• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky Břeclav. Hlaste se!

11. února 2014 
Maminky,
připravujeme cvičení maminek s dětmi.
Pondělí 16h :děti 2 – 4 roky-po telefonické dohodě
Čtvrtek 9h :děti 18- 24měs. (začínáme 19.11.09)
Cvičit se bude v herně MC,(ve TVRDONICICH na staré škole).
Cena 30kč.
Piste do IP
11. lis 2009 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásný páteční den.

Ajfi: tak toto dilema řeším každoročně. malá by chtěla vše co vidí, nejlépe to, co dávají v TV, pro tchána a tchýni budeme kupovat DVD přehrávač, manžel nějaké oblečení a tím mé nápady končí. To má ještě tchán 1. 1. šedesát. Faktu super.

Je pravda, že než se nadějeme, tak jsou vánoce tady.
13. lis 2009 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravím.

tady se nic neděje? To už holky děláte vánoční úklid, pečete a sháníte dárky?
to mám opravdu co dělat. ještě jsem z ničím nezačala. :slight_smile:
18. lis 2009 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, zaplať pámbu, že existuje internet. To se to nakupuje. :slight_smile: Až na to zatracené poštovné. :grinning:
18. lis 2009 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, v nedeľu sme sa vrátili zo Slovenska, bolo celkom fajn, až na to, že sme si polku pobytu odmaródili :rolling_eyes:
keď ste sa tu bavili o tom kojení, tak ja som zvykla chodiť v Břeclavi do jednej kaviarni - tam kde je kino Koruna je taká príjemná kaviareň, tak sme zapadli vždy tam. sú tam také boxy na sedenie, kde sa dobre kojilo a ani sa tam nefajčí vnútri. okrem toho tam majú aj pre staršie deti pár hračiek, pre väčších aj nejaké hry. no vzhľadom na úbohé možnosti v Břeclavi, je toto podľa mňa fajn miesto. potom už len ten shopping, ale tam som to ešte neskúšala, no viem, že keby bolo treba, asi idem tam.

ajfi a čo si pokúpila nakoniec? mne ostaváva už len Lucka, čo ma netrápi, niečo určite kúpim, ale celkom slušne si lámem hlavu nad tým, čo kúpiť svokrovcom (tchánovci) :unamused:
18. lis 2009 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já tchýni taky ještě nemám. Ale tchánovi, který je vášnivý houbař, jsem koupila speciální houbařský nůž. A aby byla prča, tak k tomu ještě "rolničku proti medvědům". :grinning: Aby ho v tom lese nějaký nesežral. Chacha. A naší mamince, která celý den sedí u počítače, jsem koupila designovou myš. Ať to tam má aspoň hezké. Jinak mrněti se nakupuje v pohodě. Tam se spíš musím krotit. Nejhorší je to pro bráchu. To fakt nevím.
19. lis 2009 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
A vůbec, holky, už jste dlouho nenapsali, co vaši mrňousci. Jak se mají, jaké dělají pokroky a tak. Matýsek už chodí za ruce. Někdy i za jednu, když se mu chce. Ale to se mu ještě moc nechce. :grinning: Za chvilku mu jdem koupit pořádné zimní botky, bo už mi vystupuje z kočárku, tak ať aspoň chodí v něčem pořádném.
19. lis 2009 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ajfi: máš pravdu, že pro mrňouse je to jednoduché, to už mám taky nakoupené hromadu a pořád ještě nakupuju, už nevím kam to schovat. Já svému bráchovi budu kupovat nějakou flašku v tom dárkovém balení.

Tvůj Matýsek je šikula, to moje Justýnka si zatím jenom cucá paleček a usmívá se na nás.
19. lis 2009 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ahojte,ja myslil,ze na vanoce se urco neco vybere,spis jeste nevim pro nase,nebo rpo tchyni,ale moc si s tim hlavu nedelam.
spis si ted delam hlavu s kocarkem,jaky mate sportaky?zvazuju Jane nomad,x landera,nebo quinny freestyle 3XL...potrebuju dobry na cestovani-do auta,do terenu,na brusle a pekny:slight_smile:tot moje pozadavky
20. lis 2009 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
dúfala som, že tu pozbieram nejaké nápady na darčeky, ale ako čítam ste na tom všetky ako ja :grinning: no tak ma snáď niečo osvieti, čo kúpiť svokrovcom. už som to dala za úlohu aj drahému, nech rozmýšľa, ale stejne to zase bude na mne.
no tak my máme s Luckou tiež pokroky, ale aké! :angry: objavila palček a to by ste mali vidieť to cucanie!! Jakub nič také nerobil a ja vôbec neviem, čo s tým. tak som vytiahla cumlík, že holt slečna bude asi cumlíková, ale jednoznačne vyhráva palec. nie som nadšená, zatiaľ to riešim tak, že jej ho vyťahujem a ponúkam cumlík, ale to sa nedá robiť stále, že. tak som z toho fakt nešťastná. tak som sa tešila, že ani Lucka nepotrebovala doteraz cumlík a teraz ešte horšia varianta :frowning2: inak je moc šikovná.
Jakub je tiež v pohode, ani neviem, či som písala, že už dávno nemáme plienky ani na noc, takže super.
no a so šporťákom neporadím. my sme kupovali rovno 3-kombináciu, ja som mala požiadavku, aby to malo predné otočné kolieska, čo má, takže som spokojná. dávnejšie som riešila golfky pre Jakuba do auta, keď ideme na SK a to som zase potrebovala, aby to bolo čo najmenšie, takže to nie je žiadny zázrak. ale využila som aj tie dostatočne. teraz sú už odložené pre Lucku :slight_smile:
20. lis 2009 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já jsem si taky hned koupila dvoukombinaci, mám Espiro Atlantic a jsem s ním spokojená. Dívala jsem se na net na quinny freestyle a já bych ho brala, vypadá fakt super i hodně stabilně.
wali: taky řešíme cumlání palečku, stejně jako ty nabízíme dudlík, ale opice :grinning: upřednostňuje taky paleček. Doufám že s tím přestane, protože je celá uslintaná a pak se musí pořád převlíkat, ale zase je sranda pozorovat, jak se občas nemůže do té svojí pusinky trefit.
23. lis 2009 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wali, Matýsek si taky cucal palec. A taky jsem měla strach, že mu to zůstane. Ale pak se toho nabažil a přestal sám. Já myslím, že to k tomu věku patří.
Jinak sporťák taky řeším. Máme sice trojkombinaci, ale ten sporťák je tak úzký,že do něj nenarvu fusak ani náhodou. A když jo, tak už do něj nenarvu Matýska. Ale asi už koupím jen golfky. I když to do sněhu moc není, co?
24. lis 2009 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, to som si tiež vravela, že si len pocucá palček a potom ju to prejde. lenže Lucka to robí neustále a cucá si ho úplne seriózne, až má celý prštek fialový. keď jej ho vytiahnem, tak zúri. včera sme mali zrovna poradňu, bavila som sa o tom s dr a tá hneď povedala, že jednoznačne prejsť na cumlík, že ten sa jednak ľahšie odnaučuje v konečnom štádiu a jednak nespôsobuje predkus ako palček. tak ešte počkám, či ju to neprejde :confounded: ajfi, asi by som moc chcela po tebe, aby si si spomenula, koľko u vás trvalo cumlanie palca??

jasmia - mne to tiež na začiatku prišlo také roztomilé a krásne, ale už sa proste obávam, že u nás to prerástlo do závislosti :angry:

ajfi, ja by som možno ten sneh toľko neriešila a golfky kľudne kúpila. tu u vás vážne nie je veľa snehu, keď aj niečo napadne, tak ulice dávajú do poriadku, tak by nemal byť problém, a ani sa tu dlho sneh nedrží. to u nás odkiaľ pochádzam, to by bolo teda iné kafé :slight_smile:
to by ma inak nenapadlo pozerať na šporťák, či mi tam vlezie fusak s dítkom - to sme teda mali šťastie, že sme kúpili taký kočík aký máme :sweat_smile:
24. lis 2009 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky,tak ja jsem koupila Jane nomad,jsem uuuplne nadsena,je nadherny,siroky,lehucky,Oli v nem krasne lezi i sedi a je perfektne ovladatelny.fakt luxus.jsem spokojena.

wali,kamoscin maly si taky cucal palec,taky je strasili,ze to je teda spatne,ale ted uz nevidivam,ze by si ho cucal,urcite prestal.ale on nebyl az tak velmi zavisly,cucal si ho jen obcas.
fakt to neni moc dobry,proste porad nabizej dudlik-nejlip NUK
jo a moje neter si cuca doted-ma pres 3 roky a predkus jak neco
24. lis 2009 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wali, u nás to bylo tak dva měsíce. Možná i dýl. Ale kamarádčin syn si cucal palec tak strašně, že ho měl úplně krvavý. Pak mu paleček natírali takovou tou hořkou vodičkou, co se dává na ruce, když si děti okusují nehty. Místo prstíku pak vzal zavděk dudlíkem. Ale to už byl starší. Snad kolem sedmi měsíců.
24. lis 2009 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
maminy, ktoré máte dievčatká - chcem sa spýtať, či ste im dávali náušničky alebo nie? neviem sa rozhodnúť, či Lucke dať prepichnúť ušká alebo počkať, kým vyrastie a bude to chcieť sama. už som o tom počítala kadečo a fakt neviem, čo je lepšie... :unamused:

no keby to cucanie palčeka trvalo u nás 2-3 mesiace, tak ok, ale ja už to nejak tak cítim, že u nás to ľahko nepôjde. zvlášť keď vidím, ako je na tom závislá. tak s tým bojujeme.

dnes je tak nejak škaredo, že sme ani vonku doobeda neboli. no aspom som poriadne poupratovala. čo robíte vy ostatné? ja sa chcem dnes vrhnúť na adventný veniec, tak máme o zábavu postarané - Jakub bude určite pomáhať :grinning:
27. lis 2009 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem dvěma starším dcerám uši nechala propíchnout, až to sami chtěli, ale to jen protože jako mimimkám jsem nemohla ze zdravotních důvodů. Teď u třetí dcery, jsem na tom jako ty, pořád přemýšlím, jestli jí je nechat dát už teď. Za prvé nevím jestli píchnout nebo nastřelit a taky mám strach, že jí budou ouška hnisat, nebo že jí to bude bolet, jak ji budu oblékat něco přes hlavu a čepice, taky bych potřebovala poradit.
27. lis 2009 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasmia, tak to sme dve - mám presne rovnaké otázky. a keď sa už pre niečo rozhodnem, potom o tom čítam zase niečo a opäť zmením názor. tak je to ako na hojdačke - raz je to tak a potom zase tak. dúfam, že niekto poradí :sweat_smile:
28. lis 2009 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wali, já jsem obou holkám nechala uši propíchnout ještě když byly miminka. Dělal jim to doktor. Vůbec se toho nemusíš bát. Pláčou jen tu chviličku než jim to ouško propíchne, pak se to jen asi týden maže Framykoinovou mastičkou a je to. Vůbec se toho neboj. Kdyžtak se na to ještě zeptej svého doktora, určitě Ti všechno vysvětlí. Já myslím, že je to lepší nechat propíchnout když jsou malé od doktora, než aby si to potom v pubertě s propichovaly s kámoškama navzájem.

Jinak se chystám začít péct vánoční cukroví. Zatím jsme pekli jen perníčky a už je máme skoro pojezené, tak to vypadá, že letos budu muset napéct asi kvanta. Ale je to aspoň zábava pro Barču, že mi může "pomáhat" :wink:
30. lis 2009 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,

já jsem malé nechala propíchnout uši asi ve třech měsících - u doktora Muchy - Wali ordinuje i u Vás, nevím jestli k němu chodíš.

Byla jsem teda na chodbě, nechtěla jsem u toho být - jak vidím krev tak se kácím, ale opravdu plakala jen chvilinku.

Taky se chystám péct - začínáme perníčkama a lineckým - to Adélku zaměstnám - už mě uhání, abych nachystala těsta. :slight_smile:
1. pro 2009 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wali,ouska se klidne muzou propichnout po druhe hexavakcine,skoro to neboli,ja jsem si dirku(druhou,nebo treti :slight_smile: ,uz nevim)pichala sama v obyvaku a je to nic.Kdyz to nechas u lekare,kde je vse sterilni,a pak mazes tim framykoinem,tak uplne pohoda a nemusis mit strach.Ja,kdybych mela dcerku,tak urcite po te druhe hexe hned ouska picham.Je to krasne.Pekne ke krtinam dostat nausnicky a je to.
My jsme ted o vikendu krtili Olivera,bylo to moc fajn.Krtili jsme ho i s jeho sestrenici na jiznim Slovensku a byl to moc fajn vikend.
1. pro 2009 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, tak ďakujem všetkým za odozvy aj podporu a aby ste vedeli, dnes sme boli teda prepichnúť ušká a máme to za sebou! takže, ďakujem, ďakujem :slight_smile: naozaj Lucka moc neplakala, teda pre istotu som bola tiež v čakárni, síce nalepená na dverách, čo som načúvala, či bude moc plakať, ale fakt je, že ani moc neplakala. teraz to máme mazať framykoinom týždeň a potom by to už malo byť zahojené.
jani, my to teda už ku krstinám mať nebudeme, tie máme dávno za sebou. nám krstiny vyšli nejak hneď po šestonedelí. ale bolo to krásne, to súhlasím s tebou.

inak presne s tým pečením je to vcelku zábava, keď decká už pomáhajú. kvôli tomu budem tohto roku robiť haldy vykrajovaných koláčikov, medovníčkov a pod. minulý rok Jakuba bavilo aj zdobenie, tak sa asi obetujem aj tohto roku a budeme zdobiť vo veľkom :dizzy_face:

dnes chcem skompletizovať darčeky a nachystať už aj Mikuláša. normálne mám asi prvý rok takýto predstih :sunglasses: inokedy to zvládam za 5 minút 12 :grinning:
3. pro 2009 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu se přidat? my byly taky dnes na náušničkách, ale malé je doktor nastřeloval, dokonce jsem ji držela :slight_smile: chvilku si poplakala a bylo dobře. dárky máme zatím nakoupené jenom pro malou, pro ostatní taky vůbec nevím co vymyslet, u mě je to každý rok na poslední chvíli, loni jsem nakupovala 23.12. :grinning:
3. pro 2009 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko,

vítám tě j.kriv

Já mám pro manželovu babičku prací prášek - 7,2 kg - dávám ji ho už 3 rok - vždy ji vydrží na ten rok.

Jinak mám nakoupené jen pro malou. Pro tchánovce se skládáme na dárek se švagrovou a švagrem, mamka si řekla co chce - teď to jen sehnat, pro taťku nevím. Pro malého synovečka (2 měsíce - kolem vánoc už mu budou skoro tři) taky mám nějaký základ, pro malou základ taky.

Zbytek budu řešit v průběhu. Loni jsem nakupovala dárky taky 23. 12. :slight_smile:
4. pro 2009 v 07:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauvec holky tak se konečně hlásím :grinning: . Manža měl narozeniny tak jsem měla plnou hlavu chystání, pečení zkládání proslovu atd......
Dneska už taky začínám péct a ještě musím s Jolou na vácvik budou mít teď samé vystupování s tím jejím tanečním kroužkem.
Přestala jsem tento týden kojit bo mě úplně ztratilo mléko ale neva 10m. aspoň něco někdo nekojí ani to. A zdá se mi že lepší spinká v noci po UM :wink: .
4. pro 2009 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
joly,jej,co ja bych za to dala kojit 10mesicu!!!to je zvlastni,ze se ti jen tak ztratilo.co dort.prsa?"Libil se?Kamoska to dala tomu svymu a ten pry moc spokojeny nebyl,nevim proc

Ja prave jedu do Bv ponakoupit na vanoce-tady to moc filtovat nechci:slight_smile:
ani nevim,jestli jsme vam rikala,ze mam novy kocarek,jsem tak strasne spokojena,ze bych s nim nejradeji i spala

holcickam gratuluji k nausnickam:slight_smile:
4. pro 2009 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj j.kriv. To víš, že se můžeš přidat. Víc hlav víc ví.
Jani, ten Jane nomad si teď chce koupit kamarádka, tak jsem jí říkala, že si ho hrozně pochvaluješ. Tak doufám, že ji tvé doporučení nezklame. :wink:
My jsme teprve narvali Matýska do fusaku. A nakonec se do toho našeho sporťáku dočista dobře vejde i s ním, tak jsem ráda. Zatím teda nový kupovat nebudeme. Ono před Vánocema by mi taková investice moc radost neudělala. Jinak Matýsek od včerejška chodí za ruku. Tak se třeba i do těch svátků rozběhne sám. On už když se zapomene, tak sám pár kroků udělá. Ale pak zjistí, že ho nikdo nedrží, tak se mu nožičky změní v gumové a bácne na zadek. No, je to sranda.
Joli, já si zas říkám, že kdybych ztratila mléko, tak mi to pomůže vyřešit problém s tou naší přísavkou. Ty noci jsou fakt hrozné. Strašně se snažím s ním bojovat, ale on prostě nespí, dokud ten živý dudlík nedostane. Dneska jsem se fakt zatvrdila, že nic nebude a nespali jsme od půl třetí do sedmi, kdy už jsem byla fakt tak vyřízená, že jsem zase vyměkla. Ach jo. To bude fakt sranda, až já budu odstavovat.
5. pro 2009 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
vítam j.kriv. no ja som tiež riešila nastrelovanie náušnic a nakoniec som sa rozhodla pre klasiku. ale nech je ako chce, hlavne, že už to tie naše baby majú za sebou, že? Lucke sa to inak moc krásne hojí, už teraz to vyzerá zahojené, aj nášničkami sa jej dá v ušku hýbať a ani neplače, tak to snáď nezakríknem, keď poviem, že je to už paráda.

ajfi, tvoj Matýsek mi úplne pripomína môjho Jakuba čo sa týka toho kojenia v noci. ja som už tiež bola úplne hotová, vstávali sme kvôli cuckaniu 7x za noc! tak som to potom nezvládla a nabehla na tú metódu, čo tu niektoré holky popisujú - ako naučiť dieťa prespať celú noc. a naozaj - za 3 dni bolo po probléme. a keď čítam, že už si zvládla Matýska nechať od pol 3 do 7 bez prsa, tak nechces vyskúšať tú metódu? mne pomohlo v mojom rozhodnutí to, keď som sa dočítala, že už polmesačné dieťa je schopné vydržať bez kojenia celú noc a my sme vstávali 6-7x. tak som si povedala dosť, dám mu max. 2x za noc a naozaj som to dodržala za pomoci toho naštudovaného prístupu. a dopracovali sme sa k tomu, že nakoniec sa Jakub budil len 1x v noci na kojenie. ak by som podobný problém mala pri Lucke, tak už neváham tak dlho ako pri Jakubovi, ver mi :wink:
5. pro 2009 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
To máš Wali na mysli tu metodu pěti minut? Tak ta se u nás míjí účinkem. Matýsek totiž fakt vydrží řvát i hodinu a nepomáhá žádné chování, mazlení, hlazení a už vůbec ne čaje. A když pláče dlouho, tak se začne už skoro dusit. Kašle a chraptí. Dneska tak dlouho ponocoval proto, že už jsme ho fakt natvrdo vzbudili a manžel si s ním šel do obýváku hrát. A taky ho nechci nechat křičet moc dlouho ani kvůli sousedům. To víš, bydlet v bytovce má svoje nevýhody. Nechci budit půlku baráku. No, snad z toho brzo vyroste. Za chvilku má rok, tak se to třeba trochu zlepší.
5. pro 2009 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky vy mě děsíte, já mám sice třetí dítě, ale poprvé kojím, takže nejsem zvyklá, že by mi dítě nespalo celou noc, holky noc prospaly už od třetího měsíce.
Wali kde bych mohla dostat informace o té metodě, kterou popisuješ, ráda bych se něčemu novému přiučila,díky.
Gratuluji k naušničkám, snad se jich taky brzo dočkáme.
6. pro 2009 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek