• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
Holky, tak já uvidím co se tady ukuje a kdyžtak bych dorazila taky na chvilku někam...
3. čer 2009 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak nikde nikdo, tak asi nic co :frowning2:
3. čer 2009 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
hmmm, tak asi neee
3. čer 2009 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky já se vrátila z Olomouce před chvílí, tak Bělák určitě ne a navíc fakt ten vítr je studený , počkáme na sluníčko a vyšší teploty :grinning: :grinning: :grinning:

renci ,kde ta Sárinka bere tu energii???? co ji dáváš za vitamíny nebo nějakou čokoládku :grinning: :grinning: :grinning:
řekni Sárince ať mi trošku té energie pošle, včera jsem spala už po ordinaci :slight_smile: :slight_smile:

objevila jsem dnes v Olomouci krásné hřiště,fakt paráda, hned jsme to s tátou natočili a říkám mu, to by jste taky mohli něco takového vymyslet v Pv, pojedu tam co nevidět, tak nafotím a kuknete

marti my s tím spinkáním to máme zas od 12, půl 1 do 15.OO, takže i když jsi tady na Mozartce, tak spíš dopoledne, ale to zase spinká Klárinka, co??? no nějak to vymyslíme, už jsme se domlouvali i s dadli, že jak bude zase tepleji, tak vezmeme lopatky a kyblíky a vyrazíme s dětmi na písek tam na Libušinku mezi ty domy, určitě víš kde, je fajn, že je to oplocené, kafčo si dáme do termosek a děti můžou lítat a nikam nám neutečou :grinning: :grinning: :grinning: klidně se můžete holky přidat, čím nás bude víc, tím líp , ale fakt počkáme na to sluníčko a vyšší teploty a to v pátek těch 13 stupňů, brrrrrrrr.....

tak se mějte, odpo přijde bráška s klukama, tak bude veselo, psala jsem olince, že jsem chtěla uklízet, ale nemá to cenu, až zítra, dnes tu bude vše vzhůru nohama :slight_smile: :slight_smile:
3. čer 2009 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak my se kdyžtak rádi přidáme na pískoviště. Tatínek ho Jajdovi na zahradě ještě nedodělal, leží složené v kůlně. :frowning2: Kyblíček a lopatičku už máme :grinning:
3. čer 2009 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
vidíš verdíku dnes jsem byl as malou a libušince na hřišti,byla jsem tam po 11 hodině,malá totiž našim usla už o půl 10 a chrupkala hodinku,a já si zatím oblítala mesto.....a ted už jsem doma od našich,tak za chvíli půjde koblížek spinkat na chvilku...je tam vítra ale sluníčko,tak malá byla od 8 od rána venku a spokojená....
jdu ji dát hajinkat..už mi tu mrčí bobeček a já jdu vybalit a zapout pračku... :wink:
3. čer 2009 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verdíku já nevím, ale čokoládu jím já a to hodně, sním jednu denně, prostě ji potřebuju, asi jak chodím cvičit a kojím, tak to tělo potřebuje nějakej dopink... takže malá ji dostává určo do mlíčka, proto je tak nabitá energií :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning:
3. čer 2009 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verdíku a kde je to hřiště? Do Ol občas jezdím, že bych se taky koukla??
3. čer 2009 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,tak dneska ten vítr ten teda je mám sušák na balkoně a musela jsem ho přivázat aby mi neuletěl :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
Kristýnka je u tety (švagrové) a Kája je kupodivu hodná asi se nějak dobře vyhajala.Já peču ty dorty a kevšemu chce kamoška ještě na zítřek 2 harlekýny :wink: takže je toho dost.Táta jede za chvilku na noční tak budeme zase sami.
3. čer 2009 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky pomooooooc,Holky tak já jsem taková koza nevšimla jsem si že je kajinka pokakaná a ted má zadek červanej jako rakče :frowning2: :frowning2: :frowning2: a jak ji chci natřít tak řve až se prohýbá chudina já jsem fakt pi..
natřela jsem to pitiolem ale nevím nevím,poradte co mám dělat něco rychle účiného.Dala jsem ji i nurofen aby ji to tolik nebolelo :frowning2: :frowning2: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: .
3. čer 2009 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kristy to už se nám stalo taky......bohužel nám nepomohl ani sudocrem ani penaten....jendou pomohlo po domásky udělaná měsíčková mast až na druhý den k večeru to už tak uschlo a udělalo to stroupek.......nech jí pořád bez plíny zítra..
3. čer 2009 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kristi nám pomohl Imazol
3. čer 2009 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já bych si nakopala fak :frowning2: :cry: :cry:
už usnula ale zítra to bude zajínavý to bude nazec fakt
3. čer 2009 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jo kristy nám taky imazol..doporučovala mi ho i mudr. a taky nám moc pomáha klasickej zásyp na prcinu..pekně to zaschne.... :unamused: ,je to pech.....taky se nám to stává,jak je dýl v bobkách tak to má pekně zarudlé... :unamused:
3. čer 2009 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ten inazol je na předpis???
3. čer 2009 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
super je WELEDA BABY- měsíčkový kojenecký krém - fakt pomáhá snad hned, udělá takový film , že pak nejde moč ani kakánek na opruzený zadeček, stojí teda kolem 160,- a mají ho v lékárně a v Rossmann

imazol mám taky, ale ten je na plísně a na opruzeni nám na chvíli pomohl , ale ne docela a za den to byla zase hrůza - ta Weleda je fakt super

na to pískoviště, jak psala verdik , na Libušinku, můžeme tam udělat sraz, jsou tam lavičky a je to oplocené, bydlím kousek, tak udělám kafe do termosky, koupím kelímky, a uděláme si piknik, ju?? to bude úplně nejlepší, než zahrádky a hospůdky - hlavně pro prdolky.

už ted je tam kosa, byla jsem se psem a ani on už nechtěl , tak to je co říct, má se zítra hodně ochladit, snad to děti zvládnou ty debilní přechody a nebudou smrchtat

my dnes byli na očkování PRIORIX TETRA, a máme čekat reakci tak za cca 10 dní, to je přesně na svatbu, jsem koza, že jsem to nenechala až po svatbě a svat. cestě :frowning2: Třeba nic nebude a stesuju se zbytečně a přivolám si to, tak na to jdu zapomenout :grinning:
3. čer 2009 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kristy imazol nám taky na chvilku pomohl.Není na předpis a kup si ten imazol krémpastu je lepší.
3. čer 2009 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kristy tak nám pomáhá obyčejná Rybilka,jsem s ní max.spokojená a Weleda je taky super,jak píše dadli.

Holky,tak Adámek už má taky neštovice,tak to bude mít alespoň za sebou.Jen co mě štve,že máme jít příští sobotu na svatbu :angry: ,a nevím teda jak to udělám.
3. čer 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky díky švagrová mě zachránila má imazol a tak jsem si šla pro něj a ráno hned mažu prdelku berušce :frowning2: A mám ten imazol krémpasta jak píše Abinka tak snad to bude dobrý a jaště mi švagrová koupí ten zásyp a snad bude dobře
3. čer 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti děkuji, čísilko uloženo :slight_smile: :slight_smile:

to pískoviště na libušince určitě zorganizujeme , bude to fajn, jen musíme počkat na to lepší počasí, zítra má být fakt chladno i v pátek, no vlastně ani na víkend nic moc, ale tak snad se to sluníčko umoudří a bude líp :slight_smile: :slight_smile: , takže holky, jak se oteplí tak srázek na písečku, občerstvení zajištěno :grinning: :grinning:

dadli tys dala Martínkovi Priorix Tetra???takže i očkování proti neštovicím???třeba to Martinek bude snášet dobře a žádné velké reakce na to nebude mít, nemysli na nic špatného.....
vím, že jsme se bavili o tom u nás , chtěla jsem ti říct, že to můžeš nechat až po svatbě a svatební cestě, ale nějak jsme to zamluvili....

kristyan já myslím,že když to mázneš pityolem, tak to bude dobrý do rána, on léčí docela rychle pokud nic jiného při ruce nemáš, uvidíš ráno a jinak je výborná ta mastička od weledy jak psala dadli, tak ať je ráno po bolístce, papa
3. čer 2009 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verdíku a jak se jmenuje ta očkovací látka,jak má Adámek....zkusím si ji sehnat sama.... :unamused:
4. čer 2009 v 06:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, chtěla bych vás poprosit o informace o prostějovské porodnici.
Zajímá mě např. jak je to s noční košilí (jestli dostanem i po porodu erár, nebo si mám vzít hodně vlastních) apod.
Jestli je možné rodit nějak alternativně a nejen na porodním lůžka (na netu jsem četla, že podporují alternativní formu porodu, ale už tam není co to podle nich znamená :slight_smile: ) a tak.

Ráda bych byla připravená :grinning:
Předem vám děkuju.
4. čer 2009 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky prdelka jak ze žurnálu krása pytiol zabral ale pro sychr jsem to ještě ráno mázla tím imazolem.Ale je to stejně zajímavé večer skoro do krve a ráno nic to je ten pytiol takovej driák to je fakt mazec.
Díky moc za rady.
Editah no já si nemůžu na nic stěžovat při příjmu se mě ptali na nástřih jestli souhlasím,klistýr mi dali automaticky ale nebyla jsem proti,jo a ptali se mě na porodní plán jestli mám.Noční košile mi dávali vždy když jsem si řekla takže taky nebylů problém akorát vložky po porodu mi dali jen 7 ks pak jsem musela mít svoje a s tím se počítala to mě taky nepřekvapilo.Já teda fakt spokojenost :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: co se týká porodu jelikož jsem rodila poprvé v leže na koze tak podruhé to bylo automatický jenže já měla oba porody cca 2 hod tak to byla rychlovka takže pohůdka :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Tak pa a pěkný den všem
4. čer 2009 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné ráno :slight_smile:

Editah já si taky nemůžu ztěžovat na porodnici :sweat_smile: .. krásnej porodní sál, byla tam i vana veliká, určo na porod do vody, ale to si určitě musíš zajistit dopředu, to ti takhle na poslední chvíli asi nevyjdou vstříc...

Akorát já nestihla vůbec nic.... ani kristýr, ani nástřih... taktak jsem stihla vyhopsnout na porodní stůl :wink: .... a taťka taktak stihl zapnout kameru aby stihl natočit tu naši malou princeznu jak se dere na svět :grinning: :grinning:

Prostě druhý porod ikdyž po 18-ti letech!! paráda a hned bych šla rodit znovu, opravdu.... :slight_smile:
Noční košile jsem využívala erární, ale pro berušku jsem měla věcičky svoje, přece jen v růžovém overálku vypadal líp než v té naškrobené košilce :wink: ale kamarádka zase využívala všechno erární a byla taky spokojená...

Takže na alternativní porod se určitě musíš domluvit dopředu a vypracovat si porodní plán pokud chceš. Já ho neměla, nějak jsem to neřešila... třeba to bude u Tebe tak rychlý, že nebude na nic čas :wink: :wink:
4. čer 2009 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Editah, já ti za chvíli podám nejaktuálnější informace. :grinning: Teda né, že by holky byly informovaný málo, ale jako, že mě to za chvíli čeká. Já jsem slyšela teda taky samé pozitivní ohlasy, takže se docela těším. S tou vanou, jak píše Renča, je to tak, že je myslím na dvou boxech, ale je to jen na první dobu porodní...pokud rodička chce tak jí za příplatek 200 kč napustí, ale není to na porod...
Co vím já tak moc s alternativním porodem nepočítej, ale možná je to jinak. Porodní plán jsem si nedělala...prostě budu poslouchat, snad vědí co dělají...
Jejda, už aby to bylo, se těším jak malý děcko :grinning:
4. čer 2009 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
JJ Zuziku neboj, jsou tam fakt profesionální porodní asistentky, milý přístup, všechno ti řeknou, aspoň já měla fakt suprovou... doktor se přijel jen podívat až na závěr zda je vše v pořádku..(mladej Fait).. jsem ráda že mě nerodil, je o hooodně mladší než já, ta asistentka byla pro mě v pohodě... ale někdo by radši třeba dr...u porodu..
4. čer 2009 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky všem za info. Já jsem původně chtěla rodit na porodní stoličce, ale to u nás bohužel nedělají :frowning2:
Porod do vany mě moc neláká, ale je fakt, že poležet si v ní na první dobu porodní nemusí být špatné.

Jinak pokud má někdo špatnou zkušenost - tak tu prosím napište nejdřív až porodím :wink: ať se zbytečně nestrachuju. Tyhle vaše pozitivní ohlasy mě moc těší.

Ještě mám jeden dotaz - co masáž hráze? Pomohla vám a rodilo se bez nástřihu?
Porodní plán si taky neplánuju, říkám si, že snad vědí co mají dělat určitě líp než já. Ale určitou představu mám (rychle a bezbolestně :grinning: :grinning: :grinning: )
4. čer 2009 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ještě mám jeden dotaz: jak je to s plínkama? Dávali jste hned papírové nebo látkové?

Omlouvám se, že pořád takhle vyptávám, ale sehnat dobré a odborné informace dnes není jednoduché :wink:
4. čer 2009 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
editah já jsem dávala papírové a dávám dodnes ty musíš mít taky vlastní po porodu dají mimčovi erární plínku nebo po dobu co ji budou mít oni ale pak si sestřička přijde a řekne ti ať jim dáš svoje kolik to ti řekne ,nebo aspoň u mě to tak bylo.přišla a řekla že ji třikrát přebalovali tak tři plínky. :wink:
Klidně se ptej :slight_smile: :wink: :slight_smile:
4. čer 2009 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tááák maminky, před chvílí jsem došla z kontroly z nemocnice. Samozřejmě jsem narazila na mladýho Feita, no ale aspoň ho znám, tak to bylo ok.
A představte si, že prý se možná uvidíme už dnes v noci... :slight_smile: No moc mu nevěřím, ale samozřejmě bych byla ráda. Je pravda, že i přes to, jak je něžnej, mě vyšetření docela bolelo, teda jako v podbřišku...tak možná už jsme fakt nachystaní.
No nic, jdu něco poklidit a udělat si obídek, zatím
4. čer 2009 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek