• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky bydlící v okrese Havlíčkův Brod nebo Chrudim

19. prosince 2008 
Esičko, to jsem ráda, že jsi se ozvala :wink: Jakpak se máte?
Rozárka vážila ve 3. měsících 7 kg a měla 65 cm. Teď nevím, kolik má, na kontrolu jdem až v pátek.
A od 9. srpna budeme jezdit do HB na plavání do vaničky a pak od září na plavčo v bazénku - teda jestli se to Rozině bude líbit. Nebudeme ale jezdit do kotliny, ale sem : www.zabicky.cz
Jo a s dovolením jsem projela vaše album a Leontýnka je prostě náááádherná.
1. srp 2007 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baruno, na oplátku jse taky koukla do albíka :dizzy_face: Rozinka je boží, ta fotečka jak se mračí, super :grinning: :grinning: :grinning: Jinak s tím plaváním, k nám chodila instruktorka domů, ale já to vzdala kvůli tomu potápění :confounded: jsem Leu prostě nechtěla mučit :sweat_smile: No a tak už si plavem jen pro zábavu a to se jí moc líbí. Na ty žabičky jsem původně taky koukala, ale teď už je to jedno.Tak potom napiš, jak se Vám to plavčení líbí. Rozinka je teda dlouhá, to ten můj skrček má ve čtyřech měsících 65cm :wink: PS:Veliká gratulace Rozárce ke čtyřem měsícům :wink:
1. srp 2007 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Copak, malé se potápění nelíbilo? Já z toho mám trošku strach - přeci jen utopit si vlastní dítě se mi moc nechce :grinning: :grinning:
No a Rozárka je trošku přerostlá, ale manžel má pomalu 2 metry, tak bude asi po něm.
Ještě jsem se chtěla zeptat, chodíš do toho dětského sekáče na Kokoříně? Já vždycky když jedu do HB, tak se tam stavím a mám odtamtud super úlovky :wink:
1. srp 2007 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo sekáč na Kokoříně :dizzy_face: tam jsem jako doma už od doby, co jsem zjistila, že čekám mimčo, co já toho už natahala, bych si mohla otevřít vlastní sekáč :grinning: :grinning: Mimochodem, mám ráda NEXT a ten tam mívají celkem často :dizzy_face:
No z toho potápění jsem asi měla větší strach než Lea, když u nás byla instruktorka tak v poho, ale samotný mi to moc nešlo :confounded:
1. srp 2007 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
A koukám další závislák na kokořínském sekáči :grinning: Já už dokonce i jezdím na velký nákup do HB jen proto, abych se tam mohla stavit a něco nakoupit. :wink:
Nextový věci jsou super, strašně moc vydrží a pořád vypadají pěkně. Já si sem tam nechám přivézt i něco z nové kolekce. Paní na mimibazaru to vozí. Ale většinou pošlu mail kamarádce, co žije v Londýně, má Next 10 min. od baráku a ona mi hlídá slevy, nebo mi to i koupí nové, ale za lepší přepočet. Bohužel do Čech jezdí jen 2x ročně. Mimochodem ty žluté šatky jsou právě z letošní kolekce Nextu z výprodeje - i s kloboučkem za 400,-.
1. srp 2007 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já vím, proto jsem to taky psala :wink: Taky si nechávám nextík vozit a spoustu ho máme z mmb, jsem trochu závislačka :sweat_smile: no alespoň vím, že v tom nejsem sama :grinning:
1. srp 2007 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, manžel už mi nadává, že prý kdy to bude Róza nosit :rolling_eyes: Ale on tomu prostě nerozumí :grinning: :grinning: :grinning: Nejlepší ale je, když si jí takhle načančám, třeba když někam jedem a ona se mi po 10 minutách v autě zasere až na záda :frowning2: :grinning: :grinning:
Z nové kolekce Nextu mám vyhlídnutou takovou myškovou soupravičku s čepičkou a pak takový kompletek s kočičkama. To zas bude manžel remcat, až uvidí výpis z učtu :slight_smile:
2. srp 2007 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já mám zálusk na tu červenou bundičku s ptáčkem, na podzim by byla ideální :dizzy_face: a manžovi už o tom ani neříkám, stejně platím já, tak co :sunglasses: by se asi divil, kdyby to měl platit :grinning:
2. srp 2007 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo, tak ta je fakt super :wink: Na stejné straně je i ta kočičková soupravička - je tam v ní focená malá černoška. A ten druhý kompletek je hned na první straně, holčička má na hlavě čepku. Ještěže tady nikde blízko Next není a do Prahy i Brna se dostanu 1x za rok, jinak bysme asi neměli co jíst. Ale zase bysme měli spoustu nextovejch hadrů :grinning: :grinning:
Jo a dneska jsem se koukala na četnost dívčích jmen. V roce 2006 se narodili jen 2 holčičky se jménem Rozálie :wink:
Jestli chceš taky juknout, tak tady je odkaz:
www.mvcr.cz/sprava/informat/cetnost/index.html
2. srp 2007 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo tak ten kočičkovej kompletek je naprosto bez chybičky i ta malinká černoška :grinning: :grinning:
Teda aby se v těch jménech prase vyznalo :sweat_smile: to tam nemůžu nikde najít, všude to nabízí jen těch dvacet nejčetnějších, poraď :wink:
2. srp 2007 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
2. srp 2007 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mělo by ti naskočit něco,tak dej otevřít, nebo uložit to je jedno a jseš na dívčích jménech. Jo a když zmáčkneš Ctrl+f, tak ti naběhne tabulka, tam zadáš jméno a ono ti to hned najde.
2. srp 2007 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
A koukám jak jsem blbá. Rozálie nebyly jen 2 ale 152 :wink:
Jinak dneska mám den. Jeli jsem na nožičky, já kouknu u dr. na dveře,tem cedule od 3.8. dovolená. Tak se otočím a jedu na nákup a domů.A až teď mi došlo, jak jsem blbá - dneska je teprve 2.8. :confounded:
Takže holky, kdo jezdíte na nožičky do Čáslavi k dr. Jurkovi - má od 3. - 10.8. dovolenou :unamused:
2. srp 2007 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě ty soubory nejdou otevřít :angry: máme nový systém, tak třeba je to tím, fakt nevím, tak mi prosím mrkni, jak jsou na tom Leontýnky, díky :wink: No s těma nožkama je to pěknej pech, my chodily do nemocnice, tam byl vždycky strašnej nával, ale my byly pokaždý první, páč jsem tam s Leušou čekala hodinu před :grinning:
Holky uspáváte nebo Vám mimča usínají sami? :wink:
2. srp 2007 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Leontýn bylo v roce 2006 pouze 64.
My neuspáváme, Rozárka usíná sama v postýlce. Vždycky jí pustím medvídka usínáčka a během 10 minut spí. Ale cucá si u toho palec. A večer chodí spát tak kolem 8-9 hod., spí do 2, nakojíme a pak spí až do rána, maximálně ale do 7 :wink:
A jak u vás?
2. srp 2007 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky, už se mi to podařilo otevřít :wink: neměli jsme nainstalované office :unamused:
No tak u nás je to s uspáváním na prd, sama usíná jen večer a přes den ji musím uspávat a to buď kočárek nebo prso :frowning2: metoda 5 10 15 na nás bohužel nefunguje, zkoušeli jsme to, ale maličká plakala tak, že se napolykala vzduchu a pak se z toho celá pozvracela, nebyl to ani pláč, spíš řev, chudinka malá, několikrát se takhle probrečela ke spánku a když se vzbudila, tak měla ještě červený očka od pláče a tak nevině na mě koukala, že jsem si řekla dost a vrátila se ke starýmu dobrýmu uspávaní a mám doma klid, teda relativně protože je mi jasný, že to takle nejde dělat pořád a proto se ptám, jak to máte s tím uspávaním.. Takže Baruno jen tichounce závidím :wink:
3. srp 2007 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
No my ale taky nejdřív uspávali. Tím, že nechtěla dudlík, tak cumlala můj ukazováček. Vždycky jsem jí dal do zavinovačky, k sobě na prsa, ona si 5 min. pocumlala prst a spala. No a jakmile si začala hoblovat svůj paleček, ta usíná sama. I když někdy, hlavně když se přetáhne je to boj. To si musí poplakat, než usne.
Hele a co je to metoda 5 10 15. To já vůbec neznám :confused:
A holky, přikrýváte peřinkou? Róza totiž zatím pořád spí v zavinovačce :wink:
4. srp 2007 v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baruno, prostě mimčo položíš do postýlky, zakrzješ ho, políbíš, pohladíš a odejdeš, třeba jen za dveře :wink: Když mimčo bude plakat, utišíš ho pohladíš, ale nevytáhneš z postýlky a odejdeš, po pěti minutách můžeš opět zopakovat, pokud nebude spát, pak interval natáhneš na 10min, a pak už třeba nepřijdeš vůbec, když mimčo usne.. :slight_smile: nebo taky ne, jako u nás :frowning2: ale tahle metoda má stejně zastánců jako odpůrců, někdo takhle uspává i ty nejmenší mimča, někdo říká, že se stím má začít až od půl roku.. čert ví, my to vzdali a budem to zkoušet nějak jinak. Malá spí pod svou peřinou u nás v posteli :sweat_smile: tak asi takhle, zavinovala jsem Leu jen tři týdny, ona zavinku neměla ráda, vždycky se mi z ní vymotala a spala s roztaženýma rukama :slight_smile:
5. srp 2007 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, tak to je pro ně fakt novina. Rozárku prdnu do postýlky, dostane pusu na dobrou noc a za 10 min. už většinou chrní :wink: Ale je pravda, že první 2 měsíce jsme uspávali. Malá byla v zavinovačce u mě na rameni a dudlala mi ukazováček - jedině tak usínala. Ale pak jí to nějak přešlo samo.
A dneska jsem dala Rozince poprvé peřinku. Není pod ní ani vidět, ale vypadala hodně spokojeně :grinning:
Dneska jsme i byli na druhé dávce hexa vakcíny a vážíme 7,70 kg a 68 cm - teda Rozárka. Já mám podstatně víc :rolling_eyes: A vůbec mi ty kg navíc nejdou dolů :frowning2:
6. srp 2007 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky dovoluju si vstoupi do vaší diskuze mojí Gábi je už 18 měs. a když vám řeknu že ještě těd jí uspávám v náručí tak si určitě ted spousta maminek řekne že by to tak nedělali ale mě to vůbec nevadí do roka ksem Gábi kojila a ona mi usínala u prsu a pak většinou v kočárku ted už mi spí jen odpoledne 2h a když jí dávám o půl dvanácté spát tak zas jen v náručí pro mě je to strašně krásnej pocit cítit ji na prsou a večer když jde spát opět mi usíná v náručí nevím jak dlouho ale nechám ji tak dlouho jak jen bude chtít protože mám osvědčený že ona mě vlastně učí jak se má vychovávat je to moje zlatíčko dnes jsme byli na kontrole v 1,5roce a vážíme 11kg a měříme 82cm je to sluníčko
11. zář 2007 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak už jsme přestěhovaný.

Ale Baruno, bohužel na kafčo tě budu moct pozvat až za pár měsíců (nebo snad týdnů) :wink: , do tohodle si netroufnu někoho pozvat :unamused:. Máme zprovozněnej jeden pokoj a zbytek se dodělává.

Zítra jdeme k Dr. Provazníkovi do poradny a na očkování. Tak jsem zvědavá, kolik ten náš macík váží :slight_smile:
11. zář 2007 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabi - vítej
Barke - já když jedu okolo, tak sleduju, jak pokračují práce. A co Vendulka už chodí do školy ve Vilémově?
12. zář 2007 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Baruno, teď zvenku nic novýho neuvidíš. Teď se dělá uvnitř, střecha
je tak, aby nám nepršlo do části kde bydlíme a okna máme nový taky jen v místnostech, který se budou v nejbližší době obývat.
Venda už chodí do školy, docela se jí tam líbí. Mě štve, že je to dvoutřídka, jsou spojený se třetí třídou. Ale naštěstí jsou ve dvouch třídách, oddělelený skleněnou příčkou, učitelka chodí sem tam :unamused: . No uvidíme jak to Vendě půjde,už teď jí nebaví dělat úkoly :sweat_smile:
12. zář 2007 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
A Verča šla do první nebo do druhý? Hele ale zase to že jsou spojený třeba nakonec bude dobrý - budou prckové samostatnější.
A jak se vám vůbec ve Vilémově líbí a co Provazník?
13. zář 2007 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Venda šla do první, měla odklad. Některý matky, co už maji starší děti, si docela stěžovaly, že se děti nic nenaučej, tak jsem zvědavá.. Venda neni zrovna vzorňáček, spíš rychle rychle, ať už to má hotový.
Ještě mi pořádně nedocvaklo, že už jsme tu napořád :sweat_smile: :slight_smile: , každopádně se nedusíme, jako v Praze.
Provazník, docela dobrý, takovej trochu zmatenej :slight_smile: . Trochu mě překvapil ten nemocniční puch na středisku :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
13. zář 2007 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
To si zvykneš. :grinning: Ale já Provazníka prostě nemůžu, chodila jsem k němu už já a už tehdy to byl kretén. My jezdíme k dr. Špačkovi do Potěh a ten je teda fakt super.
A když se ti škola nebude zamlouvat, vždycky můžeš dát Verču do školy do Golčova Jeníkova, nebo do Chotěboře - ale to by zase musela dojíždět.
13. zář 2007 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
S tim dojížděnim je to u mě potíž, sice řidičák mám, ale čtyři roky jsem neřídila. Budu se to muset všechno od začátku učit, ale už se na to chystám :pensive: :slight_smile:
A co Rozálka ? Už má nějakej zoubek ? A kolik váží ?
Lukyho vážil včera a má 6 kg. Zdálo se mu, že malej málo přibral, jen 100g týdně. Ale mě se nezdá, že by měl malej hlad. Rozhodně nechci žádný příkrmy :stuck_out_tongue_closed_eyes:, to bych poznala, kdyby měl nedostatek. A jestli bude po tátovi, tak bude drobek. Manža má 60 kg i s postelí :grinning:
13. zář 2007 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jen se neboj, tady se rozjezdíš jedna dvě. Ono ti totiž ani nic jiného nezbyde :grinning: Jinak pár tipů - výborná masna je v Chotěboři u Stejskalů (v pondělí mají zavřeno) - je to nad obchoďákem, pak mají dobré maso u Šandů v GJ, ale hovězí tam nekupuj, to tam mají starý. U Kejvala ve Vilémově bacha na uzeniny, prodávají starý. Jo a kdyby jsi chtěla čerstvou zeleninu, tak ve Spyticích je velkoslad zeleniny a mívají i otevřeno pro normální kupující. Jen nevím kdy, protože já si tam jezdím, jak se mi to hodí :unamused: , neb se Zdenkem (majitel) jsme dlouholetí kamarádi.
Rozálka měla na začátku měsíce 8 180 g a 71 cm. Je hrozně dlouhá, to bude mít po tatínkovi :slight_smile: Zoubky už nám asi brzo nějaké vylezou, má citlivé dásničky, tak to čekám každým dnem.
A zatím stále kojím. Mám úplnou hrůzu z příkrmů, vůbec se mi nechce matlat se s mrkvičkama a tak. Prostě kojení je děsná pohoda :grinning: :grinning: :grinning:
Teda a Lukášek je pěknej pořízek, doufám, že se mu na vesnici líbí? :wink:
13. zář 2007 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé, super info, si to budu muset zkopčit a někam uložit :grinning: . Taky si nemůžu kojení vynachválit. Vendulku jsem kojila do 2,5 let, člověk ušetří hromadu peněz.
Mrkla jsem ti do albíčka, Rozálka je fešanda :dizzy_face: :dizzy_face:
Lukáškovi se tady líbí asi ze všech nejvíc, včera vydržel spát na zahradě snad tři hodiny :sweat_smile: :dizzy_face:, ho ten čerstvej vzduch nějak zmohl :grinning: .
Vypadá to, že máme laktační krizi, už druhou :stuck_out_tongue_closed_eyes: , první byla v 7 týdnech, tak doufám, že se to brzy zas srovná :unamused:
14. zář 2007 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem nějak nestíhala sem nakouknout. Tak doufám, že už zase kojíte v pohodě.
Ještě mě napadlo pár tipů - kadeřnice - jezdím k pí Fořtové do Čáslavi. Je sice drahá, ale stříhá a barví na 1***, spodní prádlo, noční košile, ponožky apod. - dobrý obchůdek je v Golč. Jeníkově dole pod náměstím, hned naproti sekáči. Tam si vždycky super nakoupím a paní tam má i docela dobrý ceny.
No a kdyby jsi ještě potřebovala tipy co kde a jak, tak písni :wink:
Jinak ostatní holky se docela ztratili co?
Vím o Esičku - píšeme si mimo MK, ale jinak je tu dost mrtvo.
24. zář 2007 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek