• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
Ahojky holky,

no konečně,od středy nám nešel net v baráku,pak netekla teplá voda od pondelí a nejel výtah :astonished: :angry: ....fakt by me jeblo :grinning: :grinning: ,ale už snad šlape všecko tak jak má...

My byly včera v poradně v 18 mesících,tak nám Klárinku konečně naočkovali od 15 mesíce.....skoro neplakala...jsme i bez teplotek,zatím ždáná reakce,a říkala že od 6 dne do 12 dne jsou reakce pak taky,tak uvidíme,at se nezdesím,že jsou horečky,rýma,osype se,zduřené uzliny.A pak mi říkali,že přeočkování je od ted za 6-12 mesícu ale že ,mají přikázáno přeočkovávat až za 13 let.....!!!!!!HRUZA....Kdo chodí k Mikuláškové tak to mají na nástence za setřičkou jak sedí červene....ale říkali mi že to nedodržují že jak bude termín a vakcína že dají hned vedet,at příjdeme...Nechápu jak toto muže zdravotnictví dopustit,takovej bordel..HNUS!!!

Jinak máme 87 cm a 13,5 kg...prý jsme šikulky,umíme co máme a je zdravá,to je nejduležitější... :grinning: :grinning:

Teda dadli uplne se mi navalilo s tím klištákem....to fak človeka nenapadne co se muže stát..fakt...

Malá ted usíná,tak uklízím a vařím..to počasí me fakt už štve,furt jen chčije...chudáci ti lidičky,co jsou zatopení. Péta jak jezdí do Valašského meziříří,tak říkal hruza,kdyby jsme to videli a kamoši z práce bydlí v novým jičíne,ted si dodelali barák a jsou zatopení....z minuty a minutu nemáte nic..

Kristy me to nejde otevřít,abych se kukla na ten kočárek :unamused:
26. čer 2009 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak malá spala 30 minut :angry:
26. čer 2009 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,Marti otevři si tu adresu co tam dal denoušek tpo je On,ale tát že nééé a že už to nemá cenu že na ten rok to už v něm Kája nebude sedět atd.Já si počkám až bude on něco chtít a hned mu to připomenu pořád mluví o noťasu a nic budud taky vymýšlet že nééé a tak.bude mít 30 tak dostane bombonieru a hotovo aby věděl :angry: :angry: :angry:
Mi jdeme v pondělí na 18 měs prohlídku a budu ráda když bude Kájinka vážit 9 kg :wink: je to chroust :slight_smile: :slight_smile: papá pořád něco ale co sní hned vy....,takže jsem zvědavá taky nás budou očkovat :cry: :cry: :cry: to bude řev :frowning2:
Včera jsme byli celá rodina u zubařky teda mi holky táta nás tam je zavezl.Já v pohodě bez kazu,Kristýnka scéna jako blázen držela jsem ji a ona jak řvala byla spocená měla krůpěje potu na čele,a Kájinka ta řekla jednoduše NE NE :grinning: :grinning: a drala se ke dveřím takže jsem zubařce nahlásila kolik má zubů a šli jsme.

musím končit už jsme vyhajaní
26. čer 2009 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
kristyan tys byla uz s malou u zubare??ja jsem taky cetla ze se ma jit poprve do 1 roku ale teda to si s nasim vojtou fakt nedokazu predstavit ....
a tak si na kocar uskudli sama z materske :slight_smile: nebo treba to jeste ukecas :wink:
26. čer 2009 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
denoušku já byla s malu taky už u zubaře...ve 13 mesících jsme byly..mela sice jen dva zoubky,sedela na me a prohlídli ji pusenku a šli jsme..je to hlavne proto aby si deti zvykaly na to prostředí.Ale u nás je to lepší,že chodím ke svému bratrancovi-zubaři....takže je na nás moc hodnej :grinning:

no jo chlapi....ti mužou mít vše co chtejí ale jak chceme neco my,tak to jsou kolem toho jen řeči :angry:
26. čer 2009 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kristy už jsem kukla..ten kočárek jsem chtela taky...nakonec jsem koupila chicco a jsem spokojená,ale taky jsem mela tento vyhlídlej... :wink:
26. čer 2009 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
my chodíme s dětma už od roka k zubejdě.každýho pul roku.já jsem na to darebák,nechodím pravidelně,děsně se bojím.... :frowning2: a tak aspon ty děti vedu tak aby se nebáli a chodili pravidelně....zatím se nebojí..hurá
26. čer 2009 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nazdárek,

Tak my byly už ve 8m u zubařky a od té doby chodí malý se mnou pravidelně. :wink:
26. čer 2009 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, jsem 21 letá mamča s 10 měsíčním rošťákem. Hledám kamarádku se kterou bychom mohly zajít na zmrzku do města a pokecat o radostech a strastech :grinning:
26. čer 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
No Marti krásný fotečky pokochala jsem se :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Hojky prosím vás nevite některá o někom kdo by daroval štěňátko ale měl by to být nějaký oříšek pouliční směska na dvorek takovej malej společník.

brutalninikito tak tě vítám jsi přímo z PV nebo kde bydlíš?
26. čer 2009 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Denoušku děkuji, ale všude tady jsem byla, ten první tam to trvá, kvůli soudnímu příkazu, ten další je ten co nám ho nedoporučijí ,že nebrat a ten třetí je na Palacké a tam je to moc u silnice. Dnes jsme byli na prohlídce, 3,5+1 na budovcové a náádhera, paráááda, ale ještě by jsme potřebovali toho půl pokoje :grinning: ale je to 120m , velký tak ho asi vezmeme, moc se nám líbí a nějak ten prostor upravíme. ale tfuj tfuj tfuj,at to zase nedopadne blbě

my jsme s verdíkem objednaní taky s prckama k zubaři , půjdeme poprvé , tak pak dáme vědět

ahojky brutálnínikito, ten film /origo franc./ jsem milovala :grinning: Klidně se můžeš přidat, ale jsi nebezpečně mladá, tak nevím, jestli ti nevytrháme vlasy :grinning: :grinning: :grinning: nééé , neboj , to je vtip :grinning: , vlastně závist :grinning: . vítej , já jsem taky mladá mamča , jsem o 16 let starší, jééžišíííí, to je hroznýýýý , ale z hodně velké dálky vypadám na .......... míň :grinning:
26. čer 2009 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nazdárek,

Vítám nikitu...nahoď nějaký fotečky :dizzy_face:

Dadli ty vypadáš perfektně :wink: :wink: :dizzy_face: :dizzy_face:
S bytečkem držíme pěsti Snad to dopadne dobře :wink:

Marti fotečky úžasný. :wink:
26. čer 2009 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo tak to čučím se zubarem...jenze nas vojta neukaze pomalu zuby ani me...jeste tak zubarovi :frowning2:
26. čer 2009 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem z Olšan, což je kousínek od Pv a Olomoucí :grinning:
Fotečky nahozené, tak mrněte na naši rodinku :wink:
26. čer 2009 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadlino,

my se známe :grinning: Byly jsme v březnu taky v Prostějově v nemocnici :slight_smile: Prcci měly pokoj nebo spíš vytrínu vedle sebe :sweat_smile: Martínek měl ty horečky, že? :grinning:
26. čer 2009 ve 23:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,chci se zeptat,nemáte některá zkušenost s vysavačem VORWERK?Včera byli u nás na předváděčku,fakt super ale 32000,-,můj manžel mi ho chce koupit,ale já nevím.Je pravda když vysáli náš koberec,který jsem před jejich příjezdem vysála mým vysavačem,tak jsem si připadala jak špindíra,kolik bordela vysáli.Je to pro alergiky a astmatiky,což jsme mi všichni doma,tak do toho asi půjdeme.Ale jestli víte o někom kdo ho má,budu vděčná za jakoukoliv informaci.
27. čer 2009 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak já už asi vím, proč je ten náš cvrček takovej mrzutej...mám totiž málo mlíčka. Nevím jak je to možný, protože se snažím to podporovat...piju kojící čaje, i normálně hodně piju a jím taky dost. Zdálo se mi to divný, že je po tom kojení pořád uřvanej tak jsem zkusila odsávat. Koupila jsem super elektrickou odsávačku a už to jelo. Jenže k mýmu údivu odsaju tak s bídou 60 ml s obou prs...a to mu fakt prostě nemůže stačit. Takže chca nechca mu potom musím ještě dát ten příkrm...vypije pak ještě dalších 60 ml. Budu zkoušet odsávat dál, třeba to bude postupně lepší. No uvidíme...
Jinak přeju všem pěkný víkend
27. čer 2009 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nazdárek,
Zuzi já to měla taky tak.V tý době jsem si to nechtěla připustit,ale bylo to v hlavě.Přítel měl nějaký problémy v práci a my jsme si s malým taky zkusily.Myslela jsem si že to zvládám že jsem nad věcí ale teď opravdu vím že to tak asi nebylo.Problémy mě trápily tolik že se to odráželo na mlíčku a mohla jsem se snažit sebevíc.Nevím jak je to u tebe,ale je to taky možnost.Prostě se tím nezaobírat buď budete přikrmovat je hodně maminek co to takmají a nebo se to rozjede. :wink:
Držíme pěsti :dizzy_face:
27. čer 2009 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky za podporu Abi...už si z toho však nic nedělám. Říkám si, že se prostě svět nezboří, když nebudu plně kojit. Hromada dětí je od narození úplně na umělé...já i manžel jsme kojení nebyli a jak jsme zdraví. Ale prostě jsem hrozně chtěla plně kojit a ono to teď nejde tak jak jsem si představovala.Tak jsem byla trošku rozladěná a myslela si, že jsem proto špatná mamča. Možná to v hlavě je, ale určitě žádný jiný problémy nemám. Manža skvělej, hrozně pomáhá, takže stresy žádný (teda jen s tím kojením trošku :grinning:) Už to ale prostě neřeším a užívám si toho našeho štěstíčka. Je to určitě lepší než se zbytečně nervovat.
27. čer 2009 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi..ale ono není málo mlíčko.tím když jako odsávačkou nebo ručně naškuslíš mlíčko.to není tak efektivní jako když saje mimi.když saje mimi tak se mlíčko tvoří v pruběhu sání.fakt.zkus vydržet do 6tinedělí.a hodně pij u kojení...
no a když kojit nebudeš svět se nezboří.malej potřebuje pohodovou maminu.ale tak to ze začátku s mimísama prostě je.já taky kojila a přebalovala pořád.dokolečky každou vhvíli.než se to upraví.to jsou miminka :wink:
ahojky brutální nikito...já bych zašla mám 5m.holčičku a 2 roštáiky.jsem schopna jít kamkoli kdykoli.pokud budem zdraví jako ted jsme-.aspon s tebou omládnu.mám ted starosti potřebuju se odreagovat nebol mě za chvíli odvezou na kromcl.
a kámoška mi utekla před rokem,a ta druhá mi ujíždí pryč už dneska stěhuje se daleko :frowning2:
27. čer 2009 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Přesně tak Zuzi kašli na to a užívej si mimiška :wink: Taky jsem to brala jako samozřejmost že budu plně kojit ani ve snu mě to nenapadlo.Tak proto mě to tak zaskočilo.Teď si říkám proč jsem si s tím dělala takovou hlavu.Když to teď vidím.snažila a snažím se mu dát to nejlepší a třeba dnes dlábe celý dopoledne oplatky a jen mu zkusím říct že už mu nedám a on pláče že chce oplatek.dám mu ovoce hodí s ním a prý oplatek. :unamused: Pozor změna prý bonbonek.Samozřejmě že mu to nedám :grinning: Je hroznej.NO ale člověk je rád že něco sní :sweat_smile:
27. čer 2009 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No mě říkala laktační poradkyně že se nejvíc zvýší laktace přes noc.Tak ještě můžeš zkusit přikládat mimiška co 3h v noci :unamused: NO a před kojením nahřát prsa a u kojení pít něco teplého krásně to prý teče.Teda nevím u mě neteklo ikdyž jsem se stavěla na hlavu :grinning:
27. čer 2009 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
no je fakt že některý maminky prostě kojit nemužou.moje mamča na mě vždyck hledí.taky nemohla i když zkoušela všechno nešlo to.tak si neam hlavu.mě u prvního taky nešlo.kojili ujsme do 3muž s příkrmama,a ted od druhýho jsem se nezastavila a jedu.. :grinning: takže třeba příště budeš kojit až do 2let :wink: tak nebuj
abi..jj taky nám říkali přes noc.já třeba piju čaje na kojení občas,ale málo.mlíko vubec jsem na něj alergická,piju jen vodu.a nic ke kojení zvláštního nedělám.je to fakt individuální.
27. čer 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
NO taky si hodně pochvalují meltu že je prý mlíčko pak vydatnější...zkoušela jsem taky ale u mě bez výsledku,ale kámoška to tak dělala u obou dětí a teda dět ihodně přibývaly :slight_smile:
27. čer 2009 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéé mě právě ta melta nechutná..brrrr,a moje babi říká že zapražený polívky na to hodně fungují....no je pravda že já jsem polívková.ale jestli je to opravdu tím.. :unamused: nevim
já od rána peru,a ted vařím brambory.naši si vzali Honzíka toho nejstaršího k babi,a malá mi spinká a Tomík se kouká na telku.takže docela pohodička :slight_smile:
27. čer 2009 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
nikitko, podle fotek jsi mi povědomá, ale vedle nás byla blondýnka s holčičkou, možná jsi tam byla před ní, to mi něco říká, jééé tak se nezlob, úplně si nevzpomínám, jsem na to hrozná :grinning:

zuziku, já měla to stejný a taky jsem z toho měla depku. a já nikdy neodsála víc než 5ml z mechanickou, z elektrickou ani rukama, mě nešlo odsát nic. tak jsem myslela že tam nic není , ale tím že jsem se trápila tak jsem to psychicky brzdila, pak jsem to hodila za hlavu, pač v přírodě /a ani cigáni/ nemají UM a kojí se o sto šest :grinning: Je nejlepší to neřešit, ale pokud máš z toho hlavu v pééru , tak je určitě lepší když hlavně budeš ty spokojená a budeš si užívat, než kdybys byla vystreslá a trápila se. dělej jak to cítíš, to je nejlepší řešení. Já jsem totiž zkusila dát UM a měla jsem z toho ještě větší depku, pač já jsem částečně alergická na mlíko, tak jsem mu to UM nechtěla dát. a říkám , já se rozkojila až třetí měsíc.
27. čer 2009 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
My jsme te´d dojedly chtěla jsem dát malýho dřív spát...odpoledne jdeme ke známým budou grilovati kuřátka :grinning: Tak snad nebude pršet. :slight_smile:
27. čer 2009 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
abi taky budem grilovat u našich.ale bez manžu.zlobí a mě právě došla trpěivost.a budu radši sama.už je to dýl co jsem si to promýšlela a bude to nejlepší řešení.pro mě i pro něj.mám dost práce s dětma natož ještě s chlapem :frowning2: :frowning2: :frowning2:
27. čer 2009 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky moc holky...určitě se budu snažit vytrvat....Polívky si taky dopřávám, kojící čaje piju dost a taky mlíčko...buď samotný nebo s carem...to je taky celkem dobrý (teda ale musím to trošku přisladit :wink:) Tak možná mám teda mlíčka dost...teď už jen, aby si to malej "vycucal".

Dadli, s těma cigánama to bylo hezký :grinning: jo jo, je to určitě tak.

Abi, pršet nebude, určitě si grilování užijete. Jééé taky bych si dala nějakou grilovanou flákotu :slight_smile:

Dneska jsem sama doma, Luba jel pomáhat rodičům do lesa řezat dřevo. Tak asi odpoledne vyrazím někam na procházku. To se malýmu líbí.
27. čer 2009 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek