• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky bydlící v okrese Havlíčkův Brod nebo Chrudim

19. prosince 2008 
Ahoj barke, já si to myslela, že tu budu jediná bezdětná, ale nenašla jsem jiné téma snažilek okolo HB.
A jak dlouho se snažíme? V půli prosince jsem teprve vysadila HA a teď cca 2-3 měsíce počkáme - dle toho, co jsem se dočetla, by se tělo mělo dát kapku do pořádku - vyčistit se atd., takže úplně snažit se začneme tak od března. Já už se strašně moc těšim. Vím, že je to někdy na škodu, když se na to člověk moc upíná, tak doufám, že se brzy dočkáme.
Mimíska už bychom chtěli fakt moc, tak uvidíme.

Taky jsem ti mrkla do olba :wink: a máš moc krasny děti. Je to radost, viď?

Barke hele jak jsi dělala ty kalendáře s foto koláží? Na to je nějaký program, nebo se to nechá někde na internetu?
10. led 2008 v 07:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, díky za chválu :slight_smile: , prográmek na úpravu fotek jsem si stahla tady http://www.mimibazar.cz/scrapbooky.php v tom GIMP - ideální porgram pro Scrapbook, v těch dalších diskusích jsem hodiny a hodiny studovala a radila se a studovala odkazy na další rady :o) , jak do toho člověk pronikne, tak už to neni těžký. Ale tim kalendářem se moc chlubit nemůžu, příští bude v trochu jinym duchu :sweat_smile:

Takže tak v březnu na tom začnete pracovat, jo ? Tak to jsem zvědavá a moc držim palce :wink: ,těhotenství je krásný. A miminko ještě hezčí :dizzy_face:
10. led 2008 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Po hodně dlouhý době nakukuju a koho tu nepotkám :grinning: BARKE - ty jo, vy ještě žijete? Se jako vůbec neozveš :angry: Ale alespoň taky jsem se dočetla, že jste v pohodě.
Ivko - vítej :wink: U nás se zadařilo do půl roku po vysazení antikoncepce. Taky držím palce, ať se brzy zadaří.
Adusum - jsem ráda, že jsi se ozvala :wink:

U nás se to má asi takhle: Rozárka má 6 zubů a stále máme problém s příkrmy. Pořád kojím a ona mrška nic moc jiného nechce. Ráno má pár kousků bezlepkového chleba s lučinou - to jí sam, takže je jako čuně a v puse toho moc neskončí. Pak v poledne má nějakou zeleninu + maso a večer rýžovou kaši +nějaké ovoce. Mezitím samozřejmě cucá z prsu :grinning:
Plazí se a péruje na kolínkách, ale to je asi tak všechno. Jo a strašně "povídá" - někdy teda dost řve, že se ani s manželem neslyšíme.
Vánoce - Rozárku zase až tak moc nezajímali, lepší jsou kočky :grinning: - ty miluje a pořád za nima někam leze. Kočky jsou samo děsně nadšený :astonished:
12. led 2008 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Baruš :slight_smile: , jak ,,neozveš,,? vždyť jsem ti odpovídala na PF ? :grinning:
No jo, jsem se neozvala, no.., to jsem celá já :slight_smile: :slight_smile:

Rozárka už je velká slečna, řiká už nějaká slova ? A mlíčko od maminky je přeci ta největší dobrota...:wink: :slight_smile:

U nás toho taky moc neni. Luky má napůl venku dva zuby. Zatim dávám příkrm jen k obědu, ale příští týden bude mít už i ovocnou přesnídávku dopoledne a k večeři budou kaše. Nemám vlastní bio zeleninu, takže radši kupuju hotové příkrmy od Hami a Sunárku. Dneska jsem za všechny ty přesnídávky atd. nechala v lékárně 230,- :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale zas máme zásobu. Koupila jsem mu sušenky od Sunárku už s lepkem, tak doufám, že to neni moc brzy, za čtyři dny mu bude 7 měsíců :zipper_mouth: On je do jídla jak divej, nejradši by jedl vše, co jim já. Už před nim nemůžu nic jíst, protože na mě vždy tak mlsně kouká a já jim většinou něco co ještě nesmí...na to nemám.. :slight_smile:
Jinak se jen trožku plazí a překuluje se na břicho i na záda. Ještě si ani sám nesedne.
12. led 2008 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky nebydlím v okr.HB ale 25km od HB a rodila jsem v HB:slight_smile:a můžu říct že super:slight_smile:
12. led 2008 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Mona, máš hezoučkou holčinku :dizzy_face: .
Já jsem původně taky chtěla rodit v HB, ale přistěhovali jsme se sem až později, takže jsem to zvládla jinde. Rodila jsem v Praze v Podolí a taky super, ale musela jsem přijet na poslední chvíli, aby mě neposlali jinam, protože měli stop stav :sweat_smile: , takže jsem přijela a za půl hoďky byl malej venku :slight_smile:
A jak kojíš , dobrý ?
13. led 2008 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj babulky :grinning:
Barke,náš Máta je taky lenoch,snaží se plzit,ale brzo ho to přestane bavit a ječí :grinning: Zuby taky nemáme,ale Dan je měl první taky až skoro v 8.měs :grinning:
Taky před nim nemůžu jíst,pže by chtěl taky :grinning:
mona,já rodila v Brodě poprvý a byla jsem taky spokojená :dizzy_face:
ivkan...my se taky snažili asi půl roku :sweat_smile:
13. led 2008 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barke - Rozárka zatím hovoří stylem: bababa, mamama, tatata a tak. A moc dobře jí jde či-či. Ráno jen otevře kukadla, tak řve či-či a kouká, kde je která kočka :grinning:
Příkrmy taky kupuju, domácí zelenina už došla. Jenže naše Rózy jí jen příkrmy od Hippu, kaši rýžovou od Nestlé, jiné nevezme do huby. A kupuju je v Chotěboři v DM drogerii - mají tam docela dobrý ceny. :wink:
A co barák, jak pokračujete? Mě už to pěkně leze krkem, fakt mě už nebaví, pořád bydlet v rozkopaném baráku :rolling_eyes:
Mona - já taky chtěla rodit v HB, ale jaksi bych to tam nestihla, takže jsem nakonec rodila v Čáslavi.
15. led 2008 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak, to Rozárka povídá už hezky. Luky taky pořád něco vykládá, i když řiká pěkně tátatáta , tak netuší, že to něco znamená :slight_smile:
Já se chystám v DM nakoupit příští víkend v Praze, přišly mi slevový kupóny, zrovna na ty kaše a příkrmy.
Jinak barák taky furt rozkopanej, ale už na té obytné půlce je teplo, v koupelně a na záchodě podlahový topení, to si vychutnávám, to miluju :dizzy_face: , ale stále jen beton, bez dlažby :stuck_out_tongue_closed_eyes: :unamused: , byli jsme teď bez peněz, to se dělá pomalu :frowning2:
15. led 2008 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barke - s penězma to znám. Je klika, že manžel udělá spoustu věcí sám, hlavně nábytek, protože jinak nevím, jak bysme to dělali.
Dlaždičky - jezdíme kupovat do Raka do Řečan nad Labem. Mají tam dost dobrý výběr a i dobrý ceny. V Baumaxu apod. odmítám už nakupovat. Měli jsme odtamtud dlažbu skoro všude (jsme zase chtěli ušetřit) a za rok jsme jí měnili - některá popraskala a z některé normálně slezl dekor :angry:
Jo a kdyby jste někam chtěli lino, nebo plovoučku, parkety a tak, super prodejna v Chotěboři A-Z parkety. Jsou hrozně ochotní a taky mají dobré ceny.
My teď spíš řešíme, kam s nábytkem a vybavením. My jsme kompletně zařízení, no a dole zůstalo taky komplet zařízení - a nám jde hlava kolem, kam to všechno vypakovat. Tak kdyby jste něco potřebovali, klidně dej vědět :unamused: A co Venda, jak se jí tu líbí. Určitě už má kámošky co?
15. led 2008 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
barke:slight_smile:
moc děkuji:slight_smile:no kojení jde zatím dobře, ale mám takový problém že jsem měla rozdělaný bradavky tak jsem dala klobouček a ona už jinak než s kloboučkem mi pít nechce:frowning2:tak to mě trochu štve, ale zas sem ráda hlavně že kojím:slight_smile:
já taky v Brodě byla maximálně spokojená:slight_smile:jsou tam všichni fakt bezva:_)
16. led 2008 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás taky téměř všechno dělá Petr. Jinak by jsme se nedoplatili. Tý jo, s tou dlažbou, jak píšeš, to je síla, to bych byla nas... :angry: Dlažbu už vybírám a zrovna od Raka se mi líbí kolekce Salsa, preferuju spíš trošku divočinu, nechci do koupelny nic usedlýho :slight_smile: :slight_smile:
A PVC budeme potřebovat do chodby, než tam bude taky dlažba, tak díky za tip :wink:
Nábytek asi moc potřebovat nebudem. Co teď potřebujem, tak máme a pak v pokojích budou vestavěný skříně a obývák bude až za dlouho, to musim nějak vymyslet, aby to bylo vše sladěný. Ale dík za nabídku.
No a Venda asi leze do puberty, nebo co, furt se kvůli něčemu hádáme a někdy jsem fakt v koncích :rolling_eyes: , tak, jak se mnou mluví, jsem já mluvila s tátou když mi bylo nějakejch 14 :stuck_out_tongue_closed_eyes: Včera mi známá půjčila knížku Jak se přestat hádat s dětmi , tak budu studovat, snad to k něčemu bude :unamused: , je to otrava, furt se kvůli něčemu dohadovat. A normálně, jí je úplně jedno, co dostává ve škole za známky. Je jí úplně buřt, že dostala nějakou jedničku. Ale ze psaní donesla už i trojku a to se radovala, to jsem jí honem rychle postavila zas nohama na zem :angry:
Kámošku má jednu, tady u sousedů, ale je o něco starší.Ve škole taky nějaký má. Na jaře chci, aby začala chodit tady ke koním, už se na to těší.
16. led 2008 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mona,tak hlavně, že kojíš :wink: , to je fajn. A myslíš, že kdybys prostě na tvrdo odložila ten klobouček, že by se pak hlady nepřisála ? Ale je to možná zbytečná drasťárna , jestli ti ten klobouček až tak nevadí :slight_smile:
16. led 2008 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barčo, prosimtě, kdy si Rozárka začala sama sedat ? Lukymu teď bylo 7 měs. a pořád na to nějak nepřišel :confused: , když ho posadim sama, tak neudrží rovnováhu a padá jak šiška. Rád se přitahuje do sedu, když mu podám ruce, ale sám ne. Radši ho moc neposazuju,ani ho nenechávám moc často přitahovat,prý dokud si neumí sám sednout, tak se to nemá. Tak nevim jak na to ... u Venduly si už nepamatuju, jak to bylo, to už je dávno.
18. led 2008 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
barke.-)
ahojky, no to právě nevím to by musela mít asi velký hlad tak třeba za dýl se přisaje mě jako klobouček osobně nevadí,:slight_smile:tak uvidíme:slight_smile:
20. led 2008 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mona a co šestinedělí, jsi v pohodě ? Já poprvé byla hrozná cíťa a furt jsem brečela. Teď po druhý už jsem byla v klidu.
24. led 2008 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barke - s tím sezením, já už si to nepamatuju. Ale taky začala dlouho, o vánocích už určitě seděla sama. Myslím, to že si z lehu přes bok sama sedla. Takže má Lukášek spoustu času :grinning: Rozárka si teď zase u všeho stoupá, ale po 4 lézt nebude a nebude. :wink:
A nábytek a vybavení nabízím každému, kdo se tu ukáže. Už s tím musím asi i lézt na nervy :grinning: :grinning: Ale už jsem udala všechny dveře a botník. To vyklízení je fakt síla - poslední dobou jen pendlujeme mezi náma a skládkou :dizzy_face:
2. únor 2008 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda,co je novýho?My se těšíme na jaro,až budem mocz na hřiště a na chatu :slight_smile:
20. únor 2008 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Byl by tady někdo z Brodu na procházky s kočárkem? a někdo kdo by chodil do MC?
23. únor 2008 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peklanko, myslíš MC Zvoneček? Osobně neznám, ale chodí tam holky ze žabiček. Žabičky jsou klub, kam chodím plavat s Rozárkou - to jen na vysvětlení.
Jsi přímo z HB?
Magiko - u nás je nového - Rozárka konečně leze po 4. A naučila se tančit :grinning: Jak pustím rádio, tak se vlní, jak svízel. A ještě se u toho tváří děsně důležitě :sweat_smile:
Mona - už se vám daří kojit bez kloboučku?

No a kde všechny jste?
27. únor 2008 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek :slight_smile: , tady to fakt vázne :slight_smile: :slight_smile:

baruš, jsem ti neodpověděla na malika, viď ? Tak na maškarnim průvodu jsme nebyli, ale na karnevalu jo. Venda byla za vílu, luky za nic..., se mi nějak nechtělo nic vyrábět :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile: :slight_smile:
máme tři zuby, všechny dole. Teda dva a čtvrt, ten třetí se vyklubal teprv nedávno.

Taky se těšíme na jaro, už to vypadalo nadějně a zase se nějak ochladilo. Luky byl už jeden den venku dokonce chvílema bez čepice, v závětří byl fakt skoro pařák :grinning:

Peklanko, do Brodu to máme daleko..
4. bře 2008 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek
baruno...jé to je roztomilý :grinning: ...náš Maty se plazí,ale je to fikot.Už se houpe i na kolínkách.popoleze pár krůčků po čtyřech,ale pak sebou plácne zas na bříško...je to rychlejší způsob :sweat_smile:
peklanka..taky to mám do Brodu 30km :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. bře 2008 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
No babenky,...tady to umřelo taky????
Jak se mátre????
8. črc 2008 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
My už samozřejmě lítáme jak draci a už krásně žvatlá :dizzy_face:
8. črc 2008 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda
No kde jste kdooo???
30. črc 2008 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tý jo, po dlouhý a dlouhý době nakukuju a protože jsem vůbec netušila, jestli to tu ještě funguje, tak jsem četla někde od stránky 6 - zrovna se tam rozebírali ty naše porody a panečku to byla nostalgie?
Kampak všechny holky chodíte?
Mám jen tucha o Barke, s tou se vídám pořád a s Esickem jsem taky pořád v kontaktu.
16. lis 2008 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda...jo Barke chodí na pokec k nám do tématu-červen 2007 a zakladatelku tohoto tématu Adusum vídám občas venku na procházce a taky se často vídám s Brusinkou :slight_smile:
17. lis 2008 v 05:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda tady to asi fakt už umřelooooo :astonished:
19. lis 2008 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
No vidíš, já zase s Barke chodím k nám do MC :grinning: A co holky, jak se mají? Taky koukám, že to tu trošku upadlo v zapomnění :wink:
21. lis 2008 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda
Brusinka se má jakž takž-stavějí barák,tak se těší,až se na jaře nastěhují.Děcka pořád marodí,ale snad už se z toho vykřesaly. a Adusum alias Danča se vrátila na půl úvazku do práce a má se taky dobře

Já se připravuju pomalu,ale jistě na Vánoce,jsem ráda,že jsem nenchala nic na poslední chvíli,jen ten úklid musím ještě doladit :grinning:
19. pro 2008 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek