• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky Břeclav. Hlaste se!

11. února 2014 
Jani, krásné fotky! Moc vám to slušelo. I to počasí to bylo jako zázrak. Ještě ráno zima..... Škoda že našim dětem se to už zdálo dlouhé, tak jsme nemohly pogratulovat osobně. Tak aspoň takto: Buďte spolu moc šťastní a vše nej, nej!
6. čer 2010 ve 14:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani, moc pěkné fotečky. Podívat jsem se bohužel nebyla, musela jsem trčet v práci. Moc Vám to sluší.
7. čer 2010 v 06:43  • Odpověz  • To se mi líbí
jankapavol gratulujem!!!
nech ste štastní :wink: :wink: :wink:
dievčence ako ste na tom so školkami?Nám VIktroku nezobrali..dnes som sa to dozvedela a sme z toho všetci veľmi smutní.
O to viac,že je taká šikulka.
Neboli ste náhodou niekto v pedagogicko psychologickej poradni,pri poliklinike?my sa tam chystáme.trošku sa obávam čo nás čaká.Vraj 2hodiny času si máme rezervovať.

7. čer 2010 ve 20:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky,dekuju.Jojo,vlastne,i Hani tam byla...aj prcky jsem zahlidla.Berti,to je skoda teda...tak jste ji meli dat aspon do charvatske,ne?v te poradne jsme nebyli,co tam potrebujete?
8. čer 2010 ve 20:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Tyjo a tedka se koukam,ze Viktorka ma uz 4 roky,to je sileny,ze ju nevzali!
8. čer 2010 ve 20:36  • Odpověz  • To se mi líbí
To je fakt mazec. Já vážně začínám uvažovat o tom, že dám malého do školky do Drasenhofenu. Máme to pár kilometrů a tam mi ho určitě vezmou. Protože tady je fakt problém. Jediné, co je fakt na houbec, je, že to teda stojí peníze. Kurnik. Ale jestli chci začít pracovat naplno, tak fakt nevím, jak to udělat.
9. čer 2010 ve 14:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Ona bude mať v říjnu 5rokov!!!Ide o to,že tu nemáme TP.
Síce sme v ČR 7rokov,ale až teraz sme si kupili vlastné bývanie..takže až teraz si vybavuje trvalé bydlisko.K tomu som s ANetkou doma..ale ešte je druhé kolo..pevne verím..pretože ona to potrebuje veľmi ten kolektív..:frowning2::frowning2:

do tej poradne potrebujem ísť,pretože som si uveodmila,že asi nieje normálna :grinning:
má 4,5roka,vie čítať,píše vo vetácha celkovo mi príde "iná"..poíta príklady tpu 9+4..7+2..

ajfi..a nemáte problém s jazykom?
10. čer 2010 v 08:50  • Odpověz  • To se mi líbí
jani, mrkla som fotečky zo svadby - no nádherné! bola si krásna nevesta :wink: a fakt, že vám počasie vyšlo. mám pre teba ešte krásnu fotku z pálenia čarodejníc, kde si odfotená s Olim. napíš mi mailovú adresu, až ti ju pošlem.

nám Jakuba do škôlky našťastie zobrali, nebol najmenší problém, ale to preto, že tu u nás je dostatok voľných miest. dokonca sem prihlásili aj nejaké deti z Bílovic, lebo tam už bolo plno. tak aspom v tomto smere to má výhodu, že bývame na malej dedine. inak viem, že je dosť problém deti dostať do škôlky - zvlášť v meste. tak držím palce, až to holky nejak úspešne poriešite!
10. čer 2010 v 11:01  • Odpověz  • To se mi líbí
No, Bertica, my máme vůbec ještě problém s jazykem. Matýsek má rok a půl, takže zatím je rád, když zvládne pár slov česky. :slight_smile: Ale z Mikulova jezdí do té rakouské školky docela dost dětí. A za pár týdnů se v pohodě domluví. Ještě to, samozřejmě, nemusíme řešit nějak akutně. Ale fakt je, že míst ve školce je tu teda zoufale málo. A za rok a půl, kdy mi skončí mateřská, se to asi jen tak nezlepší. Spíš naopak, protože když vidím na ulici těch kočárků a těch bříšek, tak to vypadá, že babyboom rozhodně ještě neskončil. :grinning:
Jo a to vůbec není špatné, když není "normální" v tomhle směru, ne? :grinning: :grinning: :grinning: Je to šikulka. Buď ráda.
10. čer 2010 ve 12:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Berti,mam kamaradku a jeji chlapecek je v tomto taky dost"nenormalni":slight_smile:Pocita ,cte a pise a ma 3 roky:slight_smile:no tak tak

Ajfi a kolik ta skolka v Drasenhofenu stoji,?

wali,poslu postu IP
10. čer 2010 ve 20:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo holky a uz chodim do prace,kdyby jste nekdo potrebovali.nebo nekdo okolo vas.
10. čer 2010 ve 20:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani, fotku pošlem. a ako to máš s hlídaním Oliho? zohnala si niekoho alebo ako si to riešila? mne to pri Jakubovi nevyšlo niekoho zohnať ku nemu a teraz pri Lucke sa už teda do práce nehrniem. viac si to vychutnávam, tak už nevymýšľam ísť skorej do práce :grinning: to vás holky proste obdivujem, že ste sa na to vrhli.
11. čer 2010 v 11:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani, fotky som poslala, potom mi daj vedieť, či došli. nakoniec som poslala viacej fotiek, no najkrajšia je tá posledná, kde ste len vy dvaja.

Dáši, na niektorých fotkách mám aj vás, pošli mi tiež svoj mail a pošlem ti to, ok?
11. čer 2010 v 11:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky z Břeclavi a okolí. Ráda bych se Vás na něco zeptala. Já nejsem z Břeclavi, ale často tam jezdím, mám tam všechny doktory a uvažujeme o tom, že bychom si tam koupili byt. Ne na bydlení, spíš jen pro zjednodušení vyřizování některých věcí na úřadech. Chceme to kvůli nové adrese trvalého pobytu. Byt si plánujeme cca půl roku ponechat, do porodu a pak ho pronajmout. Ale než bychom se do něčeho pustili, tak by mě zajímal Váš názor na realitní trh v Břeclavi. Jak jsem psala jezdím tam často a všimla jsem si, že je tam poměrně velká rozestavěnost nových bytů. Co jsem koukala, tak rozdíly mezi novými a staršími byty jsou občas dost vysoké. My uvažujeme o malém bytě cca 34 - 60 m2. Nevím, které lokality jsou ty správné a které ne. Koukala jsem, že hodně bytů se nabízí i na Valtické, ale zdá se mi to už dost z centra. No takže byla bych ráda pokud byste mi k tomu napsali svůj názor, když budete mít chvilinku. Moc díky.
Jo a nemocnice v Břeclavi, tedy spíš porodnice se mi zdá celkem dobrá. Máte osobní zkušenost? Já tam poprvý porodit nestihla, ale teď o tom uvažuji.
Hezký víkend a já sem mrknu.
11. čer 2010 v 16:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky Gábi,
Valtická určo není dalkeo od centra,každou chvíli tam jede autobus. Jinak je tma spousta nových bytů.Ty co jsou u nemocnice určo už jsou se slevou,protže to nikdo nekupuje.
Co se týče porodnice tak já byla spokojená.Akorát co vím,tak plno mamin nadává,když je rodí Bambas,ale jinak sem tma byla s personálem moc spokojená.
12. čer 2010 ve 23:51  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
gabrielad, Na Valticke bych nic nekupovala. Sestra tam mela byt, pred rokem ho prodala. Asi pred peti lety tam bydlela, ale strasne nadavala. Ze je to jak ghetto, o vikendu zadne autobusy, bydli tam jen socky atd. Pak odesla do zahranici a byt pronajimala. Lidi platili najem pozde nebo vubec, no problemy. A nikoho solidniho nemohla najit, nikdo nechtel na Valtickou. Tak ho odkoupila za zbytkovou cenu od druzstva a jako ve vlastnicvi jej prodala. A je rada, ze se toho zbavila.
A sestrenice ac neni pri penezich, tak si tam nic najmou nechce. Radsi bydli ve stare Breclavi, kde plati 10.000 mesicne.
13. čer 2010 v 11:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak s tím ybhc zase až tak nesouhlasila.....jako asi bych si taky radši koupila byt jinde,ale rozhodně to není gheto a jen socky tam rozhodně nebydlí. Ona hodně záleží na jaký barák narazíš.
13. čer 2010 v 11:14  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Gabielad..ja by som si práve ked to chcete na vyřizování,kupila byt niekde na Slováckej,v centre mesta.

Porodnica neviem aká je,ale manžel v nemocnici pracuje a myslím,že uroven je dobrá :wink:

ja inak osobne by som na Valtickú neišla.Bola som tam síce iba raz..s manželom to omrknut ked sme chceli kupovat bývanie.
Prišlo mi to ako betonová džungla.Práve preto sme sa rozhodl síce dať viac penazí ,dalej od mesta ale na domček kde máme kusok prírodu.

Strašne sa teším..za 2týždne sa stahujeme,konečne vlastné bývanie,Bude tam kopec práce,ale je to iné.Ćloevek nemusí sa báť či niečo neponičí a hlavne..decka nebudeme stále upozornovať nech nedupu,nebuchaju s hračkami o zem..lebo pán sused sa bude hnevať!!!!jupíííííííí teraz možu skákať buchať kolko sa im uráči :grinning: :grinning: :wink: :wink:
13. čer 2010 v 15:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Já bych Valtickou zas tak nehanila. Mám strašně moc známých, kteří tam bydlí a rozhodně to na nich nenechalo žádné duševní újmy. Žádné ghetto to opravdu není. Je to prostě sídliště. Žije tam spousta lidí na malé ploše, takže tam narazíš i na ty "sociálně vyloučené" a na jednu problémovou hospodu, kde se schází. Ale taky tam bydlí inženýři, umělci, ředitelé firem. Není to nic děsného. Prostě normální město, jen zhuštěné do menšího prostoru. Ale taky teda žádná paráda. Prostě paneláky a parkoviště jedno vedle druhého. Ale teď se tam i spousta domů opravila, takže to trochu prokouklo, vysadila se i nějaká nová zeleň, pokud vím. A je tam celkem hezká škola a školka.
A co se týče té porodnice, tak já jsem tam byla hodně spokojená. Trochu se mi teda eklovalo se tam sprchovat, protože koupelny nejsou žádná paráda. To je ovšem otázka peněz. Ale co se týče personálu, tak opravdu v pohodě. Byli moc milí, u porodu super. I potom ten týden, co jsme tam leželi, jsem si neměla na co stěžovat. S Bambasem jsem se potkala jen párkrát při vizitě. Taky jsem o něm slyšela bůhvíjaké zvěsti, ale na mě byl vždycky milý. Řekla bych, že je nepříjemný jen na ty hysterky, které přijdou s porodním plánem a dělají se chytřejší než doktoři.
13. čer 2010 v 17:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Úplný souhlas a Ajfi :wink:
13. čer 2010 v 17:18  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
ajfi,ale ja nevim,co mu ma co vadit,ze jsou nektery holky hysterky a maj porodni plan.kdyz si chteji rodit podle svyho,tak proc ne,kdyz by to slo a nebyly by komplikace?ja mam teda pocit,ze on si o sobe dost mysli ,a ze kdyz vidi,ze nekdo ma svuj nazor -jiny nez on-tak je dost protivny a hruby.
me teda rodil a na me byl v pohode,ze jsem kolegyne,ale co rikaly kamaradky,tak bych se asi hroutila... :confounded:
celkove porodnice nic moc,hodnotila bych za4.

Co se tyce Valticke,kdybych mela jinou volbu,tak bych tam nesla.

ajfi,kolik stoji ta skolka v Drasenhof.?
13. čer 2010 ve 21:01  • Odpověz  • To se mi líbí
no..ani na hysterky si nemožu dovoliť byt drzí.
Porodný plán je super vec..netreba sa ho držať zubami,nechtami,ale ako orientácia v tom,čo žena chce je to super. :wink:
13. čer 2010 ve 21:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Já slyšela že řve na maminy co u porodu řvou a taky kámošku blbě zašil,že musela na revizi :unamused: No ale na blbce člověk může narazit všude
13. čer 2010 ve 22:11  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj. Na Valtické bydlí moje švagrová a není to tam zase tak strašné, ale pokud je člověk zvyklý bydlet v RD tak aklimatizace může být horší.

Mě taky rodil Bambas (cca 7 let zpátky), choval se trochu jako hulvát (ječel na personál), ale jinak docela v pohodě, kamarádka rodila v prosinci a nemohla si ho vynachválit.
14. čer 2010 v 06:57  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Díky holky zatím všem za informace. Tu Valtickou jsme tak nějak odsunuli, radši investujeme do něčeho v centru. Má to být investice a tak bude asi důležité v jaké oblasti se to bude nacházet. To že jsou tam nové byty jsem si taky všimla, ale právě že jsem našla i informace o tom, že to je v podstatě sídliště a najdou se tam i lokality s problémovými občany. Nejlepší prostě asi bude někde to centrum.
Jo to s tím Bambasem, tak to doufám, že se s ním nepotkám, pokud se tam tedy vydám. Já bych nejradši rodila ve Vrchlabí, ale to je trochu z ruky, navíc termín v prosinci a tak nevím nevím jak by to případně bylo s dopravou. Ještě radši se zkusím podívat na Brno, to už není o tolik dál než do Břeclav. Jo škoda, že si doktora nemůžeme vybrat a případně připlatit. Ono setkání s blbcem je fakt blbý a zrovna u porodu se mi to nechce riskovat. Jinak já také osobně na porodním plánu nevidím nic špatného. A navíc mám tušení, že Břeclavská porodnice je hlásí k tomu, že jsou Baby friendly apod. a že mají nemocnici na dobré úrovni a že i toto zde respektují, tak nevím proč by s tím měli mít problém. Mě osobně se taky příčí, aby na mě dělali některé zákroky, se kterými nesouhlasím. Jso věci, které ano a jsou věci, které ne. A právě od toho si myslím, že je dobrý třeba i ten porodní plán.
Jo kolik stojí ta školka v Rakousku by mě taky pro info zajímalo. Já teda o ní neuvažuji, ale zajímá mě to čistě ze zvědavosti :slight_smile: , když už se potloukám také v tom zahraničí, tak mě zajímá zkušenosti od jinud.
Zítra možná mrknu trochu po městě, chystám se s dcerkou na kontrolou k doktorce a taky asi do Hustopečí, prý je tam nějaký dobrý ortoped. My byli před půl rokem v poliklinice a doktor mi řekl, že u takhle malých dětí (dcerka měla 2,5) je ještě brzy něco dělat. Doktorka nás radši posílá jinam, protože se ani jí to nezdá, má jakoby vytočené kotníčky a i jedna klemba se zdá, že padá. Tak radši si zajedu pro názor ještě někam jinam.
14. čer 2010 ve 12:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Já jsem to nemyslela tak, že by porodní plán byl špatně. Taky bych chtěla porod podle svého přání. Ale když doktor řekne, že je potřeba něco udělat jinak, tak mu věřím.
Ta školka v Rakousku stojí, myslím, pět euro na dopoledne. Tedy i se svačinou a obědem. A po tom obědě je to nějak odstupňované. Buď půl eura nebo euro za každou další hodinu, co tam to dítě je. Nevím to úplně přesně.
14. čer 2010 v 15:47  • Odpověz  • To se mi líbí
No tak to je myslím docela dobrá cena. Jé to by se mi taky líbilo :slight_smile: . My budeme mít od září asi maďarskou školku. Platit teda nic skoro nebudeme, jen obědy. A vypadá to tu docela fajn. Se děsím toho až jednou budeme potřebovat školku v Čechách jak případně uspějeme. S těmi místy někde je dost problém. V Břeclavi by měla být i nějaká soukromá mini školka s angličtinou, funguje to?
14. čer 2010 v 19:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Dáši, fotky som ti už poslala, potom daj vedieť, či ti došli. no a jasné, že chcem aj tie od teba :wink:

holky, ideme prerábať ten náš domček a chcela som sa vás spýtať na kuchynskú linku - kde ste kupovali alebo dávali robiť?? chceme novú, tak pozerám, kde čo majú, a aké sú možnosti.
15. čer 2010 v 10:46  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj. fotečky došly v pořádku, jak budu mít chvilku, tak ti pošlu fotečky taky.

My si kuchyň nechali dělat u škarka v rakvicích - docela výběr a ani to nebylo tak finačně hrozné - na to jak máme dlouhou kuchyň.
15. čer 2010 v 11:01  • Odpověz  • To se mi líbí
My jsme si nechali udělat kuchyň na míru. Bylo to pekelně drahé a možná bychom byli stejně spokojení, kdybychom si koupili linku v Ikea. Chtěli jsme si původně nechat udělat v Brumovicích - nábytek Blanář. Ale trvalo by to pět měsíců a my jsme na to dost kvaltovali. Tehdy měli nějak moc zakázek.
15. čer 2010 ve 12:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek