• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky Břeclav. Hlaste se!

11. února 2014 
Teda Anky, tak tos prohloupila. Bo jestli to byla ta mexická restaurace tam dole u Billy (a asi jo, protože jiná tu, tuším, není), tak tam mají neskutečně dobré tortilly. Mňaaaam. :slight_smile:
Tak holky, s mrkvičkou je to fakt sranda. Nejdřív se Matýsek tvářil, jakoby jedl citrón, ale pak to začal strašně zkoumat. Mlel pusinkou sem a tam a koukal na nás, co že jsme mu to dali. No, nasmáli jsme se. Ale baští o 106, tak mám radost.
A teď se naučil říkat "ba", takže celý den nezavře pusu a furt haleká bababababa. :grinning:
22. čer 2009 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, čo máte nové?
kaczka, vítam ťa späť! :slight_smile:
ajfi, ako vám idú príkrmy? ale myslím, že problém asi mať nebudete, že? Jakub sa tiež tak divne tváril, keď prvýkrát ochutnával tie chute. zakaždým som sa smiala, že si musí myslieť, že ho chcem otráviť, tak sa pritom tváril :grinning:
inak dnes je príšerné počasie, trčíme len vnútri, lebo každú chvíľu prší. takže nič moc. a tašku do pôrodnice zbalenú ešte nemám, ale už je to pokope. len mám toho akosi veľa :rolling_eyes: ajfi - využívala si ten župan? rozmýšľam, či mi ho treba, keďže predsa len už je leto... a zaberie strašne veľa miesta. no musím to nejak zredukovať, však to vyzerá akoby som šla na dovolenku :grinning:
22. čer 2009 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
.ahoj holcinky,

byli jsme na vikend v Jesenikach a ted jsem jeste u nasich,tak proto jsem se neozyvala.Mamka ted krmi a ja surfuju:slight_smile:
Pekne se to tu rozjelo.

wali,takze Simonka ti schvaluju,patrika-to je celkem originalni,znam jen jednu.ale zrovna nach nechtela,aby tva petrika byla jako ona.Sara je moc pekny.A co Elinka?Jako Eliska?To je pekny,ne?Hele,ja mam knizku:Jak se bude jmenovat,tak ti ju dovezu,jo?
Ja jedu ve stredu navecer a ve ct jeste jedem do Brna,ale v patek by to v Zizkove slo.
Tak jo???Zase 9.30?

ajfi,tak to je super,ze jste u mudra tak dobre dopadli.a ke komu chodite?uz jste dali prvni mrkvicku?Ja to jeste porad odkladam:slight_smile:

kaci,maly ma narozky den po mne:slight_smile:teda o den a 26let :grinning: pridas se s nama na sraz?Tedy Peti,jestli jsi pro.Anky,ty aspon budes taky moct,ne?Jsem zvedava na tvou Aninku.V\pada na fotce moc krasne.Co uz povida?Budes se teda vlastne citit fyzicky na tu cestu?Kdyztak vas vyzvednu.
22. čer 2009 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ajfi,nedocetla jsem do konce a ted koukam,ze pises,ze uz valite zeleninku.wow.

wali:myslela jsem,ze "...ale zrovna bych nechtela,aby tva patrika byla jako ona"

A toho 29.6.teda i u me?Nebo jen v patek v zizkove?
kaci,ty jsi odkud presne?

ajfi,zatim,kdyz je to leto,tak bych stretavky nechala na zahradkach a v zime si treba muzem zajet k vam:slight_smile:))byt mas velky,ze? :grinning: to uz nas bude kopa.
pekne jsem holky svolala,co?Jeste jsem psala i vic holkam,tak uvidime,jestli se jeste nektera prida :wink:
22. čer 2009 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
kaci,delala jsi davidkovi nejaky dort???
22. čer 2009 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já v tom teďka mám trochu zmatek. Ať čtu pozpátku jak chci, tak o pátku jsem nikde nic nevyčetla. Nebo čtu blbě? :frowning2:
To počasí je fakt na houbec. Včera jsme taky celý den trčeli doma. Už jsem pomalu nevěděla, jak mám malého zabavit. A dneska to taky není nic moc. Ale dopoledne jsme byli aspoň cvičit a po obědě si taky vyrazíme. Snad nezačne pršet.
Jinak jsme pokročili od mrkve k brokolici. Za chvilku ji jdu malému naservírovat. Tak jsem zvědavá, jak se na to bude tvářit.
Jo, Wali, když tak nad tím přemýšlím, tak ten župan jsem tam měla, myslím, jen jednou. Když jsem šla z porodního sálu na pokoj na šestinedělí. Ale vzhledem k tomu, že jsem byla asi jediná ze sta, která šla po svých, tak jsem ho potřebovala. Jinak maminky většinou jezdí na vozíku a je jim volný, jestli je někdo vidí v krvavém pyžamu.
23. čer 2009 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ajfi, nikde si nič blbo nečítala. janka len navrhuje, že v piatok by to šlo, lebo stredu, štvrtok už niečo má. takže čo sa nás týka, tak v piatok doobeda to kľudne môže byť u nás, poobede už niečo máme, takže radšej doobeda. aj čas si myslím, je ok - 9.30 až 10.00, ako kto príde. takže nám to vyhovuje. čo ty ajfi? a samorejme, že mi nevadí, ak prídu aj ostatné holky - anky, kaczka, ako to vidíte?
teda ajfi, ja som šla z pôrodného sálu tiež po svojich, ale bola hlboká noc, nikde nikoho, a absolútne si nemapätám, čo som mala na sebe :grinning: takže fajn, župan letí preč.
a brokolica u nás neviedla. tak som zvedavá, čo Maty na to. čo som počula, tak väčšine deťom nechutí. ja som po mrkvy ako druhé dala zemiak, potom karfiol a až potom brokolicu. fakt je, že len taká uvarená bez soli mi tiež nechutila :grinning: tak určite napíš ako sa malý tváril.
jani, eliška je moc pekné meno, bolo aj v mojom výbere, ale neprešlo mi. veď vám hovorím, že tých pekných mien je hodne, len my sa nestretneme vo výbere. preto tá paťa :frowning2: zatiaľ...
tak mi napíšte, kto sa pridá na stretko, až viem komu poslať do IP inštrukcie.
23. čer 2009 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ok,ja prijedu :wink: kdo dal?
23. čer 2009 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, Janka mi nechavala vzkaz, at za vami zavitam, tak jsem tu. Ale je to teda spis nahoda,nejak jsem si odvykla sem chodit. Nektera jste se ptala na zupan - mno, ja ho mela s sebou (rodila jsem 14.3.) a nepouzila jsem ho ani jednou. Zabral hafo mista a na konci jsme se smaly jeste s druhou maminou - na co ze mi vlastne byl. Mozna kdybych chodila na televizi - ale nemohla jsem sedet, takze mi byl fakt na dve veci... :slight_smile: Tak papa, zkusim sem chodit castejc
23. čer 2009 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já bych asi taky dorazila. My máme volno furt, bo jsme na mateřské. Kráááása. Holky, nevím, jestli jsem líná nebo co, ale mně se vůbec neytýská po práci. :wink:
Ally, hoja hoj mezi náma. :slight_smile:
23. čer 2009 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já bych asi taky dorazila. My máme volno furt, bo jsme na mateřské. Kráááása. Holky, nevím, jestli jsem líná nebo co, ale mně se vůbec nestýská po práci. :wink:
Ally, hoja hoj mezi náma. :slight_smile:
23. čer 2009 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky! Hlásím se po dlooouhé době stejně jako Ally24. Pokoušela jsem se dočíst co se tady děje, ale je toho moc, vzdávám to. Aspoň vás všechny tímto zdravím!!!

Pochopila jsem dobře, že se chystá dokonce nějaký srazík????

Ajfi, tak mně už se po práci někdy zasteskne, ale většinou jen opravdu na malou chviličku :grinning:
24. čer 2009 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanne:jasny,chysta se na patek.pridas se?
mne se taky po praci nestyska.ikdyz,mozna malinko.ale nemenila bych :slight_smile:

ally,ahooooj:slight_smile:

zupan jsem trochu pouzila,ale spis,abych se schovala,nez ze by mi byla zima.ale myslim,ze oni i zupan pujcuji...
24. čer 2009 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
:frowning2: Janko v pátek u nás už končí škola. Katka přinese vysvědčení a odpoledne už odjíždí na prázdniny, tak to s ní musíme oslavit a vypravit ji...., takže nemůžu. No snad příště.

Ještě jsem se chtěla zeptat, jak to mají vaše dítka s nočníčkem? Teda ty přibližně stejně starý jako Barča, nebo ty starší, kdy se naučili říkat si na nočník? Já si to totiž už nepamatuji jak to bylo s Katkou, stejně jako spoustu jiných věcí. Desetiletý rozdíl je fakt hodně. Baruška se teda většnou vyčůrá, když ji tam posadím, ale musím to odhadnout. Sama si ještě neřekne. Tak nevím jestli je ještě brzo...?
25. čer 2009 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak já zítra taky nemůžu. My jdem v sobotu na svatbu a zítra se s mým milým vydáme koupit nějaký dar a podívat se trochu po nábytku, ať tu furt nežijem mezi těma krabicema. Takže smutek.
Jo, nočníkové rady taky uvítám. Už teď mě děsí, jak to budu dělat. A to mám ještě tak rok čas. :slight_smile: Teda Mates. Já to umím docela dobře. :grinning:
A ještě... Brokolici slupl jako malinu. Myslím, že slupně úplně všecko, co dostane. Je to asi jedlík po tátovi.
25. čer 2009 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak to tak vypadá, že sa to viacerým nehodí. no ak mám povedať pravdu, tiež som už uvažovala o tom, že napíšem, či to nepresunieme - Jakub totiž dostal nádchu a večer mal aj zvýšenú teplotu. včera cez deň ešte dobré, dokonca som ho vytrepala do mesta po obchodoch a asi som to prešvihla, lebo večer už mal aj zvýšenú teplotu. tak neviem, ako to bude ďalej. zatiaľ to nič tragické nie je, no ak sa to nezlepší, zajtra pôjdem s ním ku dr. aj mi to bolo blbé napísať, ale beztak by som musela, aby sme vás ešte nenakazili :frowning2: a to sme dnes mali ešte mať v materskom centre jednu akciu, celkom som sa na to tešila a bohužiaľ tam teda nejdeme :pensive: tak sa teda pýtam - presunieme to??

a mali sme v stredu asi prvý vážnejší úraz. večer Jakub spadol na hranu police a tak neštastne, že si rozrazil tvár pri oku. našťastie to bolo asi cm od oka, ale okolo očka je veľa cievok, tak mu to hodne krvácalo, aj keď tá rana až taká veľká nie je. ešteže bol doma aj manžel, inak by som asi panikárila. ale keď sme to potom ošetrili, tak bolo vidieť, že to vážne nie je hlboké. no, nemám rada takéto úrazy a tých si ešte užijeme!

hanne - ja som sa s plienkami vôbec nenáhlila. kámošky odtiaľto, čo majú deti, mi radili, aby som to neunáhlila, že by to bolo v konečnom dôsledku ešte horšie, tak som dala na ich radu a počkala som si, kým bude teplo. a nejak pred dvoma narodeninami sme sa na to vrhli - vytiahla som nočník, vysvetlila Jakubovi o čo ide a on to naozaj veľmi rýchlo pochopil. do dvoch týždňov sme boli bez plienok a jeho druhé narodeniny sme oslávili už bez nich - to bolo ako prekvapko pre starých rodičov :wink:
zato kámošky, čo to skúšali skorej, že napr. od roku, tak sa ešte doteraz trápia s plienkami. proste tie deti trápili priskoro a teraz, keď vidia nočník, tak chytajú hysáky. takže vôbec neľutujem, že som si na to pekne počkala. a beztak všade čítam, že deti na to nie sú skorej ako v 18. mesiacoch pripravené. no zbytočne by som trápila jeho aj seba!

ajfi - tak to máš doma fakt jedlíka :grinning: ale to buď moc rada, že tak krásne papá. nech vám to ide aj naďalej takto!
25. čer 2009 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, Wali, tak to vůbec neřeš, když máš doma maroda, nějaký sraz. To je úplná samozřejmost, že se to ruší. Chuďátko malé. Tak snad ho to brzo přejde.
25. čer 2009 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caves holky,tak ja bych to dala na pondeli.To je i pro me lepsi,pac jsem ted dojela z brna a za posledni tyden mi stoji tolik prace.doma poklidit,na zahrade nam dozralo plno voce a zeleniny a musit to nejak zpracovat a uvarit apod.
dnes v brne mazec,bylo to skoro na cely den,vlaky spozdeni kvuli tem zaplavam.vsude takovy hluk,houkajici sanitky,helikoptera...smrad...no narocny proste.Oli ted hrozne malo papa.Ale snazi se to dohnat v noci.
No co uz :wink:

S tim nocnikem jsem cetla,ze je to idelani presne tak,jak pise wali.oni jsou schopni naucit se chodit driv,jak okolo dvou let,ale nemaji z toho rozum,je to jen jakysi reflex.proto je nejlepsi pockat skoro do tech dvou let a behem 14dni se intenzivne snazit a je to tam.
wali,jak se citis?chudatko Kubik,no ale takovych karambolu bude asi jeste dost,no.

ally,co mimi?mas z nas nejmladsiho,co?jakpak se jmenuje?a co porod?v terminu?dalo se?a odkud jsi?

hanne:a odkud jsi ty?primo z Breclavi?

tak pa,holky.
v to pondeli u me nebo v Zizkove?
25. čer 2009 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista
25. čer 2009 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak kontrolujem, čo kto napísal a aká je situácia. takže zajtrajšok definitívne padá, že? teraz večer bol Jakub už ok, čo sa teploty týka, zato ako naschvál mu to očko, pri ktorom má ranu začervenalo. ja už fakt netuším, čo sa deje :frowning2: či to má z tej nádchy, že ho niekde prefúkalo alebo či to má súvis s tým úrazom?? večer som mu kvapla do oka a ráno, ak to bude viacej červené, pôjdeme ku dr. takže nie s chorobou ako som sa obávala, ale možno nakoniec s očkom :unamused: aj v noci dosť zle spal a to on spinkáva úplne krásne. tak som sa vám aspom vyžalovala. aha a ešte, čo sa týka stretka, tak my by sme mali už začať teraz cez víkend s tou prerábkou - písala som to už vyššie, tak u nás to teraz bohužial nepôjde. bude sa tu makať :wink: preto som to chcela stihnúť tento týždeň, aby to mohlo byť u nás. tak ma mrzí, že to nevyšlo, ale trochu som rada, že to nie je len kvôli nám, ale že to viacerým nesedelo :sweat_smile:
25. čer 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
wali,v pohode.vsak my dojedem k vam,az se mala narodi :wink:

takze v pondeli u me.klasika 9.30h.kdo se hlasi?

wali,tak ja doufam,ze rano uz ocko cervene nebylo...?a snad jste nakonec ani k dr nemuseli
26. čer 2009 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wali, tak co Jakubko? Teda obdivuji Tě jak to všechno zvládáš, takhle skoro před porodem :wink:

Děkuji za uklidnění co se týče nočníku. Já jsem se totiž potkala s jednou maminkou co má už 4 letou holčičku a ta se velice divila, že má Barča ještě plínky :unamused: Prý ta jejich byla už ve 14 měsících bez nich. Já ještě počkám aspoň dva, tři měsíce a pak to začneme zkoušet.

Janko, nejsem přímo z Břeclavi, teď bydlím v Mikulově. Je to sice dál, ale ráda přijedu. Tady zatím moc známých nemám. A hlavně mají úplně jiné starosti než plínky a kašičky :grinning: .... Jen to pondělí ještě nevím...
26. čer 2009 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanne,no vidis,ivka(ajfi)je taky z mikulova.muzete dojet spolu.
ajfi,jakyho mate toho detskyho?
ja dnes napekla z plodu nasi zahrady:slight_smile:
se tedka tak rozlilo,ze jsem taktak stihala sbirat veci ze dvora.
holky,ten oli je den ode dne jiny,takovy dela obrovsky pokroky.uz to vubec neni takovy miminko...
26. čer 2009 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a mam uzasny tip.je to cd Lovely baby.parada.uzasny.musim vam to pustit.teda hlavne vasim prckum
26. čer 2009 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, Janka - jojo, vypadá to, že mám z vás zatím nejmenšího prďolku. Ale děěěěsně to letí. Když se narodil, měl 3,4 a ted uz sedm kilo.... Kde je to malilinkate miminecko? :slight_smile: Ptas se i na porod - u mě to bylo naprosto paráááádní :slight_smile: Necele ctyri hodky a fakt super :slight_smile: Termín jsem měla na 11. 3. a narodil se 14. 3. (a protoze mam o tri dny delsi cyklus, tak to vyslo naprosto presne :slight_smile: Vecer jsem oznámila manželovi, že půjdu radši spát nahoru, at se v klidu vyspí - lítala jsem co půl hodiny na velkou :slight_smile:)) Takze mi bylo jasny, ze se to asi chysta.... Pak jsem zacala sledovat cas a bylo to od osmi do dvou po deseti az osmi minutach. Ve dve jsem si dala vanu a rikala si, ze bud rozezenu poslicky nebo to uspisim... Pak to bylo po peti minutach, nekdy po trech, po dvou, jindy zas po sedmi.... V sest rano to bylo porad takhle, ale aj presto jsem sla za manzelem s tim, ze se v klidu nasnidame a pak se pomalu vypravime.... V sedm jsme byli tam (jak na potvoru mi prestaly kontrakce, tak jsem si rikala, jak mi budou nadavat, ze prvorodicka plasi.... ale byli strasne fajn, hned mi dali kosili a natocili monitor. Por. asistentka rikala, ze je to v naprostem pocatku a at manzel klidne jede dom, ze ho navecer zavolaji.... (Dojeli jsme po sedme) no a predstavte si, ze v 10:47 uz byl na svete :_))) Takze jsem tak akorat stihla klystyr a vanu :slight_smile: Museli me nastrihnout... To zahojovani bylo mnooohem horsi jak cely porod. Fuj. Jaký jsi měla Ty? Byla jsi v Břeclavi? Jak se Ti tam líbilo? Jak to probihalo u Tebe? - teda i u ostatnich tady na diskuzi :slight_smile: Jeeejda mane, koukam, jak jsem se rozepsala....tak ja uz radsi budu koncit. Jo, bydlime v Mikulcicich
27. čer 2009 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wali, to je fakt síla, že se ještě pouštíte do nějakých oprav takhle těsně před porodem. Tak pevné nervy. Zas budeš mít miminko už do nového. Janka tady napsala, "až se MALÁ narodí". Jani, ty víš něco, co já nevím? To bude holčička? Nebo je to pořád jen zbožné přání? Ale bylo by to fajn mít páreček, že jo? To já bych si taky jednou přála.
Mno, to moje mimčo už spí a můj drahý teď juchá někde na svatbě. Tak jsem tu taková opuštěná. A študuju, jak ho přeprat, aby pěkně baštil. Ze začátku mu to tak krásně šlo a teď se naučil sevřít rtíky a nepustí mě tam s tou lžičkou a nepustí. Tak na něj s manželem vymýšlíme šílené fígly. No, boj.
Holky, já v to pondělí nepojedu. Já teď furt jezdím tam a zpátky a ono to auto taky něco žere, takže musím trošku ubrat. Takže tentokrát vynechám. Ale příští srazík už si určitě nenechám ujít. A Hanne, když budeš chtít, tak tě samozřejmě naložím a můžem jet z Mikulova spolu. To by bylo fajn. Já tady bydlím taky chvilku, takže tu skoro nikoho neznám. A když už... No, vystihla jsi to přesně. Nikdo se mnou nebude ty kašičky imrvére probírat. :grinning:
Jo, Ally, tos měla skoro stejné jako já. Já jsem to měla taky za čtyři hoďky za sebou. Kdyby to tak šlo i napodruhé. Teda jednou. Teď na to rozhodně nekvaltuju. :slight_smile:
27. čer 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

toz ja nevim,kdyz nikdo nemuzete...no jak chcete.
Muj porod byl taky super.Rikal to i personal.Sice mi praskla voda vecer,to uz jsem byla v nemocnici,pac jsem mela podezreni,ze mi voda unika,ale kontrakce byly minimalni,asi tak po 10min a dost slabe,ze to ani monitor nezaznamenal.Tak to bylo celou noc a ani rano se to nerozjelo,tak mi asi v pul9 dali kapacku a v 10h byl Oli na svete.Nestihla jsem ani vanu,ani sprchu,nic.Jinak rodit bych priste chtela urcite v Brne!Ted to nevyslo,pac jsme sla jen na vysetreni a uz si me tam nechali.

ally,parada,ze jsi pridala profilovou fotecku.a je to dalsi kluk,jsme tady skoro sami chlapaci.A Mikulcice,to je parada,to je kousicek.Chodite tam do nejakyho detskyho centra?
My budeme od zari chodit do Tvrdonic,tak to bys taky mohla,ne?Mas to par km.:slight_smile:Ted pres leto se to tam opravuje a stehuje.

ajfi,to ja jen tak ze srandy s tou holcickou :grinning: to je jako muj tip,vis? :wink:
a to je teda neco,ze si vas Matyno na vas zase neco nachystal :grinning: s tim papanim.a kocarek uz v pohode?Nebo uz jezdite ve sportaku?Oli mel vcera tu prvni mrkvicku a dobry.Dneska pokracujeme.

wali,co ten Jakubko?No asi mate plno prace,ze,tak se sem nedostanes.

a Anky se nam nekde pozapomnela.

Holky,vy me stvete.jsem se na vas tesila.tak musite vymyslet nejaky termin
28. čer 2009 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, zdravim Breclavsko po dlouhe dobe :wink:
28. čer 2009 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
tictac:no supeeer,dalsi prirustek.no nejsem ja,holky,dobra? :wink:
28. čer 2009 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
janka taky agitujes na nove clenky? :wink: :grinning:
28. čer 2009 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek