• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky Češky / Slovenky žijící v Rusku. Jste tu?

4. října 2012 
Ahojte, když jsem zadala slovo Rusko nebo Moskva, vyjely my tady na Koníkovi samé politické vtípky nebo stížnosti na odstávku plynu. Žiji druhým rokem v Moskvě, jsem Češka, ale můj manžel je Rus. Byla bych strašně ráda, kdyby se mi podařilo najít nějakou další maminku, abychom mohly poklábosit v rodném jazyce a tak vůbec. Nenajde se tu někdo? :slight_smile:
13. zář 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarik ahojky, ja jsem v tuhle chvili sice jeste v cechach, ale obavam se, ze kvuli praci partnera se do Ruska(nejspis Moskva) brzy dostaneme... Cekame prcka za 9tydnu a ja mam strach, se vydat po 6ti nedeli do Ruska... Rusky vubec neumim a nevim, jak bych to s takhle malym zvladala... V Moskve je asi zdravotbi pece srovnatelna jako vsude jinde?
5. říj 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@veronikaprostenika Jéééé, nevím, jestli vám to Rusko mám přát, ale byla bych tak strašně ráda, kdybyste tu byli :slight_smile:)) Já jsem porodila, je to ani ne 3 týdny a už na mě leze nějaká depka. Hrozně se mi stýská po domově, tak to na mě nějak dolehlo. Já rusky mluvím celkem slušně, ale stejně to není rodný jazyk a lidi tu jsou takoví... jiní. Zdravotní péče není špatná, doktoři jsou vynikající (měla jsem komplikovaný porod s převozem na kardiologii). Kdybyste byli v Moskvě, můžu vám doporučit konkrétní kliniky. Všechno je tu o lidech. A bohužel taky o penězích (to možná ještě víc). Jinak Ti přeji pohodový zbytek těhotenství, už to máš taky za pár :slight_smile:
5. říj 2011 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarik
Ahojky Verunko,
my se budem stěhovat do Moskvy příští rok. Manžel už v lednu.
Mám 2 děti.Starší dcerka Nelinka ted nastoupila do 1.třídy a Maxíkovi je 10 měsíců. Potřebovala bych od tebe rady, kde je dobré místo k bydlení a hlavně jestli bys mi nemohla doporučit školu pro naši Nelinku. Ted se učí půl roku intenzivně angličtinu,ale to víš není to jěště žádná hitparáda:slight_smile:Bylo by fajn mít v Moskvě českou kámošku. Pokud jseš stále v Moskvě napiš. Velice ráda s tebou budu v kontaktu.
Díky
Míša :slight_smile: :slight_smile:
4. říj 2012 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek