• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky Břeclav. Hlaste se!

11. února 2014 
ajfi,s tym mamankem jsem si udelala uplne srandu,to jsem vubec nemyslela vazne.
s tema laktacnima poradkynema-to uz nevim,jak jsme myslela,ale kojeni je samozrejme na 1.miste,jen si myslim,ze jsou tim mamky moc stresovany a v te aperte-to jsem myslela presne tak,jak pise hanne-proste zalezi,co od toho ocekavas.a ja od toho plavani proste ocekavam vic,no.
ono pres ten net se ty nazory pisou blbe,ja jsem to vubec nemyslela jako navazeni.
a ja teda asertivni bohuzel vubec nejsem.

oni ho mackali proto,ze mel zatuhly svalstvo-jako vojtovka je to samy-je to kratkodobe velmi neprijemne,ale dlouhodobe prospesne.
jako vsechno ve vychove-kdyz das miminu sladkost,tak v ten moment jsi uzasna maminka,detatko je statsne,ale ma to na nej vlastne negativni vliv-ten pozitek byl jen kratkodoby

ale nemysli si,ze to vsechno tak dodrzuju,to jako neeeee
20. říj 2009 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to se ti omlouvám. Asi jsem si to přeložila moc vztahovačně. :wink:
Mno, k té Apertě. Já jsem jim to samozřejmě uvěřila, že má ztuhlé svalstvo. Ale pak jsem se na to schválně ptala doktora a ten malého fakt pečlivě prohlédl a koukal na mě jak spadlý z višně, kde jsem na tom byla. A já jsem neměla důvod mu nevěřit víc než instruktorce plavání, která je původní profesí fotografka. Tím nechci shazovat její kvality. Určitě to plavání dělá dobře. Ale já jsem o tom měla jiné představy. Asi takové, jak říká Dáša. Chtěla jsem, aby si v té vodě hrál, aby ho to bavilo. Ne aby tam vřískal při uvolňování svalů.
Ale hlavně jsem do té Aperty přestala chodit proto, že se po tom "protahování" Matýsek tak strašlivě bál vody, že jsme ho měsíc nemohli pořádně vykoupat. Úplně u toho ječel hrůzou. Jen viděl vanu, tak strašně plakal. A my pak s ním, protože jsme nevěděli, co se děje a jak mu pomoct. Prostě čiré zoufalství.
A pak jsme začali chodit do toho Hodonína a po jedné návštěvě, kdy si tam s ním ta paní fakt jen hrála ve vodě, tak byl klid a vanu si zase zamiloval. Teď je z něj vodník jedna radost.
Tož tak na vysvětlenou pro ty, kdo neví, jak to s náma bylo.
20. říj 2009 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeeeee,tak to jsem rada,ze se to vysvetlilo,ja jsem na to ted musela uplne myslet.

:dizzy_face:
20. říj 2009 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, ďakujem všetkým za odpísanie o tom plávaní ( a som rada, že si to janka s ajfi vysvetlili :wink: ). ani tie hustopeče nevyzerali zle. u nás bude problém to nejak dať dokopy aj s autom a manželovou prácou a tak podobne. a nám je to asi jedno, či by sme jazdili do břeclavi, hodonína alebo hustopeč, keďže bývame niekde medzi tým. do brna teda už fakt nepoleziem, lebo to je pre nás už ďaleko. takže aj keby sme šli na vane, potom beztak by sme niekde prešli a ako písala hanne, tak nahlásiť sa môžeme už teraz, keď sú tam tak strašne dlhé čakacie doby.

na poradni sme dopadli dobre, Lucka je proste riadna baba :grinning: niekto sa pýtal, že v akom zložení sme šli. tak hold, drahý doletel z práce skorej, ostal doma s Jakubom, ktorý zrovna v tom čase spáva a ja letela s Luciou ku dr. no hotová kovbojka :rolling_eyes:

s Jakubom sme už ktorýsi deň, keď bolo moc škaredo vonku, robili ozdoby na vianoce. jeho moc baví mi pomáhať pri pečení, hlavne vykrajovanie, tak sme vykrajovali rôzne ozdoby z vízovického cesta. a aspom jeden deň sme sa takto prebavili :slight_smile: čo prosím vás robievate vy??
21. říj 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, já jsem chodila s Klárkou když byla miminko do Hodonína do vany palvání s Katkou a malá byla nadšená. Vana se jí moc líbila bylo to super, jak jsme přešly v půl roce do bazenu bylo zle, voda byla na ni studená :grinning: no na mě taky, jsme zmrzliny :grinning: a navíc ona asi není na kolektivní hru, když jsme měli volnou hodinu kdy jsme si dělali co chtěli tak se jí to líbilo, ale jak jsme všichni svorně říkali básničky tak bylo zle, vzpírala se a prostě nespolupracovala :grinning: Tak jsme se na to vyprdli. Teď s malým nevím jestli mám někam jezdit, jsme z Valtic a Hodonín je už trochu z ruky. Bývalo to prý v Lednici ale to zrušili, tak uvažuju o té Břeclavi. Kamárádka chodila s malým taky teda asi do té Aperty, byly tam nějaké ženské a mimo plavání im říkali jak kojit jak dítě nosit a tak. Nakonec dospěla k tomu že malý má taky nějakou vadu ve svalech a měla s ním cvičit Vojtu, no cvičila tak že moc necvičila a oni ji tam chválili jak se lepší. Myslím že my jsme taky vyrostli bez nějakého cvičení Vojtovy metody a teď je každé druhé dítě s nějakou vadou a má cvičit? je to divné. Myslím že až dítě začne lozit tak se všechny neduhy spraví.
22. říj 2009 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já věřím, že ta Vojtovka je prospěšná, když je to nezbytné. Ale souhlasím s tebou, Gábi, že to dneska ordinujou skoro každému a připadá mi, že někdy úplně zbytečně. Právě v té Apertě se strašně divili, že malý necvičí Vojtovku. A když jsem se ptala, proč by měl, tak prý proto, že se narodil předčasně. No... Aha. :unamused:
V té Lednici právě plaval Babyklub Katka. Ti z Hodonína. Ale pak jim v lázních nějak neprodloužili nájem nebo něco podobného. To je fakt škoda. Spousta maminek by to tam ocenila.
22. říj 2009 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
je teda fakt,ze podle holek z aperty by vojtovku melo cvicit tak 90procent deti.ja prave na to
uplne hotovy nazor nemam-jestli by se to spravilo samo apod,ale urcite z velke casti jo.
jako zase nikdo nejsme rovni,ze.kazdy mame nejakou asymetrii a nejakou stranu oblibenejsi.

ono urcite v necem pravdu maji-totiz driv mamky nemely tolik casu svoje deti furt nosit a chovat,a tak,deti lezely v postylce a sly sami svym tempem,posilily co je potreba,a pak samy lozily,sedly si.dneska
je kazdy furt taha,od narozeni jim da rifle,posadi je hned jak to jde,strci je do hopsadla,
do lehadla,klokanky...ikdyz jeste nejsou pripraveny.a taky pak ma vic jak 50procent lidi problemy se zadama.
toz kazda doba ma svoje.a ta Vojtovka je fakt drsna.uf.ja uz bych to nechtela!
kamoska otviraji centrum pro deti v mikulcu,budou tam mit i cvico aj.
22. říj 2009 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jmenuje se Lucie ta tvoje kamarádka? A to centrum se jmenuje Mateřské centrum Míla? Tak tam jsem s Matýskem chodila. Na masáže i na cvičení (teda spíš hry). A bylo to docela fajn. Teda spíš pro mě, bo jsem si tam splkla s matkama. :slight_smile: Nakolik to bavilo prcka, to fakt nevim. Spíš mu to bylo fuk. :grinning: Teď bych ho teda k nějaké organizované aktivitě asi nepřinutila. Začíná být pěkný rarach a má svou hlavu. To bude beran, ach jo.
22. říj 2009 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
JJJ,Lucka.Oni uz to teda maji dyl,jo?Ahaaaaa.Tak to Oli ma takovy aktivity praveze rad
22. říj 2009 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, tak napiš víc info, třeba se přidáme.
23. říj 2009 v 07:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem právě moc nepochopila, jak to bude. My jsme chodili k paní Vlachovské a Lucie tam teď rozjela nějakou hernu. V té stejné místnosti. Ale teď jsem ji viděla lepit nějaké obrázky v jiném prostoru, tak nevím, jestli se od paní V. netrhla. :slight_smile:
No, kdyžtak zjisti, co a jak a dej vědět. Teď přes zimu už to na celodenní procházky nebude, tak se aspoň zabavíme.
Jinak máme zas rýmu. Já se picnu.
26. říj 2009 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, sorry, ze Vam sem lezu, ale potrebovala bych poradit v Breclavi nejake MC, nebo aspon kavarnu ci restauracku s detskym koutkem. Nevite o necem? Moc diky.

Nazdar Ifko :wink:
26. říj 2009 v 17:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
babaro ahoj,popisuju to pro jednu mamku o jednu stranku zpet,tak si to tam najdi

restauracu s detskym koutkem znam jen jednu a to v Lanzhote a ten koutek je venku-takze jen jako letni zahradka

v tym Mikulove:
MATEŘSKÉ STUDIO MÍLA
V Mikulově na Brněnské ulici 31 v přízemí

HRÁTKY S BATOLÁTKY každý čtvrtek v 9:30 a v 15:30hod
Více informací: Mgr.Lucie Turanová tel: 776 004 340

KLUB MAMAMIA & VOLNÁ HERNA každé úterý v 15:30hod
Mgr.Lucie Turanová tel: 776 004 340

PŘÍPRAVNÉ KURZY K PORODU
Více informací:Porodní asistentka a lektorka Míla Vlachovská tel: 603 146 788

CVIČENÍ PRO TĚHOTNÉ
Míla Vlachovská tel: 603 146 788

MASÁŽE PRO DĚTI & AROMATERAPIE

PORADENSTVÍ PŘI KOJENÍ A MANIPULACE S KOJENCEM

CVIČENÍ A POHYBOVÉ HRY PRO MAMINKY A DĚTI

PŘEDNÁŠKY A WORKSHOPY

BAZÁREK
za pár kaček spousta oblečků a hraček.

Těší se na vás Míla a Lucka s Bělkou.
26. říj 2009 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
babaro:kde plavete s malym?
26. říj 2009 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, diky, ale ja spis jen nekam posedet s kamaradkou, my jsme tu jen na tyden v Breclavi u nasich, jinak bydlime u Prahy, tam jsme plavali v Petrovicich.
26. říj 2009 v 18:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahaaaa.no to ti bohuzel moc neporadim,my mame mensi prcky a jim nevadi si s nama jen tak posedet v cukrarne.tady se moc na deti nemysli:/
26. říj 2009 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj, to se jeste mate, kde sou ty casy.. :dizzy_face:
No nakonec to stejne asi resime hlidanim, ale kdybyste casem na neco prisly, dejte klidne vedet do IP. Dikec.
26. říj 2009 ve 20:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéééé. Čau, Báro. Jak se má Hyneček?
Tý jo, v Břeclavi je to asi docela slabota. V Mikulově bych ti poradila třeba tři restaurace, kde můžeš dítě vypustit. Ale v BV si fakt nemůžu uvědomit ani jednu. Kdyby bylo léto, tak vím, že mají takový hrací koutek na dvorku v té pizzerii vedle Telecomu. Nevím teďka, jak se to jmenuje. Je to tak ve dvořeˇ, když zajdeš za roh Telecomu. Ale jestli mají nějaké hračky i vevnitř, to fakt netuším.
27. říj 2009 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
27. říj 2009 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
stala jsem se mamčou malé slečny a obě máme problém, se kterým mi snad pomůžete. Když jsem ve městě, nevím kam bych mohla zajít malou nakojit, v létě by to nebyl problém, ale co teď v zimě, nevíte o nějakém dětském koutku, nebo nekuřácké kavárně. Díky
28. říj 2009 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Ivko. Hynecek je uzasnej sikula, upovidanej, pusu nezavre a prave se naucil skladat puzzliky, to je ted jeho zabava od rana do vecera :grinning: Co Matysek?

Tak uz vim, ze slusnej detskej koutek je v tom Parkacu u parku, jak je tam ted nova restaurace, nevim jak se to jmenuje, i tam dobre vari :slight_smile:
Jinak teda nic moc, s kojenim teda asi taky problem :fearful:
29. říj 2009 ve 23:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak díky za radu, s tím Parkacem urcitě vyzkoušíme, ale s tím kojením bude fakt problém , asi budeme vždycky utíkat rychle domů.

Asi budu muset napsat panu starostovi ať stím něco udělá :grinning:
30. říj 2009 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasmia:jojo,napis!!!Pac to je fakt ostuda.
Pry se v tom parkacu ale kouri...
30. říj 2009 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jo, holky, urcite napiste, je to bida na dnesni dobu. Nebo by to chtelo napsat nejaky clanek, co, Ivi? :wink:

Parkac je dobrej, super hraci kout, 2 jidelni zidle z IKEY, ale bez pultiku, byli jsme tam pres obed, tak nevim, jestli proto se tam nekourilo, nebo jsme meli stesti.. Na zachode tusim i prebalovaci pult, nejsem si jista, myslim, ze mi mati rikala.
2. lis 2009 v 15:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tý jo, tak to je super. Dobré vědět, kdybychom si chtěli někdy vyrazit.
Jinak s tím kojením venku... My jsme teda loni bůhvíjak v zimě venku nechodili. Matýno byl ještě moc maličký na nějaké dlouhé procházky v mrazech. Ale pak zjara, když už ty teploty vylezly nad pět stupňů, tak to jsem si prostě pouštěla průvan na holá záda. Ono když si to dítě zahalekalo, že má hlad, tak musel to mlíčko dostat hned. Na hledání nějakého teplého koutku nebyl prostě čas. Ale jelikož měl malý zrovna řvoucí období, tak jsem byla ochotná vytáhnout prsa i na hlavním nádraží, hlavně když byl v klidu. :slight_smile:
2. lis 2009 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky nekuřácká kavárna je u Dyje jak je půjčovna svat šatů ovšem bez dětského koutku ale nakojit tam můžete a dát si u toho čajík a pak jedině kojin v shopingu nahoře jsou tam lavečky.
3. lis 2009 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, v shopingu už jsem kojit vyzkoušela, sice jsem první musela "požádat" o místo partu puberťáků, ti neochotně ustoupili, ale jak jsem vyndala prso, tak jim to šlo celkem rychle. :grinning:

O tom napsání panu starostovi jsem už pevně přesvědčena, byla jsem totiž na MÚ si něco vyřídit a musela jsem malou přebalovat na lavce u kanceláří, všichni na mě koukali jak na šílence, protože malá zrovna řvala jak tur. Pak jsem začala kojit a to už jsem si opravdu připadala jako ufon. Myslím, že když už tam udělali bufet, tak by se našla nějaká místnost i na tyto účely. :unamused:
3. lis 2009 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Byli jsme tedka v tom parkacu.Ten vzduch mi tam moc nevyhovuje,ale jinak dobry.Proste biiida jinak.Leda proste ty cukrarny,ale to se taky neda porad.Jedna takova fajna,kam se i ty kocarky vejdou,je u tesco-tam je to fajn
4. lis 2009 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nazdárek kočky, tak jak se vede? S posezením v Břeclavi je to obr bída :frowning2: kromě toho parkáče tam snad ani nic není, v první nekuřácké není dětský koutek, ale mají tam aspoň dětské menu a ještě dětičky dostanou i lízátko :grinning: Jinak fakt nevím, nechcete některá zřídit takovou kavárnu pro matky s dětmi? :grinning:
6. lis 2009 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, raďte. Potřebuju tipy na dárky. Pro dětičky, tatínky, babičky, dědečky, sourozence a vůbec všechny. Čas nemilosrdně kvapí. :slight_smile:
10. lis 2009 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek