Maminky dětí s tracheostomií. Ráda bych si popovídala

natalkaa
30. lis 2011

Najde se tu nějaká maminka, která má stejně "postižené" dítě? Marně hledám na internetu nějaké dikuze týkající se této problematiky. Ráda bych si s někým popvídala, vyměnila zkušenosti. Máme s tím docela problémy a ani doktoři z nemocnice mi nedokážou poradit s praktickými věcmi...

petruska23
21. říj 2012

Dobrý den, máme tracheostomii asi týden....jak jste na tom vy???Máte ji na trvalo???
Petra

spettt
22. dub 2013

Dobry den, mame mesicni holcicku, která jde zítra na tracheostomii. Rada bych se zeptala, jake s tim vzniknou problémy? - bude mit holcicka nejake omezeni, co se tyka oblekani, chozeni ven, aktivit apod.?
Dekuji za pripadne odpovedi na email (S.Pettt@seznam.cz)

r_aduschka
19. srp 2013

Ahoj holky, naše dcerka má už 5 měsíců tracheostomii, ale doteď byla v nemocnici. Dnes jsme se dozvěděli, že bysme ji cca za 1 měsíc měli dostat domů. Ráda bych si s někým popovídala o zkušenostech s dětmi, které mají tracheostomii. Dcerka má 9 měsíců a od narození byla v nemocnici. Takže to pro nás bude hodně velká změna a spoustu věcí si nedovedeme představit...

niky110
25. zář 2013

Zdravím všechny stejně "odměněné" životem. Mám syna s tracheostomií již 7let. Nechci si věřit, ale za tu dobu už máme ledacos za sebou 🙂 , tak kdybyste potřebovaly, ráda poradím, pokud budu vědět, případně se podělím o zkušenosti 🙂

monstrazek
15. lis 2013

Dobrý den všem maminkám. Mám 10 letou dceu Michalku, která má svalové postižení. Před měsícem dostala zápal plic a byla 3 týdny na Aro v dětské nemocnici Brno. Bohužel to skončilo tracheostomií, protože nedokázala hleny odkašlat. Máme Mišku týden doma, což je super, ale nemám žádné zkušenosti jak pečovat o tracheostomii. Celý den u ní sedím a odsávám a odsávám. V noci nespím, bojím se usnout, aby se neudusila. Je to asi hloupé, ale prosím poraďte mi někdo, co a jak. Můžeme chodit ven? Jak často odsávát, ředit hleny, vlhčit filtr? Nikdo mi pořádně nic nevysvětlil. Převazujeme s manželem a synem, jeden drží ruce, druhý kanylu a já převazuji. To už nám celkem jde. Děkuji zkušeným maminkám a přeji všem pevné nervy. Můžete psát na email siborovamonika@seznam.cz

katula
11. srp 2014

Taky mám tříletého syna s trachčou. Jsme z JM kraje, pokud chcete, napište.

martusinek
23. únor 2015

dobrý den, máme tracheo měsíc a teprve se v nemocnici zaučujeme, zoufale potřebuji sdílet své obavy, je tato diskuse stále aktivní? Maličké jsou necelé tři měsíce a je po velké operaci lymfangiomu krku. Děkuji za reakce

lucik1234
21. kvě 2015

Dobrý den, mám dvouletého syna a tracheostomii má zavedenou od října loňského roku.. Začátkem května jsme byli na kontrolní endoskopii v celkové anestezii.. šli jsme tam s tím že když to v krčku bude vypadat příznivě, budeme moci trénovat ucpávání a dojít do fáze dekanylace... bohužel nám bylo sděleno že další dva roky nebude možné malého "zbavit" kanyly.. :( co se dá dělat, život jde dál a musíme fungovat nadále se vším všudy jako doposud.. Odkud maminky jste? Měníte si kanylky doma sami, či někam na výměny dojíždíte? Pro martusinek: Koupání naštěstí máme relativně v klidu, jelikož syn už ve vaně sám sedí, takže mám obě ruce volné.. Koupání miluje a vzhledem k jeho cákání se neobejdeme bez odsávačky v koupelně. Máme odsávačku od medely.

katka6567
6. bře 2019

@niky110
@monstrazek Poprosím Vás o radu mame presne taky problem ked niečo viete viac poradte nam to len teraz chapčekovi zaviedli po zapale pluc.Netušime ani ako je to ked plače,alebo čo sa s tym dá a čo nie.