• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky Břeclav. Hlaste se!

11. února 2014 
Cauko,

tak jsem dneska koupila Bebu a zkousime to,tak snad mu sedne lip.jednu polohu vim a dneska jsem zjistila jeste dalsi polohu proti tem kolikam.ono to treba v ten moment pomuze,ale pak ho polozim a je to zas.Snad ta Beba bude lepsi...
Ajfi,tak to jste fakt meli podobne jak my(vahu) a to tak pekne rostete,no super.
a kam na ty masaze a kam plavcit?Ja na to taky planuju s Olim chodit,uz se na to tesim!Akorat se bojim,jak s nim budu jezdit autem :unamused:
14. únor 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě jsem zapomněla - na ty koliky mi kamarádka poradila fenyklový čaj. A fakt to funguje. Akorát ho teda piju já a malý ho pak dostává v mlíčku. Tak nevím, jak to mají dělat nekojící. Jestli se může dávat tak malým miminkům čaj rovnou.
Na ty masáže chodíme tady v Mikulově. Tam, jak jsem chodila na kurz. Je to fajn, že se tam potkám s dalšíma mamkama, všelicos si poradíme a omrknu, co už ostatní mrňata umí. A na to plavání bych chtěla chodit do Aperty. Zítra má Mates dva měsíce, tak si tam asi už zavolám, ať nás vezmou. Ať se aspoň přes tu zimu trošku zabavíme. Je to na houbec, jak furt sněží. S kočárem se vůbec nedá vyjet ven. Já se tak těším na jaro...
V autě je to, Jani, v pohodě. Já jsem měla taky hrozný strach. Ale ono to ty děti hrozně rychle ukolébá, takže spinkají "jak miminka" :grinning: I když poprvé jsem teda byla bez sebe hrůzou. Je to hrozný pocit zodpovědnosti za toho malého človíčka.
Dneska mě poprvé obdařil úsměvem. On se doteďka usmíval tak nějak mimoděk. Ale dneska to byl opravdu úsměv jen pro mě. Že na mě chvilku upřeně koukal a pak nahodil takový širokáááánský úsměv. No, málem jsem omdlela, jak to bylo krásné.
16. únor 2009 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
16. únor 2009 ve 22:04 • radus.b.
ahoj holky, kde ste? my sme sa vratili zo Slov. - boli sme na dovolenke u nasich :grinning: teda len ja a Jakub, drahy potom prisiel po nas. tak sme sa konecne vratili a kukam, ze vas nikde! zrejme vam daju drobci zabrat, hm?
tak aspom napiste, co mate nove a co vsetko uz viete.
u nas nove akurat to, ze sme boli vcera na velkom UZV a videli sme drobca :slight_smile: tak hlavne je v poriadku, pekne sa na nas drobec vyskieral a pohlavie nevieme. odolali sme a nechame si to az na porod (stale dufam, ze to bude holka, hoci vsetci tipuju chlapca). uz mam aj ozajstne brusko, este sa sice zapnem do nejakych nohavic, ktore maju nizsi strih, ale uz som vytiahla aj teho oblecenie a striedam to. takze u nas tak. dufam, ze sem obcas este zabludite a nebudem tu samaaaa :frowning2:
6. bře 2009 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda, takato neucast! :astonished: no holky, dufam aspom, ze je s vami vsetko v poriadku a ze len nestihate!
odkedy sme sa vratili, tak mame smolu na pocasie a nikam sa neda chodit. uz aby bola jar a teplejsie, lebo toto pocasie mi uz lezie na nervy. uz ani neviem, co za aktivity by som drobcovi vymyslala. a to je teraz este dobre, sa nechcem vidiet, ked sa budem kotulat v takom 8. mesiaci :rolling_eyes:
a holky, ako ste na tom s byvanim? uz je vsetko hotove? my sme prave rozmyslali, ze este predtym, nez sa nam narodi babo, by sme stihli nieco preburat vovnutri a rozsirit o jednu miestnost. to by som zase sla ku nasim na SK, aby sme tu neboli, ked sa tu bude burat. ale je to len plan a neviem, ci nam to vyjde. ale miesto navyse kazdopadne bude treba. a uz sme dali Jakubovi vyrobit aj postel. predsa len bude musiet "prenechat" postielku surodencovi (co mi je luto, snad to zvladne bez ujmy), tak sme si dali vyrobit nieco taketo: http://www.gazel.cz/index.asp?modul=galerie&sek=fotogalerie&kategorie=1&snimek=73 pacilo sa mi, ze tam moze mat skrysu, cize aj to miesto pod postelou sa vyuzije a neskor, ked vyrastie, tam mozu byt nejake supliky alebo nejake ulozne priestory. tak sa na nu tesim a najneskor od maja zacneme trenovat spinkanie v novej posteli :slight_smile:
tak napiste, co mate nove, hadam si tu nebudem pisat sama?! :sweat_smile:
9. bře 2009 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte devcata,
ja jsem byla akorat lina napsat,maly je milacek,je hodnucky a zlatucky,takze cas celkem mam.Uz nam vymyslim aktivity do budoucna a moc se na ne tesim.Na utery mam domluveny sraz s pani,ktera dela do satkovani a koupim malemu satek a budu si ho nosit pekne blizoucko.Pak budeme chodit jeste s kamaradkou a jejim malym do Aperty na masazky a potom na plavani.
No hlavne se taky tesim,az bude konecne pekneji a budeme moct poradne kocarkovat.Musim si i pekne maknout,at uz neco zhubnu,pac jsem porad jako tucko.

uz jsme pribrali kilo,mame 3,65kg a 54cm!!!Juchu.
A uz jsem se i odvazila maleho sama vozit,tak uz spolu jezdime autem.Coz je super,byt takto mobilni.

wali,takze jste vazne odolali a nenechali si rict?vsak hlavne,ze je to zdrave.
No teda,super postylka!Myslim,ze Jakub bude nadseny a rad necha postylku braskovi,ci sestricce.
A jak se na sourozence tesi?
Nase bydleni se stale vylepsuje,no ale je tu prace jeste kupy.Loznici porad jeste nemame,ale uz se to chyli ke konci,snad se tento vikend bude delat podlaha.

ajfi,normalne Oliver se usmiva uz od narozeni,je to super.
No nic,jdeme se koupat...
12. bře 2009 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
no parada, ze sa konecne niekto ozval! vitaj jani po dlhom case :slight_smile: uz som sa obavala, ci je s vami vsetko v poriadku. no to mas uplne super, ze ti drobec tak poslucha. nase zaciatky vobec neboli slavne, jakub moc nechcel spavat, vacsinou chcel byt na rukach a inak neustale vyzadoval pozornost. tak to mas zlate miminko!! a priberate pekne, musis byt spokojna. a ozaj, ako to dopadlo s tym UM? zmenila si znacku a pomohlo to?
nad tou satkou som rozmyslala aj ja, ale neviem, ci by som zvladla to uvazovanie. predtym som pouzivala baby-vak, ten bol tiez super a hodne som ho vyuzila. zvlast po meste, do obchodov som nemusela trepat kocik, ale pekne vo vaku sme stradali po obchodoch. na prechadzky je samozrejme zase super kocik. jani a ty mas nejake skusenosti so satkou? ak nie, potom mi daj vediet, ako rychlo si si na nu zvykla a ci zvladas narvat tam drobca. naozaj ma to laka, len som fakt nesika na tieto veci a obavam sa, ze by mi drobec vypadol, kym by som ho tam narvala :sweat_smile:
Jakubovi sa snazime vysvetlovat, ze mam v brusku babetko (zvlast ked sa chce po mne valat a blaznit sa), ale je to podla mna pre neho hodne imaginarne, tak neviem, ci to chape. ked sa ho niekto spyta, ze kde je babo, tak ukaze na moje brusko, ale nie som si ista, ci aj tomu rozumie. asi to bude pre neho pecka, ked to zrazu pride a uz nebude jedinacik :stuck_out_tongue_closed_eyes:
to plavanie je super vec, to vobec nelutujem, ze sme chodili. tie masaze som neabsolvovala, ale urcite to bude parada. deti to miluju a su potom aj kludnejsie.
my ideme tento stvrtok do lednice do bazena. to ideme z toho materskeho centra. v ramci aktivit sme vymysleli jeden den plavanie, tak sa moc tesim. sice tam budem uz vyzerat ako vorvan, ale co uz. aspom jakub si to dufam uzije. urcite napisem, ako bolo!
este by sa nam mohla ajfi ozvat, ze?
13. bře 2009 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, holky. Tak jsem tu po dlouhatananáááánské době. Ale stěhovali jsme se a než mi připojili net, tak to chvilku trvalo. Už jsem měla absťák. :grinning:
Ale úspěšně jsme přestěhovaní. Hurá. Zatím teda bydlíme tak všelijak. Máme skoro všechny věci v igelitkách a krabicích od banánů. Na starém bytě jsme měli takový humusový nábytek, co můj drahý pořídil ještě coby svobodný mládenec někde po bazarech, takže jsme se většiny zbavili. Tak ťeď nemáme žádnou skříň. A ani prachy na to, abychom nějakou dokoupili. Musíme chvilku vydržet.
A během toho stěhování malého chytly taky bolesti bříška. Drželo ho to tři týdny. Teď je teprve třetí den v pohodě, ale nejsem si jistá, jak dlouho mu to vydrží. Už jsem úplně propadala zoufalství. Jak jsem se tady chlubila, že ho nic nebolí, tak jsem se asi rouhala... Protože jsme si to teda užili. Chudáček. To je hrůza, když mu člověk nemůže nijak pomoct.
Zítra máme vítání občánků. Tak doufám, že mi to tam nepropláče. Ale snad ne. Je to můj šikulka.
Wali, normálně ti závidím, že budeš mít zas bříško. Dyť to je tak krásné.
13. bře 2009 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo,brisko je fakt krasne.se mas:slight_smile:

ajfi a jak jste to dokazali,ze brisko boli min?ja davam ty probioticke kapky a taky jsem zacala davat sab,ale ze by to nejak pomohlo mi nepripadne.co se tyce mlika,tak nejdriv jsme meli nutrilon premium,po nem moc bolelo brisko.tak potom beba,brisko mnohem lepsi,ale problem se stolici.ted jsem zacla davat nutrilon nenatal pro nedonosene deti(je do 4-5kg)a zda se mi to spis horsi,nez lepsi.a pak chci davat nutrilon comfort.pry je jako lepsi,nez beba.no uvidime...

wali,s tim satkem zkusenosti vubec nemam,ale mam se v utery sejit s pani Herakovou,ktera do toho dela a bude mi o tom vykladat a ucit uvazy.pokud si u ni koupim satek,tak je to zadara-ta konzultace-a pokud ne,tak 150kc.ona je i fyzioterapeutka.
http://www.jenny-h.wz.cz/001/05_kontakt/kontakt.htm

ajfi,no tak to je super,ze jste v novem!v byte ci dome?a zase Mikulov?
se skrinema jsme na tom podobne.at ziji krabice ikea:slight_smile:

wali,to mate super to materske centrum.popis i jaky je ten bazen v Lednici a jaka je voda.
13. bře 2009 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsme v bytě. Ale velikosti rodinného domku. Dvě místnosti vůbec nevyužíváme, takže v nich zatím máme bordelárnu. Jednou tam Matýsek bude mít dětský pokoj. Je to fakt bomba, kolik je tu prostoru. Až na to uklízení teda. :o) Ale stěhování bylo super, protože jsme přenášeli věci asi jen o třicet metrů dál. Stěhovali jsme se jen do protějšího domu.
To bříško jsme řešili úplně vším možným. Malý prděl o 106, ale nějak se, chudáček, nemohl vykakat. Tak jsme zkusili taky probiotické kapky, ale ty teda vůbec nezabraly. Až úplně jednoduchá věc. Koupili jsme švestkovou šťávu od Hippu a dali jsme mu jednu kávovou lžičku a našup to bylo venku. :slight_smile: A hodně jsme mu to bříško masírovali. Půjčili jsme si na masážích takový látkový pytlíček, ve kterém jsou zašité višňové pecky. Ty se nahřejí v mikrovlnce a rejdí se s tím po bříšku. Malému to dělalo hrozně dobře. No a do třetice (což je asi nejdůležitější) se prolévám vodou. Protože jsem asi málo pila a Matýsek to měl tak husté, že to nešlo ven.
Zkus malému uvařit ten fenyklový čaj. Nějaký v pytlíku, asi od Megafytu. Když ho uvaříš z kojenecké vody a dáš mu třeba dvě lžičky, tak by mu to taky mělo pomoct.
Jo, na šátek se chystám taky. Protože Matýna to v kočárku moc nebaví. Asi že pořádně nevidí ven. Vždycky mi dvě ulice prokřičí, než usne. :slight_smile: Tak pak budu chodit na rady, jak to uvázat.
15. bře 2009 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ano holky, brusko je krasne, lebo to miminko este neplace a vcelku poslucha :stuck_out_tongue_closed_eyes: len co ma potom caka s dvoma drobcami... radsej nemyslim!
ajfi, tak to teda gratulujem ku stahovaniu a uspesnemu dostahovaniu! a napis ako dopadlo vitanie obcankov. verim ale, ze to Matysek vydrzal a neplakal.
jani, my sme mali tiez ten nutrilon comfort a bol fajn, nam robil dobre. tak snad aj vam uz sadne a budes mat pokoj. a snad sa to vsetko zlepsi najneskor, ked bude mat Oliverko 3 mesiace - to by uz aj koliky mali prejst a urcite sa to bude len lepsit!
na tu stranku, co si hodila, mrknem a mozno do toho tiez pojdem. stale sa neviem rozhodnut, ci ten baby-vak, ci toto :unamused: tak to nastudujem a uvidim.
ten bazen v lednici - to ti mozem hned napisat - nie je to velke, vody je asi tak po hrud a voda je tepla, kedze su to kupele. v breclavi je ta nevyhoda, ze ten detsky bazen nie je vyhrievany, ked su hodiny pre verejnost, oni ho vyhrievaju len pre tie kurzy. cize inak, ked tam ides individualne - studena voda. preto je tato ledica ok. a vstupne je tam 50,- a dieta do 3 rokov zdarma.
16. bře 2009 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
A Wali, jak se cítíš? Není ti špatně? Doufám, že je to v pohodě.
Holky, ten babyvak... Já nevim. Mně se moc neosvědčil. Malý v tom byl rád, když byl úplně malinký, ale teď, když už chce kopat nožičkama, tak se v tom vzteká. Ale začnem ho používat zase, až udrží hlavičku, bo pak se v tom zase bude dát nosit "na stojáka". Tak uvidíme.
Vítání bylo super. Bylo to fakt strašně hezké ten obřad. A Matýsek byl za frajera, protože jako jediný tam neplakal. Můžete se zase mrknout na rajče. Zrovna jsem tam dala fotky.
16. bře 2009 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ajfi, ja som neodolala a kukla hned na fotky :slight_smile: su nadherne a Matysek je proste kraaasny. to je na neuverenie, ze aj mna caka take male miminko, uz som zabudla ake to je :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ja sa citim dobre, ziadne nevolnosti ma nestretli a vsetko by bolo fajn, az na to velke brusko. mam pocit, ze ho mam proste vacsie nez u Jakuba. a uz dnes som na navsteve ku kamoske vytiahla teho rifle, tak uz je to jasne, uz nevyzeram ako po dobrom obede :grinning: akurat sa naozaj obavam, ako to budem zvladat tak na konci tehu s velkym brusiskom a venovat sa Jakubovi - hrat sa s nim a pod. to bude asi dost narocne, no ale zvladli to ine mamky, budem musiet aj ja.
ajfi a co vravis teda na satku? mas s nou nejake skusenosti? ja viem, ze si ju vacsina chvali, tak neviem preco mam z nej take obavy! ako si pridrzat dieta, kym to uviazem, aby nespadlo alebo to najprv uviazem a potom ho tam budem cpat? no neviem si to predstavit, som zvedava, ake referencie poda janka po tom pohovore s tou panou.
17. bře 2009 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já znám jen dvě holky, co ten šátek používají a strašně si to pochvalují. Prý to chce trochu cviku, ale ty úvazy se dají naučit. Asi je ale lepší, když ti to někdo ukáže. I když kamarádka se to naučila jen podle návodu, který ke každému prodanému šátku dávají. Já o tom pořád přemýšlím. Ale spíš si asi pořídíme tu krosničku. Tam Matýskovi jen šupnu nožky a bude to. Žádné šněrování. Asi bych měla pořád strach, že se mi ty uzly rozvážou. :o)
Wali, to je normálka, že máš teď bříško větší. Však ono zas za chvilku splaskne. :slight_smile: Já jsem včera konečně oblékla předtěhotenské rifle a bylo mi v nich dobře. Jako že jsem mohla normálně dýchat. :grinning: Tak mám radost. Ještě mi zbývají dvě kila nahoře, ale Matýsek mě tak vysává, že to bude snad natotata dole. A i kdyby nebylo, tak se dvěma kily se smířím docela snadno. S deseti by to bylo horší. :grinning:
Jani, co u vás? Co bříško? Už je to lepší?
18. bře 2009 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ajfi, tak to si na tom s kilami moc dobre! dufam, ze pojdem v tvojich stopach a pri dvoch detoch to tiez pofrci dole jedna radost. lebo teraz prosim pekne sa tu ladujem vselijakym dobrotami, proste sa neda nejest :stuck_out_tongue_closed_eyes:

tak sme holky vcera absolvovali tu lednicu a kupanie. samo kupanie bolo moc fajn, Jakub to miluje, ten je z toho vzdy nadseny. voda tepla, vsetko v tomto smere ok. co ale ja som nadsena nebola, bolo to, ze tam absolutne nie su pripraveni na deti. pritom tam okrem nas boli dalsie 3 mamicky s detmi a kamoska vravela, ze vzdy ked tam ide, vzdy su tam nejake male deti. a v satni si nemas ani kam sadnut, alebo dieta niekam polozit a prebalit? rovno zabudni! bola tam pri skrinkach 1 stolicka o ktoru sme sa vsetky delili. cize si to predstavte - dieta na rukach, aby nestupalo v ponozkach po mokrej zemi, do toho bundy na druhej ruke, topanky uz ani neviem kde som drzala a tasku som mala takmer na hlave vylozenu (a to som este bola diskriminovana, kedze som navyse mala aj brusko!). takto som horko-tazko dorazila ku skrinke, supla veci dnu a postojacky obliekala malemu plienku na plavanie. to sa este dalo, ale potom z bazena - no skuste postojacky davat dietatu plienku! horor!!! takze toto bolo obrovske minus. fakt by ich nezabilo, keby tam bolo aspom viac stoliciek, kedze im tam chodi tolko deti :rolling_eyes:
jej a este ma napadlo - tu u nas v zizkove nic neni pre deti - myslim nejake ihrisko alebo tak. co boli dve, to hned tie starsie deti rozbili a nic z toho. takze tu sa nedalo s malymi detmi takmer nikam ist. a teraz som sa dozvedela od kamosky, ze tu maju postavit ihrisko pre male deti, ktore bude ohradene a na noc sa bude zamykat - snad to pomoze. ani neviete, aka som z toho rada! pretoze kam pojdem, ked bude male? to sa asi moc na velke cesty nebude dat, aspom na zaciatku a toto ma byt blizko nasho domu. tak sa tesim, ze tam budem chodit - Jakub sa bude hrat a ja kocikovat okolo - tam je prave taka trasa dobra pre kociky, kde ani auta nechodia :slight_smile: vy urcite mate nieco take, ze? asi vas to teraz este netrapi, ale neskor, ked drobci podrastu, take pieskovisko je niekedy doslova zachrana :grinning:
20. bře 2009 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Abych pravdu řekla, tak tady to s těmi hřišťátky taky není žádná sláva. Většinou jsou jen u mateřských školek. Takže fakt nevím, kam budu s Matýskem chodit, když ještě nebude školkou povinný, ale už si bude chtít hrát. Jediná hromada písku, o které vím, je tady v sousedním dvoře. Ale tam se snad chodí venčit všechny kočky z okolí. Takže děs běs.
Wali, teď mi říkal kamarád, že jezdí s dětma do Hrušovan nad Jevišovkou. Prý je tam podobně velký bazén jako v Lednici a je to tam hrozně příjemné. I když pro tebe už je to asi moc daleko. Mně to vyjde z Mikulova skoro nastejno. I když nejpohodlnější by bylo, kdyby nám bazén postavili tady. :slight_smile:
My jsme byli ve čtvrtek s Matýskem plavat v Apertě. Jako obvykle tam řval jako tur. :grinning: On jak na něj šáhne někdo cizí, nebo se mu dělá něco, o co si vysloveně neřekl, tak to jsou hrozné scény. Chjo. :rolling_eyes: Fakt nevím, jak to udělat, aby nebyl takový křikloun. Za normálních okolností je zlatíčko, ale jak s ním někam jdem, tak to je konec...
Ale můžu teda zodpovědně říct, že mě mrzí, že jsem nechodila na předporodní kurz a na masáže tam. Proti tomu mikulovskému je to nebe a dudy. Tady jsme na předporodním kurzu probírali akorát milion druhů jakýchsi vonných olejíčků. A mně bylo, upřímně řečeno, při porodu fakt volné, čím mi kdo bude mastit záda. Jsem nechtěla, aby na mě někdo šahal. :slight_smile: Mno, takže o olejích mám přehled skvělý, zato v tom, jak si přechytit dítě, jsem improvizovala. Což by mi v té Břeclavi asi vysvětlili. No, snad to ještě doženem. Bylo to tam napoprvé hrozně fajn. Měla jsem z nich pocit takové profesionálnosti.
Holky, potřebuju radu... Jak bojujete s babičkama? Já mám dost potíže s tchýní. Furt by malého dlachňala, ale nedrží mu hlavičku, vyvrací mu ramínka, furt ho drží svisle... No hrůza. Už jsme se pokusili jí to říct po dobrém, ale nějak to nezabralo. :frowning2:
22. bře 2009 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeee ajfi, tak to je fakt skoda, ze nakoniec ten kurz v breclavi bol lepsi! no kto mal vediet, ze? ked som bola ja tehotna s Jakubom, to vtedy bol len ten Mikulov, cize som na vyber nemala. ale hned ako sme zacali chodit na to plavanie, tak som sa tam naucila mega veci a Janka -ta instruktorka mi hodne pomahala aj s Jakubovym exzemom, kedze mala s tym skusenosti. takze ja som s nimi bola tiez max spokojna a dalo sa s nimi aj pokecat a tak. tak pri druhom mimci budes chodit na kurz tam :wink: no a to ze Matysek place - to chce len cvik, ked tam pojde taky piaty krat, uz to bude dobre, uvidis. on sa musi len aklimatizovat a zvyknut si.
no a babicky.... :grinning: s mojou mamou nemam problem, lebo jej mozem vsetko narovinu povedat, co ano a co nie. cize tam som nikdy nic neriesila, vzdy som jej mohla cokolvek povedat. a ked prisli svokrovci 1x, tak som im ukazala, ako nas ucili, ze mame chytat babo, cize vzdy hlavicku podlozit pri dvihani a svokra to vcelku akceptovala aj napriek tomu, ze na zaciatku vravela, ze sak vie, ze vychovala 4 deti. to sice ano, ale vtedy sa este napr. nevedelo kopec veci, ktore su teraz samozrejme. takze hned na zaciatku som to takto spravila - taku minilekciu :stuck_out_tongue_closed_eyes: niekedy sa stalo, ze na to zabudla, vtedy som to predychavala, ale vcelku sa snazila chytat maleho spravne. ajfi, tak proste zapriahni manzela, nech jej to povie on. predtym ako ma prist na navstevu mu povedz, nech dava on trosku pozor na to, ako jeho mama chyta Matyska a nech ju opravi, ked to tak nebude robit. vzdy sa to lepsie hovori vlastnej mame ako cudzej, no nie?
ten bazen v Hrusovanoch, co si spominala je sice trosku od ruky pre nas, ale zrejme ho odskusame. ved ked si spravime narp. v nedelu taky vylet, tak sa to da. a nevies, ci je tam tepla voda alebo ako?
23. bře 2009 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wali, mrkni se na web Hrušovan nad Jevišovkou. Tam mají přímo záložku krytý bazén a tam to všechno najdeš. Píšou tam, že voda má 31 stupňů. To je, myslím, docela paráda. Já sama s tím žádnou zkušenost nemám. Jak říkám, slyšela jsem o tom jen od kamaráda a ten to chválil. Má pětiletou a dvouletou holčičku a chodí tam s oběma, takže pro vašeho Jakuba by to mohlo být ideální. My si s Matýnem ještě na plavání ve velkém bazénu počkáme. Zatím jsem ráda, že zvládáme vaničku. :o)
I když to naše mrně, to je fakt agent. On v té Apertě spustil ryk, jakmile ho vytáhli z vany. A od té doby nám to předvádí i doma. Přitom to nikdy nedělal. To je fakt expert. On si vždycky vymyslí něco nového, co by ho mohlo rozčílit. :grinning: Největší sranda je, když se rozčiluje při pasení koníčků. Ono mu to dočista jde, ale po nějaké době se unaví a už mu nechtějí ty svaly poslouchat a to ho vždycky hrozně rozlobí. Pak prská jak koťátko. Ale když se rozhodnem, že už ho nebudem trápit a že ho teda otočíme na záda, tak se zlobí ještě víc. On prostě ty mety chce zdolat a pokořit. :slight_smile:
23. bře 2009 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
A co je s Jankou? Už tu dlouho nebyla.
23. bře 2009 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to je pravda, ze Janka to flaka. som zvedava na jej novinky, snad ma za sebou uz aj tu satkovu lekciu a bude vediet povedat viac...
idem preluskat ten web a mrknut na bazen, som na to zvedava a ze ma to nenapadlo samej sa kuknut na ich stranky? :confounded:
ajfi a chodievate na prechadzky? ja som chodievala, ale zizkov je vcelku maly, tak stale to iste dokola, uz ma to kolkokrat nebavilo! ale co uz, zas som chcela, aby maly z toho nieco mal, tak sme proste stradovali stale dokola to iste. aspom v tomto je Mikulov urcite lepsi. a ozaj, ako bytik? idete tam aj nieco prerabat alebo netreba?
ja som bola dnes doobeda s kamoskou v breclavi, chcela som kupit Jakubovi nove papucky, ale nic som nezohnala. no aspom som si nakupila cokoladove vajicka na Velku noc, tak dufam, ze teraz nedaju nejake super akcie :grinning:
24. bře 2009 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, Wali, Mikulov je sice o něco větší, ale zase samý kopec a kočičí hlava. Takže taky na procházky žádný velký zázrak. Mám pár oblíbených tras, tak to chodím furt dokola. Na procházky chodíme docela dost. Malý mi v kočárku krásně spí a já jsem ráda, že se dostanu na vzduch. Jen je blbé to oblékání do zimních věcí a do fusaku. A to, že se nedá jít třeba nikam do polí nebo do vinohradů. To by se mi líbilo víc. Už se strašně těším na léto. Až budem moct být venku celý den.
A s bytem... Je to paráda. Už nic dělat nebudem. Jsme celkem vycinkaní z peněz. Co u vás? Taky jste něco stavěli, ne?
29. bře 2009 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ajfi, o chvíľu to bude s prechádzkami super - tiež sa teším, keď sa už nebudeme musieť toľko obliekať. lebo obliecť krpca, seba, to mi už dá celkom zabrať, kým sa vytrepeme na prechádzku.
to ti celkom závidím, že nemusíte nič prerábať v bytíku, my stále niečo :unamused: teraz sme už dlho nič nerobili, možno najbližšie v máji sa pustíme do takej väčšej prerábky. ale to ešte uvidíme. tiež sme na tom blede s peniazmi, tak zase musíme trošku pošetriť :confounded:
a tešíte sa na Veľkú noc? ja áno - to možno pôjdeme na Slov., tak by sme zase ostali s Jakubom aspom týždeň u našich. veď možno sa tam už do pôrodu nedostanem, keďže to sú potom samé kontroly u dr, tak by sa mi neoplatilo ísť na otočku. a holky, musím sa pochváliť, že som si nasiala nejaké veci, že budem pestovať. ja som totiž antitalent na tieto veci (no čo - mestský tip :grinning: ), tak snáď z toho niečo bude! viem, že máte určite iné starosti, to som mala aj ja, takže teraz je 1x v takom väčšom množstve čo sa pokúšam o záhradkárčenie :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. bře 2009 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a dnes som bola u dr na kontrole a popritom som mala aj ten glukozovy test, tak aby ste si zaspominali na ten sladky cajik, tak vam pisem :grinning:
1. dub 2009 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fuuuj, to bylo nedobré. :grinning:
My jsme dneska protrajdali celý den. To je tak nádherné, když svítí sluníčko. Akorát se musíme zdržovat blízko našeho, protože malý chce baštit snad co hodinu. Asi má v tom vedru větší žízeň.
Já se na Velikonoce moc netěším. My to nějak neprožíváme. Mně se ty svátky nějak zprotivily, když jsem byla malá. Teda malá. No někde na přelomu základky a střední školy. To člověk seděl celý den doma a čekal, kdy ho někdo přijde zmlátit. A k nám chodili kluci vždycky až skoro nakonec a už byli všichni hrozně ožralí a protivní. Takže to bylo fakt nepříjemné. Pak už jsem se radši vždycky hned ráno sbalila a vyrazila někam na výlet. Tak to bylo fajn.
Teď už je to samozřejmě jiné. Už mě nikdo mydlit přes zadek nechodí. Ale stejně to mám už nějak v sobě. Ten odpor k Velikonocům. Mně se na Velikonocích líbí ty křesťanské zvyky. To, jak letí zvony do Říma a chodí se rachtat s řehtačkama a světí se ty svíčičky a tak. To je takové milé.
Wali, to ti závidím, že máš zahrádku. My bychom taky nějakou malou chtěli. Abych si tam mohla nasadit kytky a rajčata. Abych cítila normální paradajkovou chuť, kterou ty prefabrikáty ze supráče postrádají. Tak snad časem taky nějakou zahrádku za městem pořídíme.
Janiiiii... Já už se o tebe začínám fakt bát. Co je s tebou?
3. dub 2009 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, ani sa nedivím, že sem nechodíte, keď je vonku tak krásne, ale chcem vám popriať krásne Veľkonočné sviatky, nech ich prežijete v rodinnom pohodlí a drobečkovia nech poslúchajú!
ajfi - na zlé spomienky zabudni, veď teraz to už máš vo svojej réžii ty, tak si ich určite vytvoríš omnoho príjemnejšie než v minulosti :wink:
no a záhradka - síce máme, ale opäť tohto roku skoro nič na nej. proste s tým bruchom to nejde, tak som to tohto roku vzdala a nasiala len cibuľu a nejaké bylinky, nič iné. aj s tým budem mať nejakú robotu, ale snáď to zvládnem. takže možno nabudúci rok toho bude viac.
tak si to holky užívajte - hlavne to slniečko, verím, že ty, jani si v poriadku, len nemáš čas sa ozvať. tak pá zatiaľ :slight_smile:
9. dub 2009 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, Wali. Jak to tak vypadá, už jsme tu zůstaly jen dvě. Nechápu. Rozhodně to není tím, že by na Břeclavsku nebyly maminky a těhule. Každý den vidím na ulici projevy babyboomu. :grinning: Že by se styděly se k nám přidat? Nebo nevim... A Janka na nás taky háže bobek, jak tak koukám.
Mno, jaké ty Velikonoce nakonec byly? U nás celkem fajn. Trošku jsme výletničili. Aspoň v rámci možností, protože Matýno má novou fóbii. Začal se bát kočárku. Jak ho tam naložím, tak spustí takový ryk, že mu soplíky lítají na všechny strany. Fakt to nechápu. On má prostě každý týden něco. Nejdřív měl hysterické záchvaty, když jsem mu dávala čepici. Pak se začal bát ve vaně. To už ho taky přešlo, tak teď má zas ten kočár. No hrůza. Tak ho furt musíme mít na rukách, nebo vydržet nelidský ryk. Samozřejmě ho radši nosíme, protože přece nenecháme toho našeho drobínka řvát jak na lesy. (Jsme možná máčky, ale to se fakt nedá vydržet ty decibely. :slight_smile:)) Tak už máme oba ruce vytahané jak opice. Jsem zvědavá, co to naše sluníčko vymyslí příští týden. :slight_smile:
Wali, doufám že ten prďa v bříšku bude větší kliďas. :wink:
14. dub 2009 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cauky,holky!(a kluci :wink: )

Jeste jsem vas ani nedocetla,a uz pisu,at nezapomenu.
Oliverkovo brisko je o mnoho lepsi,ten Nutril.comfort fakt zabral,davat teda i probio kapky radsi.
Co se tyce satku-uzasna vec v tom,ze se tam Olimu moc libi,kdyz pobrekava,tak ho tam supnu a za chvili spinka.Jenze kdyz ho vytahnu,tak se zas probudi.A neco s nim delat,kdyz ho mam na brichu,se moc neda.Prijde mi to dost fyzicky narocne a taky pres to moc nevidim na ruce,kdybych treba chtela umyvat nadobi.Takze spis tak na sezeni.Jako jiny maminy s tim asi chodi,ja jsem asi máčka.

Ajfi,tvoje hubnuti ti zavidim,zavidim.Jako ja nevim,jestli je to tim,ze nekojim,ale mam porad 10kg nahore a nejde to dolu ani za nic.Jsem z toho docela nestastna.Jim min,hybu se docela dost,delam i trochu na zahrade,jezdim s kocarem,no vecer uleham uplne vycerpana.Musim uz i pomalu zacit cvicit,jenze me boli klouby,tak je to tezke.Tak se dnes chystam na aquaerobik.Ale z mych pribranych 16kg mam ted 11.Strasne,co?

Jinak Oli je zlatinko,milacek.Krasne se smeje.Ale moc s nim neudelam,pac si dost vyzaduje pozornost.

A co se tyce tych detskych hrist,tak jedno mame hned pred barakem a je tu jeste minimalne jedno dalsi.Ale to zatim fakt moc neresim:slight_smile:
Wali a co ve vasem detskem centru?Porad chodite?A uz vite pohlavi?Nebo je to tajemstvi?:slight_smile:

Ajfi a ty uz s malym takto nekam do centra chodis?Ja se pomalu chystam do tech Tvrdonic do MC.

Jo a satek se nejdriv,smozrejme uvaze,pak se tam strka dite:slight_smile:Klidne vam to ukazu,kdyz dojedete,ale ja zatim pouzivam jen jeden typ uvazu,kde dam maleho do klubicka.
Cim jsou starsi,tak jsou i jine typy uvazu a jinak je tam davate.Praveze nejaky ty krosnicky a nedejboze klokanky-tam by se deti tak do 9mesicu nemeli vubec davat,protoze do te doby by nemeli byt vertikalne-nemaji na to vyvinute a poslene svalstvo
15. dub 2009 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rdasi jsem to odeslala,aby se mi to nesmazalo.

Ajfi,kolik vazite a merite?Ja bych na to rajce mrkla,ale nevim,jestli ten odkaz najdu.
I my uz mame za sebou vitani a neplakal tam nikdo:slight_smile:

Wali,v te Lednici,to je teda trapny,ze tam nejsou prebalovaky.Ach jo.To aby si clovek snad vzal svuj...
My jsme tam ted byli vozit v zahradach a bylo to super.Ikdyz teda ledova kava za 50kc a pidilangos za 40,to je celkem sila :unamused:

Tak ja vas jdu docist :wink:
15. dub 2009 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeeeej,to ani neni mozne,je to tak davno,co byl ten gluk.test!!!To tak leti.Nahodou,Wali,ja taky sadim.Sice se to dost blbe stiha a mam doma binec,ale co uz,no.Ted nam to na zahradce tak krasne kvete,samy tulipan!

Nam se tady teda kocarkuje celkem dobre,dokonce je chodnik az do Tvrdonic,takze muzu projet az tam.A je tu skoro sama rovinka,akorat k rybniku je kopecek.Tam bych to mela odzkouset,dokud nejsou komari.
Taky za barakem nam zacina silnice,ktera vede mezi polama,jsou tam i ovecky:slight_smile:

Jo a co se tyce Aperty,tak super,prave z tama znam o tom psychomotorickym vyvoji,o uchopech apod.Taky jsem si koupila knihu od Evy Kviedronove na tyto temata,maximalne doporucji.Ale nemam moc cas to cist teda...
My tam chodime taky v utery plavat!!!Ja chodim na 14h a kamosky na 15h,tak tam na ne cekam.Na kdy ty,Ajfi?

S tema uchopama rodinnych prislusniku je to dest tezke...moc to nedokazou pochopit.Vzdyt i oni vychovali deti a vse je ok,ne? :grinning:
15. dub 2009 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takze,devcata,mam vas doctene,cekam na vase reakce:slight_smile:Ajfi,tebe,doufam,potkam v Aperte,napis na kolik jdete plavcit a jinak-nepridate se ke mne nekdo na ten aquarobik?????Nechci sama!!!Nebo spinning???!!!Ja uz chci shodit kilca!!!
Ajfi,no doufam,ze v kocarku uz v pohodce:slight_smile:

Tak zatim pa,holky!!!
15. dub 2009 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek