• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
Ahoj

Marti byla jsi fakt KUS :grinning: líbilo se mi jak si měla udělaný vlasy a ten dortík super :wink:

Verdíku tak konečně jsi doma co já si pak užívala doma všeho hlavně toho klidu a telky a koupelny a wc :grinning: :grinning: :grinning: já se prostě v té nemocnici ani nevy..... hlavně že už je Adámek ok ted jěště chvíli zustat doma a bude to :stuck_out_tongue_closed_eyes:

musím valit frčím do PV nečekaně a hlavně musím vzbudit i Anet to zas bude umrčená :cry: :cry:

večer písnu víc páááááááááááá kočky :grinning:
22. čer 2009 ve 13:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuziku, to tak bohužel je, teda alespon u mě. malej spinkával taky jen po půl hodkách, několikrát za den, skoro až do roku. s tím kojením , já kojila prvních pár měsíců, nevím přesně, každé 2 hodky a rozkojila jsem se až po 3měsících, takže vydrž a zkus nepřikrmovat, on si veme kolik potřebuje a mlíčko se bude tvořit dle potřeby, když ho přikrmíš, tak pak vytáhne z prsa mín a míň se ti tím pádem bude tvořit. Není pravda, že by se mlíčko netvořilo, nebo jsi ho měla slabý. Byly dny kdy jsem se nestihla ani převlíct za celý den z pyžama, takže neboj , to je normální. a hoňka to je, stále jen kojíš, přebaluješ. ale neboj , pak se to upraví. tak držím pěstičky a vydrž

Reni, jé králík na zelenince, to bych si taky dala. Tak já udělám alespon zeleninový rizotko :grinning: ted mě napadlo :grinning: Jinak taky koukám na ten náš výlet, napadla mě i macocha a okolí, jsou tam celkem hezký penziony,a je to blízko a moc krásná příroda, tak to ještě omrknu a pošlu ti odkaz.

Jinak se dnes snažím jíst mín a lehká jídla, ale hned hodku po obědě jsem dostala hrozný hlad, tak jsem musela sníst rohlík s máslem
:frowning2: Já mám prostě fakt hlad, chutě ani ne, ale doopravdický hlad .
22. čer 2009 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé dadli, díky moc...jsi mě uklidnila...jsem se bála, když málo spinká. Zkusím teda vydržet bez toho příkrmu...kdyžtak budeme hodně křičet :grinning: :grinning:
22. čer 2009 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi...nepřikrmuj..já mám taky nespavou prdolku.i tomášek mi moc nespal.po6ti nedělí to bude zase lepší.hl mimi mají rustový spurty.to je vždycky tak týdení.že špatně spí,zdá se že je mlíčka malo jsou uplakaní chtějí pořád cucat.ale to se ustálí cca ten týden.je to když rostou.bývá to asi v 3týdny,6.týdnu,pak ve 3.m a v 6.m.mají pocit že mají málo ale musíš vydržet.jak říkám chystají si tím prsa na větší odběr mlíčka :grinning: hl.vydržet...já už ted od pulky 4.m dávám na noc kašičku.ale moc jí zatím nesní.prostě jsou mimi co spí pořád a mimi co se budí v noci jako ta naše i 4krát,a před den má svoje spacípulhodinky dýl ne..
mě to počasí tak štveeeeeeeeee
22. čer 2009 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau

Zuzi vydrž :wink: i když já ti o kojení moc informací asi nepodám protože já kojila jen 2 měsíce a jěště to u Anet bylo na prd protože nepřibírala na váze ale nejhorší bylo že ona to ode mě vycucla tu trošku a vydržela i 4 hodiny a o jídlo se prostě nepřihlásila :frowning2: a zase pořád spala a spala :frowning2: takže fakt je každý mimi jiný.
Ale hlavně nepřikrmuj nebo pak jak píše Dadli mlíka bude mín a mín a nakonec byste zkončili na UM :cry: :cry: a to
je pak drahá záležitost.Takže radši bud nevyspalá Ondráška měj furt u prsa třeba každou hodinu.Tak to aspon všude říkají než se rozkojíš :wink: moje známá má chlapečka a ten má 20.měsíců a kojí pořád :grinning:

Dadli prosímtě na tobě to kilo nemůže být poznat :grinning: :grinning: ten špek přes tepláky bych chtěla vidět :slight_smile:

Jonuško vidím že máme zhruba stejně starý děti až na to že ty máš o jedno navíc.To tě teda obdivuju já bych s holkama 3 asdi nezvládla to by mě za chvíli vezli směr Kroměříž :grinning: :grinning: :grinning:

V sobotu se mě udělal opar jak svi.... takže mám pysk jak černoch :grinning: :grinning: nevím z čeho ale říkají že je to i ze slunka no a já ležím na dvoře pořád když je hezky :wink:

to počasí je fakt kráááááása máme tady mít v so tu oslavu bude se dělat sele tak to při takovým počasí bude spíš plavat než se grilovat :grinning: :grinning:

Anetka si dnes poprvé konečně trochu hrála a to s polly panenkama :wink: a nic nerozbíjela a neničila jak to má ve zvyku :grinning: :grinning:

Kristyan tak to je super že vám to tak vyšlo :slight_smile: akorát nechápu jak sis s holkama mohla odpočinout :grinning: :grinning: :grinning:
tos musela mít sebou dobrý hlídače :wink: :wink:

Jdu čumět na House tak páááááááááááá :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. čer 2009 ve 21:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kuk :wink:

Zuziku jak píšou holky, nepřikrmuj!!! Pokud Ondrášek prospívá a přibírá, tak není důvod a mlíčko se ti bude tvořit pak míń a míń.Čím víc ho budeš přikládat, tím víc se ti vytvoří mlíčka.
My měly taky růstové spurty, myslela jsem, že budu muset přikrmovat, malá byla co hodinu u prsa a pořád hlad. Ale během 2-3 dnů se tvorba mlíčka upraví podle potřeby miminka a pak je ho dostatek :wink: :wink:

Já ze začátku měla pocit, že nedělám nic jiného než jen kojím a přebaluju.. a ono to tak je!! Jedno kojení mi trvalo 45minut a to ve dne i v noci, maličká se probouzela co 2-3 hodinky... jak píše Dadli, někdy jsem neměla čas se převléct ani z pyžama a o vaření ani nemluvím..někdy jsem se nestihla dokonce ani najíst :grinning: :grinning:

Kojím pořád, maličká má 11měsíců a mysela jsem, že už přestaneme postupně, ale jak jí teď rostou zoubky, tak prseno vyžaduje ooopravdu hlasitě i několikrát přes den a o noci ani nemluvě :wink: je to moje upírka závislá :wink:
22. čer 2009 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kolči
ani Jarouška ani tebe jsem fakt neviděla... já tam dorazila skoro za 5min. 1hod... nebyli jste už pryč třeba? Měla jsem smetanovou halenku s výstřihem do V a tmavošedý kalhoty a vlasy do culíku :wink:

Dadli jj okolí Macochy je krásný!! Tak přinejhorším se domluvíme na jednodenní výlet, kdyby nebylo nic volnýho :slight_smile:

Holky mě se dnes večer totálně zablokovaly záda :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale fakt strašná bolest, v oblasti bederní páteře a bolest vystřeluje do pravé plotýnky, což je docela masakr, protože nejenom že nemůžu skoro chodit, natož zvedat malou a ukládat do postýlky. V noci to bude asi masakr, pže se několikrát budí a já si ji beru na kojení, tak nevím jak to zvládnu, budu muset vzbudit vždy přítele, ale ho vzbudit je problém :frowning2: .

Myslíte že mi pomůžou nějaký masáže? Jednou se mi to taky stalo, to jsem ještě pracovala v KB a to jsem chodila na obstřiky, nešla ta bolest vydržet.... ale teď je to ještě horší :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže se spiininkem je teď na chvíli utrum... sakryš.... :angry:
22. čer 2009 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko,

Reni tak to jsme možná byli už pryč, pr my přišli celkem brzo, abychom viděli Marťu přijíždět.

Jo a na záda mi hodně pomohla akupresura - jehličky do ucha. Mě teda bolela krční páteř a k tomu děsná bolest hlavy, jak jsem chodila, tak se to dalo, ale ležet bylo utrpení.
Jak jsme byli na těch kolech, tak mě to začalo bolet znova, nechápu, jak jsem si s tím mohla pohnout na kole...

Zuzi s tím kojením moc neporadím, ale myslím, že holky radí dobře. Já měla problém s kojením v porodnici, ale nakonec jsem se rozkojila a doma dobrý, mlíka až moc. Myslím, že se to fakt upraví a třeba jak se bude mlíčka tvořit dost, tak bude i líp spinkat.
23. čer 2009 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky díky moc za rady...ale je to hrozně těžký...malej pořád křičí. Je v klidu jen když je u prsa....jenže pořád kojit nemůžu. Vždycky se krásně přisaje, chvilku pije, pak prseno vyplivne a usne...ale tak max. na 10 min. Pak zase řve a chce zase prso. Je to docela děs, už mě to bolí jak je to tak krátce po sobě. No snažím se, ale nevím nevím. Doufám, že to bude tak max. ty 3,4 dny...jinak :angry:
Ale jinak je to bezva pocit být mamčou. Dneska jsme byli chvíli na procházce...se divím, že vydržel spát v kuse aspoň půl hodiny než jsme nakoupili :slight_smile:
Jestli přibíráme zjistíme zítra v poradně a pak se asi uvidí...zatím paaa
23. čer 2009 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Zuzík,no přesně takhle jak popisuješ kojení jsem to měla já z Karolínkou byla fakt pořád uprsa a když ne tak řvala byla jsem na nervy ,trvalo to skoro tři měsíce koupila jsem i UM ale nechtěla to jen prseno .Pak se to tak upravilo že jsem kojila po 3 hod,Ale myslela jsem že mě hrábnne ty první tři měsíce jen řvala a řvala než dostala prseno.Jenže pak i ulívala myslela jsem že už je přejezená ale dr mi řekla že kdyby nechtěla tak dundat nebude.
Kojila jsem ji rok.Jo a taky mi dr říkala že děti se tři měsíce vzpamatovávají z příchodu na svět že je to pro ně velká změna,a že než sami přijdou na to co a jak jim vyhovuje ,ale musím říct že je to asi pravda pak se to upravilo a byl klid (ale ty tři měsíce byli nekonečný)Takže to zkus vydržet a přikládej dle potřeby drobka.
23. čer 2009 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi..pro něj je to prso taková utěcha je mu tak dobře tak i proto ho vyžaduje.já kojila Tomáše ještě v 1,5 3krát v noci a přes den čaj moc nechtěl takže pořád.a když byl nemocnej nebo tak měla jsem ho u prsa pořád.a taky každý dítě je jiný no...
ale měl by pít asi tak 10-15min.ale pít ne cucat.a jestli má tak 6-8počuraných plen denně je to v pořádku má dost:slight_smile:

holky a co srazík???já se s angelikou určo spojím a pujdeme v pátek..snad už bude lepší počasí.tak jesti se někdo přidá budme rádi:slight_smile:)))
23. čer 2009 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
jonusko a v ten patek by to bylo tak v kolik asi :slight_smile:
23. čer 2009 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
reni, na akutní blokádu zad masáž neee, musíš to nechat v klidu, nejlépe 2-3dny na lůžku, ale to asi nejde,
že :confounded: tak zkus být v klidu a polehávat, co to dá a pak by jsi masáže mohla, opatrně , až se to zklidní !!!! pokud to nepřejde, tak ti doporučím neuroložku na Karlově, Mudr. Šuňavská .
23. čer 2009 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jo mudr.Sunavská je vyborná,co tak vím podle řečí...chodí kní i tchýně...

Dadli a už máš volneji....?jak budeš mít tak písni,ráda přijdu k paní Mátlové na tu masáž... :wink:

Jinak to počasí me pekně se.... :frowning2: :angry: :angry:
23. čer 2009 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuziku, jak píšou holky, vydrž, to s ondráškem vypilujete a bude dobře, taky se mi stávalo,že jsem ještě v poledne byla v pyžamě a nestíhala ze začátku, ale pak už pohodička :slight_smile:
vydrž u kojení, na UM máte času dost,pokud to půjde, uvidíš, kolik malý nabral na váze, jak půjdeš do poradny, malý má hlásek dobrý :slight_smile: :slight_smile: , jak jsem vás slyšela v ordinaci u Milukáš., tehdy, jak jsme jeli dolů výtahem

renci, tak tebe chytli záda, no to je na hov.....dadli ti píše polehávat, ale víme, jak to je, já mám záda z kb totálně v pr......, chodím k dadli na masáže skoro každých 14dní, tak se vždycky těším, ale měla bych chodit hodně plavat a cvičit , malý se taky pěkně pronese, kurňa takový mladý kočeny jsme :grinning: :grinning: :grinning: a řešíme tu bolesti zad!!!!

jo renci, normálně nás ta ženská na tom penzionu nechtěla, jo kdyby jsme se ubytovali každá zvlášť, tak to by brala, ale takhle ne a vůbec ten její přístup se mi nelíbil, takže ať si to nechá :angry: :angry:

dadli posílala ještě nějaké odkazy, tak na to koukám, musíme se sejít :wink:
23. čer 2009 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ach jo, holky....to byl zase dneska den...snad celej jsem ho prokojila (malej prostě jaksi nechce sát nebo co, vždycky chviličku, pak je tuhej a za 10 minut zase, a tak pořád a pořád)...prsa bolej jak hrom. A řev a řev...teď večer jsme prostě museli dokrmit...už snědl 120 ml UM a pořád kouká, a spát se asi prostě nebude...no aspoň nebrečí hlady :slight_smile: Tatínek uspává, já jdu asi taky spát, jsem úplně grogy...dobrou
23. čer 2009 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuziku a nemá on bolení??měl by od tebe pít aspon těch 15min.ale naoplno...až se mu budou hýbat uši:slight_smile:protože jestli si jen sosne a pak nic.a za chvíli zase tak pije jen to přední mlíčko,a to je sladší a pak mu kvasí v bříšku.a nenají se z toho.zkus mu zítra během dne nakrmit a nedat.aspon aby hodku a pul vydržet.narvy mu dudel,nebo prostě chovej.pak ho dej k prsu a uvidíš měl by pít víc a dýl.a pak zase.protože to častý taky není dobrý.
já teda kojila taky pořád.myslím že tak zezačátku po hodve a pul až 2hodky.a časem se to pošunulo.jinak mužeš před každým kojením dát kapičky sabsimplex...myslím že 10kapek.jsou naprosto neškodný a pomáhají.chce to zkusit.každýmu taky sedí něco jinýho.hl.vydrž..kolik těch plinek počurá??
jinak v porodce si měla dostat kontakt na zdejší poradkyně laktační..tak zavolej.taky jsem jim volala..

denousku mě je uplně jedno v kolik....záleží jak bude te moct.ještě se domluvím s Renou..angelikou
23. čer 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
no...jabych teoreticky mohla tak nejak v 14.30-15.00 jeste dle odvozu jak jede bus nebo jestli me nekdo hodi ale hlavne po poobedovym chrupkani :slight_smile:
23. čer 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj ěm to taky tak vyhovuje...a y jsi z kestelce myslím že?????
23. čer 2009 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj z kostelce jsem no.. :slight_smile: tak uvidime no..
23. čer 2009 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jonusko, bolení nevím, je pravda, že pořád tak divně mrčí a kroutí se, ale kaká normálně. Možná prdíky nějaký zaražený nebo tak něco. Já fakt nevím, asi to ještě neumím poznat. Připadám si jako hrozná matka. O těch kapkách mi někdo taky říkal, tak se dneska zeptám doktorky.
15 minut naplno teda určitě nepije, to taky nevím čím je. Ale prý máme kratší takovou tu uzdičku pod jazykem, tak že tím by možná....no nevím. V porodnici mu to prý trochu cvakli, ale jak jsme byli u mudr. tak se jí to moc nezdálo a prý nás pošle znovu. Tak třeba i to sání potom bude lepší. Mám prostě pocit, že mu to nějak nejde...nebo, že by se mu nechtělo? :grinning:
Taky mi jedna kamarádka doporučovala dávat mu mezi kojením fenyklový čaj po lžičkách. Budu asi muset vyzkoušet i to, i kapičky a uvidíme...třeba nám to pomůže. O tom předním mlíku jsem taky slyšela. Ale já se snažím mu dávat pořádně vysát nejdřív jedno prso a pak teprve druhý. No prostě to musíme ještě všechno vychytat.
Omlouvám se, že si vám tu pořád jen stěžuju...ale fakt se nemám s kým poradit, teda kromě mudr.
Díky za trpělivost a za rady
24. čer 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a zapomněla jsem na ty počůraný plínky...tak těch má dost, každý přebalení je počůraná...a na to já jsem pečlivá, takže přebaluju často.
Představte si, že teď mi jedna známá od švagrové co má 3 měsíční mimi říkala, že prý přebaluje 2 x denně...že jsou ty plínky hrozně drahý...ty jo, já jsem málem vyrostla....i takové matky jsou...hrůůůůza
24. čer 2009 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi tak to nechápu,ž ejsou drahý plinky,to si nemela pořizovat mimi teda.Abych ti pravdu řekla,tak já pořád přebaluji co 2-3 hodky,jelikož malá dost vypije a pak je pročuraná..a to máme rok a půl....akorát v noci nepřebaluju,to až ráno....a s nočíkem bojujem..sedět na nem prostě nebude :angry:

a s kojením ti bohužel neporadím..já stím bojovala..malá odítala prso,takže jsme byly od začátku a UM..
24. čer 2009 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kuk :wink:

Holky to je počasíčko co? Malá je doma otravná, ani na zahrádku se nedá vylézt, no a´t už je zase teplíčko!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Verdíku no to je fakt, takový mladý holky a takový problémy co? :grinning: :grinning: Z. mě maže koňskou hřejivou mastí - je fakt zázračná - a je to o hooodně lepší, sice mě ještě sem tam píchne, ale už se můžu u předehnout a zvednout malou... no a protože ještě nechodí, tak že ji zvedám dost často :wink: :wink:

Jo a jak jsme myslely, že Sárinka bude brzo chodit, tak se jí nějak nechce, po čtyřech je rychlá jak torpédo, všude se dostane. Sice už sama stojí bez opory, sem tam si od stolku dojde 2krůčky k sedačce, chodí za jednu ručenku, ale jinak neee, prostě si dává na čas. Ale to neva, nachodí se v životě ještě hooodně!!! :wink: :wink: :wink:

Hm, drahý plínky, to je fakt závažný důvod!!!!!! Po tlamě by holka měla dostat a když bude mít menzes, tak ať si nechá celý den jednu vložku... je to hnusný přirovnání, ale proč ne že??
24. čer 2009 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi jen si stěžuj však každý potřebuje poradit.i já po3 pořád hledám odpovědi a ptám se holek na foru.takže v pohodě.plinky by měli být v pořádku.sát by měla ale dýl si myslím.z jednoho.a po těch delších pauzách.možná je to tou uzdičkou však se optej dr.já když tam jdu napíšu si doma na papírek co všechno po něm chci a pak to na něj chrlím.je lepší se na všechno zeptat :slight_smile:
a 2krát deně přebalovat???no to je hruza :confused: to jsem snad ani neslyšela.to musí mít chudák zadek jak pavián ne...kor v horku...nechápu
rencaasarinka...tak to budete mít doma veselo za chvíli co?? :slight_smile: :wink:
24. čer 2009 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Zuzi - neděs chudáka teprv budoucí kojnou :grinning: :grinning: A nechceš se poradit s nějakou porodní asistentkou? Já jsem domluvená s tou co nás vedla v kurzu, že mi udělá 3 poporodní kontroly, hlavně kvůli tomu kojení.
Já mam totiž taky hrůzu jak to bude vypadat a doktoři zrovna moc neporadí :frowning2:
24. čer 2009 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

Zuzi neomlouvej se, pokud budem vědět, rádi pomůžem a poradíme. Sama vzpomínám na sebe, jak jsem se pořád ptala.

Jo a to s tím přebalováním 2 x denně, tak to je maso - to by Jájovi snad protýkalo pak bokem už, my teda na doma používáme látkovy, takže přebalujem sakra často, ale i papírovky přebalím tak po těch dvou hoďkách, max třech, když někam jedeme třeba. Dyť to snad ani není možný aby přebalila jen dvakrát, se mi jednou stalo, když j. čůral v noci fakt hodně, že ráno měl takovej jako gel, kuličky na prdce...asi z toho vnitřku :confused: , takže si to teda ani nedovedu představit.
24. čer 2009 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
táááák holky, hlásím první úspěch...nakojili jsme, zdálo se mi, že sál celkem hodně, udělal brkanec jak velkej chlap :grinning: a teď už je hodinku a čtvrt relativně v klidu...sice nespí, jen tak zlehka pochrupkává a mrančí u toho...taky jsem ho musela ošálit tím dudlíkem, ale je to zatím dobrý. Ještě ho nechám tak, aby to byly ty 2 hodinky a jdeme na to znovu :wink: Doufám, že to bude dobrý...
Taky valíme na jednu k mudr. tak vám pak dám vědět jestli prospíváme...
24. čer 2009 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzí super, ono to půjde uvidíš. Tak se těšíme na pozitivní zprávičky od dr. :wink:
24. čer 2009 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzik no vydíš už to bude den ode dne lesší fakt to chce čas.Tak dej vědět jak jsem dopadli u dr a jakýho máš kus chlapa :slight_smile:
U nás dneska venku hnucs byli jsme ráno v obchodě a zavíst Kristýnku do školky a zmokli jsme no už toho mám plný zuby,ale na vík. hlásí sluníčku tak nevím jestli jim mám věřit!!!!!
24. čer 2009 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek