• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky Břeclav. Hlaste se!

11. února 2014 
ajfi:a byly ty kamaradky na amniocenteze?
14. srp 2008 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jedna byla na plodovce u obou svých dětí. Poprvé kvůli negativním testům a podruhé kvůli věku. Že už byla starší maminka. A obě holky jsou úplně v pohodě. Ono se kolem toho vyšetření vytváří taková aura něčeho strašlivého a nebezpečného, ale jsou to stejné bludy jako černá kočka přes cestu. To ti potvrdí každý doktor. Ber to tak, že takové vyšetření neslouží k tomu, aby tě jeho výsledek postrašil, ale naopak uklidnil.
Ségra říkala, že to dokonce není ani nijak zvlášť bolestivé. Maximálně nepříjemné. A naprostá většina výsledků dopadne dobře. Nejhorší je na tom všem to čekání.
15. srp 2008 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ajfi:ty testy me maji uklidnit?no dekuji pekne!!!
Ja jsem z toho uuuplne ne nervy!Porad musim myslet na to,co kdyz se zjisti,ze to bude pozitivni.Jestli to dat pryc,nebo ne.My by jsme to asi pryc nedali,ani muj nechce,ale clovek si potom predstavuje,jak se mu narodi ten chudacek.
Je to strasne psycho.
A co kdyz AMC dopadne spatne-jako ze bych byla to jedno procento?
Hele a ta tvoje kamaradka byla kde na amniocenteze?
Ja jsem strasne nastvana na tyto testy.Je to neeticke.Predpoklada se,ze kdyz se dozvis spatny vysledek,
tak jdes na potrat.Co je to za delbu?Pripomina mi to nacismus?Mam se citit zodpovedna za to,ze si vyberu,co se mi narodi?Kdo je zodpovedny?
Ja myslela,ze medicina ma lidem pomahat.Ale tato eugenika se mi jaksi nelibi.Nelibi.

Takze ani sestra ani kamaradka nevahala na tu AMC jit?
15. srp 2008 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty NEBUDEŠ to jedno procento, jasný? Vykašli se na ty černé myšlenky. Zkus si trochu věřit. A miminku taky!
Ségra to hrozně řešila, jestli na to jít nebo ne. Ale pak si řekla, že je lepší to vědět hned, než žít až do porodnu v nevědomosti. Protože ten stres a napětí z toho "nevědění"... Musí to být hrůza. Taky měla skvělého doktora, který jí všechno vysvětlil a pořešil to s ní. Takže pak byla v Brně na Obilňáku. Jeden den si tam poležela, za pár dní měla výsledky a pak už celé těhotenství jenom radost.
Takže nebuď škarohlíd. Ale jestli se toho tak bojíš, tak zkus zajít ještě někam na genetiku, kde mají kvalitnější ultrazvuk. Nebo se poraď ještě s nějakým jiným gynekologem. Na plodovku se dá jít až do 24. týdne, takže máš relativně čas nechat si ty testy udělat znovu.
15. srp 2008 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
janka, to ma mrzi, ze vysledky nedopadli dobre, ale neboj, to este nemusi vobec nic znamenat a druhe vyjdu dobre!! ajfi ma pravdu - tiez poznam kopec bab, ktore tiez sli na amnio a teraz maju krasne zdrave deti - uplne v poho. najhorsie je len to, ze to cloveka znervozni, takze aj ked to bude moc tazke, snaz sa zostat pokojna!
15. srp 2008 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
No,beru to asi jako tvoje segra.
Mam jit v utery do Brna na genetiku na Veveri,doufam,ze muj pujde se mnou,protoze zase kvuli praci nemuze(!!!).Tam ma byt jako konzultace.Tak snad mi reknou,ze u nich se AMC nikdy nepokazi:slight_smile:
Muj gynekolog je taky fajn,rekl mi,ze kdyby se toto stalo jeho manzelce,tak jdou na AMC.Jenze oni by sli na potrat,v pripade pozitivniho vysledku.

Holky,ono vas to fakt desne znervozni,takovy vysledek...
15. srp 2008 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani, jasne ze to znervozni. tiez by som z toho bola mimo a prave preto by som hned letela na amnio, lebo najhorsie je nevediet, na com si. ked uz vies, ci to bude tak alebo tak, dobre, vies si to prebrat a je to ok. ale ja si naozaj myslim, ze vsetko bude dobre. tieto testy casto tak vychadzaju a az amnio da presnejsiu odpoved, aj ked nie vzdy. prave pred tyzdnom som citala jeden pribeh, kde tej pani povedali, ze dietatko bude nejak postihnute a ona sa rozhodla, ze si ho necha. a ked prislo na svet, tak malej vobec nic nebolo. teraz ma 5 rokov a je uuuplne zdrava!! tak ta pani pisala, ze si nevie predstavit, keby sa rozhodla pre potrat,z e by vlastne zabila uplne zdrave babo. cize ani lekari nie su vsevediaci. treba len verit a uvidis, ze to bude OK!!
15. srp 2008 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani... Tvůj si to v práci určitě domluví. Přece tě v tom nenechá. Vždyť do toho společného podniku vložil taky půlku chromozomů. :wink: Stačí, když tě tam bude dlachňat za ruku, ne?
Moc držím palce. Zkus to do toho úterka vydržet co nejpozitivněji naladěná.
15. srp 2008 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
JAni na té konzultaci jsem byla taky!Protože jsme brala antibiotika v době kdy jsem otěhotněla!!ALe nakonec vše v pořádku!!A bylo by dobré aby tam šel i tvůj manžel,protže se budou ptát i jeho :wink:
15. srp 2008 ve 14:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak jsme zpatky ze Slovenska.
wali:tak to me podrz,ze to takto nekomu vyslo.To snad ani mozne.Ta musela byt teda stastna,ze se narodilo zdrave!
ajfi:no zitra mam na tu genetiku zavolata domluvit jiny termin.No muj je asi v praci nepostradatelny:slight_smile:
kaczka:a jaka ATB jsi brala?Nektrery nevadi.Jak to na te genetice poznali,ze je vse ok?
Delaji tam i nejaky UZ,nebo neco?
17. srp 2008 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Třeba ti, Jani, na té genetice řeknou, že amnio vlastně vůbec není potřeba. To se taky může stát. To by bylo dobrý, ne?
18. srp 2008 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani já už nevím ale byla jsem jen na pohovoru kde vypočítala riziko
18. srp 2008 ve 13:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ajfi:to by bylo super,ale to nereknou.A ty jsi na tom NT plus nebyla?Uz te cekaji tripple testy,co?A co jinak?Jak se citis?A uz pujdes na tu neschopenku?Mas uz neco pokoupeno?

Holky,co vy?Co vase mimi?Jak se jim vede?Vlastne kaczka i wali mate chlapecky,co?My myslime,ze taky budeme mit:slight_smile:
19. srp 2008 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani: A na kdy tě teda objednali? Hlavně nám pak hnedka napiš, co a jak, jo? Já jsem přesvědčená, že to bude v pohodě. Studovala jsem o amnio, co se dalo. (Mamča, totiž budoucí babička, mě totiž zásobovala spoustou knih, které nestihnu ani přečíst. :slight_smile: Holt první vnouče.) A rozhodně nikde před tímto vyšetřením nestraší. Fakt nevím, kde se kolem toho vzala ta aura hrůzostrašnosti.
NT plus mi doktorka dělala. Jenom mi pak poslala SMSku, že je negativní. Na kontrolu jdu až v pátek, takže se teprve budu moct zeptat na ten poměr. Ale vlastně nevím, jestli ho chci vědět. Pokud mi doktorka říká, že je vše v pořádku, tak nepotřebuju znát extra detaily. Důvěřuju jí. A nechci brát své těhotenství jako diagnózu a mluvit o něm latinsky a těhu průkazku brát jako chorobopis. Chci z toho mít radost.

No, holky. To mi teda fakt připomíná... Kdy jste začaly řešit nějaké nákupy? Já mám pořád pocit, že je času... A ono už jsme skoro v půlce a já mám jen teploměr do vany, který mi dala sentimentální kamarádka, protože se jí líbilo, jaká je to hezká rybička. :grinning:
19. srp 2008 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
To snad neni mozne.Pro me uz ty lupinky nemaji zadnou vyzivovou hodnotu,ja mam zase hlad:slight_smile:
Jinak jsem zjistila,ze je tu nejake centrum na ulici Senioru a delaji se tam predporodni kurzy.Sestricka mi rekla,ze jeden zacina uz v zari,ze uz bych mohla chodit,protoze je 8 tydnu...a treba bych ten dalsi nestihla cely,co?
19. srp 2008 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, posielam pozdrav zo Slovenska- sme tu totiz na prazdninach :slight_smile:
jani, varu urcite nam napis hned ako budes vediet viac. ale drzim palceky, aby vsetko dobre dopadlo!!
ja som s vybavou zacinala az tak nejak v tom 7. mesiaci. to slo postupne. z jednej vyplaty som pokupovala napr. kozmetiku, z druhej zas nieco ine. aby toho nebolo naraz moc, tak som si to tak rozlozila na viacero nakupov. a aj ta radost z tych veciciek potom trvala dlhsie :grinning: a vecicky pre babo som prala na zaciatku 9. mesiaca.
inak, aj nam ten kurz trval 8t, a dokonca posledne 2 hodiny som ja uz nestihla :stuck_out_tongue_closed_eyes: hoci vlastne na tu poslednu som uz prisla holkam ukazat drobca, takze len 1 hodinu som vymeskala :grinning:
19. srp 2008 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cože???!!! Lupínky? Tak ty si dávám večer k televizi místo chipsů. Já tak strašně baštím. Ale hrozně. Přitom mi pořád kručí v břiše. Za chvilku budu jak koule. :frowning2:
To je fakt hrozný, jak já se řeším. Musela jsem se vždycky hrozně hlídat, abych si udržela postavu. A teď jak naprosto mimovolně kynu, tak strádám. Radši bych měla to bříško pořádně veliké. Teď je takové nijaké. Vypadám spíš jak váleček. Pas se mi postupně ztrácí a tak nějak se ten prostor vyplňuje. No hodně zvláštní to je. :grinning:
Takže Jani, papkej místo lupínků nějaké jitrnice, ať v tom nejsem sama.
Wali... Krásné prázdniny přeju. Vy se máte. Já musím ještě do září vydržet, než mi dají dovču.
19. srp 2008 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ajfi:a ty bys nechodila na tu tehu pripravu?nebo vy mate asi v Mikulove jine centrum,ze?

No ja pomalu dostavam chut k jidlu a za chvili snim asi cely sacek bonbonu:slight_smile:
21. srp 2008 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kde jsou všichni??? :frowning2:
Jani, já určitě na předporodní kurzy chodit chci. Ale asi fakt tady v Mikulově. Ještě jsem to neřešila, pořád čekám, až se na ulici potkám s tou paní, co je vede, že se jí zeptám. :slight_smile:
Ale je taky možné, že tu žádný kurz zrovna nebude, tak bych jezdila do BV. Už jsi to nějak zjišťovala? Jak to chodí?
21. srp 2008 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, ja sa snazim sem raz za cas mrknut, co je nove, ale teraz mame fakt nabity program, tak si to veru uzivam :slight_smile: sak konecne :sunglasses:
teda vy mate chute! az by som si dala veru aj ja nieco mnam, ale teraz vecer uz nemozeeeem.
jani, mas nejake novinky??
21. srp 2008 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
wali:zatim ty novinky nejsou moc prijemne,tak jeste budu cekat na vysledek a pak pisnu,ze co:slight_smile:
Jinak dnes jedme zase do Nitry,bude se dnes delat venku gulas v kotliku a bude tam Paliho rodina,tak snad mi bude dobre a asi az pristi tyden si zacnu bastit ty pilule a uz se nemuzu dockat,az mi bude fajn!
A pak se dozvit vysledky,ze je vse ok a bude mi jeste vic fajn!
A pak uz mi poroste brisko a budu chodit na kurz a vse bude fajn:slight_smile:
22. srp 2008 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ajfi:zatim jsem tam nevolala na ty kurzy
22. srp 2008 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kuk břeclavandy :grinning: jak se vede? Krásně vám ty týdny nabíhají, ani nemrkneme a budete rodit :grinning:

Jinak taky tak nějak nestíhám, tak jen tak načumuju :wink:
22. srp 2008 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani a kdy to budeš mít ty výsledky? No, každopádně dej vědět, jo? Držím palce.
Anky, odkud jsi? Z Tvrdonic nebo tam někde? Nebo z Bílovic? Jsem koukala, že máš ve fotkách kroje, tak to tak odhaduju.
25. srp 2008 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ajfi a jaktoze jeste nevite pohlavi?
Jedny vysledky maji byt koncem tohoto tydne a pak se uvidi
26. srp 2008 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, vy ste vsetky ale zaneprazdnene! my stale prazdninujeme na slov., vcera mal drobec uraz, padol na chodniku a ma oskrety nos a celo. nic vazne, ale vyzera fakt drsne :grinning: no a aby toho nebolo malo, tak hned na druhy den rano padol do kaktusu, nastastie to bol taky druh co ma malo trnov, a len tak suchol, no kazdopadne si vylepsil imidz a ma okretu ruku od trnov :rolling_eyes: teda poviem vam, niekedy ma az mdloby obchadzaju, ked vidim vsetky tie nastrahy! tak sa vsetky drzte, jani, nech tie vysledky dopadnu dobre a zatial ahojte!
27. srp 2008 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
wali:ten tvuj maly je teda bojovnik:slight_smile:
My mely mit ted hotovy jedny vysledky,ale pani laborantka si udelala volno,tak budou az 8.9.No comment.
29. srp 2008 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Teda, fakt jsem ráda, že už nemusím do školy. :slight_smile: Normálně mi těch prcků bylo ráno i líto.
Jani, tak to je teda o nervy. To tam dělá jediná ženská? Tak to je teda úlet. No, drž se. Ten týden už snad uteče jako nic.
My se pohlaví dozvíme snad ve čtvrtek. To jdu teprve na ten velký ultrazvuk. Tak jsem zvědavá. A nemůžu se dočkat. I když včera jsme to zrovna řešili s mým drahým a ten se nechal slyšet, že by klidně bral i překvápko. Tak jsem teď fakt na vážkách. Ale asi bych to nevydržela.
Wali, tak to máš teď doma indiána, co? Chuďátko malé. No, já už se hrozím teďka všech těch pastí. V televizi jedou superbiky a já se modlím, ať to moje dítě nechce jezdit na motorce. Prostě si představuju při každé příležitosti nějakou hrůzu. Bože, já budu děsná matka. :frowning2:
1. zář 2008 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ajfi:no to ja asi taky.Budu se desit po kazdym padu,co vse mu muze byt.
A uz jsi na neschopence?
1. zář 2008 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na neschopence nejsem. A asi to v té práci nějak doklepu. Končím v listopadu a budu si ještě muset vybrat skoro celou dovolenou, takže mi už vlastně zbývají jen dva měsíce. To už nějak vydržím. Asi bych se krapet nudila. A navíc jsem fakt fit. Zvládnu ještě úplně všechno. O víkendu jsme s miláškem našlapali tak padesát kiláků po kopcích a skalách a mimčo se vůbec netvářilo, že by mu to vadilo. Akorát večer tam uvnitř sebou mlelo. To je super, když už ho cítím. :slight_smile:
2. zář 2008 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek