• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
Jiji on to má ale asi tak o 1,5 cm vedle...???
25. lis 2008 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je zajímavý ... tak to jsme teda neměly, vždycky v místě vpichu, což se uvádí jako běžná reakce. Tak zkus brnknout té mudře a zeptej se ..
25. lis 2008 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem volala, prý to není časté, ale může být. Takže studené obklady, ty jsem stejně dávala a čípek, jen kdyby měl teplotku nad 38.
Jinak díky moc za rady.
25. lis 2008 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kolčo,tak to je fajn,alespoň teď budeš klidnější :wink: .
25. lis 2008 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo to každopádně. Co Adámek umí nového povídej? A kolik máte zubů?
25. lis 2008 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj, zlatý telefony :slight_smile:
Já jsem dnes taky volala mudře, čekala jsem totiž, co vyleze z těch Míšiných horeček. Ráno po probuzení měla jen 37, za hodinu 37.5, tak už to není tak hrozný jak včera. Teď ji půjdu přebalit, tak ji zase přeměřím a uvidím, jestli se to stoplo nebo ještě vylezlo. Prý nemáme chodit ven (super rada, potřebuju nakoupit :angry: .... asi vyběhnu tady za roh do večerky jakmile Míša usne, bo to mám jistotu, že mi bude chrupat nejmíň půlhodinku a to jsem za deset minut zpátky, i když to teda dělám s černým svědomím) a kdyby to měla ještě zítra, tak se zastaví u nás, abych ji netahala do zimy. Ale myslím, že z toho nebude nic, tipuju to fakt na zuby, koukala jsem jí do pusy, tak ke stoličce-dolní levé čtyřce nám přibyla horní levá čtyřka, zatím je vidět jen kousek, takže to bude možná ono. Před těma deseti dny měla taky takovou jednodenní horečku a pak z toho bylo zubisko :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Jj, stoličky jsou fakt pěkný svinstvo :confounded:
Jinak já jsem se včera večer parádně odreagovala na squashu, vydržela jsem s kámošem hrát celou hodinu, tak jsem se fakt vyřádila a pak jsem nemohla asi až do půl dvanácté usnout, jak jsem byla probraná :grinning:. No fakt něco takovýho potřebuju, bo člověk si aspoň vyčistí hlavu :slight_smile:
25. lis 2008 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jiji tak snad to budou opravdu zuby, pokud nemá rýmečku atd...
Squash je fajn, jsem ho hrávala dycky v práci, teda po práci, měli jsme ho zadara. Člověk se tam supr vyšťaví :slight_smile:
25. lis 2008 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, rýmičku má, trochu a taky trochu kašle, ale u toho většinou teploty nemívá. Však kdyby jí to nějak stoupalo, tak se mudra na ni podívá, kdyby třeba to byla angína nebo tak.
Sqaush zadarmo je paráda, drahý je to jak potvora :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Proto taky chodíme až od devíti. Včera nás bylo osm na všechny kurty, no my jsme si zabrali jeden jen pro sebe :grinning: :grinning:. Ale evidentně to těm šesti stačilo, bo na nás nikdo nemlátil, ať ho taky pustíme :grinning: :grinning:
25. lis 2008 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kolčo,teď nám rostou vrchní jedničky,na pravé straně už jde vidět,ale chudáček má tak nateklý dásně,asi ho to moc bolí,protože se dnes v noci budil a plakal a to je co říct,když spává celou noc.Jinak zatím nic novýho,pořád se přetáčí na bříško,ale zpět mu to už nejde.A hrozně se staví na nohy když ho držím na klíně,asi mi brzo bude běhat :wink: .A jak se umí stěkat,kdo by to řekl.Jak mu něco nejde nebo neděláme na klíně houpi,houpi,tak sebou práskne dozadu a řve jak turek.Pořád mu musím zpívat a říkat básničky.Jak se mu ztratím z dohledu,tak to je konec,od nikoho se nechce nechat chovat,jen mama a tata,jinak řve.
25. lis 2008 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Normo, teda vám ty zubany rostou rychle. My jsme měli týdenní teplotkový období, ale ještě nevyrostly potvory, vepředu dole mu prosvítaj zatím jen.
Jájoušek už je taky vzteklina, když něco držím v ruce a on to chce a nedám mu to - hlavně mobil :grinning: Mamánek naštěstí zatím není, ale přijde to myslím.
25. lis 2008 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Třeba to nepřijde,uvidíš no.Natálka byla to samé,ale ne tak moc,bydleli jsme u tchýně,tak tam bylo víc lidí,bydlelo nás tam 8 včetně malé,tak byla zvyklá.Ale už přes rok bydlíme sami.Tak jsem s malým pořád sama,Natálka je do 15hod.ve školce,a MM se vrací až večer,a to malej už někdy i spí.A když přijde tchýně a vezme malýho do náruče,tak je řev.
25. lis 2008 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
No my jsme taky sami, pr oboje babičky bydlí 250 km daleko. Takže když ho tak jednou za měsíc vidí, tak je nedřív řev, ale okouká se, a za půl hoďky už jsou kámoši.
25. lis 2008 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
No nám,to občas trvá než se otrká,pak je teda v klidu u tchýně,ale jak se někam hnu,očenka má vykulený a pořád mě sleduje,jestli tam jsem taky.
25. lis 2008 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky lituji ale nemam cas vas docitat jen mam dotaz pro ty z vas ktere jste byli ve fotoatelieru................????????????????????

prosim napissete mi kde jste byli a kolik to stalo kolik mate fotek a jak jste tam byli dlouho??taky o tom premyslim..diky
25. lis 2008 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky ,
tak mi jsme byli u dr. protože Kája celou noc kačlala až se dávila tak jsem jeli a má to na průduškácha tak máme mukosolvan ,duracef a fenistil kapky,doufám že se z toho nevyvrbí zápal plic.Dneska jsem koupila krabici SUNARU a večer bude kašička z příchutí sunaru,i dr říkala že mi schvaluje do dvou let dávat mléko když už bych nekojila,tak budu nenápadně převádět tak jsem zvědavá jak to půjde z tím naším paličákem.
25. lis 2008 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, o malém Marťáskovi a jeho omdlíváním vím, taky bych nevěděla,co mám dělat, ráno mi dadlina volala, čekala u dr a asi jich budou čekat teď nějaká ta vyšetření, ale raději ať malému vše důkladně udělají,ať se ví z čeho to je, mně to jako normální nepřipadá, ještě si říkám, jestli mu třeba nechybí nějaký vitamín???tak budeme držet pěstičky, dadli určitě napíše, co a jak dopadli

jiji malý měl taky v sobotu horečku, trošku rýmu a kašel, tak jsme raději zajeli na pohotovost a dr říkala, že na průduškách zatím nic, dávat jen sirup, hodně pít, polehávat, a taky ven nesmíme,na kontrolu koncem týdne, prý něco jako zánět nosohltanu, tak si hrajeme, hledáme nové recepty na vánoční cukroví , Adámkovi čtu , co tady tety píšou na modrým koníkovi :slight_smile: :slight_smile:

kolci Jaroušek je fakt chlapík, tak už baští večer kašičku :slight_smile: :slight_smile:

chystám se píct vánoční chaloupku, tedy není to chaloupka , ale spíš srub, pošlu fofo, už jsem ho pekla vloni a moc se nám líbil a sklidil úspěch :slight_smile:

reni co Sárinka, jak se máte, Adámek , jak jsem psala trošku maroduje, tak teď žádná návštěva ať vás nenakazíme,Sárinka je dobrá, že se tak drží bez rýmečky a všeho, tak ťuky, ťuky, no když tak vzpomínám, malý byl dobrý bez nemoci taky do 7měsíce, pak jsme začaly příkrmy a míň kojit a už tu byla rýma, kašel, ....ale to všechno patří k životu :wink:
¨
holky jak to vyřešíte s vánočním stromečkem, vždyť ti naši malí zvědavci ho určitě budou chtít důkladně prozkoumat
geminis , kdy vůbec jezdíš do PV????jo a vánoční trhy ty taky miluji a vůbec nejhezčí co se mi kdy líbilo, byla vánoční atmosféra ve Vídni, fakt krásný a to byl i čerstvě napadaný sníh , tak to bylo moooc hezký
já bych chtěla aby se malý do pátku zotavil a mohli jsme jít na rozsvícení vánočního stromečku tady v Pv, sice z toho nebude mít ještě rozum, ale světýlka ty miluje a tak bude určitě čučet
kristyan já bych taky zkusila to mlíčko, buď sunar nebo nutrilon, víš, že jsem taky poměrně dlouho kojila a malý sice první dva , tři dny nutrilon moc nechtěl vždy jen trošičku a teď vypije 200ml v cuku letu, tak vyzkoušej a uvidíš, co maličké bude chutnat :slight_smile: :slight_smile: držíme pěstičky
holky co ten sraz, nikdo se nevyjádřil, tak asi nic????? :frowning2: :frowning2:
tak zatím pa, jdu něco pojíst, malý spí, už mi nechce spávat 2x denně, tak teď už si sám lehne po obědě a spinká ty dvě hodinky :slight_smile: :slight_smile:
25. lis 2008 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
na vanocni stanky jedu zitra do ol :slight_smile: a stromecek budemem mit jenmaly na stole no...jinak to nejde.. :frowning2:
25. lis 2008 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojík, já bych taky byla pro nějaký srazík.
Holky v pátek jdeme na plavčo na zkušební bazén. Tak jsem zvědavá. Chjo, budu muset už i já do plavek :frowning2:
25. lis 2008 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
My nebudeme mít stromeček vůbec. Bo stejně budeme na Vánoce asi u našich a tchánovců a celý svátky až do Silvestra, takže proč bysme ho zdobili. Navíc bysme se tu asi nepohli, teď ten bordel z toho jehličí a ještě hlídat Míšu ... nenene :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:. Švagrová to nemůže pochopit, proč ho jako nebudeme mít aspoň na ten leden. Mně to připadá zbytečný, když tu na Vánoce nebudeme teda .... stromečku si užijeme dost u našich a tchánovců a hlídání Michalky taky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Takže svůj vlastní stromeček budeme mít asi až v novým domečku a to si teda ještě počkáme :grinning:
Michalka taky usnula, někdy kolem dvanácté, tak jsem švihala do toho obchodu .... samozřejmě jak na potvoru tam lidí jak nas...., ještě si baba vymýšlela salámy po deseti dekách (to bych rozdejchala), ale pak půl hodiny špekulovala nad tím, který si koupit levný cigarety :angry: a ještě si po zaplacení vzpomněla, že chce zapalovač a sirky :angry: :angry:. Já jsem rostla, bo jsem se děsila, co kdyby se Míša probudila, naštěstí když jsem doletěla po patnácti minutách, tak stále chrupkala. Vzbudila se před půl hodinou, tak jsem si šla lehnout k ní a ještě usnula, beruška. Teď tak kašlala, takovej ten zahleněnej kašel :confounded:. Teplotku měla před tím polednem 37.8 po odečtu, tak už jí to zase leze, myslím si, že po spinkání na tom budeme tak, že zase přijde na řadu Nurofen :unamused:
Deny, v Olomouci už mají vánoční trhy? Na náměstí nebo na Floře?
25. lis 2008 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli, tak se těš. Děti to děsně baví, teda většinu :slight_smile:. Kámošce malá teda při tom prvním zkušebním řvala (ale to spíš proto, že když se oblíkala a sprchovala, musela ji odložit do postýlky, kde se jí samé samozřejmě nelíbilo a pak už musely rychle do bazénu, tak neměla šanci ji uklidnit) a druhej už v pohodě. Tak teď chodí krásně plavčit dál.
No mě šlahne, jestli budu muset tento týden plavčo zase omluvit (jakože to vypadá že jo :unamused:). To už je pátá lekce v tomhle kurzu, nevím, kdy to pak stihnu všechno nahradit, to snad budu v prosinci chodit plavat třikrát týdně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. lis 2008 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je Jitu vy taky chodíte plavčit? No já si právě vůbec nedokážu představit jak to jako budu provádět, s tím sprchováním atd... a to sprchuješ i malou nebo ta se nemusí?
25. lis 2008 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, omlouvam se, ze vam tady lezu, ale chtela bych vas informovat, ze i v Olomouci jsou kurzy znakovani pro miminka, tak kdyby vas to zajimalo, tak mi pisnete a podam vam blizsi info nebo kuknete na www.babysigns.cz
Ja s Matyskem znakuji a nemuzu si to vynachvalit, ze Lindi
25. lis 2008 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli, my chodíme už ani nevím na kolikátej kurs. Myslím třetí? Začaly jsme taky v půl roce, ten první se chodí dvakrát týdně, aby to děti nezapomněly. Pak už jen jednou týdně. Děti se sprchovat nemusí, těm stačí umýt zadeček a dát plínu do vody nebo plavečky. Ty musíš svoje plavky namočit do dezinfekce, osprchovat se a pak si je teprve oblíct. Mimina zatím můžou být v postýlce v šatně nebo v ohrádce v sauně (kde se pak po bazéně oblíkají, bo je tam teploučko). Když moc ječí, tak si je mamky hlídají navzájem. Ale dá se to zvládnout a děti si brzo zvyknou, neboj :slight_smile:
25. lis 2008 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jitu tak to je fajn, to snad zvládnem. :slight_smile:
25. lis 2008 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
jiji ja nevim ale sestrenka mi psala ,,bitevni plan,,nasich zitrejsich nakupu a je tam ze pujdem na stanky na namesti :slight_smile: tak snad budou vanocni ne ? :unamused:
25. lis 2008 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nazdárek maminky,
Vy jste teda spisovatelky :dizzy_face: asi máte hodný mimísky co???Já teda dneska taky.Malej usnul a nechal mě vydrhnou koberce :slight_smile: Chvilku ho to budilo ale dobrý ustál to.No a ještě jsem pojedla sedla tu a už pláče :grinning:

Tak snad dá Dadlina brzy vědět jak to vypadá.Kéž by to byla nějaká prkotinka :slight_smile:
Mějte se krásně my jdeme sáňkovat :grinning:
Jo a co ten srazík??????Něco vypoťte nebo se nám megge odstěhuje než my se rozhoupeme :slight_smile:
25. lis 2008 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky . tak je potřeba EEG
25. lis 2008 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
takže znovu :grinning:
ahojte , takže je potřeba EEG - neurolog, oční pozadí, krevní testy - a byl celkem problém se objednat, prý nejbliížší termín až koncem ledna - nakonec jsme to s dr. popohnali, tak máme termín vyšetření 3.12. - já si myslím, že to nic nebude, pač vypadá v pohodě, ale normální to omdlívání není, mám instrukce, že hlavně netřebat a nechovat, ale hlavou dolů a třít záda, ježisííí - doufám že to nebudu potřebovat, už neeeee...

díky všem za podporu, to potěší
25. lis 2008 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadlino,tak to je dobře že jste to popohnali protože to čekání je nejhorší hlavně at je vše v pořádku :wink:
Mi jsme dneska vypili prvních 50 ml sunaru brčkem to ji bavilo a tak to vyzungla ještě ji z toho mlika udělám večer kaši .
25. lis 2008 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Deny, jasný, že budou vánoční, já jsem jen chtěla vědět, jestli jdete courat tam nebo na tu Floru ... bo tam bývají taky, jen nevím, jestli už tak brzy :wink:. Tak potom podej info, jaký to tam bylo. Já teda předpokládám, že to bude jako každej rok ... tak na punčík a grilovanou klobásu, ale na pořízení nějakých dárků (kromě termoponožek, čepic apod.) moc ne. Ale to ničemu neva, jde o atmosféru :dizzy_face:
Dadlino, tak to jste dobří, takovej termín, to už jde. Konec ledna je děsnej :angry:. Si vzpomínám, jak mě kdysi mudra honila na UZV kvůli bilirubinu či čemu to a taky mě objednali až za tři měsíce :angry:. A teď jsem se objednávala s Michalkou na oční a je to totéž. Volala jsem někdy v říjnu a termín mám na druhou polovinu ledna :confounded:
No, tak ať vám to dobře dopadne. Držíme pěstičky. A snad instrukce opravdu nebudeš muset použít ...
25. lis 2008 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek