• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky bydlící v okrese Havlíčkův Brod nebo Chrudim

19. prosince 2008 
Ahojda. Bydlím mezi Havlíčkovým Brodem a Chrudimí.Najde se tu nějaká mamina bydlící podobně?
27. lis 2006 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, jsem z Chrudimska, nedaleko Sečské přehrady..Jsem tu nová, a mimčo čekáme v dubnu..
23. pro 2006 v 00:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zdravím!!!Konečně jsem se někoho dočkala.Já jsem z Hlinska, tak to není zase tak daleko :wink: Kam se chystáš do porodnice? Do Chrudimi? Já už podruhý do HB. Ale ono je to stejně prašť jako uhoď.Záleží na průběhu porodu, doktorovi,vnímání bolesti,atd. atd.
A jak snášíš těhotenství? Já musela podstoupit odběr plodové vody, nic moc příjemného, ale jsem ráda, že je vše v pořádku.Klepu! U prvního těhotenství jsme nevěděli, co se nám narodí.Teď po tom odběru jsme se domluvili, že si to říct dáme.No, bude u nás mužská přesila - asi nadoživotní... :sweat_smile:
Zatím...
25. pro 2006 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!!! S porodnicí hodně váhám.Bude to mé třetí dítko a chtěla jsem porodnici, kde mi do ničeho nebudou mluvit.Byla jsem rozhodnutá pro Vrchlabí, i když je to z ruky..Jenže teď se to tam vše mění, primář, doktoři atd, takže nevím, jak to tam pak bude fungovat a kdy zas budou v provozu...O Havl.Brodu jsem taky uvažovala, nevím, jestli by mi tam vyšli vstříc mým názorům.a taky, jak to tam chodí, aby tam nijak neomezovali manžela, nebo na něj nepohlíželi, jako na přítěž, což se nám už dvakrát stalo.Asi se tam zajedeme podívat a poradit se..
Na odběr plodovky jsem nešla, i když mi to nabízeli..Ale i to malé procento možnosti potratu po amniocentéze mě od toho odradilo.
Na mimčo se strašně moc těšíme.I u nás bude mužská přesila, mám syna 8 a dceru 5 let.
S Chrudimí zkušenosti nemám.A co jsem slyšela, někdo chválí, někdo ne.Moje dvě děti se narodily v Pardubicích v malé soukromé porodnici Partus, dnes už se tam nerodí.Chtěla jsem vždy nějakou malou porodnici, kde to není jako "výroba dětí", kde je k matkám "blíž". Kéž by se to urovnalo v tom Vrchlabí...
27. pro 2006 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já jsem byla s HB spokojená.Ale záleželo taky na doktorovi - mě rodil jeden moc fajn.Ale během I.doby porodní se tam taky objevil jeden, kterej kdyby mě rodil, tak asi z toho sálu uteču!Jinak přístup ke mně i k manželovi byl v pohodě.Jen jsem měla problémy s kojením a s tím mi tam moc nepomohli...Uvidíme napodruhé.. :wink:
29. pro 2006 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
A nabízejí v Havl.Brodě epidurál?? Já ho sice nikdy neměla, vždy jsem to vydržela, ale teď už se mi na hrdinku hrát nechce.. :sweat_smile:
29. pro 2006 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda Adus!!!Já jsem z Luže,pocházím z Vojtěchova a do Hlinska jezdím často na nákupy!!Já budu rodit v Pardubicích,jezdím tam do nemocnice na gyndu k primaři,jinak jsem opravdu chtěla rodit v Havl.Brodě,ale ten můj termín a cesta přes Vysočinu závějema mého manžela odradila :unamused: ,říkal-jo zapadnem a já rodit neumím :grinning:
29. pro 2006 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím a hlásím se k HB. Sice trochu na druhou stranu než vy, ale snad to neva. Rodit půjdu určitě do HB, jsem už na 100% rozhodnutá. Jen doufám, že v březnu nebudou 2 metry sněhu, to bych asi musela rodit doma :grinning:
30. pro 2006 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak já jsem po posledním UZ. Mimísek je otočený hlavičkou, pan doktor odhaduje porodní váhu na cca 3,50-3,60kg.Matěj měl 3,35kg.Doufám, že nebudu rodit obříka kolem 4 kg... :frowning2:
Nevím, jak vám, ale já jsem vždycky ráno hrozně rozlámaná...bolí mě záda jako čert...A to ještě musím 8 týdnů vydržet... :unamused:

Ahojda!
6. led 2007 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě při prvním dítku taky podle UZ říkali, že syn je velký..A měl 3,25, což je docela normál, ale měl oproti i větším dětem strašně velikou hlavu :frowning2: :rolling_eyes: , takže jsem si ten porod fakt užila. :sunglasses: Teď čekám taky kluka, tak doufám, že už bude menší, nebo alespoň jeho hlavička. :slight_smile:
6. led 2007 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Orace - epidurál je v HB možný. Jdem tam teď někdy na předporodní přípravu, tak až budu informovaná, písnu co a jak.
A na UTZ jdu až za 14 dní, tak jsem docela zvědavá.
7. led 2007 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Baru: když budeš týden přenášet a já pojedu zas o týden dřív, třeba se v HB potkáme... :grinning:
7. led 2007 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adusum - tak to je klidně možné. Jsem tam na porodnici zvědavá. Byla jsem tam jen jednou, za kamarádkou. I když myslím, že ve finále je člověku asi úplně jedno, kde rodí. Hlavně, že rodí rychle :grinning: :grinning:
A teď tak koukám, já jsem tu jediná, co čeká holčičku?
21. led 2007 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No, u nás to podruhé bude kluk! Na plodovce mi to na 100% potvrdili a na UZ to bylo krásně vidět a pan doktor si dělal legraci, že by to byla ostuda, kdyby to z plodovky popletli...Holčička mi není souzená... :wink: Už teď se psychicky připravuju na život se třemi chlapy...haha! Třeba na potřetí... :wink:
23. led 2007 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy,bydlím mezi HB a Humpolcem.Jsem 28tt,termín máme v dubnu a už se moc těšíme.Je to naše první mimčo.Rodit budu určitě v HB,zatím žádná z mých kamarádek neříkala na tuto porodnici nic špatnýho.Ale určitě se bojim,manžel bude se mnou u porodu,ale jestli pro mě bude oporou,to si nejsem dost jistá.Mám pocit,že nevý,co ho čeká. :sweat_smile: A nevíme co čekáme :wink: manžel by chtěl kluka a mě je to jedno.Baruno - a jak se bude Vaše holčička jmenovat?
23. led 2007 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky dneska mi opět byla potvrzena holčička, všechno je v pořádku. Jen je malá příčně, tak doufám, že se potvůrky ještě natočí do správné polohy. :wink:
A jmenovat se bude Rozálie, nebo Bára. Ještě není na 100% rozhodnuto. Teda já mám - chci Rozárku :grinning:
Makal a neboj. Porod budeme mít všechny určitě lehký :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Holky a jaký vůbec máte vybraný jména?
23. led 2007 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mi jsme vybrali pro chlapečka Matyáš a holčička bude asi Kamilka "po tatkovi" :dizzy_face: U kluka jsme věděli hned a jméno pro holčičku jsem vybírala já,protože manžel vůbec nepřipouští tu možnost,že by to ten kluk nemusel být."hele kluk a on nám puk" :grinning: Nevíte náhodou,jaké bude počasí v dubnu?Vůbec nevim jaké oblečení pro mimčo si mám připravit.Něco mi půjčila kamarádka,něco málo jsem si koupila,ale co opravdu budu potřebovat - je ve hvězdách.
25. led 2007 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Makal - kdyby to u nás byl chlapeček, byl by to také Matyáš. Takže dobrý výběr. :grinning:
K tomu počasí. Vůbec jsem už nekupovala zimní oblečení. Mám jen jednu slabší kombinézku z mimibazaru za 150,- Kč, takovou spíš na jaro. Ale mám koupený fusak, tak to snad bude stačit. A v případě nutnosti budeme vrstvit oblečení. :wink:
25. led 2007 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,jsem tu nová,tak se teprve rozkoukávám :dizzy_face: Jsem přímo z brodu a termín mám 11.března.Chodím na předporodní cvičení a přípravu,pro mě je to supr věc,na nedostatek pohybu si teda stěžovat nemůžu :wink: Rodit budu v brodě,byli jsme tam juknout v rámci přípravy a měla jsem z toho dobrý pocit.Uvidíme s jakýma pocitama tam s manžou pojedu,až to na mě přijde :grinning: Mějte se všechny moc fajn a hýčkejte si bříška.
25. led 2007 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Esisko - to jsem ráda, že zase slyším chválu na HB porodnici. Třeba se tam sejdem. Když budeš přenášet a já budu rodit o něco dřív :grinning:
26. led 2007 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj esicko,můžu vědět,kdy chodíš na to porodní cvičení?Chodím taky,ale jak koukám ty jsi s tím těhotenstvím už dál než já,to se nepotkáváme.Ale v bazénu se potkat můžeme,tam chodí všichni "hrošíci" dohromady. My tady ale máme docházku! :confounded:
26. led 2007 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jestli se můžu přidat, tak já sice nebydlím přímo v okrese HB,ale na hranici se Střed.krajem. Pracuju v HB a taky tam budu rodit. Mám to rozhodnutý na 100%. Nevím proč,ale táhne mě to prostě víc k HB. :grinning:
26. led 2007 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ajino a odkud jsi. Předpokládám, že někde Golčův Jeníkov, Čáslav a okolí - to podle tvého popisu. To budeme třeba skoro sousedky :grinning:
26. led 2007 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak jsem zase tady.Baruno,mám takový tušení,že maličká pospíchat nebude,takže je celkem možný,že se tam sejdem.Jen teda nevím,jak se poznáme :slight_smile: Makal,chodím každou středu od tří a na plavání jako ty :wink: Jaký hrošíci?Jsme hotový akvabely :grinning: Nejak mi nedocvaklo to s tou docházkou,zkus mi to prosím vysvětlit,jsem asi trošku natvrdlá :frowning2: Jinak mě těší,že tady potkávám někoho,koho od vidění zřejmě znám :slight_smile:
26. led 2007 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Esicko jestě se mi nepodařilo tady narazit na některou z vás přímo.Je vidět,že u toho počítače nesedíme celý den a nemačkáme si mimíska.Proto jsem psala,že ta docházka není nic moc. :grinning: A vítám novou maminu Ajinu29 :slight_smile: No a co se týká těch hroších akvabel :grinning: ,tak doma ze mě mají srandu,že po nás vždycky určitě dopouštějí bazén,protože všechnu vodu vytlačíme ven :angry:
27. led 2007 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak já sedím u PC celý den - bohužel musím, je to moje práce. A je fakt, že mimísková silně protestuje :wink: . Vůbec se jí nelíbí, jak jí ten její domeček tlačím :grinning:
Esicko - mě v porodnici poznáš. Budu řvát - epidurál :grinning: :grinning: :grinning:
27. led 2007 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vítám nové maminy!
Holky - nestrašte!! Já už jsem to po těch 6 letech taky zapomněla, tak jsem zvědavá, jaké "TO" bude podruhé... :frowning2:
Dělala jsem si srandu z bráchy - je v HB (2.ročník) na zdrávce, že mi může asistovat u porodu. Před 6 lety byla na zdrávce (3.ročník) v HB i moje sestra a ta opravdu se mnou a s manželem celý porod spoluprožila.
Měla jsem problémy s kojením, tak doufám, že teď to bude lepší...

Jinak, co se týče jmen, nevybíráme z klasiky...U prvního těhu jsme měli Matěje/Barboru...Jenže jsem jela rodit 4.12. na svátek Barborky.. :grinning: Tak jsem si říkala, že to musí být kluk...vyšlo to, máme Matěje. Teď u druhého těhotenství se mi líbila takováhle jména ( Barbora, Dora, Rozálie,Berenika, Tea - Teodora,Debora. Z klučičích Mikuláš,Ondřej,Vojtěch. Manželova top jména byla Agáta, Johana, Justýna, Barbora, z klučičích Vojtěch, Jáchym, Kryštof.Jenže, znáte ty dohady...Onřeje i Vojtěcha už máme v rodině, Mikuláše manžel znal kdysi jednoho a byl to podle něj "pěkněj..."! Mně se zase Jáchym a Kryštof zas až tak nelíbilo...Takže kompromisem je náš Jonášek...U nás ve městě žádného neznám, ani jinde, jen snad Hřebejk - ten režisér má Jonáše...jo, a u nás na sídlišti mají Jonáše psa - baseta..A ještě frčí v TV ta reklama, kde je Jonáš taky pes...ale na to kašleme!!! :slight_smile:

Tak se mějte krásně! A snad s některou z vás na shledanou v HB!!!
27. led 2007 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, ja jsem sice puvodem z Jihlavy ale velmi hlasuju za HB porodnici. Rodila jsem tam pred rokem, chtela jsem prirozeny porod a i kdyz nakonec byly komplikace tak mi ve vsem vysli vstric, respektovali moje pozadavky. Zazila jsem v porodnici tri smeny doktoru a sester a vsichni byli perfektni. Tatinek u porodu je pro ne samozrejmosti a respektuji i porodni plan. A nebyt sestricek na novorozeneckem oddeleni tak asi nekojim, sedeli u me kazde kojeni dokud jsme se to nenaucili
27. led 2007 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baruno, bydlím 15 km od Golčova Jeníkova,16 km od Čáslavi a 12 km od Ledče nas Sáz. Je to taková malá vesnice, al je tu hezky.
A ty jsi přímo z Golčáku?
27. led 2007 ve 23:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ne přímo ne. Bydlíme taky na malé vesnici, cca 7 km od Golčáku směr Třemošnice. Tak koukám, že ty jsi na druhou stranu.
Adusum - Jonáš je moc hezké jméno a z toho že se tak jmenuje pes si nic nedělej. Rozárka zase byla sova ve Třech oříškách pro Popelku :grinning: :grinning:
Esicko - sem s informacema z předporodního kursu. Hlavně co si vzít s sebou do HB porodnice. Já nikam nechodím, absolutně to nestíhám, hoří mi v práci termíny. Jen jsme do HB objednaní na předporodní přípravu. Má to být i s tatínky na jedno odpoledne.
28. led 2007 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já co vím, tak do porodnice asi toto: DOKLADY - těhotenskou průkazku, občanku, oddací list, kartičku pojišťovny, lístek se jmény
Ostatní - přzůvky, hygienické potřeby, toalet. papír, vložky + ty sexy síťované kalhotky,kojicí podprsenky + vložky do nich, a asi i plínky na mimíska (před 6 lety je ještě dávali v porodnici, ale v chrudimský už musíte mít svoje...).
Návštěvní hodiny v HB jsou od 14 - 16:00 hodin. Kamarádka rodila v chrudimi, mají prý pořád natřískáno, a druhá bylůa na kontrole v HK - bude rodit dvojčátka, a říkal, že tam měli taky plno...Tak doufám, že bude v porodnici místo :grinning: .
Mějte se!
28. led 2007 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 11
Tvůj příspěvek