• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky Břeclav. Hlaste se!

11. února 2014 
ahojte..možem sem trošku nakuknuť?
budeme sa v listopadu stahovať do Beclavi,nikoho tam nepoznáme..Ja som tam vlastne nikdy nebola :sweat_smile:

Na nete som nenašla žiadne MC...ani klub maminek,alebo niečo podobné..či som zle hľadala?

A ešte by som mala jendu otázočku..rada by som dcéru dala do školky..rysuje sa nám zatiaľ nájom ..a pri nom je školka.ako to vypadá?aj v Břeclavi je nedostatok miesta pre deti?Dcéra má 4roky,ale do školky nikdy nechodila,pretože v Brně a BERU AŽ STARŠIE DETI.. :unamused:

ospravedlnujem sa,že som Vám sem takto vstúpila..snád sa nenahneváte :wink:
12. říj 2009 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauvec bertica.h mooc vítám :dizzy_face: se školkou neporadím jsem daleko od Břeclavi jinak u nás berou všemi deseti bo jich je málo :unamused: . A čím víc dětí tím větší dotace.

Hani:mám pro tebe další tip jak odnaučit dudlík!!!!! Kámoška odstřihla malé tu špičku dudlíku a dávala to pořát malé jako by nic no a jí to přestalo chutnat :grinning: tak ho už nechtěla. Za zkoušku nic nedáš a pak napiš jak jsi dopadla. :grinning:
12. říj 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky! Bertico, já myslím, že v Břeclavi snad problém se školkou nebude :slight_smile:
Joly, my už jsme 14 dní bez dudlíku :grinning: Byl u nás na víkend Kájův bratr se ženou a s malým 11 měsíčním Tomáškem a ten dudlík neměl, tak jsme Barči pořád říkali jaká je ostuda, že je proti Tomáškovi veliká a má dudlík...., až se naštvala a sama ho vyhodila z balkónu. Tak jsme okamžitě všechny ostatní poschovávali a od té doby je bez něho :grinning: První tři dny si ještě vzpomněla, ale teď už jen když ho vidí u nějakého dítěte, ale nevyvádí že by ho chtěla.
Ale s tou ustříhlou špičkou, tak to je dobrý. Škoda, že mne to nenapadlo, mohl být pokoj už dřív :slight_smile:
13. říj 2009 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bertico, v Břeclavi to bude v pohodě. Se čtyřletým prckem určitě. Myslím, že tam dokonce berou už i tříleté děti. Ty čtyřhodinové. :slight_smile: A buď tu s náma, když už budeš břeclavská. :slight_smile:
Jo, holky, jinak jsem fakt nakrknutá. Si představte, že nás s Hankou vyrazili z obchodu, že máme kočárky. No děs běs, co?
13. říj 2009 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,konecne se tady zase ukazete.

bertica:my totiz nikdo primo z Breclavi nejsme,vis?Bud dediny okolo,nebo Mikulov.

S tema MC:
1.maminaklub http://www.maminaklub.com/
ale to treba asi neni moc pro me...ale mrkni na to,treba se ti to bude libit
2.na Valticke ma v DDM Duhovka kamaradka MC,nemaji ale webovky.
Stranky Duhovky jsou http://www.duhovka.cz/
o tom mc tam ale nepisou,ona pod ne nespada,jen tam ma mistnost
Kdybys chtela,tak ti dam na ni kontakt
3.u nas v Tvrdonicich(pokud jsi pojizdna,tak neni problem)mame nejlepsi MC:slight_smile:

stranky taky nemame,ale kdybys chtela cokoliv vedet,tak se zeptej.jsi tam srdecne zvana.
Je to tam spis i pro male deti,nejlepe predskolkove,ale urcite tam chodi i skolaci:slight_smile:

Co se tyce skolek,tak u nas tady na dedine chodi na den v tydnu i dvou a pullete.
Nemame problem.V Breclavi nevim.Kam se konkretne stehujete?Za praci?

ajfi:fakt sranda s tim vyhozenim z obchodu.nevim,co na to rict.a jako bylo tam tak malo mista?by me taky
silene nastvali.Chodite jeste cvicit?Jo a uz 100let se te chci zeptat,ze co je to ta fotka s Topolankem,co mas na rajceti...???
13. říj 2009 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. Po delší odmlce se hlásím.

bertica: Vítám tě mezi námi. :slight_smile:

Ajfi: to je fakt hrůza s tím vyhozením z kočárkem z obchodu. Taky bych byla naštvaná. Naštěstí se mi nic takového nestalo, protože bych asi nevydržela a řekla jim něco od plic.

:angry:
14. říj 2009 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak dnes budu péct dort - malá má zítra narozeniny - 6. let. Jsem zvědavá, co vytvořím. :wink:

Samozřejmě mně nezapoměla dnes připomenout, že má zítra narozeniny - asi abych nezapoměla. :grinning:
14. říj 2009 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeee,dasi,tak to pak hod foto dortu(i s malou:slight_smile: ),jsem zvedava jaky bude.
Ja se uz ted desne tesim na Oliho 1.narozeniny,ze co mu nachystam a upecu.

tento vikend mame hody.moje prvni hody v zivote.no ale na prochazky to moc nebude,snad se aspon Oli do patku uzdravi,ta ryma je desna.hlavne ten vysavac ve 4 v noci je prijemnej :unamused:
14. říj 2009 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dasulag, taky jsem zvědavá na dortík :wink:

Nevíte někdo, jestli tady někde neprodávají ty obrázky z jedlého papíru na dorty? Dívala jsem se na ně na netu, dortíky s nimi vypadají nádherně. Dají se sice objednat, ale kdybych je sehnala někde tady, tak bych nemusela platit to poštovné, to se mi zdá moc drahé.

Jo, Jani, cvičit pořád chodíme. Co Ty? Je to super, aspoň chvíli se odreagovat od těch našich miláčků :grinning:

Ajfi: ten článek je fakt dobrý :wink: Ale ty některé reakce, to snad nečtou normální lidi :angry:
14. říj 2009 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaky clanek?
ja chodim cvicit vedle do dediny,neni to nejak extra makacka,ale je to kousek a celkem dobry.ale nechodim uplne pravidelne.
ten jedlej papir nevim teda.ale mne se to moc nelibi.libi se mi desne fondanovy dortiky.barca ma vlastne narozky
nejak jak Oli,ze?nebo pro koho to chces?

mohly by jsme s jolcou a dasou zas nekdy dorazit do Mikulca,co?Jako to se neda byt s tim prckem cely den doma.ted,kdyz je tak hnusne.nebo do breclavi by se vam nechtelo?do cukrarnicky:slight_smile:
14. říj 2009 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se trochu bojím, že se uvidíme zas až někdy zjara. :unamused: Matýsek už mi totiž teda v cukrárně nevydrží. Furt někde rejdí. Zatím teda jen po kolenou, ale už je celkem rychlý. A furt mi visí za nohavice a chce si stoupat. Začíná to být docela fuška na záda. Každopádně už se s ním moc po kavárnách vysedávat nedá. :frowning2:
Máte teda, dámy, můj obdiv. Já bych dort asi nikdy neupekla. Moje kuchařské umění se omezuje tak na brágul (čili bramborový guláš) a čočkovou polévku.
:grinning: Jinak myslím, že ten jedlý papír by se dal koupit v cukrářstvích. Kde se dělají dorty. Že by se s nimi dalo domluvit, aby nějaký prodali.
14. říj 2009 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, no to máš pravdu, že být celý den doma je děsný. Nějaký srazík by neškodil :wink: , klidně i Břeclav.
Barča má narozky začátkem února, tak to do té doby ten jedlý papír snad někde seženu. Viděla jsem na fotkách, že to může vypadat fakt moc hezky a ještě když to bude obrázek nějaké její oblíbené postavičky, tak z toho bude mít určitě větší radost než jen z klasického dortu. Ty fondánový jsou nádherný, ale to se mi zdá spíš tak na svatbu...
14. říj 2009 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sněží, tak to je průšvih. Začínám mít fakt problém s tím, do čeho obléknout Matýska.
15. říj 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, hlásim sa vám po 100 rokoch. a to ma teda nakopla janka, keď napísala sms. u nás je všetko ok, Lucka je vážne zlaté dieťa, teda keď to porovnám s Jakubom, aký bol on. aj v noci spáva zatiaľ moc dobre - budí sa tak 2-max 3x, takže sa aj vyspím. kým bolo pekne, tak sme chodievali sem na ihrisko, čo nám tu spravili cez leto, to sa aspom Jakub vyřádil a Lucka prespala v kočíku. ale teraz ako sa zhoršilo počasie, začína to byť horšie. do Bílovic do materského centra už nebudem chodiť, s dvoma drobcami by to bola vcelku fuška, ale rozbiehame s maminami zo Žižkova akoby materské centrum aj tu, tak uvidíme, aký budeme mať úspech.
jani, ja s tou šatkou vážne len zápasím, moc mi to nejde, tak sa teším, až bude mať Lucka 3 mesiace a budem ju mocť nosiť v tom ergonomickom nosiči. na tú šatku asi nemám nervy. ale som rada, že som to aspom skúsila :wink:
tak a teraz si idem prečítať tých mega strán, čo ste popísali :grinning: to som si akurát všimla, že pribudlo veľa nových mien, tak idem lúskať.
15. říj 2009 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
wali,teda ale mohla jsi aspon nejake fotky tvych zlaticek ukazat.jako mam taky strach,co v tomto pocasi budem pul roku delat.

co kupujete prckum na vanocky?
15. říj 2009 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky,kdyby jste vedely o nejakym lampionovym pruvodu,tak dejte,prosim,vedet
15. říj 2009 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani, tak nejaké foto prihodím do albumu, ale musím si nájsť trochu času, aby som vybrala nejaké schopné.
a na vianoce už dokonca darčeky pre Jakuba máme - keď sme mu kupovali lego duplo hasičov, tak sme rovno objednali viac vecí z lega a niečo sme odložili na vianoce. tak to dostane bager. a ja som mu ešte dokúpila vláčika tomáša s nejakou dráhou, tak to bude asi rád, lebo do tejto rozprávky sa zamiloval :grinning: tak to z hračiek stačí, ale manžel razí teóriu, že nech si zvyká, že pod stromčekom nebudú len hračky, tak asi ešte dostane nejaké oblečenie (už ho vidím, ako sa "nadšene" tvári) :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a Lucke ešte darčeky nemáme, ale to bude len niečo malé z hračiek, ešte sami nevieme čo. všelijakých chrastítok a hryzátok má habadej ešte po Jakubovi, dokonca aj úplne nové, čo Jakub nestihol užiť, tak veru neviem, čo jej kúpime.
a drahému som už kúpila kreslo pred počítač - vďačný darček :wink:
16. říj 2009 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, Wali. To je dobře, že se taky ukážeš. :slight_smile: Už jsem si taky říkala, že ti aspoň maila pošlu, jestli jste v pořádku a tak. To je super, že to zvládáš. Máš můj obdiv. Mně ten jeden rarach stačí. Jak jsem říkala, že bychom taky chtěli druhé mimčo brzy, tak si to teda začínám hodně hodně hodně rozmýšlet. :slight_smile:
Vánoce teda ještě vůbec neřeším. Teď mám problém s tím, že nemám pomalu žádné teplé oblečení pro malého, protože v Miku nám zrušili obchod s dětskými oděvy, takže pro každou blbost musím jezdit do BV. Takže prva pořeším akutní nedostatek teplých věcí a pak možná začnu přemýšlet nad dárečky. I když fakt nevím, co takovému prckovi pod stromek, když ho babičky postupně zásobují hračkama po celý rok. Maťa má navíc ještě narozeniny týden před Vánocemi, tak to bude teprve zajímavé. :unamused:
16. říj 2009 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauvec holky teda dlouho nic a najednou jste toho nakrafali :grinning:
S těma kočárka jsou teda darebáci a kde to bylo???
Hani zeptej se na to i v cukrárně já jsem si to taky tam objednal a nemusela jsem platit to poštovné :wink:
ajfi:teď chci manželovi ke třicítce upéct dort ve tvaru prs (tak mu udělám pořádný pětky když já je mám jak antiperle pod kobercem :grinning: )
16. říj 2009 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: prej antiperle pod kobercem :grinning: , tak takové přirovnání jsem ještě neslyšela, to je dobrý. Přihoď potom nějaký foto, jak se Ti to povedlo.
Holky dnes jsme byly zase plavat, dokonce jsem se konečně odvážila a Barču i potopila a úplně v pohodě. Vypadá to, že větší strach jsem měla já, než to dítě :sweat_smile: Jo a jak jsem viděla, tak jednomu chlapečkovi maminka oblíkala normálně zimní kombinézu. Nepřipadá vám to taky přehnané? Co bych jí pak měla obléct až bude pořádně mrznout?
Jo a k Vánocům musím sehnat nějaké krásné pohádkové knížky. Barča konečně začala poslouchat když jí čtu a moc se jí to líbí. No aspoň se v tom počasí, kdy se nedá jít ven nějak příjemně zabavíme :wink:
17. říj 2009 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, vy tu všetky tak vo veľkom vypekáte, no fííha - skladám klobúk. ja sa zmôžem tak na nejaké koláče, ale torty?! to nehrozí :sweat_smile:
ajfi, veru si mohla napísať, aspom by som sa sem skorej dokotúľala. a vôbec to nezvládam, proste to ide akosi samo od seba. ale je fakt, že som čakala, že to bude ďaleko horšie. a ja sa ti ani nedivím, že už zvažuješ teraz to druhé mimi, ja som tiež nechcela malý vekový rozdiel, ale ten môj vysnený 3-ročný :stuck_out_tongue_closed_eyes: a proste tvoj Matýsek je vo veku, keď ta potrebuje na 100% celú pre seba, to si ešte pamätám ako to bolo s Jakubom. to som tiež nemala na druhé mimi v tom období ani pomyslenie :wink:
ja som ostala tento víkend sama s deťmi, manžel musel na služobku až do pondelka, tak je to moja premiéra - ešte som s nimi oboma sama na noc neostala. a zrovna nie je vonku ani pekne, tak sa na prechádzku asi ani nedostaneme. no tak budem musieť vymýšľať nejaký program, aby sme sa cez deň zabavili.
hanne a kde chodíte plávať? možno si to už písala, ale nemám šancu to nájsť. zvažujeme totiž teraz kam by sme začali chodiť s Luckou...
17. říj 2009 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wali: Břeclav
17. říj 2009 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
wali,urcite s ni ale nechod do bazenu,ale do aperty,fakt
my plaveme v Brne a uz se potamime i spolu a ja na nej koukam pod vodou,je to tak nadherne!musim si ale sehnat bryle pod vodu,pac potom vypadam jak angorak,kdyz je nemam

holky a ted jsem si delala kurz na cviceni s malymi detmi(cca 2-5let)a bylo to uzasne,moc me to nadchlo ,tak se do toho pustim.musim si ale jeste sehnat nejake podklady a materialy a sebrat odvahu:slight_smile:
ja bych chtela cvicit i s Olim,ale nikdo jiny tu s detmi necvici.no ale plavco a yamaha nam asi zatim staci...

ve cvrtek mame jeste to mc,tak je to asi zatim azaz.

holky,ja ty vekovy rozdily,ktery bych chtela mezi detma,co tyden menim:slight_smile:nekdy bych chtela co nejmensi,jindy klidne 5 let...takze tak asi:slight_smile:
18. říj 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné ráno, i když trochu mrazivé.

My jsme jezdily s Adélkou plavat do Hustopeč. Byla jsem hodně spokojená. navíc bych řekla, že díky tomu plavání se naučila plavat bez rukávků a kruhu už v necelých třech letech - 2 a 3/4 roku a miluje vodu - je to takový vodník česílko. :grinning:
19. říj 2009 v 06:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanne - díky, trochu ma zaujímalo viac okolo toho :slight_smile:
jani, no práve rozmýšľam, či ísť do tých vaní, alebo rovno na bazén. preto som sa pýtala hanne, kam chodia. vcelku by ma zaujímalo ako to v břeclavi je - ako staré deti berú, dokedy sú v malom bazéne, kedy už idú do veľkého, ako dlho sú vo vode a pod. ešte nie som rozhodnutá, tak zháňam info. dasulag - kedy ste vy začínali v hustpečích? - ako stará bola Adélka?
jani, a keď sa pustíš do toho cvičenia, ktovie, možno začneme chodiť k tebe :wink:
my máme dnes poradňu v troch mesiacoch, tak sa frčím pomaly pochystať.
19. říj 2009 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wali: http://www.delfin-breclav.cz/index.php/plavanikojencuabatolat
tady najdeš snad všechno co by Tě mohlo zajímat o tom plavání v Břeclavi :wink: Já jsem se přihlašovala, když měla malá asi 5 měsíců, to bylo obsazeno. Na řadu jsme se dostaly až měla rok a zrovna když měla být první hodina, tak Barča onemocněla, takže jsme to odložily a čekaly jsme až teď do září. Mají tam asi hodně zájemců. Plave se v malém bazénku, kde je málo vody, ale já jsem spokojená. Než bude mít Lucinka půl roku, tak můžeš chodit jedině do vany. V Břeclavi je taky, ale to nevím kde.
Tak pak dej vědět jak jste dopaly v poradně :wink:

Dasulag: a jak dopadla oslava narozeninek?

Jani: tak to máš můj obdiv, že se potápíš taky. To já jsem právě měla strach, abych se nemusela taky potápět. Já sice plavat umím, ale pod vodu nemusím. V Bv je to spíš takové pozvolna, hraní, písničky, já to mám jako relax :slight_smile:
19. říj 2009 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
wali,vany byvaji od 6tydnu do cca pul roku.nekde te pusti do velkyho bazenu uz i od 4 mesicu,ale nemelo by se to,rozhodne ani ne,kdyz nemas za sebou 2 hexavakciny.kazdopadne neni kam spechat.
no a v breclavi jsou ty vany i na bazene,i v aperte.ale vsema deseti doporucuji tu apertu,lektorky maji velmi dobre kurzy v kenny klubu.ale jestli mas strach kvuli te zkusenosti,co mela ajfi,tak ti rikam,ze je to jen o tvem pristupu. a pak s tema starsima detma je to v bv uz jen na bazene,ale tim,ze je tam malo vody,tak je to dost o nicem-zaprve jsi porad v predklonu a za druhe nevim,jak se tam chcete spolu potapet.taky tam ma teplota vody urco min,nez 32stupnu a taky ta hygiena nic moc.
ale to je na tobe,jaky chces,aby to melo prinos.no ja to treba fakt docela zeru.

a jinak,jestli chces jit rovnou do velkyho bazenu,tak to moc nedoporucuju,radsi predtim jit aspon parkrat do vany.to ale taky zavisi na veku.

teda,lucinka uz ma 3 mesice,to je neuveritelny.to jste jeli do poradky v jakym slozeni?ty sama s detma?
19. říj 2009 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. my jsme začali do Hustopeč jezdit v 15 měsících. Bylo to ve velkém bazenu, měli jsme děti v náručích a říkali si říkanky, u toho jsme s dětmi dělali různé věci. Potom jsme děti polívali vodou z kelímků, na heslo á šup šly pod vodu. Poprvé to byl pro děti docela šok, ale tak už si zvykly a nebyl problém je potápět.

Jinak oslava dopadla docela dobře, jen nás mrzelo, že se nedostavila sestra z miminkem. Takže jsme se po cestě zpátky stavili u nich a poňuchňaly jsme se z malým Danielkem - má tři týdny.
20. říj 2009 v 07:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, jak to myslíš s tou hygienou, proč se Ti zdá v Bv nic moc?
Já si teda na nic stěžovat nemůžu. Nevím sice kolik je teplota vody, ale v sobotu na plavání kojenců prý vodu přihřívají. Asi je to pravda, protože studená rozhodně není. A to že by jsi musela být pořád v předklonu, tak to není pravda. Je tam sice vody po pás, ale i tak se dá. Jsme normálně v podřepu, ta půlhodinka se dá krásně vydržet, protože se hrají hry a dělají s dětmi různé věci, tak to rychle uteče.
Opravdu asi záleží na tom, co od toho plavání kdo očekává. Pokud stačí, že se dítě otuží, je v kolektivu a zvykne si zadržet dech při potápění, tak to bych řekla, že Bv stačí. Pokud někdo potřebuje, aby dítě plavalo pod vodou s otevřenýma očima, tak to ať jezdí raději někam jinam.
20. říj 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, nezlob se, ale už mi to připadá fakt trošku divné, jak se do mě navážíš. Nejdřív uděláš z Matýska mamánka, pak jsem jak příšerky laktační poradkyně a teď jsem měla špatný přístup, když jsem nevydržela, jak mi v Apertě mačkali dítě až řvalo bolestí? Tvoje asertivita už mi někdy připomíná spíš agresivitu.
20. říj 2009 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek