• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, Odolena Voda a okolí

5. července 2014 
autor
@blizennec Tý jo dortík vypadá výborně, hned bych si kousla. Já myslím že když uděláš korpus o trošku vyšší abys měla nahoře korpus a ne krém, tak to půjde úplně v pohodě. Budeš mít tři vrstvy korpusu a mezi to dáš dvě vrstvy pařížského krému. Já myslím že to by vypadalo super :slight_smile:). Ještě to prolož banány a bude úplně skvělý :grinning:.

Jinak já ještě nedělala pařížský dort, jen krém a ten je lehounký. Do kastrúlku si dáš smetanu ke šlehání, moučkový cukr, nastrouháš tam čokoládu na vaření a přivedeš k varu. Počkáš až to schládne a vyšleháš s máslem.
jedna várka krému je asi takhle: 1 kelímek smetany ke šlehání, 1/2 hrníčku moučkového cukru, 1/2 kostky másla a 1 celá čokoláda na vaření.
13. dub 2011 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacule201 a musí to úplně vychladnout aby to bylo studený? jako dát to třeba přes noc do ledničky? a šleháš normálně šlehačem nebo rúčo?
banány mě taky napadly, zrovna jsme je koupily a máme jich dost :grinning: no a ta jedna dávka mi vystačí na promazání dvou vrstev, nebo musím udělat víc? mám formu, myslím 26 cm
13. dub 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blizennec Nemusíš to nechávat chladit v ledničce přes noc, stačí když to necháš venku a mezitím si napečeš korpus. Nesmí to být horké, stačí pokojová teplota. Tahle dávka mi vystačí na 26cm průměr, ale je to jen jedna vrstva a kousek, pokud budeš dělat větší tak si udělej víc :slight_smile:.
Růčo by ses ušlehala k smrti, vem to normálně šlechačem.
13. dub 2011 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacule201 jee a ještě mi řekni, kolik % má mít ta smetana? nebo je to jedno?
a když budu chtít třebas světlý krémík (možná trochu na zdobení víš) tak tam prostě jen nedám čokoládu?
14. dub 2011 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blizennec je to přímo smetanma ke šlehání, jinou na to nekupuj. No tak to nevím jak by se to řešilo, ale bez čokolády to nebude pařížský krém, to budeš mít vlastně jen šlehačku s máslem :slight_smile:)), ale zkus to, to jsem ještě nezkoušela.

Jani co myslíš kdy na nás bude mít Martin časík???? Nechceme ho moc uhánět, ale znáš to autíčko chybí :cry: . Ani nevím jestli se s Petrem už nějak domlouvali, ale asi spíš ne.

A co jinak, už máte zoubek venku celý???? My ne, ale už se klubou dokonce všechny čtyři :grinning:, tak jsem zvědavá jak dlouho jim to bude trvat :sunglasses: .
14. dub 2011 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacule201 no vidíš, to mě nějak nenapadlo :grinning: radši udělám jen celé čoko, martin bude mít větší radost :slight_smile:

nn celý zoubek ještě venku není, myslela jsem že to půjde rychleji, ale leze pomalu :frowning2: no tak koukám že vy to teda berete najednou fofrem, já jsem další zatím neobjevila.

martin by vám fakt rád pomohl, ale jaká je teď situace už jsme si napsaly :wink: číslo jsem písla, tak doufám že sis ho pečlivě zapsala, zkuste a uvidíte
14. dub 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blizennec Za číslo děkuji, Petr Martina v této situaci moc otravovat nechce. Ale kdyžtak se s ním zkusí domluvit na jindy - necháme to na chlapcích :slight_smile:.

Taky jsem myslela že zoubky jsou rychlejší, ale doufám že ho nebudou trápit několik měsíců :frowning2:
14. dub 2011 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blizennec Ahojky Jani, děkuji že jsi mi ukázala ty růžičky, myslím že se mi i celkem povedli :grinning:.No podívej se sama, ale myslím že na první pokus to není tak zlé :grinning:

JInak se omlouváme že jsme Ti Martina ukradli na tak dlouho. Příště s něma už nepojedu, Petr jel jak blázen a já myslela že vzadu hodím .... a stejně jsme nic nevybrali :frowning2:. Tak ať si jezdí kluci sami :slight_smile:). Nechám to na nich :slight_smile:.
15. dub 2011 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacule201 vždyť jsou super! :wink: :dizzy_face: no a co celý dortík, pochlub se :wink:

to je v pohodě, jen jsem nečekala, že pojedete ještě někam dál - martin říkal, že jen do mladé boleslavi. to víš, už mě začínali napadat různé myšlenky že... zase jsem nechtěla vypadat jak stíhačka nebo tak něco :grinning: takže jsem nechtěla hned volat abyste si nemysleli, že nechci aby s vámi jezdil a poradil vám. to fakt ne :wink: :sunglasses:
16. dub 2011 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blizennec Já to chápu taky bych byla napjatá jak struna :slight_smile:)

Ju dortík pro bráchu dopadl dobře - celkem :slight_smile:, ale s tím papírem to byla teda pěkná makačka :grinning:.
Jsem zvědavá kam si naplánujeou další výlet, jestli to bude daleko, tak nevím nevím jestli pojedu, ale Petr chce abych s ním jezdila, že prý to záleží na nás obou :slight_smile:. Tak uvidím, ale spíš asi kdyžtak uděláme nějakou dámskou jízdu s dítkama :grinning:.
16. dub 2011 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacule201 dortík je super :wink: jakto že to s papírem nešlo? já myslela že se jen "přesune" z toho papíru na kterém to přišlo, na dort a pak pomažeš tím průhledným (teď nevím jak se to jmenuje :grinning: ) co k tomu bylo.

já dělala (nebo teda chtěla jsem...) tu pařížskou šlehačku a nějak se mi to nepovedlo... :frowning2: normálně do doby kdy jsem to povařila a pak to vychladlo tak super, jenže pak jsem to šlehala a nějak se to zdrclo :frowning2: takže nemám pařížskou šlehačku ale spíš sražený krém :grinning: ale i tak tady martin už obcházel a ochutnával a prý krém dobrý i když trošku zdrclý.. tak uvidím jak to bude až bude hotový, ještě to jdu polít čokoládou, snad se to trochu spraví ten vzhled :grinning:

tak jasně že záleží na vás obou, jenže ty mu vlastně, dá se říct, že už z fotky můžeš říct jestli se ti líbí nebo ne, některé "věci" nejsou z fotky poznat a jsou to většinou ty technické... a to pozná martin až na místě a u toho být nemusíš když tomu nerozumíš :grinning: no ale samozřejmě tě nepřemlouvám, každopádně budu ráda když nepojedeš s chlapama, tak můžeš přijít na dámskou jízdu, prozměnu - s dvěma malýma chlapama :grinning:
17. dub 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blizennec No ono to ze začátku vypadalo že to bude na prdlačku. Papír se samozřejmě trošku zkroutil, tak jsem to neřešila, napatlala gelem zespodu a dala na dorta ejhle, papír byl zkroucenej ještě víc. Tak jsem si už začala zoufat. No nic napatlala jsem gel teda ještě nahoru a ono se to trochu srovnalo :grinning:. No byla to makačka pro moje nervy :slight_smile:.

Nebuj příště už s klukama nepojedu, všek jsem Ti říkala včera jaké to bylo :grinning:. Ať sui kluci udělají výlety sami. Mě přijde zbytečné s nima cestovat :grinning:. Takže až pojedou zase na výlet, ak mi tedy dorazíme a uděláme si dětskou párty :sunglasses: :wink: .
18. dub 2011 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacule201 souhlas :grinning: :sunglasses:

ale dnes bysme mohli ven co? :wink: je tam nááádherně :dizzy_face: :sunglasses:
mě už krásně schne venku prádélko :slight_smile:
18. dub 2011 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacule201 ahoj Kačí, tady jsme dlouho nebyly :grinning: mrkej našla jsem doost dobrej dortík, přemýšlím komu ho v budoucnu upeču :grinning: :sunglasses:
4. kvě 2011 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak jsem na dnešek zkoušela mramorový dortík. vypadá fakt dobře, škoda že ho neochutnám :frowning2:
první foto je těsně před vložením do trouby a druhá je rozkrojená, ale myslím, že je to asi poznat ne :grinning:

to abys věděla o co přicházíš, když nepřijdete víš :wink: :grinning: :sunglasses:
když se to povede, tak (snad) večer dám foto finále :slight_smile:
4. kvě 2011 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blizennec Tak ovšem ten dortík z travičkou je super, já bych měla 2 adepty :slight_smile: - Petr a jeho kamarád :slight_smile:

Těstíčko vypadá výborně :sunglasses: , škoda že jsme nemohli přijít. Ale Daneček ja pěkně nevrlý, má teploty 38,5, pořád pláče, uspávám ho 2 hodiny a pak spí jen půl hodinky :frowning2: . Je mi ho tak líto. A do toho všeho ještě ten kašel :confounded:
Přemýšlíme jestli opravdu zajít k doktorce, nebo je to fakt jen od zoubků :frowning2:
4. kvě 2011 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacule201 no tak to nějak vymyslíme až se uvidíme :slight_smile: posílám to sluníčko, snad se líbilo :grinning: po straně má (to modré) ještě napsáno "Ciprouškovi" (jmenuje se Jana Ciprová :grinning: )

s těma zubama je to fakt šílený :frowning2: my teda zatím stále dva, tak uvidíme jak to bude dál a kdy budou další, vy jste to teda od toho prvního pěkně rozjeli.
5. kvě 2011 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blizennec jůůů to je pěkné sluníčko!!!! No musím si na Tebe nějaký ten dortík vymyslet :grinning:, zatím mě ale pro Danečka napadá jen ten včelí medvídek 3D :grinning:.
8. kvě 2011 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacule201 tak včera jsem ten počítač málem vyhodila z okna - MK se mi ani po dvaceti min nenačetl, takže jsem s tím mrskla na stůl a šla jsem spát.... :angry: jinak mooooc děkuji za odkazy, jsou super :slight_smile:
teď to stahuju už taky asi hodinu, hrůůůůza :angry: :angry: asi vyhraje ta z toho třetího odkazu, bude nejjednodušší :grinning: akorát budu muset "motat" dost hadíků na to mřížování, ale budeme vlastně dvě tak to půjde lépe od ruky že :grinning:
jinak ta eiffelka o které jsem mluvila - napůl korpus a napůl marcipán je tady http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=29646
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=34798589&tab=11 a tady jsou ty bodýčka, a ta samá paní má i 7ks bodýček i za 200, jen trošičku jiné motivy
19. kvě 2011 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jůůů ty jsou hezký, ale my teď už nic kupovat nemůžeme - řekla bych že už nikdy. Mamka se chce odstěhovat 1.6., takže budeme celý nájem platit sami - a to už budeme úplně na dně :frowning2:. Jsem zvědavá jak to zvládneme :frowning2:.
Jinak na ten dortík budeme samozřejmě dvě, já Ti se vším pomůžu :grinning:.
19. kvě 2011 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacule201 jee mamka se stěhuje jo? co to??
neboj všechno zvládnete, musíte... určitě máš v okolí spoustu lidí, co vždycky pomůžou :wink:
19. kvě 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ju ju zvládneme - musíme :grinning:.
Jinak už se těším na zítřejší pečení :slight_smile:), dorazíme nějak kolem půl jedné ju???
19. kvě 2011 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacule201 a co tenhle včelí medvídek? http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=104610 ten by těžký nebyl :grinning:
23. kvě 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blizennec ju ten by taky nebyl špatný, ale já bych raději tu jedničku :grinning:
23. kvě 2011 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacule201 chápu :grinning: jen posílám co jsem našla :slight_smile:
23. kvě 2011 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já už raději nekoukám na žádné dortíky, nebo bych zase začala spekulovat :grinning: .Jsem ráda že už máme vybráno :slight_smile:.
Chtěla jsem už kdyžtak jít s Vámi ven, ale nevím jestli ještě nejsem infekční. Už to chytl i Petr. Doufám že Danečka to nějak mine :frowning2:. Takže raději k Vám ještě nepůjdeme abyste to taky nechytli :sunglasses:
26. kvě 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
jů a hele by samozřejmě navrchu nebyl,jen s těma kytičkama takhle to vypadá úžasně :slight_smile:

s těma motýlkama mi přijde zase jako hodně svatební, ale kombinace bílá zelená se mi taky hrooooozně moc líbí, tak nevím jestli by to nebylo třeba blbý..

no a samozřejmě slunečnice jsou naprosto dokonalý že :slight_smile:

kniha samozřejmě jiná, pavouk by tam rozhodně nebyl :grinning:
15. čer 2011 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jani tak nejkrásnější je ten s motýlkama a první slunečnice (hranaté)
15. čer 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blizennec To je ten co tu už jednou máme. Ten je taky nádherný
15. čer 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek