• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
Marti dr. říkala právě, ať mu to dávám ze lžičky. Tož uvidíme. Jen se děsím toho, že ho to chudáka ucpe úplně.
24. lis 2008 ve 13:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
tak já se musím pochlubit doufám že to nezakřiknu!!!!!!!! ta malá v noci jen 2krát papala jsem strašně překvapená ale tuk tuk :wink: večer jsem jí dala místo jogurtu tu kaši a spinkala krásně ako rát nevím jestli je to kaší nabo tím že jsem tady měla přítele od mamky aby mi řekl jestli malá naspí no nějakých zonách a tak jsem jí trochu posunula postýlku a přehodila polštář na druhou stranu tak nevím.Chtěla bych se zeptat jestli máte někdo skušenost s tím sunarovím nápojem co je od 12 měsíců je to v takové plas. flašce asi 0,5 l chtěla bych ho malé skusit koupit ale nevím nevím aby mi to pila!!! protože když už to naše kojení tak pomalu ustává tak ji na něco převést podobně jako jiji a tak do 2 let ji ještě něco dávat.nebo mám rači koupit nějaké manší balení sunaru? já fakt nevím :wink:
24. lis 2008 ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
kolco tak to je kus chlapíka :wink:

Kristy už jsem se na to taky dívala,ale nevím jestli je to nějaký ochucený koktejl nebo mlíčko.Já bych koupila mlíčko to se mi nějak nezdá :unamused:
24. lis 2008 ve 13:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky!

marti --
zapomněla jsem se zeptat, co zateplené kalhoty a Ty už je máš, tak to je super! Můžu se zeptat, co je to značku?
Taky jsem se chtěla zeptat, resp. požádat o recept na ty piškotky, zní to zajímavě...(třeba na IP)
Jinak ten vánoční jarmark v čechovicích se mi vždy moc líbí. Mají tam hlavně keramiku, perníky nááádherný, ale pak i svícny, suchou vazbu, mýdla, čaje...každý rok něčím překvapí. Taky tam mají vystoupení dětí, letos by tam měla být i tombola! A můžeš si tam dát i čajík, kafínko a nějaké cukroví. Člověk tam narazí na netradiční vánoční dárek.
Myslím, že je to 5.12. a většinou to začíná ve 14hod., ale protože jsem daleko, tak si nejsem jistá. Ale můžu zjistit...

kolca --
jaroušek je chlapák, prima míry a váhy. A držím pěstičky s tou kaší..neboj,ono to půjde dřív než se naděješ...my tedy kaši z flašky ani nezkoušely, prý je lepší kaši dávat na lžičku a zvykat je na ni. Ale bohužel já moc dlouho nekojila, takže je to možná i tím. Nevím. Každopádně držím pětičky.

Všechny jste frajerky, že se vám to kojení daří! Máte můj obdiv! To jsem chtěla napsat už dávno.

kristyan --
že by nějaká patogenní zóna??
Já bych po MM nasadila špíše UM tak, jak radí abinka. Aby to nebyl rovnou nějaký milk shake. Ale zase když by to nepila, tak bys to třeba mohla dopít Ty :slight_smile:
My jsme od malinka na Hippu. Jiné umělé mlíčko neznám.
Taky bych se poradila s mudrou. Karolínku zná.

dadlina --
zapátrala jsem trochu, co se radí na připálené hrnce, tak předávám, snad něco zabere:
1. použít Mefisto, čistič na trouby, grily apod. (je to gel, nic abrazivního, ale rozpouští lecos)
2. vyvařit hrnec v silném roztoku kyseliny citronové
3. použít Cif (myslím Cif cream, zelená nebo bílá lahvička)
4. vyvařit hrnec ve vodě s octem
5. použít obyčejnou pemzu z kartáčku na ruce

Tak se holky mějte a užívjte odpoledne!
24. lis 2008 ve 14:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Geminisa Abi a jak to mám Káje dávat když mi z flašky na jeden zátah vypije tak 10ml čaje není zvyklá vypít větší množství najednou tak mám strach kdybych jí toho mléka udělala třeba 100 ml najednou abych to do ní dostala nebo jí do toho mlíka mám udělat kaši? aby to snědla jakoby lžičkou.

Kolčo jste chlapy mi máme za chvíli rok a nebudeme mít ano 9 kg :unamused:
Myslím že papá pěkně dneska jsem měli ráno od maminky, pak piškotky asi 8 ks a po spinkání kompotovou misku polívečky(brambor celer květák a kousek mrkve) to bylo v 12,30 a ted v 15,00 spapala celej banán a ješte ji dám kolem 17,00 jogurt a pak na noc tu kaši takže myslím že je jedlík ,podle první dcery je to otesánek :grinning: Kristýnka to byl frnák jak píše Abinka :sweat_smile: ta nic nechtěla je BEBU mlíko ale ovoce jogutry nic snad ještě na noc jedla kaše na těch nám v podstatě vyrostla :wink: .

Tak poradte co s tím mlíkem jak to mám udělat?
24. lis 2008 v 15:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Hihi, tak my jsme žižaly největší, našich 8800g v patnácti měsících zřejmě nemá tady konkurenci :grinning: :grinning: :grinning:
Kristy, Míša taky toho čaje nevypila, nehledě na to, že z flaše neuměla pít vůbec. Přechod na UM byl u nás trochu boj, ale zase jsem to zkoušela zároveň s kojením, takže jsem se nemusela stresovt, že nepije. Vyzkoušela jsem asi čtyři druhy mlíka (od kámošek, vzorky a tak), až jsem narazila na ten Sunar, když jsme byly s holkama z naší domovské diskusi na dovče na Mácháči. Ten byla ochotná aspoň malinko pít. Tak jsem ho koupila a asi 14 dní nebo tři týdny s ní bojovala, vylívala ho nebo ho dopil manža, když byl k dispozici, až to jednou klaplo a celou tu devadesátku mi vyzunkla na sváču v jednom zátahu. Od té doby pije 210ml ke sváče a kojit jsem přestala asi dva nebo tři měsíce po tom, co ho začala pít.
Pokud jde o kaši, my jsme začaly nemléčnou rýžovou Sunarkou (ostatní byly tak na rozdupání :angry:) dělanou z vody, bo z těch mléčných jsem měla zezačátku strach, bo tím, že je Míša už vlastně alergik (ten AE) jsem nevěděla, jaká bude reakce, tudíž jsem to odsunula až někdy do devíti měsíců ... ty mléčný kaše. A jí je od začátku lžičkou, protože flašku neznala a nevěděla co s ní a vlastně by mě ani nenapadlo to do ní dát, když nad tím tak přemýšlím. MOžná kdybych nekojila, tak bych ji brala automaticky, ale takhle u nás flaška nebyla na nic až do toho roku, než jsme začly s UM :grinning:.
Kristy, takže já bych šla určitě do UM, spíš než těchto koktejlů. To by ses nejspíš nedoplatila :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Nechci tu nějak propagovat "naši" značku, ale Sunar je poměrně levnej a dobrej, dělají ho mj. ve verzi od deseti měsíců a pak od dvanácti (komplex premium), ten první je modrej, druhej oranžovej a v akci ho koupíš za dvě stovky. Jinak tak o padesátku víc :wink:. Ale asi to chce vyzkoušet :slight_smile:
Jinak já jsem před chvílí udělala perníkový těsto, píct budu asi až ve středu nebo možná zítra večer, aby se nám pěkně uleželo. No krásně vánočně to tu zavonělo :dizzy_face:
24. lis 2008 v 16:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky tak když jsme u toho pečení perníčku tak mám tak supet těsto že jsou hned do druhé dne.max do dvou dní měkké a samozřejmě hned snězené....tak kdyby jste chtěli recept tak klido pisnu..jsou fakt výborné..jiné nepeču... a ta UM tak mi jedině nutrilon..kupuju 800 gr za 334 kč.....
24. lis 2008 v 17:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Marti, taky mám někde takovej recept, nicméně peču podle svýho osvědčenýho receptu a vůbec mi neva, že tak dopředu. Bo potom je toho tolik, že se mi nechce vůbec nic a těším se, až dodělám to, do čeho jsem se pustila :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
24. lis 2008 v 17:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Marti tak já bych chtěla ten recept a ještě mi napiš kolik asi je těch perníčků abych věděla letos je budu píct do školky
24. lis 2008 v 17:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Marti, srovnej to plííís s tímhle: http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=28650
Zajímalo by mě, jestli je to stejnej recept. Uložila jsem si ho do oblíbených, ale stejně jsem udělala zase to svoje, holt se mnou asi nic nehne :grinning: :grinning: :grinning:
Ale určitě si je tam nechám, bo kdyby náhodou byla časová krize, tak se receptík určitě bude hodit :dizzy_face:
Ty moje změknou taky, ale fakt až za nějakej ten den :wink:
24. lis 2008 v 17:39  • Odpověz  • To se mi líbí
marti, jo ,znám Zd. Francovou , ta ted pracovala se mnou , u mě :grinning: tak to je ten svět fakt malej. a její švagr byl můj spolužák ze základky

dnes mi prcek 2x zase po pádu omdlel, co po pádu, jen se trochu tukl do čelíčka, fakt žádná rána, to přece není možný, já byla vyřízená, nemohla jsem ho vzkřísit, to je beznaděj, bulela jsem jako ......klepala jsem se ještě hodinu, volala jsem dr. , řekl mi okamžitě na pozorování do nemocnice, tak jsem sbalila asi 3 tašky /hračky, jídlo, oblečení, plínky../ a po vyšetření mi řekli, že to není normální, ale že si můžu vybrat, bud tam budu 7-10 dní na pozorování, že udělají krevní testy, neurologii, oči atd a budu jen čekat na výsledky a nebo ambulantně, že si to vyběhám sama, takže samozřejmě budu běhat, než tam ležet , s prckem ,ktery leze, stojí, to by byl děs, samozřejmě když to není nutné jak dr. řekla, v opačném případě bych samozřejmě ležela
:frowning2:
tak držte pěsti, at to nic není
24. lis 2008 v 17:40  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky dadlino ,já mám uplně husí kůži to je teda mazec hlavně aby to nebylo nic závažnýho.Já bych taky v nem neležela jenže jsem 25km od Pv tak by mi asi nic jinýho nezbylo to dojíždění by bylo hrozný.Mi jsme si z Kristýnkou užili nemocnice až dost proto se tomu vyhýbám jak to jde :frowning2: .Každopádně držíme pěstičky at jste brzy v pohodičce. :wink:
24. lis 2008 v 17:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky takže perníčky:
150 g medu
80 g másla......to rozpustíme

pak přidáme 200 gr cukru,500 g hladké mouky,2 vejce,5 g jedlé sody,1 prášek do perníku

Zpracujeme těsto a necháme 1 den odležet v chladničce.Pak vyválíme,vykrajujeme tvary a pečeme 7-10 mint.Upečené potíráme žloutkem..

Bílková pleva na zdobení: 1 bílek,140 moučk.cukru,lžicka citr.štávy....

A ty piškotky:3 vejce vyšleháme se 120 g cukru a pak přidáme 120 g hladké mouky....klademe kávovou lžičkou na plech...než dáme do trouby tak pocukrujeme..jinak nemají pěknou barvu po upečení...
je to hrozná mnamka.....všem to chutná a perníčky taky...

A dadli..to je hrůza...tak ržíme pěstičky,pak musíš písnout,ale to není možný...kdyby jste viděli u nás ty pády,jak sebou vždycky škrábne na zem a bouchne se do hlavy...ale po tom je o.k,radši si to pořádně vyběhej a at ho bobečka proklepnou....pak musíš písnout jak jste dopadli... :confounded: A taky si nedovedu představit tam s naším živlem ležet....opravdu držíme pěstičky...
24. lis 2008 v 18:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Dadli jejda, to muselo být strašný. Já bych vůbec nevěděla co dělat. Tak ať rychle přijdou na to, proč se to stává a ať to není nic vážného.

Holky kolik vám večer snědí broučkové té kaše?
24. lis 2008 v 18:46  • Odpověz  • To se mi líbí
kolči nám snědla prcina 200 ml vody a 6 lžic kaše... :wink:
24. lis 2008 v 18:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Marti tak to jsem v klidu - J. snědl 100 ml vody plus 5 lžic kaše a pak teda ještě chtěl kojo.
24. lis 2008 v 19:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Míša teď jí kaši ze 190ml vody a kaše nevím kolik, prostě to tam plácám od oka a sypu a sypu až to má správnou hustotu :grinning: :grinning:. A to si říkám, kolik toho nezdlábne :confused:
Dadli, šílený. Taky mi úplně běhá mráz po zádech, snad se brzo najde příčina :confused:. Přemýšlím, kde jsem to slyšela nebo četla, asi v knížce Deník špatné matky, tam jim to myslím dělala dcera a po několika vyšetřeních se ukázalo, že je to normální ... se mi to moc nezdá, když takhle dítě po miniráně upadne do bezvědomí :confounded:
Míša je taky děsnej živel, ta by mohla být v bezvědomí furt, protože neustále odněkud padá, někde se bouchá, taky někdy na mrtvicu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. lis 2008 v 19:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,tak po delší době nakukuji,a napřed chci přivítat Martika s Kubíkem,že už jsou konečně doma,viděla jsem je v PV novinách.Marti dělala jsem tu margotkovou bábovku a jaksi se mi moc nepovedla,měla jsem z toho takovej kidanec :frowning2: ,tak jsem to naředila mlíkem a potom jsem myslela že to asi neupeču :confounded: ,ale dopekla a chuťově byla opravdu výborná :dizzy_face: .Taky to tak Marti máš,nebo jen já?Holky dnes jsem byla v těch nových obchodech u Intersparu,nechala jsem tam přes 600,- ale fakt dobrý,a těch hader na děcka i dospělí,no opravdu doporučuji.Kolčo,my dáváme 120ml vody a 5lžic kaše,a sní celej talíř,no a ještě by si něco dal :grinning: .
24. lis 2008 v 19:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Kolčo já dám tak půlku kompotove misenky a tak 2-3 lžíce kaše a ta dávka nám stačí teda jíme ji dva dny!

Normo ty obchody u toho sparu si všichni hodně chválí tak tam budu muset taky vyrazit a ještě chodím na město do obchudu Hvězda je to jak jsou potraviny u lva je to v prvním patře a pod tím je nějaká herna tak se tam dobře nakupuje hlavně na děti :wink: byli jsme tam z Abinkou a nakoupili jsme že Abi
24. lis 2008 ve 20:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Kristyan,já vím kde myslíš,taky tam často chodím,když jsem zrovna ve městě.Super ceny tam mají a výběr taky dobrej,tam taky nechám většinou nemalý peníz.Když já vždycky neodolám,když vidím něco pěknýho na děti :dizzy_face: .
24. lis 2008 ve 20:46  • Odpověz  • To se mi líbí
no tak já jsem to smí vždycky musím něco koupit a není to tam drahé takže ani moc neutratím ,ale ted jsou holky oblečeny slavili jsme tsd v sobotu a dostali obě tolik oblečení že máme vystaráno
24. lis 2008 ve 20:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak se musíme jednou potkat na nákupu holky :grinning: ,já tam chodím taky..minulý týden jsem tam koupila Klárince krásný svetřík a pyžámko...mají tam fakt hezké věcičky na ty naše bobánky....a nebo nakupuju na mimibazaru.cz..
Krásný večer maminy..já jdu uspat našeho koblížka... :grinning:
24. lis 2008 ve 21:16  • Odpověz  • To se mi líbí
kolčo , my večeříme 150 kaše a 5 lžic - nemléčné kaše, pak ještě celé prso, u kterého usne :unamused:
já taky nevěděla co dělat, zvedla jsem ho , zatřepala a chladila studenou vodou, dokud se neprobral, ale hroznýýýý, fakt hroznýýý :cry: ale prý špatně. dr. dnes řekla, že zvednout ho nee, tím se mozek ještě víc odkrví, takže položit na bok a třít zádíčka, snad se to už nestane, už fakt nechci , celej den se klepu, jsem z toho psych.vyřízená tak jdu spát - samozřejmě mu ted stojím furt za prdelkou :confounded:

všem děkuji za podporu,za palečky - prcek je silnej, živej chlap, tak to snad nic nebude
on se bouchne začne řvát, pak se nemůže nadechnout a tím mu odejde kyslík z mozku a pak omdlí , a když přijde k sobě, po chvililince, tak je úplně ok, směje a hned se zase někde sápe a stojí, nezmar :wink:

normo, jak jsi psala,že to byl "kidanec" tak já měla záchvat smíchu - dnes ale bodl, díky :wink:
24. lis 2008 ve 21:24  • Odpověz  • To se mi líbí
dadli taky přeju at to nic není at vám to dobře dopadne, je to fakt hrozny když se těm prckům děje něco takstrašnýho...držím pěstičky...

kolčo my jíme 270 ml vody a kaše tak od oka podle hustoty...no jak tak koukám tak mám pěkného otesánka...maminku jsem spapal, tatínka jsem spapal.... :grinning:
25. lis 2008 v 07:05  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Dadli nedokážu si něco tak hroznýho představit :frowning2: No držíme pěsti ať už se to nestane.Doufám,že budete mít průběh jako my.Taky hrozně plakal při každým bouchnutím.No a čím častěji se bouchal tak se naučil padat a už si i zvykl a moc nekňučí když se bouchne to už musí být fak rána.Tak snad si taky zvykne a už nebude plakat až do mdlob.Moc na vás myslíme a přejem aby to tak bylo jak u nás :dizzy_face:
25. lis 2008 v 08:48  • Odpověz  • To se mi líbí
holky do kdy budete dávat kojeneckou vodu? dr. mi řekla že mám dávat tak do roka, tak už chci zkusit normální, ale převařenou...
25. lis 2008 v 08:56  • Odpověz  • To se mi líbí
dobré ránko,
Holky s.o.s. - měli broučové po očkování červenou bouličku vedle vpichu někdy?
25. lis 2008 v 09:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Dadlino,to jsem ráda že tě to potěšilo,ještě jsem přemýšlela jaké tam bude i/y,ať nejsu za blbce :grinning: ,tak snad jsem to napsala v pořádku.To co se stalo malýmu je hrůza,no nechtěla bych to zažít.Držíme s Adámkem pěstičky ať se to už nestane.
25. lis 2008 v 09:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Kolčo,nám se to zatím nestalo.Zkus třeba zavolat doktorce,já nevím Natálka ani Adámek to neměli,tak ti neporadím.
25. lis 2008 v 09:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Oli, jj, je to normálka. My jsme to měly jednou nebo dvakrát .... takovou červenou ztvrdlinku v místě vpichu. Na to stačí klasickej priesnitzův oblklad ... do druhýho dne to stopro zmizí :slight_smile:
25. lis 2008 v 09:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek