Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Maminky i nemaminky v zahraničí. Spojme se 🙂

kolkola
21. bře 2015

Ahoj,, žiji v zahraničí teprve krátkou dobu, a kromě přítele tady nikoho neznám. Bylo by fajn sdílet pocit s někým kdo také žije mimo ČR. Předávat si rady, informace, fotky, ale hlavně své pocity.
Je jedno odkud jsi, přidej se ke mě, budu ráda 🙂

daru43
21. bře 2015

Ahoj, taky žiji s rodinou v mimo ČR . Jsme tu teprve měsíc(já a děti, manžel je tu o něco déle).

xvitk101
21. bře 2015

Jsme uz pul roku v zahranici. Starsi tu zacal v rijnu chodit do skolky. Ja jsem na rodicaku s mladsim. Manzel je tu rok a ctvrt. Nasla jsem si tu i zname, Cechy a Slovaky, tak je to hned veselejsi.

kolkola
autor
22. bře 2015

@daru43 kde žiješ?

kolkola
autor
22. bře 2015

@xvitk101 kde žiješ ?

xvitk101
22. bře 2015

@kolkola v Nemecku, ale mame to 650 km "domu"

daru43
22. bře 2015

Německo- Dolní Sasko
Kde žiješ ty ?

nynus
22. bře 2015

ahojky ja ziju v Anglii Leeds skoro dva roky momentalne tehotna prisli sme sem s pritelem za lepsim 🙂 a odkud jsi ty
@kolkola

xvitk101
22. bře 2015

@daru43 My Baden Württemberg.
@kolkola A ty žiješ kde?

daru43
22. bře 2015

Zatím tu moc lidí neznám, co bych taky chtěla za měsíc 🙂 Děti ve škole si našly kamarády hned, sice neumí moc německy, ale to jim nevadí. Syn už dokonce spal u spolužáka. Co nedomluvili německy, nebo anglicky, dávali posunkama. 😀 Docela sranda je pozorovat.
@xvitk101 Škoda, že nebydlíš blíž.

chris_n
22. bře 2015

hlásím se z Bavorska 🙂 Neu-Ulm

jennnyg
22. bře 2015

Ahoj holky, hlasim se ze Skotska z Aberdeenu 😎

xvitk101
23. bře 2015

@daru43 Jojo, to je škoda. To je skvělé, že už mají kamarády. Do které třídy chodí? Syn mě už opravuje ve výslovnsti a zrovna včera mi německy říká, ať si sednu jinam, že jsem mu zasedla jeho místo. A proběhla plynulá konverzace v němčině, až jsem koukala 😀 Děti ho v Kitě mají rády a on je, ráno mi říkal, a mami, bude tam dnes Ida? Počítám, že to bude jeho první láska 😵

daru43
23. bře 2015

@xvitk101 Syn chodí do čtvrtý a dcera do druhý. Doufám, že tu němčinu taky vypilujeme , jak já tak i děcka.
Ve škole mají děcka rozšířenou výuku němčiny, chodí tři dny v týdnu na odpolední péči ( družina), aby byli co nejvíc mezi dětmi. Máme jim prej dát tak půl roku, no uvidíme.

ivetka7686
25. únor 2016

@jennnyg tady Lossiemouth kousek od Inverness 😊

Sem začni psát odpověď...

Odešli