• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
Zuziku,chci se jen zeptat,nebyla dnes v porodce taková menší blondýna,a v měla kočár(golfky) a v něm kluka Pepu?
4. čer 2009 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Norma, tak tu jsem teda nějak nezaregistrovala...byla tam teda jedna paní s malým klukem, ale moc malá nebyla...Měla tam babičku co malýho hlídala...když ta paní čekala...golfky jsem neviděla
4. čer 2009 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
kuk, tak jsme před chvílí přijeli od Marti a Klárinky. Parádně jsme si to užili. Malej usnul v autě, tak jsem ho jen přenesla a chrupe v postýlce.

Edi s porodnicí v PV jsem byla moc spokojená, jak už jsem psala měla jsem u porodu Baláka ,a až jsem čučela, jak moc se nám věnoval, protože jsem slýchala o doktorovi opírajícím se o topení apod.... a on byl fakt skvělej, aj psychicky mě podpořil, jak je takovej vysmátej a upovídanej. Porodní asistentky tam byly dvě a byly taky fajn. I když je pravda, že zezačátku ta jedna byla celkem nepříjemná, ale jak přišel manža, tak otočila a byla v pohodě.
Rodila jsem normálně na lůžku, chtěla jsem využít míč na tu první dobu...ale dle asist. jsem se otvírala dobře, když jsem ležela na boku, tak jsem si nechala poradit a vlastně kromě chození nejdřív a pak lůžka jsem nic jiného nevyužila.

Porodní plán jsem měla - a ač ho vidí celkem neradi, tak se podle něj řídili, respektivě s Balákem jsme si popovídali o tom co je možné a co není - takže splnili mi položení hned po narození na bříško a nenastřihnutí hráze a nesplnili spontánní porod placenty. Ale musím říct, že jsem byla spokojená i tak. Protože přece jen něco jiného je, když Ti něco řeknou na kurzu a něco jiného je to pak v reálu a přece jen Dr. při dané situaci nejlíp ví co a jak.
Jo a na kurzu mi říkaly ať si klidně zakřičím, a na sále ať nekřičím (no a je pravda, že když křičíš, tak nejde tlačit :grinning: )
Jo a masáž hráze - masírovala jsem, jestli to zabralo nevím, každopádně nástřih nebyl, jen tři stehy z pár trhlinek. A to měl Jájouš 3,7 kg. Takže nic tím nezkazíš a může Ti to jen pomoct.

Omlouvám se za román :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
4. čer 2009 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzí tak jsem zvědavá, jestli se Ondráškovi bude chtít ven dnes. Držíme předem palečky, ať je porod rychlovka :wink:
4. čer 2009 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzik tak jak pojedete pro Ondráška jestli to teda bude dneska v noci nebo kdykoli tak písni budeme na tebe myslet. Žejo holky :slight_smile: :wink:
4. čer 2009 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé holky, jste moc hodné...jasňačka, že napíšu
4. čer 2009 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé zuzi tak už dnes v noci?? Jejda tak to držíme pěstičky a těšíme se na miminko :wink: :wink: .
A přejeme Ti takový pohodový a rychlý porod jak u mě se Sárinkou!!! :slight_smile:

Editah tak já hráz masírovala olejíčkem od Weledy, je fakt super, nevím jestli to bylo tím, ale nástřih ani trhlinky jsem neměla a to Sárinka vážila 3,70kg!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. čer 2009 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte..tak my jsme zase nemocní ted pro změnu starší Honzík.já v uterý zkolabovala léčí se s magnezkem takže taky nic moc.navíc ted máme fin.potíže.no... :cry:

já jsem rodila prvního tady na staré.a to byl prodinec a zrovna stěhovali porodnici na novou takže tam byl chaos a sál hruza avšcko starý tam bylo.tomika a Johanku už na nové a supr.nemužu si stěžovat na nic.ani při jednom jsem nebyla nastřižená,a to měli váhy 3,60a 53cm,tom 4kg 51.jonka 3,80 a 51 takžepohoda.ale ptali se mě jestli souhlasím s nástřihem no nebyl naštěstí potřeba.klystýr je tady automatický když se stihne :grinning: ,a sestry jsou taky fajn..jen ty monitory teda jsme tam ted dojeli po 12v noci,a to mě natáčeli já bolesti po5min.a mě to nic nepsalo žádný kontrakce.a dole taky zavřeno.tak po papírech asi po pul1že pujdu na pokoj a už se to rozjelo najednou na4 tak klystýr a šup 2-15byla venku.tak nevím že nic monitor neukazoval :grinning:

jediný co sem tak pila maliník,před tomikem i před Jonkou...
4. čer 2009 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak jás i nemužu stěžovat.....mě začly bolesti a kontrakce po 5 minutách,tak si me vzali do porodky,že me zkouknou a to bylo 16 hodin,to mi řekli že jsem na 4 cm,že si me tu nechají,daly klystýr a v 19:01 byla na svetě. Mela jsem tam jen porod.asistetku.Dr přišel pak je zašít,je 2 venkovní stehy...,byla jsem bez nástřihu.Byla to rychlovka,ale taky mela jen 3 kg beruška.

Jinak jsem nemasírovala hráz,jen pila maliník a baštila dvoje homeopatika před porodem... :wink:
4. čer 2009 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj :stuck_out_tongue_closed_eyes:

teda člověk tady chvilku není a Zuzik už skoro rodí.Tak doufám že to bude mít brzo za sebou a hlavně rychle :wink:

Já porody radši popisovat nebudu kvůli Editah :grinning: ale jinak je to nádhera když pak držíš to malinký,pomačkaný,fialový... miminko :slight_smile:

já nemasírovala,nepila jsem taky nic a nástřih jsem měla jenom u Eli u Any nee a to bylo paráda když si člověk mohl sednout :slight_smile:

Any měla dnes úraz praštila se do obočí o parapet.No zase modrá čára a nateklý celý obočí.Tak ji na to Ela dala mokrej kapesník a zahrála si na doktora. :wink:

Tak nic jdu chrupkat nějak mě dnes bolí hlava :cry:

Jsem zvědavá jak to dopadne se Zuzikem.Jak se tady zítra neobjeví tak je to JASNÝ :grinning:

dobrou :astonished:
4. čer 2009 ve 23:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kaelen - děkuju, že nepopisuješ :slight_smile:

Všem ostatním - děkuju za krásné popisy porodu. Hned jsem klidnější :wink:

Zuzík -držím palce ať už držíš Ondrřáška v náruči co nejdřív.
5. čer 2009 v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky...hlásím, že v noci jsme se s doktorem nepotkali :grinning: :grinning: ale to vůbec nevadí, na takovej poklad si člověk rád počká. A pak věřte doktorům :wink: :slight_smile: Doufám, že ta druhá věta, že další kontrolu v úterý už nestihneme, bude pravdivá...
Sákriš, čert, aby se v tom vyznal...
No nic, tak já jdu něco dělat, mějte pěkný den
5. čer 2009 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj editah,tak já jsem měla oba porody rychlí.Natálku jsem rodila v OL,byla jsem bez nástřihu a to měla N.4018g a 50cm,a hráz jsme masírovali,takže je to asi k něčemu dobrý,ale sestra říkala že to záleží na tom jak máš elastickou kůži.

Adam měl 4,5kg a 52cm,hráz už jsem nějak tak nemasírovala,věděla jsem do čeho jdu,takže porody super,šla bych i do třetího.
U porodu jsem měla jen porodní asistentky a doktor přišel opřel se o parapet,a pak zase odešel,že je to dobrý bez šití.Co se týče nočních košil,tak nic moc,bylo v nich hrozný horko(v červnu),a když přišla sanitárka a chtěla jsem košili,tak mi dala jen jednou,že jich mají málo.A když jsme chtěli čistý povlak na polštář,že jsme ho měli propocený,tak nám bylo řečeno,jen když je špinavý nebo od krve :confused: .Já bych si raději košili vzala,auto to uveze.
5. čer 2009 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau

tak teda Zuzi zase nic.Ti doktoři tě nejdřív pořád straší že porodíš dřív a nakonec budeš jěště přenášet ne? :slight_smile:
kDYŽ SI TO ALE NECHÁŠ AŽ NA SOBOTU TAK TO BUDE HEZKÝ DATUM 6.6. :grinning:

Tak Anet má to obočí pěkně vybarvený to bude teda kočka na svatbu :frowning2:
Zítra má pršet tak už se těším jak budou holky v těch růžovejch šatičkách jak prasátka :grinning: :grinning:

Edith není se čeho bát :wink: rodí všechny ženský a zvládnou to :slight_smile:

Marti a nemáš foto ze zkoušky účesu a líčení at se můžeme taky pokochat :slight_smile: nebo nemáš album na bereme se?

Normo v sobotu jsem viděla tatu byl ve Služíně na seleti a byl ve výčepu.Sem si říkala jestli si mu už něco řekla se tak divně na mě díval :grinning: :grinning: :grinning:

tak zatím pááá budu sledovat at vím jeslti si to Ondra přece jen nerozmyslel :grinning: :grinning: :grinning:
5. čer 2009 v 09:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nazdárek lidičky,
Zuzi vy nás teda napínáte... :slight_smile:

Náš táta je na 6.6. je to pěkný datum no a malej je 6.12. půl roku po něm a neějaký ten rok :grinning: Ten si to snad vymodlil..je totiž hlava děravá tak aspoň nezapomene kdy se mu narodil syn.. :dizzy_face:
5. čer 2009 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jo holky, zítra by to šlo :grinning: :grinning: datum se mi líbí...
5. čer 2009 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak hlavně aby se líbil Ondráškovi :grinning:
5. čer 2009 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko,

u nás čtvrtá noc katastrofa, ty jedničky nahoře ho teda trápěj fest. I přes namazání dásníček a Panadolu se pořád budil s brekem. Dnes je megaprotivnej a uvztekanej, tak bud ho to bolí i teď a nebo se mu stejská po Klárince.

Zuzí zítra je krásný datum, hele Ondrášek to určitě nechává na zítra. Jájouš taky vybíral hezký, já už chtěla rodit v 38 týdnu, pr jsem byla jak velryba,tak jsme procházkovali, sexovali (jestli se to tak dá nazvat, pr to byla spíš taková fraška, purt jsme se u toho smáli, pr nám překáželo břicho :grinning:) ale Jájoušek furt nic, čekal na den dětí, potvůrka. Teda jako termín porodu byl 4.6. Takže jsem nepřenášela, ale tušila jsem obra, tak jsem chtěla aby mi tam už moc nenarostl :grinning:
5. čer 2009 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti fotky zmenším později ju, malýho jsem zpacifikovala do postýlky, tak jdu uvařit a dát si kafí, nebo ten dnešní den nepřežiju. Jára je dnes ve škole až do večera, to mě jebne.
5. čer 2009 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,tak zuzik mě se o tobě zdálo,narodil se ti klučina no tak teď nevím kde se stala chyba,že jsi ještě 2v1 NO NO NO :wink: Nechte to na zítra z Ondráškem jdeme na oslavu kamoška je 6.6 má nerozeinya její manžel taky tak mají prasátko na rožni a pivko(to já nepiju) ale na masenko už se těším další dietní chyba!!!!!!! :sweat_smile: :sweat_smile:

Oli no mi taky dneska v noci nic moc Kájinka se vzbudila a nějak byla vyspaná ,ale zdála se mi teploučká dala jsem ji nurofen a usnula no do rána rýma jak trám to je tím počasím :frowning2: :frowning2: doufám že z toho nevyleze něco víc.
5. čer 2009 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky...

tak tady uz se pomalu rodi jo :: :confused: no hura dalsi mimco.....

jinak 6.6 je i muj tatka je to pekny datum .-) a 5.6.zase sestrenku mrnousek ten ma taky dneska rok toto leti..

kolci koukam ze mate krasnej dort pro jarouska kdopak delal medu?takovy delaji i v krumsine u kocourka ma cukrarnu i v pv neni tam odsud?a pekna tatra mate tu samou co my :slight_smile: to je mercedes :grinning:

jinak o masirovani hraze...my jsme masirovali,pila jsem ruzny caje a tak ,...ale nastrih stejne byl au au ..fakt si potom clovek dlouho nesedne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. čer 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Denoušku meďu pekla Kristyan :wink: a byl moc moc moc dobrej. Nojo já chtěla tatru, ale tchýně dovezla mercedes :grinning: ale Jájovi je to jedno :grinning:
5. čer 2009 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, tady se rodí ve velkém :grinning: Já když srovnám první porod před 18 lety a ted, tak to je síla. Tenkrát děti nebyly u maminek, donesli je jen na kojení a nesměly jsme na ně skoro ani sahat, já jsem malému vytáhla ručenku /byl v zavinovačce, ruky svázané u těla/ a sestřičky mě seřvaly, fakt hrůza, nic se nemohlo - brrr, ještě že je to pryč - ale porod byl rychej jak blesk a paráda , druhý a třetí byly vyvolávany kapačkou a to je na prd, ale ted mě taky nenastřihli a to měl prcek 4.20 kg , ale nikdo se mě na nic neptal, na plán, na nástřih, na nic, ale měla jsem super asist.Editu, je tam nejlepší

tak zuziku držím pěsti a závidím to mrňavý miminko

včera jsem byla s kámoškou, má mimi v OL, narodilo se jí v 25 týdnu , 700g , ted, po 2měsících už má 1500g a je to bojovnice, bude vše ok , jezdí za ní každý den s mlíčkem, může jí chovat, přebalovat, já bych to nezvládla, takový drobátko

pak jsem chtěla napsat ještě něco, ale to ted nemůžu, je to smutný, tak at nestresuju těhulky
5. čer 2009 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky,

tak návšteva Kolči s jarouškem včera se pekne vyvedla.Malá se v noci vzbudila na mlíčkoa ž po 3 hodině a chrupkala ažd o čtvrt a 8..no paráda....jinak vstáváme kolem 6....tak ji asi jaroušek zmohl :grinning: ,ale vyhráli si,bylo to super....

Takže to máme posutý a malá udlsa až ted ve 12 tak jsem zvedavá jak dlouho bude,jestli zase jen 40 minut nebo déle,pak si dáme na obídek pangasia,pobalím veci a pádíme na chalupu donedelě...snad nebude pršet nonstop...

Ted jsem dodelala dortík jahodovej a pomazánku..mnam..mnam..už se těším na dobrutky...

Tak se tu holky mejte..a v nedeli,jak přijedu,tak se těším na zprávičku od zuzíka...že už je maminka :grinning: :grinning:
5. čer 2009 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2855114&vReferer= nové fotečky. Marti za chvilku Ti to pošlu zpět mejlíkem zmenšené.
5. čer 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
kolci hezký fotečky z mini srazíčku, je vidět , že si Klárinka s Jarouškem vyhráli :slight_smile:

Adámek taky v noci trošku stávkoval se spaním, nám zas lezou ty stoličky, tak to bude asi tím, nebo možná chtěl slavit s náma :grinning: :grinning: , ještě jsme doslavovali moje a tátovi narozky , tak bylo veselo, měli jsme výborný tataráček, pivečko a nakonec se rozjelo mochito a Adámek to asi tušil, tak se mu moc nechtělo spát :wink: :wink:

celé dopol. jsme byli za kámoškou i se švagrovou, tak to parádně uteklo, kluci zas viděli spoustu nových hraček , tak bylo o zábavu postaráno , no a Adámka opět nejvíc nadchnul dětský vysavač, tak já ho asi musím fakt koupit :grinning: :grinning: :grinning:

jinak zuzi, tak ať se nám to tady všem dobře pamatuje, zítra 6.6. ať je ten váš velllllký den, a už jste konečně s Ondráškem spolu a vidíte jeden druhého, ať máš taky tak pohodový a rychlý porod jako holky a jste hlavně zdraví, mooooooc se těšíme na miminko :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

dadli , tak jste se s kamoškou sešli, maličká je bojovnice a maminka ještě větší , četla jsem o těchto předčasně naroz. dětech hodně článků, je to běh na dlouhou trať, ale ty miminka jsou tak silná a všechno dokážou a doženou, tak ať se jim daří , řekni , že jim mooooc držíme pěstičky

odpo jdu do berušky pro nějaký overalek na spaní, tak si uděláme procházku, no víkend ted čtu deštivý, bouřky a přívalové deště, tak snad jim ta předpověď nevyjde!!!!!

marti ta injekce byl klasický priorix , dr mikulaskova byla pro ,abychom neštovicemi raději prošly, takže jsme nešli do priorixu tetra, tak mi písni, jak jste dopadli vy s Klárinkou a jestli už jsi vakcínu sehnala, jinak se majte krásně na chaloupce, papa
5. čer 2009 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kaelan,no ptala jsem se jen tati,jestli tě zná a že jo.Tak jsem říkal že jak budu někdy ve Služíně,tak si dáme sraz,toť vše :wink:.
5. čer 2009 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jste všechny moc hodné...díky, díky za podporu...třeba si prcek dá vážně říct :grinning:
Mějte pěkný večer a víkend
5. čer 2009 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
verdiku, ty jsi mi dala, já ted snad hodinu koukala na diskuze atd o PRIORIX A PRIORIX TETRA, a jsem totálně zmatená, někdo to odsuzuje a jiní naopak , že plané neštovice jsou ted s hroznými průběhy tak je lepší tetra, ale jiní že ne, že jsou tam šílený reakce, horečky nad 39 , až 7 dní, sakra já to neměla číst, úplně mi buší srdíčko, lepší bylo - když jsem nevěděla :cry:
5. čer 2009 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau Dadli Anet měla taky PT a reakci neměla vůbec žádnou.Ani teplota ani průjem prostě nic :wink: tak snad jsem tě trochu uklidnila.Třeba to Martinek zvládne taky bez nějaké reakce :wink:
5. čer 2009 ve 22:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek