• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky a miminka z Prostějova a okolí. Přidejte se.

14. dubna 2015 
Nazdar kočky :grinning:

tak bazén už je napuštěnej :wink: Ela byla i vté úplně ledové vodě a vůbec jí to nevadilo :stuck_out_tongue_closed_eyes: ted doufám že bude teplo aby se to trochu ohřálo a holky mohly řádit :wink:

Dadli to seš fakt borec s tím stěhováním to musel být mazec ale tak aspon že to máš už v cajku :slight_smile:
a kde že ses to stěhovala na Budovcovu?????já nevím pořád kde to je?Co je poblíž?Náměstí spojeců to taky nevím kde je :grinning:

Renčo ty se taky doma moc nezdržuješ co??????pořád někde lítáš ale tak to má být :grinning: :grinning:

My byli o víkendu u švagrové a pak u našich a grilovali jsme.Dnes tady byl brácha s Liliankou tak jsem hlídala.Je krásná a hlavně malá(5m) a byla tak hrozně hodná.Brácha si pořád stěžuje jak zlobí a tady ani nezaplakala :grinning: :grinning: asi jim to dělá naschvál :wink:
Anetka je z ní unešená a pořád jí dávala dudlík a hladila ji :slight_smile:

Všechno nej Onráškovi k pidinarozeninkám :slight_smile: :slight_smile: zuzi to to letí co?????

Kde je zbytek nikdo se tu neukázal :frowning2:

Sraz bych navrhovala tento týden dopo to mám auto R bude po noční spát takže mám celý dopo volný :slight_smile: :slight_smile:
můžu kromě středy(to jdem k zubařce) každej den :wink:

zatím ajoj :grinning:
6. črc 2009 ve 22:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,

tak jse byly 3 dny na chaloupce,bylo krásně...i hříbky tatka nasbíral,tak jsem k večeři delala bedle..mnamka... :grinning:

Malá vstávala v 6 a od půl 9 už chrupe....nevím proč nechrnívá déle ráno.... :angry: ,jak se vyhajá tak jdeme k našim...zítra má být už hnusne,tak at se dnes vyblbne a vyčvachtá v bazenku....

Dadli jsi šikula,až se budu jednou stehovat,tak si tě pozvu :grinning:

Srazík taky beru....ale doufám že v čase kdy bobek nechrupe...spinkají nám ruzne ty prtata.... :wink:
7. črc 2009 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, hlásím, že kojení už je celkem v normě. Malýmu to asi docela stačí. Včera jsme třeba celý den jen kojili...teda tak je to skoro každý den, takže jsem nadšená. Jen občas musíme dát tak max. 60 nutrilonu po kojení, protože je fakt hladovej. Ale to je tak jednou za den, večer....tak to není tak hrozný, a aspoň v noci krásně spinká.
Taky už jsem se pustila do látkování. Dneska jsem dala první plínečku. A paráda...Oli, ty bambino mio se mi zdají dobré...zatím nám nic neproteklo. Dávám zatím čč na novosklad, do toho nějakou vkládačku a na to separačku, ale ta je, mám dojem, celkem na nic. Určitě co nejdřív vyzkouším taky kalhotovky...těch mám taky hromadu.
7. črc 2009 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Holky průšvih Kájinka má tak škaredou vyrážku na zádech v oblasti kde končí plínka jakoby na ledvinách.Má to červený zduřelí a má to vodový pupímky a než jsem napustila vanu tak si to rozškrábala a pořád říkala au au.Tak jsem ji rači jen osprchovala jen vlažnou vodou a asi jí to dělalalo dobře držela (jak hluchej vrata).Švagrová říkala že to vypadá jako opar pásovej no mě jímá hrůza. :frowning2: .teď tam pláče nejrači by si to škrábala.Dala jsem(volala jsem doktorce ) ji na to zásyp a zítra jedeme k dr.No tak jsem zvědavá :unamused: :unamused: :unamused: :frowning2: :frowning2: :frowning2: tak uvidíme co do rána.

Zuzík, no vydíš že to kojo nakonec zvládnete :slight_smile: :slight_smile:

Dadli, ty jsi ze stěhováním super víkoná máš můj obdiv :wink: :wink: :slight_smile:

Kaelan,koupání doma je taky pohoda ,akorát si včera synovac jak skočil do vody vyrazil dech tak ho prácha křísil bbbrrrrrrr

Tak pa pa
7. črc 2009 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
kristyan tak vy mate takovy trapenicko....a to ji vyzkocilo z niceho nic jo??...chuderka asi ji to svedi...co tak ji to natri treba ondrejovkou nemas??nebo lipoxalem.... chudina mala snad to budu brzo fajn...
jinak dortik asi pada páč segry mala ma zakazanyho cokoliv sladkyho od te doby co prisla z nemocnice no....takze asi koupim radsi houpajdu...ale moc diky za ochotu no.. :frowning2: snad priste :wink:

zuzi ondrasek jak uz ma mesic to uz se celkem ,,znate ,, ne .-) ted uz to bude jen lepsi ,,snad :slight_smile: pekne si uzivej mimca....ta rachle to letiiiiiiiiiii........ :wink:

marti ty se mas ze ma kam vypadnout co....tak pekne na chaloupku....ted si tam matne vzpominam nerikalas tady nahodou nekdy ze si z toho udelate baracek a ze se tam prestehujete??je to v Klužínku ne??myslim žes to psala a ja jsem ti na to psala jestli znas Verču malíškovou ale to uz nevim cos mi odpovedelA :sweat_smile:

KAELAN vojtra z ledove vody vylezl ted a ted je zase s atotkou v teple vane ale je to fakt dobry jak to tem detem nevadi ta studena voda co...jinak Lilianku uz jsem dlouho nevidela asi taky zajedu na navstevu jak jim roste ...uz to musi byt kus zenske....

mejste se paaaaaaaa
7. črc 2009 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky..
teda kristyan..tak držím palec at je to nějaká vyrážka jenom.a ne pásák :unamused: pak ná m napiš....
Honzíkovi se taky dělali pupinky vodový.zase na loktech a kolenou.a prý jen vyrážka.
Zuzi..vidíš do 6ti nedělí máte čas si všechno srovnat a zvyknout si.... :slight_smile: takže paráda.pak už bude dobře
my jsme dneska byli jen na zmrzce,a v lidlu koupit pečivo.normálně neměli žádný ani rohlíky ani chleba nic.v 6odpol. :angry:
malá dneska byla zlatá.i v kočárku spala potvurka.. :wink: nemá ráda kočárky :grinning:
a Zuzi užívej si malího.nám tak hrozně vyrostla...a ted 19.bude mít už pul roku.pujdem na poradnu,ale na očkování to zase nevypadá...to ramínko pořád zlobí.už je to dlouho musím se zeptat dr.někomu to vypíchnou a vymáčknou ten hnis.a nám s tím nic nedělají :unamused: tak nevím

denousku kolikátýho je lilanka??to musí být jako ta naše babulka... :slight_smile:
jsem přidala nějaké fotečky tak mrknite :slight_smile:
7. črc 2009 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
juu jonusko to kdybych si pamatovala :grinning: okolo je detijako smeti ale kaelan ti to urcite povi :confused:
7. črc 2009 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vidím že Zuzík přidal fotečky..nádhera :grinning: ...

Jo jo denoušku,manža chtel ale já moc ne..je to z ruky,nic tam není v té dedine..ani obchod nic...já autem nejezdím,a spoje jsou tu taky na hov.....takže já chci zustat v PV..hold jsem holka z mesta :grinning: :grinning:

Včera večer jsem kukala na pohřeb Jacksona...a poplakala jsem si :grinning: :frowning2: ,jsem hrozná mekkota..zvlsášt,jak tam mluvila jeho 11 leta dcerka..tak to me moc vzalo...

Holky na chalupu pojedem až v sobotu,tak v pátek bych mohla na srazík.....nebo možná i zítra..ale to chci jít na celý den k našim zase...ale to bych mela aspon blíže do mesta od našich...
8. črc 2009 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak jsme byli u dr a máme to od plínky že jak se trochu spotila a ta plínka do toho tak vyskočila vyrážka ale máme pudr z endiaronem a mastičku takže pohoda jsem ráda že to není ten opar.

No ,ale Zutik já nemám slov kde máš nějaký břísko po porodu to ani není možný že jsi tak brzo po porodu a nemáš břicho já ještě teď mám vanu :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

Já bych brala srazík příští týden ve čtvrtek pojedu do města busem bez holek a budu čekat na tátu tak budu mít čas tak 1-2 hodinky takže klidně poduchlám i nějaké vaše mimi takže kdo by měl zájem tak příští týden ve čtvrtek :slight_smile:

tak papa du na borůvky ve 3 z kamoškou tak pa
8. črc 2009 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kristyan, tak jak jste dopadli u dr???co ti nakonec řekla , co to Kájinka vlastně má, snad opravdu jen nějakou vyrážku....

marti , nejsi sama kdo plakal u pohřbu Jacksona,taky mi tekly slzy po tváři, já říkám, že možná si to všechno tak trošku zavinil sám, ale prostě takový je život

zuziku, tak čtu, že kojeníčko se daří čím dál líp, tak jen tak dále a začali jste látkovat, taky jsem koukala na Ondráška jak si odpočívá v postýlce- je šikulka

zatím pa, jde kámoška na kafčo, malý spinká, tak si ho v klídečku vypijeme, co ten srazík a kdo by vůbec šel???
8. črc 2009 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj

Jonuš Lilianka je 29.1.(doufám) :grinning: :grinning: :grinning: jo je skoro stejně stará jak Johanka :wink:

Holky hlásím návrat od zubařky :slight_smile: no hrůza.Any dobrý akorát by neměla už mít dudlík že už tam má mezeru mezi horníma a spodníma zoubkama :frowning2: ale jak ju to mám odnaučit????????Nevíte někdo nějakou fintu????????

Ela to už bylo horší.Musela sem tam jít s ní já protože R že tam nepůjde ani za ho... tak sem si ju vzala na klín.A pořád se ptala zubařky a nebudete měš trhat?a nebude to bolet?????? a bolelo. :cry: :cry: :cry:

Nejdřív jí vrtala nebo spíš nějak čistila protože jdeme příští týden znova a pak natalo to peklo.Jedničky nahoře musely ven a obě.A to byl teda řev já ji držela a mačkala a Ela ječela že ju muselo být slyšet až u Alberta(chodíme jak je hl.nádraží).Mě jí bylo tak strašně líto až jsem měla slzy na krajíčku :cry: R věděl proč nechce jít :wink:

ale už je to dobrý je jak pizizub ale hlavně že to zvládla :slight_smile: :slight_smile:

Verdiku já bych šla určitě jestli mě do toho nevleze něco akutního :grinning: :grinning:

tak se mějte počasí nic moc ale když vyleze oskar tak je tam hezky až na ten vítr :angry:

tak páááááááááá
8. črc 2009 ve 13:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kristyan, díky za pochvalu...ale teda spokojená ještě nejsem. No jo, ženský :grinning: ty asi z postavou nebudou spokojený nikdy, že? :wink: Bylo by to dobrý, kdybych se v těhu tak nepřecpávala...takže teď už mi zbývá jen to "sádlíčko"....hi hi hi a že ho teda je...ještě tak 6 kilo.
Hlavně, že je to jen vyrážka a ne ten opar...za chvíli budete fit...

Kaelan, to teda musel být řev. Taky by mi bylo malýho líto. Stačilo mi, když jsme byli na stříhání té uzdičky...musela jsem mu držet ruce, sestřička hlavu...no nesla jsem to těžce, ale ho to určitě ani nebolelo, když je tak malej. To vás to určitě bolelo...to je ještě horší, no ale nedá se nic dělat. Zoubky jsou potřeba udržovat.

Verdiku, srazík bych taky brala...takže já dorazím :wink: :grinning:
8. črc 2009 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
kaelan segra odnaucovala dudlik ze nechala malou s nim akorat usnout a pak ji ho vytahla jak usla aby spala bez nej a prave se ji nekazili ty zuby a nemela predkus..ja jsem to teda jeste nezkousela ..no ale kazdopadne my jsme v noci zavyskak na dudu jeden mame v pusince a druhej v ruce jinak nespime :frowning2: tak nevim jestlitaky uz ho radsi zvykat bez nej nebo az po tom 2 roku no...

a k zubarovi ty jo porad o tom pisete malej jeste nebyl..tak nevim abych neco nezanedbala ...malej ale tak tak zoubky ukaze me ale nekomu cizimu to pochybuju o se dycky stydi jak hrom kdyz vidi nekoho ciziho...

a zubar se rozdeluje na detskej a dospelackej nebo ne??

kristyan tak jeste ze tak muzes byt klidnejsi kdyz bude hezky tak nechcej malou litat s holou prdkou nebo i doma a to bude fajn ...si myslim teda :wink:
8. črc 2009 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
kalean...malá je už dost velká..jednoduše běžte ven a vyhodte ho do koše.aby ho sama vyhodila.nebo ho dát nějakýmu miminkovi jako že ho potřebuje.uvidíš jak dudu nebude doma.pujde to samo.chvilku pomrčí a bude. :wink:

j se hlásím na srazík....kdy a kde?????
8. črc 2009 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé tak když to čtu tak to jsem ráda,že dudu jsme nemely,mela ho jen první dva mesíce a pak ho nechtela....

kristy tak to jste dobře dopadli...ono to teplo a plínečka dává prdelkám zabrat.....

Jé kaelen....toho zubaře ti teda nezávidm,ale nás to čeká taky za chvíli.....ach joooo.je to trápeníčko :unamused:
8. črc 2009 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
náš Honzík měl dudana taky do 2let pak jsme vyhodili na městě do koše a púrostě nebyl....
tomík ani johanka dudu nemají.jonka jen občas do kočáru jinak ne nechce ho.za to mají prsa..a to je taky dílo :rolling_eyes:
8. črc 2009 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak mi prdelku spíš zádíčka pudrujeme ale jak ji nachám chvilku holou tak se hned škrábe :frowning2:

Byla jsem na borůvkách a táta hlídal nazbírala jsem 2 l ,jsem dobrá že je to moje odreagování lahoda.

A dudel měla jen Kristýnka a to do dvou let pak u nás byla kamoška z malím Honzíkem a jak odjeli dudu nebyl a nastala panika a já volala kamošce jestli ho nemají a neměli no nenašla jsem ho.Malá šla spát bez něj a chvilku mrčela ale usnula a spala celou noc ráno si nevzpoměla.Dudel jsem našla asi za 14 dní v koši na prádlo tak nevím kde se tam vzal takže tahkhle u nás.

Kájinka ta měla prseno a taky mazec (díky) nemocnici jsme se odnaučili ale až v roce.

A já stazík jen ten příští týden.

tak pa pa
8. črc 2009 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
no Tomášek to byl děsnej prsofil..ten ještě tedkom chodí a žadoní že chce taky mlíčko :stuck_out_tongue_closed_eyes: nedám
a Johanka taky vypadá ..že se bude držet dlouho.za chvilku pojedem na mrkvičku,přesnidávky a už to rozjedem.zkoušela jsem jí kterejsi den čajík a plivala ho :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. črc 2009 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jonuško a co máš za kočár myslím značku vypadá pěkně.kukla jsem do alba je to tam špatně vidět . :wink:
8. črc 2009 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky...je to oregon gt6.je dobrej jsem spokojená.to už je 3kočár co se malá narodila.kupovali jsme přes mmb.a poslali nám rozbitý a nepoužitelný :angry: :frowning2:
tak už jsem byla zoufalá.tenhle je ještě v záruce anemužu si ho vynachválit
8. črc 2009 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky...je to oregon gt6.je dobrej jsem spokojená.to už je 3kočár co se malá narodila.kupovali jsme přes mmb.a poslali nám rozbitý a nepoužitelný :angry: :frowning2:
tak už jsem byla zoufalá.tenhle je ještě v záruce anemužu si ho vynachválit
http://babyshoping.mimishop.cz/detail.php?zbozi=966573
mrkni
8. črc 2009 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kuk :wink:

Kalean jj byla jsem od středy pořád pryč do pondělí, pže chlapi byli na těch čtyřkolkách v Rumunsku, tak jsem nechtěla trčet doma :wink:

Holky jo závidím všem co máte dudlíka, opravdu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: my jsme závisláci na prsenu, ale fakt strašně moc :stuck_out_tongue_closed_eyes: bez něho neusne a v noci se budí a když nedostane prseno, tak je strašněj řev, ale opravdu hroznej, nedá se to vydržet, je vytrvalá hrozně :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Vůbec si nevím rady s ní, napřed jsem si řkala, že kolem roku bychom začli odnaučovat, ale rok má za 10dní a připadá mi, že je to čím dál horší ta závislost, čím je starší... :unamused: Tak nevím jak to provedeme.. máte někdo radu holky????????

K zubaři se taky chystáme, během měsíce se vyklubali 3zoubky a teď se prožerává čtvrtý a vypadá to že jich bude více naráz, má oteklý dásínka snad všude :grinning: :grinning:
8. črc 2009 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
renči...to jsem měla s Tomášem.když mu bylo 1,5 tak už jsme byla těhu a bylo mě hodně zle tak jsem musela odnaučovat.bylo to hrozný.taky neusnul jinak než u prsu....to bylo dní proplakaných.nechtěl pochopit že mlíčko už nebude... :frowning2: pak jse si je lepila náplastí jako že mám bebí.no to se mu nelíbilo.tak se šel vždycky podívat jako jestli to tam ještě je a přestaly jsme kojit když jsem byla asi v 7.m.takže nám to asi 4m trvalo.to byl boj.jsem volala i té kojící asistantce.totiž jako kojit čteš všude ale jak přestat kojit...ne.on teda byl kojenej i přes den aspon 6krát.a v noci i 3-4krát takže fakt prsofil :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jonuška ted usne i na klíně.ale taky chce prso hl.v noci :unamused:
8. črc 2009 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau

no u nás je problém že zase nebylo prso ale dudlík :frowning2: :frowning2: má 4 dudlíky já je pořád schovávám ale i během dne chce nunyn(tak mu říká) už jsem 2 ustřihla to prej taky pomáhá dala ho do pusy požužlala a říká že je tam dírka.Tak jsme ho vzaly a hodily do koše.Ale za chvíli si zase vzpomněla a chtěla druhej.Dnes jsem jí pořád tvrdila že si ho nechala paní zubařka a přes den jí ho vůbec nedala.To bylo řevu :frowning2: :frowning2: ale nedostala ho.Jenom na spaní a jak se vzbudí hned je zase schovám.No uvidíme budeme bojovat dál :wink:

Jonus a Renčo já si říkám že je lepší ten dudlík než prso.tak jak píšete.Dudlík se prostě vyhodí ale prso nebo palec to už tak lehce nejde :slight_smile: ale prdolky máte jěště malý takže to zatím řešit nemusíte :wink:

Kristy teda borůvky to bych si dala :slight_smile: a kam chodíš?My jsme jezdili vždycky na Slavíkov.
děda byl dnes taky v lese a říkal že tam je tolik hříbků že to jěště nevidel.Donesl košík za 1h a samý praváky :slight_smile:

Jonuš kočárek je hezkej ale ta cdena se mi už moc nelíbí :grinning: :grinning: :grinning: ale tys ho měla určo levnější když ho máš z MMB :slight_smile:

Nevíte co je s Dadli dlouho tady nebyla.No jo asi na ni dolehlo to stěhování :grinning: :grinning:

tak hezkou noc zítra budu zase o rok starší :grinning: :grinning: :grinning:
8. črc 2009 ve 22:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
kalean..tak vše nejlepší k narozeninám :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :wink:
jj kočárek jsem měla levnějc.na pulku a záruka rok a pul ještě..
8. črc 2009 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jonuš díky :grinning: :grinning:
takk to už je lepší ta cena.Vypadá fakt hezky :wink:
a co teda ty jsi sama nebo s chlapem?něco jsi tady psala tak jestli to není moc osobní :confused:
8. črc 2009 ve 22:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
neva...jsme spolu.omluvil se.máme ted hodně nervy nadrnc.mám euž 6let ny batáku žádost.dali jsme tenkrát 1000 za pořadník.jsme na předním místě.a nic.prej byty nemají a ani nebudou.a žádali jsme o konkrétní byt kde bydlel neplatič x let.ted ho vystěhovali.napsali jsme o něj asi 3žádosti.a oni nám napsali že pro nás byt nemají.a že tento mají pro potřeby města. :confounded: :frowning2: takže nechápu.
hypo nám nedají.kdybysme nebyli hloupý už jsme 6let mohli splácet hypo...
a navíc u Honz se to v práco ted sere... sprominutím..a potřebuje novou práci..
kdybyste holky o něčem věděli..je instalatér dejte vědět.fakt už nevíme kuda kam...
je to těžký se 3ma dětma
od novýho roku se bojím že na nás i záchod spadne jak se říká :unamused:
8. črc 2009 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jonuš tak to jsem ráda že jste to dali dohromady :wink:

úplně tě chápu vím jak to musí být těžký s tak malýma dětma.

Ted se to sere asi všude ta práce i velký podniky propouští jak nic a najít dnes dobrej flek to je fuška. :angry: :angry:

S tím bydlením je to tqaky na prd.Na slušnou hypotéku musíš mít příjmy jak prase :frowning2: pro mladý lidi to vůbec není.My hypo dostali a to na usra.... 630tis. a splácet budeme 20let(ted už jenom 14) přes 5tisíc.
Nechápu jak může někdo splácet třeba 15tis. a jěště vyžít.My máme teda peněz celkem dost(R dělá mistra) ale i tak je to na hovno.Barák stojí strašný peníze pořád se něco se.... a furt nějaký nečekaný výdaje a stejně žijeme od výplaty k výplatě asi jako každý v dnešní době :frowning2: :frowning2: :cry:
8. črc 2009 ve 23:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
je to hruza...vím je to všude.vubec nevím co s náma bude....od září najdem nájem.musíme.vždycky když vidím ty krásný domky tak se mě chce brečet.taky jsem si vysnila náš život rošku jinak.no...
co už ted...mít prachy a vedět komu je na bytáku dát tak mu je nacpu a budem bydlet hnedka.pro koho ten byt mají??určo pro někoho známího.. :angry:
a kde bydlíte:máte svuj domek jo???
8. črc 2009 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jdu spát nebo mě ti divoši ráno zničí :grinning:
a v pátek teda bude srazík???
má mi přijít slečna v 10 od mary kay...se těším...tak papa a pisněte jak se srazíkem :astonished:
8. črc 2009 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek