• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky Břeclav. Hlaste se!

11. února 2014 
Ajfi,já spala furt do konce těhu!!Jsem nemohla spát v noci tak sjem to doháněla přes den! :wink:
4. srp 2008 ve 13:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zato teď toho moc nenaspíš, co? :wink: Nebo je Davídek hodný a spinká celou noc? Já to mám s tím spánkem taky na houbec. Dřív jsem spala jak dudek, i kdyby vedle mě stříleli petardama. A teď mě vzbudí každé šoupnutí nohou na ulici. Už jsem z toho úplně na nervy. Doufám, že se to ještě spraví.
4. srp 2008 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
No spí dobře,ale budí se co3hodiny takže jem dýl jak ty 3hodky v kuse nespala těch 7týdnů....no už jsem kaput :frowning2:
4. srp 2008 v 15:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
A co taťka? Spí jako poleno, nebo občas taky vyleze z pelechu a pohojdá? I když on takový mrňousek chce spíš baštit než houpat, co? A to mu taťka zatím moc nepomůže. :slight_smile:
4. srp 2008 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
No občas mu ho pichu ať ho dá aspoň odkrknout,ale jinak spí jak poleno!!No má štěstí,že chodí do práce,ale o víkendu mu ho dávám v noci častěji :grinning:
4. srp 2008 v 15:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máš recht. Ostatně je to on, kdo to všechno spáchal. :grinning:
4. srp 2008 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to jo!!Ale peý si to neužil,když se to povedlo na poprvé :grinning:
4. srp 2008 v 16:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chacháá. To je teda vtipálek. Pane jo, to ti ale závidím, že se to povedlo napoprvé. Nám to trvalo přesně rok. I když teda... Nějak moc jsme to neřešili. Prostě jsme si řekli, že když to vyjde, tak to bude super. Ale že bysme počítali plodné dny a tak, to ne. Ale stejně každý měsíc, kdy se to nepovedlo, se mi chtělo bulit. No, ještěže už je to za náma.
4. srp 2008 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
kaczka, hm, Novy Poddvorov, to musim mrknut, kde to vlastne je. my tiez mame vinny sklipek, ale presne ako vy - v sudoch nic :stuck_out_tongue_closed_eyes: (ak v nich niekedy nieco vobec bude!)
ajfi - len spinkaj, garantujem ti, ze potom sa prinajmensom par mesiacov nevyspis poriadne. ale to nechcem strasit, napr. nas maly od 5 mesiacov spi celu noc. samozrejme, nie je to pravidlo, niekedy sa zobudi, ale to zriedka.
4. srp 2008 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to á se těch 7týdnů pořádně nwvyspala :frowning2:
Wali,taky jsem nevěděla dke to je :grinning: JE to prdel prdelovitá :grinning: :grinning: :grinning:
Ajfi,hlavně že to yvšlo :wink:
4. srp 2008 ve 21:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes sa tu nik neukazal, hm.
kaczka, este chvilu a aj sa vyspis. ked v noci uz nebude potrebovat drobec papat, tak pospite, uvidis. ja by som sice spala hlavne rano, to je moj cas, ale s tym som sa teda musela rozlucit :frowning2:
5. srp 2008 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja jsem tu byla,ale vykacela jsem se na Zacinajici tehotenstvi,tak si muzete pocist tam:slight_smile:
5. srp 2008 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. No to je dost, že jste tu. Už jsem myslela, že si tu s Kaczkou budem povídat samy. :wink:
Nový Poddvorov je náhodou hezký. Jednou jsme tudy jeli s miláškem na kolech. A je to taková roztomilá dědinka. Já jsem žila na vesnici ještě nedávno a někdy se mi po tom hrozně stýská. Pro děti je to optimal-ideal.
Wali, ta slovenština je tak krásná. :slight_smile:
5. srp 2008 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!!Jo je to pidi vesnička!!Ale zase kousek do polí a je tam klid :grinning:
6. srp 2008 v 08:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ajfi - ooo, dakujem :slight_smile: hlavne, ze sa bez problemov dorozumieme :wink:
kaczka, preco ste sa rozhodli prave pre Poddvorov? inak suhlasim, ze pre deti je to asi lepsie. ocenujem najma, ze drobec lieta po zahrade. akurat minule sme sa s drahym bavili, ze co by som s malym tolko robila na byte (my sme mali pidi bytik, dokonca bez balkona :unamused: ). tak je fakt, ze v tomto smere je to trochu pohodlnejsie. a zase naopak - my sme zase radi, ked sa dostaneme do mesta :stuck_out_tongue_closed_eyes:
janka - aj nam sem hod nejake novinky o mimisku
6. srp 2008 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

trosku prekec-nevykacela jsem se tam,ale vykecala :sunglasses:
Kdyz ja nemam nic nevyho,akorat me v posledni dobe trosku poboliva podbrisko,ale uz nemivam rano takovy hlad.Dokonce me napadlo,jestli jsem jeste vubec tehotna,chvili jsem nemela skoro zadne priznaky.Jdu az pristi pondeli na ty dve vysetreni-mam teda pochybnosti o tom NTplus testu,nevim,na co mi to bude.Ikdyz dopadne negativne-tak co?A ve druhym trimestru stejne pujdu na neco podobneho,neplaceneho.Jako o ty penize az tak nejde.Co myslite?

wali-a jezdis sama autem-v pohode?A kdy se chystas do prace?
6. srp 2008 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
janka, co sa tyka toho NT testu, co ti ponukaju - pred rokom to este nebolo a keby aj bolo, zrejme by som do toho nesla. beztak robia automaticky testy, aby zistili, ci je vsetko v poriadku. no a kedze u nas bolo, tak som uz nic viac neriesila. no fakt je, ze neviem presne, co tieto ponukane testy obsahuju? asi podla toho sa rozhodni.

autom chodievam, ale bohuzial mame len jedno, vacsinou nim chodi drahy do prace. ale ked potrebujem, tak mi ho necha. no keby sme tak mohli mat dve auta...hmmm.... to by bolo :dizzy_face: ale fakt je, ze ako hovori manzel - nie je problem mat dve auta, ale problem je uzivit ich obe :grinning:
do prace ma lanaria uz teraz, ale to je este skoro. so sefom sme sa potom teda rozpravali, ze by som mohla od noveho roka nastupit, ale u mna to zavisi od toho, ci niekoho zozeniem ku Jakubovi. co asi nebude take jednoduche :unamused: takze sa uvidi. ja by som rada aspom na polovicny uvazok zo zaciatku. tak ma este napada - jasle v Breclavi nie su, ze? viete niekto nieco o tom?? lebo potom mi ostava uz len niekoho najst, comu moc neverim, ze by sa podarilo...
6. srp 2008 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
wali,ten NT plus test se sklada ze trech casti,ktery ve vysledku a jedno cislo,tedy spise pomer.UZ se zjistuje nuchalni projasneni v zahlavi,ktere kdyz je zvysene,tak mu muze znacit nedobre znameni,potom se bere krev na protilatky a pak se bere v potas vek matky a vypocte se jaka je pravdepodobnost postizeni ditete.jako treba 1:800.Kdyz je pravdepodobnost velka,tak se pak jde na amniocentezu a upresnuje se to.Jenze to ma sva rizika to vysetreni.No atak.

O jeslich nevim,ale muzu se zeptat,ale vim,ze o skolku je rvacka.
6. srp 2008 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě ten test taky nabízeli,ale nešla jsem na něj!Myslím,že pokud není nějaký zvýšený riziko,tak stačí obyč tripple testy!! :wink: STejně to neovlivní zdraví miminka!POkud mu má něco být,tak se to objeví i na tripple testu,jen to teda víš později!!

No rozhodli jsme se pro Poddvorov,protže jsem hledali malý baráček a tam našli no!Máme to jen přechodně než začneme stavět
6. srp 2008 v 18:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Tak dneska teda byl super den. Jak jsem měla první trimestr pohodový, tak teď toho mám fakt po krk. Začaly mě trápit hrozné migrény. Ale fakt brutální. A to jsem na ně nikdy netrpěla. Co bych dala za brufáč. Chjo. :frowning2:
Wali, v Břeclavi určitě žádné jesle nejsou. Do nějakých školek se dají dát už děti předškolkového věku. Ale co jsem slyšela, tak je v tom docela problém, protože míst je málo a zájemců z řad rodičů hodně. Od nás z Mikulova třeba lidi vozí děti do sousední vesničky, do Klentnice. A to ještě jen na půl dne.
6. srp 2008 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
wali:ale pry volna skolka je v Charvatske.Jenze tam asi nebereou mladsi jak trilety deti,ze?

alfi:vsak brufac si muzes vzit,pokud jsi jinak zdrava.I paralen.

Holky,normalne,uz mam trosku brisko!!!
7. srp 2008 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani... Teď už to půjde šupem. Jak jsem si tu nedávno stěžovala, že bříško neroste, tak snad vyjuklo během jedné noci. A to teda parádně. Furt na sebe zírám, co to je. :grinning: Dopnu už jediné kalhoty. Začíná to být krize.
Wali... O Charvátské vím jenom to, že by tam mělo být otevřeno až do šesti do večera. Ale jestli tam berou i špuntíky, to si jistá nejsem. Nejlepší by asi bylo zjistit to normálka na radnici na odboru školství.
7. srp 2008 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ajfi:tak se domluv s gynekologem,co mas brat na ty bolesti hlavy
7. srp 2008 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo holky,se školkama je problém,ale bůhví jak to bude až budete mít prcky školkového věku :wink:
7. srp 2008 v 10:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
To já právě doufám, že už těch školek bude otevřených víc. Protože ten babyboom, co si budem povídat, fakticky je. Tak mám takový dojem, že všechny školky, co porušili, budou muset znovu otevřít. Jo, to mi připomíná, že se vlastně budou otvírat dvě nové třídy školky na Dukelské. Jako na žluté škole. Tak tam by snad byla šance dát i menší děti.
7. srp 2008 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, to ste zlate, ze ste si pospominali, kde co je. so skolkou ma to az tak netrapi, tu mame napr. aj rovno tu v dedine. len kiezby tie jasle boli!! ja si myslim, ze je dost problematicke dostat mensie dieta do skolky. pocula som napr., ze uz nesmie mat plienky a ze musi mat min. 2 roky, aby to vobec malo vyznam skusat dostat ho tam. takze o tejto moznosti ani nesnivam :pensive:

janka, podla toho co popisujes o tom teste, asi by som na to kaslala. ale ak by si mala byt z toho nervozna, ze ci je vsetko ok, tak na to radsej chod, ako by si mala byt v strese. to by pre babo nebolo dobre.

ajfi, mna tiez trapili obcas migreny, ale to aj pred teho. u mna zaberalo, ked som vypila obrovske mnozstvo vody. to sa ta bolest potom spustila menej intenzivne. bolo mi z tej vody az zle, ale to jedine ako - tak pomahalo, kedze som sa nechcela napchavat liekmi. vyskusaj a mozno ti to aspom trochu pomoze.

no holky na tehotenstve bola jedina blba vec, a to - oblecenie! ja som mala dvoje nohavic a dost. jednak som nic uz nezapla a jednak tie teho veci su priserne drahe, zvlast na to, ze to clovek nosi fakt len chvilu. tak som sa zasobila hlavne tunikami (to je super vec) a kupila dvoje teho nohavic. a tie striedala do zblbnutia :rolling_eyes:
7. srp 2008 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
S tím oblečením je to fakt legranda. Já už začínám používat osvědčený trik s gumičkou na knoflíku. :sweat_smile: Ale zatím jen večer. Ráno je bříško ještě docela normální. Zato po obědě začne růst a roste a roste, až se večer nemůžu ani poznat. Můj muž se mi strašně chechtá, že se furt prohlížím ze všech stran. To bych ho chtěla vidět, kdyby mu zničehon narostlo panděro, jestli by se neprohlížel. :grinning:
Wali, moc díky za tip, jak se léčit. Já jsem zas slyšela, že pomáhá kostka cukru, když je fakt krize. I když s mou mlsností bych si jich musela dát tak deset. Doufám, že to byla výjimka a že už mě to nikdy nechytne. Naivita, co? :rolling_eyes:
Pane jo, už se nám to zase sobotí. Hurááá. Když se týden přehoupne přes půlku, tak je to super. O víkendu asi vyrazíme na Janohrad. Slaví 200 let, tak tam bude kolem toho nějaká veselice. Nepůjdete se mrknout? Pro mamky s dětma je to výlet jako stvořený.
7. srp 2008 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ajfi,no jo,vidis,ten hrad je fajn napad,mozna by jsme tam mohli s mojim zajet na kole.

wali:a ty jsi kdy rodila?Ktery mesic?Ja vlastne budu nosit nejvetsi brisko v zime,tak to je takove jine s kabatem a vlastne budu zavisla vicemene na kalhotech,ikdyz mam jedny takove vlnene zimni saty,ktere kdyz jsme loni kupovali,tak jsem si rikala,jake by bylo do nich krasne brisko:slight_smile:No ale ze v lete si muzou brat saticky,sukynky na gumku a je vetsi vyber.
7. srp 2008 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to já měla jedny těhu kalhoty,které jsem vychytala ve slevě v CA a pak jedny z MMB za 200 které byli na šňurku takže je nosím i teď,protže jako těhu vůbec nevypadaj pokud teda vůbec jsou :wink:

Na ten Janohrad by to mohlo být príma,ale bude tam určo hafo lidí :frowning2:
8. srp 2008 v 08:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, z té zimy mám taky strach. Jsem odjakživa zmrzlík, tak mám hrůzu, do čeho to obrovské bříško navleču. Doteďka jsem byla docela hubeňour, tak mám všechno krátké a vypasované. Asi vytáhnu manželovy svetry a na rukávech si budu muset dělat uzel, abych je netahala po zemi. Bo můj drahý má dva metry. :sweat_smile:
Kaczko, to jsi měla štěstí na ty kalhoty na šňůrky. Já jsem prošmejdila snad všechny obchody v Brně a když už mají něco na gumu, tak je to velikosti XXL, nebo jsou to tepláky. A do těhu gatí se mi ještě nechce.
8. srp 2008 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek