8 měsícůdává malýmu uplně vše..aji maso vepřové všecko..a dr.ji nic neřekla...
jinak míváme testoviny,rýžu,brambory,zeleninu,ovoce.....myslím si že ji krmím dobře....šunku jsem ještě nedala...ale když ji v receptech pro děti mají tak proč ne... :grinning:

jo a holky v té knižce co mám..kuchařku pro děti a jídelníček tak je tam napsáno,že od 10 měsíců může dítě skoro vše,vyjímaje bílku a tvraohu.akortá nekořenit a nesolit....takže pak se řidtě....
21. lis 2008 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No to jsem se k tomu nevyjádřila samozřejmě neukamenujem naopak jsem ráda že se nebojíš říct svůj názor.Nemám ráda lidi co kam vítr tam oni :angry:
Jinak za tvaroh jsme byly pochváleni od mudry :unamused:
21. lis 2008 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
100 lidí 100 názorů a to nevyjimaje doktorů..... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. lis 2008 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek