• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky bydlící v okrese Havlíčkův Brod nebo Chrudim

19. prosince 2008 
Ahoj holky,moc vám všem děkujem za gratulace :slight_smile: Doufám,že Baruna už si užívá malou Rozárku :wink: Mějte se krásně,doufám,že zase brzo nakouknu,nějak teď nemám času nazbyt :grinning:
3. dub 2007 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, rodila jsem v Brodě a opravdu hodně záleží na koho narazíte. Moc jsem štěstí neměla. Rodily mě dvě doktorky. Jedna češka-ještě nemá děti a vypomáhala jí slovena, která byla úžasná. Ráno jsem šla na vyvolávačku a už v poledne česká doktorka věděla, že budu mít těžký porod ale nechala mě bez epidurálu trápit až do sedmi večer, holka šla kleštěma ve 21.hod, byla přidušená, ležela týden v inkubátoru a ještě si na mě doktorka ukazovala prstem-jakože teda jsem byla strašná!!!! Já už nikdy do Brodu nejdu i když to mám 6 km.
4. dub 2007 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj ylono..Teda ty mě děsíš, já jsem si vybrala Havl.Brod právě proto, že tam prý vycházejí vstříc matkám - rodičkám..Nevíš jméno tý hrozný doktorky??
Jinak, přeju Tobě i miminku už jen to dobré, hodně zdravíčka a mlíčka.
5. dub 2007 ve 23:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak hlásím, že už jsme zpět i s malou Rozárkou. Narodila se 1. dubna ve 20.37 i bez vyvolání. Vážila 3.70 kg a měřila 53 cm. Nakonec jsem rodila v Čáslavi, protože porod byl tak rychlý, že bychom to do HB nestihli. Hned jak se trochu zaběhneme se ozvu.
6. dub 2007 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baruno, gratuluju moc moc k Rozárce. :slight_smile:
No já mám taky obavu, že to nestihnu do Brodu, přeci jen to mám 38 km. Třeba taky nakonec budu rodit v Čáslavi, je to od nás 16 km.

Pak napiš, jak jsi byla spokojená.
6. dub 2007 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Baruno, moc gratuluju! K Rozárce a určitě k rychlému porodu...tak nakonec bez vyvolání- na poslední chvíli :slight_smile:
Jinak posledně jsem se tady vytahovala jak je mi dobře...už tak moc ne :frowning2:
Bolí mě záda, pánev....no, do porodu už zase tak moc nezbývá, tak to musím nějak vydržet!
Ylono, v KAŽDÉ nemocnici záleží na tom, na koho narazíš....všude se najde někdo, kdo to dokáže pořádně znepříjemnit :frowning2:
Mějte se všechny moc krásně!
12. dub 2007 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Baruno,taky posílám moc moc gratulací!! To je skvělý, že to šlo rychle :slight_smile: Taky bych si to tak přála :dizzy_face:

Holky, prosím, můžete mi některá doporučit dobrýho, ne příliš drahýho truhláře z okolí ? Budeme potřebovat vyrobit kuchyň. Díky
18. dub 2007 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baruno: gratuluju k Rozárce :dizzy_face:

Orace:jaký byl porod v HB?tedy jestli ho máš už za sebou.Mě to teprve čeká,v pátek mám nástup do nemocnice,mimísek zatim nechce ven.

...a nevíte náhodou jak dlouho mě budou trápit v nemocnici?Budou mi vyvolávat porod hned?Nemáte některá nějaké informace?
:sweat_smile:
18. dub 2007 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Konečně mám chvilku - tak zkusím popsat, jak všechno probíhalo. Takže TP byl 23.3. vzhledem k tomu, že se nic nedělo, jsem měla jít 2.4. v úterý na vyvolání. V pátek před tím mě začalo být blbě, v noci už byli kontrakce tak po 7 min - všechna bolest šla do zad - myslela jsem, že vyletím z kůže. Ale zaspala jsem to a dobrý. V sobotu už byla bolest fakt hrozná, takže po obědě jsme jeli do HB do porodnice. Natočili monitor, prohlédl mě dr. s tím, že odchází hlenová zátka a že se něco děje, ale na porod to prý rozhodně nevypadá. Ale jestli chci můžu už zůstat v porodnici. To jsem odmítla a jeli jsme domů. Cestou jsme se ještě stavili na nákup :slight_smile: Doma stále kontrakce po 5-10 min., v noci to opět bylo lepší. V neděli mi bylo hrozně fajn, bolesti do zad ustoupili a já se cítila fakt dobře. Kontrakce sice byli, ale proti sobotě to byla procházka růžovým sadem. Celý den jsem pospávala, sem tam jsem něco uklidila, ale jinak už se mnou nic nebylo. Odpoledne jsem ležela venku na sluníčku na lavičce a podřimovala. No a před 7 hodinou večer najednou rup - odtekla plodová voda a pak to šlo opravdu hodně rychle. Během oblékání jsme se rozhodovali, kam pojedem do porodnice. Vzhledem k tomu, že byl šílený provoz, jsme se rozhodli pro tu nejbližší a jeli na Čáslav. Tam už to šlo ráz na ráz. PA mě prohlídla, řekla, že klystýr už nestihnem. Převlíkla jsem se, chvíli chodila po porodním sále a pak už honem na křeslo. No a ve 20.37 byla malá na světě. Pak už jen následovalo šití a 2 hod. na sále. PA Středová byla úžásná, rodil mě primář Svoboda, ten byl taky super. Ale jinak do Čáslavi do nemocnice ani náhodou. :angry: Je to tam takové silně neútulné a vůbec je to tam divný :grinning:
AJINO - takže pokud bude šance stihnout HB, jeď určitě tam.
BARKE - truhláře ti neporadím, mě všechen nábytek dělal manžel, který to má jako koníček.
BRUSINKO - na bolest v zádech mi hodně pomáhal balón. Mám ho místo židle u PC a fakt super.
20. dub 2007 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baruno, to sis teda vytrpěla s těma bolestma, ale na konec to bylo rychlé, to je dobře. Hlavně, že jste obě v pořádku :wink: :slight_smile:
Teď si už můžeš užívat krásné jaro s mimískem :dizzy_face:, tak přeju,ať se vám dobře daří :slight_smile:

Truhláře snad najdu.
21. dub 2007 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baruno, doufám, že to do toho Brodu stihnu. Jinak jsem od 21.4. na mateřský a docela si to užívám.
A co ty Rozárka? Už máš zaběhlý nějaký režim? Já si to nějak pořád nedokážu představit, že tak za měsíc budu mamina. :grinning:
26. dub 2007 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ajino - neboj to bude v pohodě. Jen než půjdeš rodit, doporučuju si doma všechno udělat - myslím vyžehlit, navařit do mrazáku a pod. Těch prvních 14 dní bylo fakt docela hektických. Ale Rozárka je hodná, hodně spí, zatím je to u nás v pohodě. Řekla bych že mě miminko hodně zklidnilo. Prostě na spoustu věcí kašlu, malá je přednější. Takže mě třeba vůbec netočí, že není vyluxováno, nebo že není uklizená kuchyň. :grinning:
Barke - jakou chceš kuchyň? Z masivu nebo z lamina? Kdyby z masivu, tak o jednom hodně šikovném truhláři bych věděla. :wink:
28. dub 2007 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baruno, spíš z lamina. Ale kdyžtak mi na něj prosimtě pošli kontakt, určitě se bude hodit. Děkuju :slight_smile:
1. kvě 2007 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak koukám,že se nám diskuze nějak zarazila... :slight_smile:
U nás klasický kojicí,spací a bdicí kolotoč...Jonáš má už úctyhodných 6,5kg..a to mu teď budou teprve tři měsíce.. :unamused:
A co vaši mimísci?A co mamky čekatelky?
Mějte se! :wink:
4. čer 2007 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky koukám, že tu dlouho nikdo nebyl :frowning2:
Adusum - u nás je to asi taky tak. Rozárka váží něco přes 5kg ve 2. měsících. Jinak je to stále zlaté dítě - v noci vydrží spát i 6 hodin v tahu. :wink:
Barke - číslo pošlu, nezapomněla jsem, ale nějak nebyl čas. Písnu ti ho interní poštou.
Hele já koukám, že holky už mají taky miminka - no holky, jak to, že jste se ještě nepochlubily?
4. čer 2007 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se musím taky pochlubit.Už to mám za sebou.Mareček se narodil 24.5. vážil 3230 a měřil 50 cm. Docela to s ním jde až na prdíky.Někdy řve jak tur, že si myslím, že si nějak ublíží.Už aby za náma bylo šestinedělí,jsem poslední dobou tak nějak na měkko. :unamused:
4. čer 2007 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ajino ohromná gratulace. A kde jsi nakonec rodila? Doufám, že jsi to stihla do HB :wink:
A buď v klidu - kluci prý na prdíky hodně trpí. Naše Rozina s tím má taky někdy problémy, takže hodně piju fenyklový čaj - kupuju dětský bio v nálevových sáčcích. A Róze ho dávám taky, ale jen když je fakt hic.
5. čer 2007 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Baruno, stihla jsem to v pohodě do HB,ale představovala jsem si to trochu jinak,no hlavně,že už je to za mnou. Ten fenyklový čaj jsem si dneska nechla koupit.Tak snad to bude lepší.
6. čer 2007 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ajino, no tak honem nám sem napiš tvůj průběh porodu a zajímá mě i to, jak jsi byla v HB spokojená. :wink:
Orace, Makal - koukejte taky napsat co a jak :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A Barke, ty už to máš taky za pár co?
9. čer 2007 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rodila jsem hned toho 24.5.,kdy mi přes noc začala odtékat plodovka.Ráno jsem si ještě dojela ke svýmu doktorovi,ať se na to podívá a ten řek,že už je to na porodnici. Do porodnice jsme dorazili po 12 hod.,po příjmu jsme šli na pokoj první doby porodní, doktorka co nás přijímala, říkala, že mám tu nejhorší kombinaci, že jsem prvorodička,mám odteklou vodu a slabý kontrakce.Že to může být na dlouho.Kontrakce se časem přidávali,ale pořád nic moc,potom kolem 16:15 jsem si nechala dát klistýr no a po něm se to rozjelo.Pořádný kontrakce mi začaly kolem 18:30 hod,asi 2x mi pomohla PA,to bylo šílený, to jsem myslela, že jí rozkopu hubu. Potom před 21.hod už byla vidět hlavička, tak jsme šli na sál a na 3 zatlačení byl Mareček venku.Nástřih hráze neproběhnul, protože jsem se roztrhla.Když vyndali placentu, tak jí kus chyběl, tak volali doktora, ten se přišel podívat a kyretama mě čistil. Přitom jsem ztratila hodně krve, upadala jsem do bezvědomí, museli mi dát výživu.Chtěli mi dát už i transfúzi,ale nakonec ne.Potom mě doktor sešil,to už mi bylo jedno.Ani to nebylo moc cítit, docela dobře mi to opíchal. Doktor co mě šil byl MUDr.Čtvrtečka,byl hodnej a řekla bych že i pečlivej.Když mě propouštěl domů,tak mě chtěl ještě vidět na UTZ,jestli je to všechno OK.Doktor,co mě chtěl propustit domů už v sobotu,tak byl takovej protiva,koukal,aby se na oddělení co nejdřív uvolnilo místo.
Jinak dětský sestry,co jsou mladší generace,byly v pohodě a ochotný,ale ty starší stály za ho...
Kojit mě nenaučily,tak jsem s tím 14 dní bojovala.Teď už je to snad lepší.Mára už docela pije a hlavní je,že přibírá.Ale s těma klukama to je potíž,často mi čůrá vedle.Někdy ho nestačím převlíkat.
Když bych to měla oznámkovat,tak HB porodnice 2-.
11. čer 2007 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ajino:gratuluju k Marečkovi!to sis teda fakt užila... :frowning2: Toho doktora Čtvrtečku znám moc dobře,rodil mého prvního syna :slight_smile: .Byl moc hodnej.

Jinak jonáš má ve třech měsících 6720g a jen 60cm...takže malá kulička"mišelinka".která se už pěkně pronese,,,asi mám smetánku,či co?....
18. čer 2007 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Brusinko - tak jak? Už to máš za pár co?
Barke - gratulace k miminku a číslo na truhláře máš v IP. Jo a v neděli jsem jela přes Vilémov a koukala jsem jak se u vás na baráku maká :wink:
Ajino - tak ono si moc nevybereš. Na blbý sestry narazíš všude :angry:
Adusum - naše Rozina je taky pěknej pořízek. Kolik váží to netuším, na prohlídku jdem až v pondělí, ale overálky a dupačky máme velikost 74 - záleží samozřejmě na výrobci. Ale 68 už pomalu vyřazuju.
Jo jinak kdo jezdíte do HB na Kokoříně je super sekáč s dětskýma věcičkama za super ceny. Ale teď mají dovolenou,takže až v srpnu. Dneska jsem tam byla a nakoupila jsem za 240,- Kč kabátek, 3 tílková bodyčka, 2 bodyčka s krátkým rukávem.
2. črc 2007 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baruno, děkuju za gratulaci a číslo na truhláře :slight_smile: No jo, na baráku se maká :slight_smile: taky je tam hrozně práce a to se musíme do konce srpna natěhovat. Ze začátku to bude hodně provizorní bydlení, postupně se to bude dodělávat.

Lukášek je hrozně hodný miminko :dizzy_face:. Víc pláče, jen když ho zdržuju od jídla přebalovánim :slight_smile:

Jinak porod byl rychlý, potřebovala jsem jet do porodnice na poslední chvíli, aby mě přijali, protože měli stop stav. Takže jsem tam dorazila otevřená na 8 cm a šlo se hned na sál. Za půl hoďky byl malej venku :slight_smile:
9. črc 2007 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barke, buď v klidu. My bydlíme už 10 let a stále něco předěláváme. Koukej dát vědět až se nastěhujete - přijedu s bábovkou na kafe. Teda jestli můžu :unamused:
A koukám, že jsi měla porod asi jako já :grinning: To je dobře.
Holky, kde vůbec všechny jste???????????????
17. črc 2007 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasně, že se ozvu :wink:
To bydlení bude, ale fakt hodně provizorní. Jsme ve skluzu, to co mělo být hotový do konce srpna, budeme dodělávat už za provozu. No, snad to nějak vydržíme :zipper_mouth:

Dneska jsem volala dětskýmu Dr. ve Vilémově, ale nebral mi to. Potřebovala jsem kontakt na ortopedii, kam posílá na kyčle. Mi to tady v Praze už nestihneme, maji místo až začátkem září.
To nás pošle asi do Čáslavi, že jo.
25. črc 2007 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Barke,
já jdu zrovna na kylče zítra do Čáslavi k Dr.Jurkovi.prý je dobrej.Kdybys chtěla číslo, tak ti ho pošlu.Jsou tam každý čtvrtek od 13 do 14 hod.
Jinak mi taky předěláváme barák,ale nemusíme v něm bydlet.Chtěli jsme to stihnout do podzima,ale asi nám dojdou finance.
25. črc 2007 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Aji, tak mi prosimtě ten tel. napiš. Zkusim nás tam objednat, ale budu muset ve Vilémově stejně za doktorem pro žádanku. Ale bude lepší, když už budem dopředu objednaní.

Nás taky zbrzdili peníze, vyřizovali jsme druhou polovinu úvěru a stejně to nebude stačit. Dál se to bude muset financovat z výplat :unamused:
25. črc 2007 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barke já myslím, že ani nebudeš muset být objednaná. Alespoň já si myslím, že tam po nás chtěli jen kartičku od pojišťovny. A chodíme taky k Dr. Jurkovi - je tam příšernej nával, ale docela jim to tam odsejpá. Jo a s sebou si holky vemte obyčejnou bavlněnou plenu.
Jinak tady máš číslo na dr. Provazníka - 569 442 225. To je číslo do Golč. Jeníkova, tam ho dopoledne chytíš určitě.
27. črc 2007 ve 03:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barčo, díky :slight_smile:
30. črc 2007 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak my se po dlouhé době hlásíme, abyste věděli, že jsme na Vás nezapomněli :wink:
Ajino - moc gratuluju k Marečkovi, no koukám, že sis to pěkně užila :frowning2: tak ať ti brouček dělá už jen samou radost :slight_smile:
Barke - tobě taky moc gratuluju k Lukáškovi, máte moc pěknou fotečku :dizzy_face:
Adusum - naše Lea je taky malá Mišelinka, ve čtyřech měscích měla 7,6kg :sweat_smile:
Baruno - tys teda měla rychlovku, Rozárka chvátala viď :wink: a jak se vůbec má maličká?
A co Brusinka? Ta už má asi mimíska taky u sebe, co? :wink:
Mějte se krásně holky!
31. črc 2007 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek