• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky Břeclav. Hlaste se!

11. února 2014 
ajfi, tak som sa to celé dozvedela až teraz, takže stretko nám nevyšlo :frowning2: no čo už. aspom sme sa snažili to zorganizovať, tak možno nabudúce to vyjde :wink: .
ajfi, ja stále zvažujem to nosenie a momentálne som sa namotala na ergonomické nosiče - to by možno bolo riešenie aj pre vás. je to pre deti od 3-4 mesiacov a môže sa dieťatko nosiť vpredu, vzadu alebo na boku. že vraj to super rozkladá váhu dieťaťa, takže nosenie nie je príliš náročné a dajú sa nosiť aj staršie a ťažšie deti. a dieťa tam nevisí ako v klokankách, ale má pekne rozložené nožičky, ako by malo správne mať. ešte nie som rozhodnutá, všetko má svoje výhody a nevýhody, tak stále neviem... lúskam diskusie a hľadám všemožné info. viem, že určite niečo na nosenie chcem, lebo presne viem, ako to bolo pri Jakubovi. on síce nebojkotoval kočík, ale keď som potrebovala vyraziť do mesta po obchodoch, alebo do poradne, tak kočík mi skôr prekážal, alebo som to riskla a nechala ho napospas niekde pred obchodom... proste nejaké to nosenie bude dieťa vyžadovať a baby vak je skôr pre malé deti a len na pár mesiacov - radšej by som niečo na dlhší časový úsek. ale uvidíš, že sa Matýsek polepší a nebudete musieť byť zavretí len doma :wink:

jani, tak mi napíš teda ten čas, kedy má byť ten kurz, príp. cenu a podobné info a uvidím, ako mi to vydá. ak to bude reálne, šla by som a to by som ti dala vedieť.
tak nič holky, mrzí ma, že nám to nevyšlo, už som sa na vás a drobcov celkom tešila :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. kvě 2009 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hojky, holky. Tak s kočárkem jsme zabojovali. Matýsek chtěl vidět. Tak jsme mu kočárek vycpali dekama až po ty okraje. A on jezdí na bříšku a hlavou ke mně a kouká a je spokojený. Vydrží tak sice jen půl hoďky a pak zase spustí křik, ale určitý pokrok to je. Tak mám radost.
Wali, já jsem zkoušela Matýska nosit v Manduce. Ale teda nesedla mi ani trochu. Já vím, že děti by měly mít kvůli kyčlím podepřené nožičky, ale v tomhle je měl Matýno tak strašně nepřirozeně roztažené, že ho to muselo fakt bolet. A rozhodně se mu v tom teda nelíbilo. Půjčovala jsem si od známé šátek. V tom byl spokojený. Jenže to má taky háček. Ještě je mrňavý na to, aby se nosil na boku nebo na zádech, ale už má zas přes sedm kilo, takže nosit ho na břiše se taky nedá dost dlouho vydržet. Bo já teda nejsem žádný svalovec. Sama mám padesát kilo, takže už se mi ten cvalda nosí dost blbě. Už aby chodil... :grinning:
Holky, doufám, že to setkání nám vyjde. Ale teď budu minimálně do půlky června zabraná do učení. Takže kdybych se tady neukazovala, tak nebojte. Žiju, ale trápím se tím, že nic nevím. Já se toho tak strašně bojím. Už teď mám žaludek na vodě. Tak mi držte palce. Ale já na vás do té doby určitě ještě juknu. Když se má člověk učit, tak vždycky hledá milion jiných věcí, které by mohl dělat. A internet je k tomu jako stvořený. :slight_smile:
7. kvě 2009 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

no ja taky doufam,ze nam ten sraz vyjde!!!
My zitra odjizdime s malym poprve za hranice:slight_smile:Ale v nedeli zase zpet.
Nepujdete v utery na tu prezentaci???
ajfi,tak parada,ze uz to zase v kocarku trochu jde.Tak ve sportaku to urcite pujde.Teda,on uz ma 7kg?No toto!
To uz se fakt pronese.
Jsem vcera byla za kamaradkou v porodnici a to ani neni mozne,ze byl Oli tak malinky.Fakt si to nepamatuju! :grinning:

Ted je to zlatinko,je tak hodny,uzasne se smeje a uz si boucha do hracek.Parada.

ajfi,to uceni ti teda vuuubec nezavidim!jeste,ze mam statnice za sebou!ufff!ale tech 50kg,tech ti teda zavidim :wink:

tak dejte vedet s tim uterym.
7. kvě 2009 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky! ajfi - no blahoželám ku kočíkovskému úspechu! tak ste to teda pekne vyriešili. kým človek príde na to, čo tomu miminu najviac vyhovuje, chvíľu trvá, že?
ajfi, no to si ma moc nepotešila s tou manducou, to bol vcelku favorit. holky, no ale aby som to nemala tak jednotvárne, ešte som teraz našla ďalšiu vecičku a je to niečo ako šatka, ale už predšitá do určitého úväzu, čiže ju nemusím skladať a uväzovať, už to je, len si to natiahnem na seba. samozrejme, že sa tam nedá uviazať toľko variánt ako u šatky, ale to by mi nevadilo, hlavne, že by som nemusela zapásiť s uväzovaním. dá sa tam dať dieťa už od narodenia a je to do 15 kíl, nosiť sa dá vpredu, vzadu, aj trochu na boku a dieťa tam má rovnaké polohy ako v šatke - ale to už nepoznám názvy tých úväzov, to by si vedela skorej ty, Janka. tak vedie teraz toto a asi to aj kúpim. inak, ajfi, aj keď začne malý chodiť to uvidíš, ako sa bude pýtať na ruky! tiež som v to kedysi dúfala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a pozerala som aj tú prezentáciu, čo si mi Jani poslala na maila a je to akurát doobeda, čo je smola. hodilo by sa mi to skôr poobede. na doobedie už niečo mám - máme pravidelný zraz s babami - to sa vždy zrazíme u jednej z nás na kávičku a deti sa hrajú. no a v utorok ideme ku kámoške do Bílovic na pieskovisko. ale to by som beztak nemala kde nechať Jakuba, Jani ty si malého berieš so sebou alebo ako to riešiš? Jakub by tam dlho nevydržal a už sa vidím, ako by som ho po tej kaviarni naháňala (inak strašne fajn kaviareň, keď sme bývali v meste, chodievali sme tam večer na pivko/vínko a zahrať si hry. tam totiž majú kopec spoločenských hier, no paráda).
ajfi - držím palce, aby sa ti v učení darilo a dúfam, že občas nakukneš a niečo napíšeš! teraz cez leto bude asi každý menej písať, ale ja dúfam, že občas niektorá napíše. holky, ja už len 2 mesiace a mimino je tu, tak možno na to naše stretnutie prídeme už v trojici :wink:
10. kvě 2009 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
no wali,tak to teda doufam,ze se sejdeme jeste pred porodem!Mela jsi dneska byt na te prezencce,zrovna
jedna mamina zkousela manducu a mimco si prendavat na zada-v te manduci.
ja jsem se naucila jeden novy uvaz satku.To mate paaaradni s tema maminama,ze se tak schazite.

ajfi,parada,ze v kocarku uz lepsi.najednou zjistuju,ze spousta mimin to tak ma,ze nechce byt v hlubokym,pac nevidi.co vozit ho v autosedacce s podvozkem?a jak pokracujes s ucenim?Ti teda fakt nezavidim!to bych ted za zadnou cenu nechtela :frowning2:

jo a ta mandduca me taky nejak extra nenadchla...
12. kvě 2009 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky čau. O učení mi ani nemluvte. Už teď mám žaludek na vodě. Asi už jsem stará na to zkoušení, tak mě ta nervozita hodně bere. A ještě jsem ten "oknoidní" typ. Jak jsem nervózní, tak mám okno jak výkladní skříň. Ach jo. Nejradši bych se na to vy... Ale to bych byla naštvaná sama na sebe. Mno, nějak to dopadne.
Jojo, v autosedačce Matýska vozíme. Tam mu to jde o něco líp. Ale zas v tom taky nemá být dlouho kvůli zádům. To si jeden nevybere, fakt. :slight_smile:
Teďka je to docela sranda, bo taťka je na dobu učení ke státnicím "na mateřské". Takže se vždycky půl dne satrá o Matýnka úplně sám. Chudák. Má za sebou teprve druhý den a už je na nervy. Chichi. Aspoň uvidí, že mateřská vážně není dovolená.
Páni, Wali. To už jen dva měsíce? Já mám furt pocit, že jsi teprva na začátku. Ale on ten čas teda hrozně zběsile letí. Mno, Matýsek bude mít v neděli taky už pět měsíců. On mi za chvilku bude chodit do školy. Jejda, jak mně se bude stýskat. Jsem úplně závislák. Když s ním chvilku nejsem, tak jsem z toho úplně na nervy. A on možná taky, bo je vždycky štěstím bez sebe, když si ho pak vezmu k sobě. To je pak z toho člověk úplně vedle.
13. kvě 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani, mne tá manduca príde, že môže byť fajn pre staršie mimino. aj keď sa môže používať vraj od narodenia, ale príde mi proste ako taký športový nosič :slight_smile: takže by to chcelo niečo pre miminko a potom ešte tú manducu. ale to je už dosť peňazí, takže nejdem vymýšľať a vyberiem pekne len jednu vec. a ako vám ide to šatkovanie?

ajfi a ako to zvláda drahý, keď ma Matýska celý deň na starosti on? ide mu to? vážne ťa obdivujem, že sa ešte dokážeš učiť pri tak malom dieťati! určite to zvládneš :wink:

my sme dnes boli na veľkom UZV. bola tam tentoraz doktorka a vravela, že bábo je menšie než by malo byť. dúfam, že to neznamená nič zlé! jej to vychádzalo, že by som mala mať termín až o 2 týždne neskôr než mám! potom mi vravela, že bábo môže byť proste len menšie, že nebude tak veľké ako bol Jakub. no celkom ma to vystrašilo, že či je naozaj všetko ok. inak popozerala všetko ostatné a to bolo v poriadku, tak snáď má pravdu. o týždeň mám poradňu, tak sa určite popýtam dr čo on na to. ale viete ako to je - každá maminka sa obáva, aby drobec bol v poriadku :sweat_smile:
a čo máte nové vy?
18. kvě 2009 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neboooj. Třeba to bude holčička, když je drobnější. Aspoň budeš mít pohodový porod. A ultrazvukům nemůžeš věřit všechno. Ségru zas strašili čtyřkilovým mimčem a malá měla nakonec něco málo přes tři. Takže ona ta velikost a váha bude hodně relativní. A tady jedné dívčině z Mikulova se narodila dvouapůlkilová holčička normálka na termín. A byla úplně v pohodě. Jen prostě drobňounká. Takže se hlavně nestresuj.
Mno, můj milý je úplně úžasný. Já jsem měla strach, jak to bude s Matýskem zvládat, ale je fakt skvělý.
Dneska jsme si dělali srandu z tohohle... http://www.super.cz/vtipky/15110-zabava-otcu-na-materske-dovolene.html
Ale já trpím. Protože mám prďolku u sebe tak strašně málo. Jsem zvyklá být s ním pořád. A teď mi ho furt někdo bere. :cry: Tak se mi po něm strašně stýská.
Holky, z těch státnic jsem úplně vystresovaná. Už za týden a já si připadám úplně dutá. Vůbec nechápu, proč z toho mám takové nervíky. Normálka to se mnou tak strašné nebývá.
19. kvě 2009 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ajfi,chapu,musi to byt des.ale uz jen par dni a bude to za tebou!!!a budes zase s malym pecena varena.
my jsme meli v rocniku holcinu,ktera mela mimi a jeste cekala druhy a delala 5 statnic...takze tak...a na medine.nechapu to.ale zvladla to.jinak tatinek byl nas spoluzak,takze taky statnicoval.auuu.

wali,tem rozmeruv fakt never.maly zas mel mit okolo vanoc skoro dve kila a za mesic a pul 2,6kg,takze to taky moc neodpovida...navic to fakt muze byt tak,ze se normalne v terminu muze narodit mimco 2,8...kolik jsi mela ty,kdyz ses narodila?to je fakt jen orientacni.

jo,ajfi,u toho videa jsem se teda nasmala:slight_smile:))
19. kvě 2009 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo,my se mame skvele a rosteme jak z vody.paradicka.
19. kvě 2009 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, snáď máte pravdu, veď ja si to tiež hovorím, že je to blbosť, ale taký malý červíček pochybností proste už mám :confounded: ajfi - tiež ma napadlo, že to bude holka, keď je menšia a okrem toho som si dala spraviť fotku tváričky, lebo aj u Jakuba sme ju mali a keď som ju videla, tak vyzerá ako dievčatko :stuck_out_tongue_closed_eyes: ja viem - blbnem, ale však možno...
ajfi, to máš vážne už len za pár a uvidíš, prejde to a budeš zase s Matýskem najviac času tráviť ty. tie stresy ti moc nezávidím, ale keď to už budeš mať za sebou, ten pocit!!! - to bude stáť za to :sunglasses: a ktorý deň to presne máš? až na teba myslíme. a potom hneď ako budes môcť sem napíš!!! ale ty to zvládneš, uvidíš :wink:

a mám jednu úžasnú správu, ani neviem, či som to sem písala, ale musím pochváliť Jakuba. pred 2 týždňami sme začali trénovať nočník a naozaj sa nám darí. ku dnešku je stav taký, že Jakub už cez deň vôbec nemá plienky, má ich len na noc. už 3 dni sa cez deň vôbec nepocikal. jediné čo musíme ešte nacvičiť je cikanie do trávičky - čiže na stojáka. pretože ciká a kaká len do nočníka, čiže aj keď sme na záhrade, nočník nosíme von. už aj drahý mu ukazoval "chlapské" cikanie, ale nechcel to vyskúšať. no akurát dnes sme boli doobeda v obchode a Jakubovi sa chcelo cikať, nočník nikde, domov ďaleko, tak sme leteli na trávičku pred obchodom, reku nech sa skúsi vycikať postojačky a mali sme úspech! takže už aj cikanie na stojáka asi pochopil. uvidíme :slight_smile: ale som naozaj šťastná, že mu to ide tak rýchlo - za 2 týždne! jasné, že nehody ešte budú, ale je očividné, že na nočník je už pripravený. uvidíme ešte dnes ako čo bude, lebo máme zraz v Lednici s kamoškami z prvého predpôrodného kurzu, keď som čakala Jakuba, tak pre istotu beriem náhradné oblečenie :slight_smile:
tak to sú naše novinky, trochu ste ma ukľudnili s tými rozmermi, za čo ďakujem :wink: a držte sa!!!
20. kvě 2009 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ešte som zabudla Jani na tvoju otázku - ja som vážila pri narodení tuším nejak 3,50, čiže som bola statné miminko. no veď máme ešte 2 mesiace (možno aj viac), aby sme podrástli, že?
20. kvě 2009 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je jasný, Wali. Ještě budeš překvapená, co budeš mít za cvaldu. :slight_smile:
To je super, že to Jakubovi už tak jde. Pak nám budeš muset poradit, jak na to. Bo já fakt nevím, jak se dá takovému prďouskovi vysvětlit, že čurat se má do nočníku. :grinning: To jsi fakt dobrá, žes to dokázala. Já budu muset pořádně zapojit taťku. Bo copak já vím, jak to ti chlapi mají? Chichi...
Holky, tu státnici mám v úterý. Tak držte palečky. Budu to potřebovat. Už mám jen dva dny na to, abych to nějak narvala do hlavy. V pondělí jedu totiž ještě na obhajobu, takže to už se toho moc nenaučím. Tak na mě myslete, jo? Já pak písnu, jak jsem dopadla.
22. kvě 2009 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ajfi, neboj, ty to určite zvládneš! tak v utorok budem držať palce, ale neboj, aj tá komisia pomôže trochu, tak sa nenechaj znervózniť kadejakými rečami! hlavne kľud a potom určite napíš, ako bolo - ako to prebiehalo, či ti sadli otázky, aká bola komisia, či ste potom niekam šli na oslavu a tak :wink:
a s tým cikaním sa nám darí preto, lebo Jakub má už takmer 2 roky, čiže je na to naozaj pripravený. keby sme začali skôr, asi by nám to trvalo podstatne dlhšie než by pochopil, čo od neho chcem :wink: a v tej Lednici sme dopadli super - mala som so sebou náhradné oblečenie a boli sme tam až do večera a za celý čas nebola žiadna nehoda, pekne sme cikali postojačky do trávičky (neviem ešte čo budem robiť, keď mi zahlási niekde vonku, že chce robiť boboka :stuck_out_tongue_closed_eyes: ). takže kámošky mi trošku závideli, že nám to tak ide, oni sa ešte len chystajú odúčať, tak tiež pýtali rady. no hej, tiež by som mala čas, keby som za chvíľu nečakala druhé mimi... ach jaj. takže ja som zasa závidela im :wink:

a ešte len tak pre srandu - opravujem svoje pôrodné rozmery - pýtala som sa na to mamy, tak vážila som 3,7 kg :grinning: takže radšej nech to nie je po mne, prosíííím :dizzy_face:
22. kvě 2009 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ajfi, ako????
27. kvě 2009 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky netrpelive cekam:slight_smile:asi si tak uziva maleho,ze nezbyva cas na kone:slight_smile:
28. kvě 2009 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky. Mno, tak to mám zaplaťpámbu za sebou. Ovšem s úspěchem jen polovičním. Půlku jsem dala, ale druhou půlku si budu muset zopáknout ještě v lednu. Já jsem halt věčný student. :frowning2: Hlavně že jsem nevybouchla úplně. Tohle už bude jen taková formalita. Ještě za týden tu druhou státnici a budu prázdninovat. Ale z malého jsem teď fakt celá pryč, to máš, Jani, pravdu. Se ho nemůžu nabažit. On je teď strašně milé miminko, fak. Asi na něj má táta dobrý vliv, že ho tak za ten týden změnil. :grinning:
29. kvě 2009 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ajfi, tak gratulujem, hlavne, že aspom čosi máš už z krku! a ten zvyšok už pôjde sám, uvidíš. tak si teraz pekne užívaj drobýska a oddychuj :wink:

náš Jakub mal včera presne 2 roky, ale oslavu chystáme až na sobotu, čiže zajtra. majú prísť aj starí rodičia z oboch strán, tak tu bude mať Jakub kopec ľudí. ja mám tým pádom frmol, pretože upratujem, vypekám a chystám všetko na zajtra. a všetci budú prekvapení, že je Jakub už bez plienok, lebo sme nikomu nepovedali, že sme už od nich začali odučovať :grinning: tak budú mať aj oni prekvapko (teda dúfam, že ako naschvál sa Jakub nepociká alebo nepokadí, ale ide mu to už krásne a máme už kopec dní za sebou bez úplnej nehody, tak snáď .. :sweat_smile: ..)
tak vám holky prajem krásny víkend, aj keď s počasím to má byť biedne, no ale dúfam, že zajtra pršať nebude. okrem plánovanej oslavy sa tu v žižkove zajtra poriadajú aj nejaké akcie pre detí (Deň detí), tak má byť nejaký program, hry a potom opekačka. chcela som ísť s Jakubom kuknúť aspom na tie hry, či tam nebude niečo aj pre neho. tak nech nepršíííí!
29. kvě 2009 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
ajfi,gratuluju,aspon neco!:slight_smile:tak ted pokracujes v uceni na neceho na pristi tyden???
wali:no je teda venku pekne skarede,co delat doma s malyma cely den,ze?Tak Jakubko je uz takovy velky.Pekla jsi dort?Ten den deti vam asi moc nevysel,co?ikdyz odpoledne uz bylo lip.teda koukam,uz jen sest tydnu,tak to jestli budes jak ja a ajfi,tak uz to pomalu muze byt:slight_smile:))
31. kvě 2009 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty brďo, už jen šest týdnů? No páni, to abys začala chystat věcičky do porodnice. Stejně před tebou, Wali, smekám. Já snad nikdy nebudu mít druhé dítě. Bo já se chci konečně vyspáááááát!!! :grinning: No né, si dělám srandu. Ale spánek bych potřebovala jako sůl. Jak jsem si ze začátku nemohla stěžovat, tak teď jsou ty noci hrozné. Matýno se dřív budil třeba jen dvakrát. Teď se budí snad každou hodinu. Jsem úplně KO. A do toho se učit, to se fakt nedá. Jenom mi nad těma papírama klimbá hlava. V pondělí a v úterý mám čtyři zkoušky, tak fakt nevím, jak to dopadne. Jsem neschopná se dokopat k nějakému blbému učení. Chci spát a spát a spát. Nic jiného.
Ale holky, až to bude za mnou a počasí se spraví, tak doufám, že si dáme toho scuka. Ať to ještě Wali stihne, než bude miminko na světě. :slight_smile: Těšíš se?
No a co ty Jani? Jak u vás? Ty si na nic nepostěžuješ. To musíš mít hrozně hodné dítě. :slight_smile: Zato náš prďola si každou chvíli vymyslí nějakou novou specialitku. Teď třeba objevil, jak je úžasné se nehtama škrabat na hlavě, takže máme doma malou noční můru z Elm Street. Je krvavý až hrůza. Když má dlouhé nehty, tak je krvavý, když je má ostříhané, tak je taky krvavý, bo je má moc ostré. No, nevím, co s ním. Asi bude dostávat rukavičky nebo co.
A jinak už se překuluje na bok (zatím jen na jeden) a pokouší se si sedat. Teda zatím s naší pomocí. Furt se chce přitahovat. Ale pořád. A nemůžem ho dostat zpátky do lehu. Už je s ním fakt sranda.
1. čer 2009 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky! :slight_smile: no vážne to uletelo moc rýchlo a to aby som si začala chystať tašku do pôrodnice pre istotu :sweat_smile: tak ma napadá, aby ste mi napísali, čo vlastne treba. za tie dva roky sa toho určite pomenilo. posledne keď som bola v nemocnici, stavila som sa v zdravotníckych potrebách a kúpila akurát tie vložky a jednorázové nohavičky. tieto veci som vtedy hodne využila a viac ma nenapadlo. no poviem vám, keď si na to všetko spomeniem, vôbec sa mi do toho nechce!!! :frowning2: a teraz nejde ani tak o pôrod, ako potom o tie dni v pôrodnici a tie stresy, aj keď dúfam, že teraz už budú menšie a že už budem vedieť čo a ako.
ajfi, neboj, tiež som neplánovala mať takto skoro ďalšie mimčo, takže som si túto situáciu až tak nevybrala a tiež sa strašne obávam, ako to zvládneme.
teraz je to už náročnejšie venovať sa Jakubovi a tiež by som najradšej spala (a to sa cez noc parádne vyspím, no aj tak som nejaká KO cez deň) a to tu ešte nemáme ani také horúčavy. niekedy mám kopec energie, ale tá veľmi skoro vyprchá a potom sa už vlečiem celý zvyšok dňa :rolling_eyes: ale snažím sa chodiť stále von s Jakubom, aj do centra, ale to už čoskoro zatvorí na leto a aspom sa Jakubovi venovať ako sa dá. ale vždy som rada, keď príde drahý z práce a môžem trochu oddychovať.
no a ten detí čo mal byť v sobotu nakoniec preložili kvôli zlému počasiu až na túto sobotu, ale čo som pozerala počasie, tak neviem, neviem, či to nebude také isté ak nie aj horšie než bolo. ale ak by vyšlo počasie, určite tam pôjdeme kuknúť. ale oslava nám napriek počasiu dopadla dobre. Jakub bol nadšený z darčekov, dokonca som zbuchla aj nejakú tortu :grinning: , potom jednu ešte dostal. akurát, čo ma neskutočne mrzí, sme potom zabudli na foťák a tak máme pár fotiek len zo začiatku oslavy, keď prišli naši, to sa ešte niečo fotilo, ale keď už došiel zvyšok, tak som mala frmol - kávu navariť, do toho tortu rozkrájať, a variť na obed, takže som to už nestíhala a na foťák sa zabudlo. potom som si to vyčítala, ale teraz to už nevyriešim :angry:
ajfi, tak nech ti to učenie ide, to si tiež moc dobrá ako to zvládaš a Matýskovi prinajhoršom daj na chvílu rukavičky, keď to už inak nepôjde. my sme sa tomu našťastie vyhli, ale ak si má robiť také krváky, tak aspom na chvíľu ich skúste a snáď sa to hneď zlepší.
jani a ako šátkujete? ide vám to? a aké máte novinky vy? drahý ti pomáha s malým?
tak skúste mi potom napísať, čo také vás napadne do tej pôrodnice, že si mám vziať, až na tom začnem pracovať. lebo inak sa k tomu baleniu nikdy nedokopem :wink:
4. čer 2009 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže Wali, tady máš seznam, co budeš určo potřebovat:
všechny potřebné doklady pro lékaře a matriku (těhotenská průkazka, průkazka zdravotní pojišťovny, oddací list, občanský průkaz
přezůvky, ručníky, hygienické potřeby – kartáček, pastu, hřeben, šampón
toaletní papír si rozhodně vem s sebou. On je tam sice erární, ale dost často docházel. :slight_smile:
jednorázové kalhotky a porodnické vložky – něco v porodnici dostaneš. Ale je jich jen pár, takže minimálně dva balíky se budou hodit.
kojící podprsenky
noční košili, zvlášť jestli tam jedeš na víkend. Bo od pátku už je s erárníma taky krize. Oni vozí prádlo jen v pondělí a protože v porodnicích je narváno, tak je toho prádla prostě hrozně málo. Možná bych si vzala i dvě ty noční košile.
župan
A pro miminko potřebuješ jen plenky a vlhčené ubrousky. Jinak ti tam všechno dají. A věcičky na odjezd už ti přiveze manžel.
Tož tak. Co jsem si povzpomínala. Jinak už snad nic nepotřebuješ. I když já jsem jela s plnou taškou...
:slight_smile:
Mno a určitě nějaký balzám na rty. To se mi hodilo snad nejvíc. Jsem byla pořád hrozně vysušená.
5. čer 2009 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

ale maly je vazne hodny hodny a ja si vubec nestezuju.No satek jsme zapomneli u nasich a ja tam jedu az cca za 14 dni... :sweat_smile:
Ja jsem na vas,wali,myslela,jak bylo skarede.Tak dneska uz vam to urco vyslo:slight_smile:
A s tou oslavou a fotkama,to je skoda,ja jsem taky fotkova.Dokonce jsem tento tyden koupila i kameru,jak me to bere.
Jinak cvicime Vojtovku.no comment.

wali,musis byt teda ted pekne unavena.v tych vedrech ten posledni mesic bych nechtela byt :confounded:

ajfi a kdy ty delas ted tu zk?
Kdy,ze se to,devcata,uvidime?
6. čer 2009 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, to je super, že ste sa ozvali. vždy ma poteší, keď niektorá napíše :slight_smile:
ajfi - ďakujem moc za zoznam, myslím, že pôjdem presne podľa neho. tie nočné košele dobre, že si napísala, posledne, keď som bola v pôrodnici, tak som tie svoje ani nevyužila, tak by som si ich teraz rozhodne nebalila a vidíš, zrovna tie by mi bolo treba - teda podla všetkého :slight_smile: obávam sa, že tiež pôjdem s plnou taskou. to bolo trocha blbé, že si to tam človek nemal kde vybaliť a stále som sa v nej musela prehrabávat, keď som niečo potrebovala. ale inak som mala so sebou kopec vecí, čo som nevyužila (ako tie košele napr.), tak som rozhodnutá zbaliť si teraz minimum (ak to vôbec bude možné :stuck_out_tongue_closed_eyes: )

jani - veru dnes nam ten deň detí vyšiel. nebolo síce slniečko, ale bolo naozaj teplo, hoci fúkal vietor, ale aj ten bol teplý. čiže také celkom fajn počasie. Jakubovi sa to strašne moc páčilo, vybláznil sa tam a bolo tam naozaj dosť detí, takže teraz zalahol do postele a zaspal ako drevo, taký bol unavený. tak som moc rada, že sme tam šli. už sa pekne vyhrá aj bezo mňa, keď tam má deti, takže som si aj ja v podstate oddýchla.

no a tú kameru by som určite využila aj ja, ale vždy je niečo prednejšie, čo treba kúpiť, takže frčím len na fotkách :sunglasses:
tak holky, ešte vám prajem peknú nedeľu a nech drobci poslúchajú!
6. čer 2009 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera bylo fakt krásně, tak to muselo být super. Já už se tak strašně těším, jak si s mýma chlapama vyrazím někam ven. Kluci jsou furt spolu a já sedím doma nad tím učením. Stejnak dělám milion jiných věcí, jen abych do toho nemusela koukat. Je mi to tak strašně jedno, až mě to děsí. Ale už to chci mít hlavně z krku a být zas chvíli s Matýskem.
Mno, ty zkoušky mě čekají teďka. V pondělí a v úterý. Už zas se mi začíná svírat žaludek. Tak držte palečky, jo?
Jani, pročpak cvičíte Vojtovku? To je mi tě teda fakt líto. Ségra ji taky cvičila a celé to probrečela. Já jsem taky měla strach, že nás tam doktor pošle. Naštěstí nic neříká, tak jsem fakt ráda.
Já myslím, že bychom se mohly vidět, co říkáte? Mně už to teď bude časově celkem fuk. Teď se musíme přizpůsobit spíš Wali. Aby to nějak zvládla s bříškem i s Jakubem. Nebo se pak, Wali, vecpem k vám, abychom se mohly podívat na miminko. Tak pozor na nás! :grinning:
7. čer 2009 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
OK!Na to jsem cekala!!!Me fakt bavi planovani.Takze,devcata,vytaste denicky:
bud se muzem srazit 10.6.,nebo 15.6.,nebo 17.6.
Jako klidne teda u nas.Nebo kde chcete.Bohuzel ted nemame gril :frowning2: Je na reklamacce.
Cas si reknete vy,myslim,ze Wali chtela radsi odpolko,ze?Na to by bylo asi nejlepsi to pondeli 15.6.
Myslim,ze i pro Ajfi,at to neni tak hrrr po statnici.Tak co?
Ajfi,drz se,myslim,ze uz odpocitavas i minuty,at to mas za sebou,co?
S tou Vojtovkou reknu osobne :wink:
7. čer 2009 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, no kludne sa môžeme stretnúť, akurát, že ja už fakt vyzerám ako vorvaň, takže sa tak aj cítim. ja keď už niekam idem, to sa skôr gúlam ako kráčam, tak si to viete predstaviť. hlavne ma mrzí, že na vás zaútočím s takým bruchom zvlášť keď sa máme vidieť prvýkrát (predsa len prvý dojem :stuck_out_tongue_closed_eyes: ), no ale ak to mienite risknúť...
čo sa týka dňa, tak mi vcelku vyhovujú jankine návrhy. tiež si myslím, že by sme to mohli dať budúci týždeň, aby si to ajfi ty nemala hneď po štátniciach. a či to bude 15 alebo 17.6. - je u nás jedno. časovo sa nám to hodí buď doobeda, potom chodíme spať medzi 12 a pol 1 a bohužial v kočíku Jakub už nezaspí - to by držal až kým by vládal byť hore a to by už bol strašne protivný, takže na obed sa snažíme byť vždy doma. druhá možnosť je poobede - to sa ale skorej ako o 3 - pol 4 z domu nevytrepeme. takže nám vyhovujú najviac tieto časy - čo vy na to?

ajfi, tak nech ti to dnes dobre dopadne a aj zajtra - nech to už máš za sebou!
mňa dnes čaká behanie po úradoch - keďže som už nastúpila na MD, tak musím pár vecí okolo toho povybavovať a ja to tak nemám rada :frowning2: to zas bude kopec papierovačiek a určite tam pôjdeme ešte minimálne 3x! no tak sa teším....
8. čer 2009 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wali, co to povídáš. Určitě jsi krásná těhulka. Všechny těhule jsou krásné. A všechny se cítí vorvaňoidně. :slight_smile:
Já bych byla teda pro toho 15.6. Bo hned po těch státnicích to je fakt nahonem a pak 17. 6. máme doktora a očkování, tak to bych stejně nemohla. Takže patnáctého beru. A radši teda dopoledne, co říkáte?
Jani, tak to zosnovej a zorganizuj. :slight_smile:
Holky, půlku státnice mám za sebou. Fujtajxl. Zítra to bude horší. Bojííííím. Už to chci mít z krku.
8. čer 2009 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ajfi,dnes jsem na tebe myslela,tak to je fajn,ze to dobre dopadlo.
drzim zitra pesti!
wali,prosimte,dyt ja zi uplne zavidim,ze mas brisko.a urcite vorvanoidne nevypadas.se mas,uz budes mit dve deti:slight_smile:
ajfi a vy planujete jeste jedno???

tak jo,holky a kluci,tak v pondeli 15.6.dopolko.wali,9.30?ci 10h?at se zas brzo netrepete zpet domu spat.
tak uz se tesim!!!
8. čer 2009 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, no to ste strašne zlaté, že ma tak utešujete :slight_smile: .
tak ja som si už vybavila auto, že mi drahý nechá, takže je to úplne super a môžeme sa stretnúť. počítam teda toho 15.6. doobeda a zvládame to hádam aj na 9.30. takže jani - ako zavelíš, že máme prísť, prídeme. už nás len naviguj, aby sme trafili. snáď to nájdeme bez problémov.
tak sa budem na vás moc tešiť, to snáď nie je ani pravda, že sa uvidíme :sunglasses:

ajfi, drž sa dnes a možno to už máš aj za sebou, tak si krásne vydýchni a všetko hoď za hlavu! uvidíš, ten prima pocit stojí za tie nervy :wink:

inak včera na úrade som samozrejme takmer nič nevybavila, ideme zase v stredu - to majú dlhý úradný deň, tak dúfam, že budem úspešnejšia :rolling_eyes:
9. čer 2009 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek