• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky bydlící v okrese Havlíčkův Brod nebo Chrudim

19. prosince 2008 
Adusum v HB bude taky plno. Prý je na březen hodně porodů. A já tak chtěla nadstandart. Nakonec budu ráda, když nebudu mít postel na chodbě :grinning: :grinning:
A podle tvého seznámku už mám všechno. Jen ne pleny - ale ty koupím v úterý a mám sbaleno.
28. led 2007 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj těhulky.Tak jsem se konečně dostala k PC.Jen bych ještě k těm věcem do porodnice přidala malou vychytávku.Přibalte si kuchyňské papírové utěrky,koupíte je v každé drogerce.Po každým sprchování si jima můžete utírat bolístky.Je to určitě lepší než se dřít ručníkem a hlavně je hned vyhodíte a nemusíte skladovat špinavé ručníky.A taky k těm plínkám pro mimísky :slight_smile: Do brodské porodnice si určitě vemte a taky vlhčené ubrousky na utírání zadečku.Jinak základní kosmetika tam pro miminka je,viděla jsem na vlastní oči :dizzy_face: Taky jsou k dispozici oblečky,není to sice nic moc,jak jistě chápete,ale tam na parádě nezáleží.Já si beru jen tak pro sichr na maličkou ponožičky,aby jí nebyla zima a taky jedny dupky :wink: Jo a ještě k těm jménům,my jsme věděli z výsledků plodovky,že čekáme holčičku,takže jsme to měli o něco jednodušší a vybírali rovnou pro děvčátko.No a zvítězila Leontýnka :slight_smile: Tak se všechny opatrujte a já se zase ozvu jak to půjde.papa
29. led 2007 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, sice bych měla rodit až na začátku června, ale už teď si ráda přečtu, co budu všechno potřebovat. Na to abych se nahlásila v porodnici, je asi brzo, že jo? My vlastně ještě nemáme ani vybraný jména. Zítra jdu na kontrolu a dozvím se výsledky z amnia. Potom už to bude vše veselejší. :slight_smile:
Tak zas někdy ahoj
29. led 2007 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ajino29 držím pěsti,ať jsou výsledky v pořádku a můžeš si naplno užívat radost z bříška :slight_smile: Taky jsem byla na plodovce a to čekání na výsledky bych nikomu nepřála :frowning2: No a všechno dopadlo dobře a u tebe určitě taky :slight_smile: Jo a s tou porodnicí,jak píšeš o tom nahlášení,to slyším poprvé.Nevím o tom,že je potřeba se někde hlásit.Jen si ji vybrat, no a pak vyrazit,až to přijde :grinning:
30. led 2007 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Esičko - nahlášení v porodnici, to platí spíš pro pražské porodnice. Vím, že holky z fóra z Prahy se museli v porodnici registrovat. V HB nemusíš.
Ajjino - dej vědět, jak dopadli výsledky - určitě ale dobře :wink:
Já na amniu vůbec nebyla, testy v 16. týdnu jsem měla OK.
Jo Esičko, místo papírových utěrek jsem si v lékarně koupila nastříhanou buničinu - je jemnější než pap. utěrky a ještě je levnější.
30. led 2007 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baruno,díky za tip :wink: tu buničinu si koupím.Holky-těhulky chtěla jsem se Vás zeptat,jak to máte s kočárkem.My máme objednanou trojkolku Jané slalom,ale zatím nám leží v obchodě na skladě.Manžel už mě přemlouvá,ať si ji jedem vyzvednout,ale já jsem v některých věcech pověrčivý telátko :grinning: Chtěla bych ho vyzvednout,až se maličká narodí.Jak je to u Vás doma?Svěřte se :slight_smile: papa
1. únor 2007 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Esicko, máme objednanou Cortinu X3 evolution a zatím je taky na krámě. Pojede pro ní manžel až já budu v porodnici. A u nás to není až zase tolik o pověrách, ale o tom, že na kočárek není místo :wink: A navíc, budeme kočárek platit až pro něj manžel pojede, což se nám taky docela hodí, protože teď peníze jen lítají.
1. únor 2007 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barunko,o tom místě na uskladnění bych mohla povídat.Máme sice s manželem domek,ale ten je v kompletní rekonstrukci.Tááákže bydlíme s našima a bráchou v tři plus jedna :unamused: Máme teda svůj pokojíček,ale dokážeš si představit,jak to vypadá.Teď ještě přibyla postýlka a přebalovací pult.No potřebovali bysme,aby ten pokoj byl nafukovací :slight_smile:
1. únor 2007 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
To znám. Takhle jsme bydleli asi 2 roky - ono přeci jenom ta rekonstrukce nakonec nešla tak rychle, jak jsme si původně mysleli. :wink: A to my navíc bydleli v tom rekonstruovaném. Vždycky jsme udělali jednu místnost, tam jsme všechno přesunuli a dělali další. Hrozný blázinec :grinning: :grinning: Ale místa máme stále málo. Místo dětského pokojíčku mám totiž kancelář - pracuju doma, takže mi ani nic jiného nezbývá.
1. únor 2007 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak výsledky z amnia dopadly dobře. Sice mi neřekli v Hradci číslo, že si můžu zavolat, ale já jsem si ho našla na netu a ve čtvrtek jsem to nevydržela čekat a zavolala jsem tam. Paní byla hrozně příjemná a říkala,že výsledky budou teprve posílat z Hradce, takže u mýho doktora by byly tak někdy v úterý. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Holky až budete mít po porodu v HB dejte vědět, jak se k vám chovali.
Jo a chodila jste některá z vás do HB porodnice na ten předporodní kurz? Vůbec nevím, kdy se tam mám nahlásit,ale asi mám ještě čas.Já jsem v tomhle takový telátko. :grinning:
2. únor 2007 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj ajino,moc gratuluju k výsledkům :slight_smile: co se týká toho předporodního kurzu,mrkni se na stránky brodské nemocnice,najdeš tam i tel.číslo na ten kurz a určitě se s nima domluvíš.
2. únor 2007 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky esicko! :wink:
2. únor 2007 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ajino - velká gratulace k výsledkům. :wink: A to už by jsi i měla vědět, co to bude ne. A na kurs do HB - jsou tam předporodní kursy, nebo jen předporodní příprava. Ta je jen na jedno odpoledne a je to jen takové seznámení se s porodnicí a tam. Jo a je to i s tatínky. Jinak v HB je i cvičení a plavání pro těhule.
4. únor 2007 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baruna díky za info. Já jsem si zatím nenechala říct, co to bude. Pořád váhám. :wink:
5. únor 2007 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ajino, tak to bych nevydržela :wink: Já totiž byla od začátku přesvědčená, že čekáme holčičku, takže jsem byla zvědavá, jestli je to pravda. :grinning: :grinning: Takže když jsem byla ve 20. týdnu na UTZ hned jsem chtěla vědět, co to bude.
5. únor 2007 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, chtěla bych se zeptat na porodnici HB.Dva porody jsem absolvovala v Pardubicích v soukr.porodnici - dnes už se tam nerodí. Takže uvažuju o HB.Chtěla bych se tam jet podívat a zeptat se, jak to tam chodí,a přednést můj porodní plán k posouzení, abych věděla, s čím mi tam vyjdou vstříc.
Jenže nechci do žádného placeného porodního kurzu - nejsem začátečník..
Jak to tam mají, nevíte? Dá se tam normálně zavolat a přijet se podívat, nebo musím být součástí jejich porodního kurzu??? Dík za rady.
5. únor 2007 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Orace - určitě tam stačí zavolat a domluvit se na prohlídku. Teď nemůžu najít číslo, ale na www.rodina.cz si najdi porodnici HB a tam je všechno napsané. Je tam i docela dobrá diskuse, sem tam se tam podívají i dr. a sestry z HB porodnice a odpovídají tam na dotazy.
6. únor 2007 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adusum už je v porodnici :confused: Dostala 2 tabletky na uklidnění kontrakcí a prý se uvidí. Buď zaberou, nebo půjde rodit. Tak tu asi budeme mít brzy nějaký přírůstek. :grinning:
8. únor 2007 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Orace: odkud presne jsi? psala jsi od secske prehrady, to ja taky :slight_smile:

Vidim, ze vsechny chcete nebo budete rodit v Brode. Tak k tomu vam muzu rict, ze to tam je skvely, nebo apson pred 27 roky bylo - to jsem se tam narodila :slight_smile:
Jaky mate nazor, nebo co jste slyseli o Chrudimske porodnici?
10. únor 2007 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marke, Orace - co to znamená od Sečské přehrady? Koukejte se pochlubit - Seč je můj druhý domov. Léta jsme tam měli chalupu v Prosíčce a každý rok na střední jsem chodila na brigádu na motel. :wink:
10. únor 2007 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
baruna: tak motel uz neni :frowning2: je to skoda, ale hold to jsou osudy. Ja jsem primo ze Sece - tedy ne od narozeni, ale od 5 let. Takze to tu znas? skvely :slight_smile: Je tu nadherne, myslela jsem, ze bych nasla spriznenou dusicku na pokec o moznem tehotenstvi :slight_smile: Jenze vy uz mate skoro mimca doma :slight_smile: tak hlavne hodne zdravicka
11. únor 2007 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co znám - fakt říkám Seči můj druhý domov. Možná jsme se tam i potkali, i když podle fotky vypadáš hodně mladě, tak to jsme se asi míjeli. A máš pravdu motelu je škoda. Ty bláho, tam jsme si užili srandy :grinning: :grinning:
Jinak znám i hodně lidí se Seče. Ty co jsou kolem 30-let asi skoro všechny. :wink:
11. únor 2007 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
baruna: mozna jsme se potkali :slight_smile: je od 30 moc daleko nemam, jen 3 roky :slight_smile: a jestli znas 30-tniky a 30-tnice, tak do te skupiny spada muj bratr :slight_smile: Koukala jsem, ze ted bydlik kousek od Golcova Jenikova. Tak tim smerem znam jen Vilemov (a nemam na mysli diskoteky) :slight_smile:
12. únor 2007 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marke tak jestli tvůj brácha byl někdy členem slavného sečského PSS, tak se určitě známe :grinning: :grinning: . A spolu jsme se asi taky museli potkat. A pak že není ten svět malej.
Jinak hodně jsme kámošili i s klukama s Proseče - přeci jenom Proseč a Prosíčka je co by kamenem dohodil.
AJINO - tak už tě přemohla zvědavost a nechala jsi si říct pohlaví miminka :wink:
13. únor 2007 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
baruna,tak zvědavost mě nepřemohla. Nechám se překvapit. Všichni mi říkají, že to bude kluk. :grinning: Jména už máme vybraný,tak doufám, že už je nezměníme. Jinak pořádně nemám nic moc koupeno. Budu to muset dohnat, lae nevím kdy. :slight_smile:
13. únor 2007 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zdravím vás všechny!
Tak jsem zatím celá! Mám sice slabé kontrakce, otevřená jsem na 2 prsty,odtekla mi hlenová zátka... V HB na gynekologii byli v pohodě.Teda až na jednu sestru (starou) z ambulance - Málková... :angry:
Viděla jsem tam i pana doktora (Čtvrtečku), co rodil mého prvního syna.Jedna mladá paní doktorka (podle mluvy ze Slovenska) by teda při vnitřním vyšetřování mohla být jemnější...kam se hrabe na mužské osazenstvo :wink: .
Podle lékařů můžu porodit každným dnem, ale taky se to takhle může táhnout až do řádného porodu (mám slabší kontrakce a tuhne mi dost břicho...),tak jsme se se ségrou smály, že mi nejdřív dávali v nemocnici kapačku na zastavení kontrakcí, aby mi nakonec nedávali kapačku na vyvolání... :grinning:
Ale zase se mi potvrdilo, že do Brodu pojedu i podruhé!
Mějte se!
14. únor 2007 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adusum,moc držím palečky ať to dobře dopadne a brzičko si čteme,jak máš krásnýho chlapečka :wink: Moje kámoška měla taky termín 6.března,jenže jí taky začaly kontrakce,no a včera porodila(císařem)v brodě holčičku Emičku :slight_smile:
14. únor 2007 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adusum: Chci ti poprat hodne stesticka a at porodis, az budes chtit (jestli driv nebo az na termin). Jen si nejsem jista, jestli uz nepisu pozde, protoze tu zadna zprava nebyla uz dva dny. Tak hlavne jeste hodne zdravicka tobe i malemu.
16. únor 2007 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky, všem!!!
Dneska jsem byla na KO v poradně (ukončený 38.tt). Od minulého týdne jsem shodila půl kg,haha..takže mám celkem 9 kg. Pak mi sestřička nemohla změřit tlak, na podruhé to bylo umrlčích 94/49...Pak mě paní doktorka zkontrolovala "tam dole" a prý žádná změna...tak abych nakonec nepřenášela !!!! :grinning:
Už mám všechno nachystané, kočárek je u rodičů,postýlka připravená,taška do porodnice ..ta už od toho 36.tt,takže, až se Jonáškovi konečně začně chtět na tenhle svět,tak snad i porodím... :slight_smile:
20. únor 2007 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, ráda se k vám přidám i když zatím nejsem těhu. ale řadím se mezi snažilky.

Jinak bydlím v malé vesničce Kámen. Určitě ji budete znát, pokud bydlíte směrem na golčův jeníkov.
21. únor 2007 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek