• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky Plzeň 2010. Kdo se přidá?

25. března 2013 
zberuska: zkus to třeba na aukru prodat...tam se prodávají.

Zdravím holky, je tu taky někdo, kdo miminko teprve plánuje? :slight_smile:
14. dub 2010 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,jsem doma a naštvaná :confounded:
nevzali nás do školky, to by mě zajímalo, jak bych to jako měla udělat, kdybych opravdu od toho října musela nastoupit do práce :angry:
14. dub 2010 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
pantomima: to se dá počítat s takovou, ve větších městech, je to děs :frowning2: kolik máte let?
14. dub 2010 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
už to vidím, dva a půl, to je ještě mrňousek, to víš, problémy mají i starší a hlavně ty musí umístit. :wink: chtěla jsi jít do práce?
14. dub 2010 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
kdybych nebyla těhu, tak musím v říjnu nastoupit, končí mateřská
14. dub 2010 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
pantomima: no vidíš, jak to osud krásně zařídil...nebo to nebyl osud? :grinning:
a jaké to je, vědět že další tři roky budeš doma?
14. dub 2010 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
osud? no nevim, asi jo :grinning: , doufám, že zase budu moct do práce dřív, než za tři roky, teď jsem taky už rok chodila na částečnej úvazek :wink:
14. dub 2010 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,

dovoluji si taky vstoupit do diskuse...chodila jsem dřív na plzeňskou.

Panti, moc, moc, gratuluju k těhu. To se vám to krásně povedlo.. :wink:

JInak o školce mi ani nemluv, taky nás nevzali, a to jsme měli dle ředitelky MŠ velké šance, Bělohorský děti by to tak zhruba hezky obsadily, jen k nám ještě spadá Roudná (tam se nedostalo 20 dětí) a část z nich šla k nám, přestože to mají z ruky..chjoo, jsem z toho celá zdeptaná, jsem si říkala, jak se budu moci věnovat potom chodící Lucince, když bude Terka ve školce a ono prd..živel Terka tady bude řádit celý den.
Co vaše T., je pořád tak živá?
Zkouším ještě odvolání, ale není moc šancí..
14. dub 2010 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
zberuska: úžasné fotky z těhotenství, mělas nádherné bříško a moc vám to s manželem sluší. A Sofi je roztomilá pohodářka.
14. dub 2010 ve 23:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ros- ahoj :dizzy_face: , tak to jsme dopadly stejně, jj, Terka stále řádí, tak nějak si to nedokážu představit, ale bude to muset jít

ještě nás ředitelka poslala na ÚMO, aby jsme se zaregistrovali, že nás je hodně a že to starosta hodlá nějak řešit, údajně by snad měl vypovědět nájmy firmám v areálech bývalých školek a zase je obnovit, asi má něco v záloze, do měsíce by se měli ozvat, no, nebylo by to od září, prý asi až od ledna
15. dub 2010 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko,

Panti, všechny školky na UMO 1 jsou prý dle ředitele naší MŠ beznadějně plný. :unamused: Ale říkal, že by se snad od ledna měla otevírat nová školka na Lochotíně. Tak to bude asi to, o čem píšeš..

Dneska jdu s tím odvoláním, to bude taškařice..

Hezký, ikdyž pošmourný den. :wink:
15. dub 2010 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ros, tak mi pak řekni, jak jsi dopadla, přemejšlim, jestli to nedat taky, jak jsi to napsala? písni kdyžtak do IP :slight_smile:
15. dub 2010 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,

tak my jsme měli štěstí a Nelinka jde od září do školky. Sice nebude chodit do Plzně, ale i tak prý jsme jedni z mála, co přijali.

Stejně je to hrozný, po nás chtějí abychom se rozhodli před narozením dítěte, na jak dlouho budeme na mateřský, ale zajistit , aby po dané době vzali děti do školky, to ne!!

Ros: maminám, co jsou na mateřský s druhým dítětem dávají prakticky nulové šance na umístění, s tím jsi musela počítat, ale je jasný, že bys měla víc času na Lucinku
15. dub 2010 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mellini, gratulace k přijetí do školky. :wink: Tak jdeš od září do práce, jak se těšíš?

U nás na BH nám právě ředitelka dávala velké šance, že se dostaneme, odcházelo hodně dětí do školy..no ale vyblokovali nám to ty Roudenský.., spadají k nám :unamused: maminy na RD braly u nás se 4letýma dětma..
15. dub 2010 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
pantomima: a v jaké profesi?To pak musí být dost složité s hlídáním....
to já plánuju pracovat třeba z domova, ale celou mateřskou chci být doma.

mellini: máš pravdu, se školkama je to hrozný a to si člověk musí určit jak dlouho doma bude....ty co čekají druhé miminko, tak na jejich místě bych to neřešila....ale ty co potřebují dítě do školky dát, to je problém.
15. dub 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
A do práce se netěšte :grinning:
15. dub 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ros: v případě, že neotěhotním, tak do práce jdu, hodně se to tam změnilo, zatím se těším i netěším
možná to i přinese výhody, že Terezka nebude nosit ze školky choroby, které by pak měla i Lucinka
15. dub 2010 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

zdravím nově příchozí :slight_smile:

a koukám, že se tu řeší školky. Řeknu vám, že tady v Plzni je to docela "maso". Já totiž původem pocházím z menšího města a tam nikdy (ani teďka podle info kámošky) problémy se školkama neměli, ale tady je to teda hustý. Moje kolegyně měla malou nahlášenou ve školce už pár měsíců po porodu a teďka když se vracela do práce, tak s umístěním problémy neměla. Teda když jsem "sondovala" v práci, tak malou prej vzali v pohodě od ledna. Ale bydlí na Doubravce a nevim, kam dává Aničku do školky.
My teda máme sousedku učitelku z jedný mateřský školky tady na Slovanech a když jsem se s ní jednou bavila, tak řikala, ať jí dám včas vědět, že nám tam místo ohlídá, ale nám se bohužel zatím nepodařilo ani "zadělat", takže to nehrotim, ale pak časem bych to zřejmě vzala přes ní, protože mám v plánu vrátit se do práce po třech letech a vzhledem k tomu, že dělám ve státním, tak neočekávám, že by úřad skončil,takže se snad budu vracet bez problémů.
15. dub 2010 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

S tima školkama je to pěkně hustý :stuck_out_tongue_closed_eyes: se docela děsím...nás to taky čeká, sice je ještě čas, ale utíká to jako blázen :pensive:

vítam tě Rosanela :dizzy_face:

dnes je tak krásně, jsem se chystala ven a malej usnul na bříšku v postýlce :slight_smile:
18. dub 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, teda s těma školkama je to fakt síla,ale já to čekala, že to v Plzni nebude žádnej med, nakonec fakt nejlepší pořídit si další dítě :unamused:
sirael, ono když máš doma pak jedno tříletý a v noci vstáváš k mimču, tak volnější dopoledne rozhodně bodne i maminám co jsou doma.
18. dub 2010 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj :slight_smile:
Panti a Ros je mi to moc líto s těma školkama :frowning2: Je to fakt na nic.Ono se řekne že budete doma tak školku nepotřebujete ale přece budete doma s mladším tak proč by starší nemělo mít nárok na školku :angry: Třeba se to ještě vyvrbí během roku že se něco uvolní,se cho´dte čas od času ptát :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No a panti u tebe je to teda ještě větší mazec když v době zápisu přece nikdo nevěděl že si těhu a přece jsi zaměstnaná,né :fearful:

Mel a Petraluk vám gratuluji k místu ve školce :dizzy_face: Hlavně a´t se tam dětičkám líbí :wink:
19. dub 2010 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko holky, po dlouhé době se jdu na vás zase podívat a vidím, že řešíte neustále školky. Stejně by mě zajímalo, jak se to potom řeší, když maminka nemá kam umístit dítě do školky, když musí po mateřský nastoupit do práce.

Jééé, ahoj Mončo. Jak je v práci? Už jsis zvykla?
19. dub 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Luci,se ti chystám napsat ale vím předem že to bude román tak musíš ještě vydržet :grinning: hele v práci si zvykám je to záhul po tak dlouhé době mít třeba noční ale zvykám si a jsem ráda že jsem vypadla už jsem to potřebovala.
No a s tou školkou jsem si říkala kdyby mi malou nevzali že bych musela být na pracáku do té doby než by mi jí vzali protože nemám jinou možnost hlídání a něco soukromého by se nám nevyplatilo.bych jedině dělala brigošku nebo nevím.Nebo bych teda možná zapřemýšlela o dalším těhotenství :grinning: No ale to jsou myšlenky co jsem měla před rokem když jsem čekala na ortel jestli nás vezmou :grinning:
19. dub 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni, na román se už těším :slight_smile: Neboj, vydržím...
To jsem nevěděla, že pracuješ na směny. Hlavně, že si zvykáš. Jsem ráda, že mám takovou práci, kde mám jen raní, ale za to od 5:30hod... Takže v budoucnu bude muset manžel vodit malýho do školky sám. Teda pokud se do nějaké školky dostaneme, když to tak čtu a asi v budoucnu bude i hůře...
19. dub 2010 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
denisa31: to určitě jo, je to rozhodně snadnější, ale taky máš pravdu v tom, že když nesežene mamina školku, je snad lepší mít další (pokud se v budoucnu stejně plánuje). Protože se školkama je nouze.

Částečně by to řešily firemní školky, ale zase nevím, jestli je to výhodný, protože děti vše vykecají a v práci na nás nemusí každej všechno vědět :sweat_smile:

Možná není od věci zkusit nějakou menší školku v nedaleké vísce za městem.
19. dub 2010 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pěkné ráno!

Tak večer mi pěkně naštvala naše ministrině školství, když nedostatek jeslí vyřešila tím, že do školek se budou moct dávat děti od dvou let :angry: , nám budou tři a není pro nás místo, to se určitě ty dvouletý v pohodě dostanou ne? to zase něco vymyslela :rolling_eyes:

a vozit malou někam za město? taky nemají nafukovací kapacity a přestava, že ráno jedu s malou za město, pak zpátky do práce, po práci za město, na nákup, domů, uvařit a večer padnu za vlat..no, to bych tedy dlouho nevydržela, nebo eventuelně tahat se ještě takhle s miminem :rolling_eyes: , to není řešení

no, napsali jsme odvolání, manža je samozřejmě zapomněl v práci, tak je tam ponesu až zítra a uvidím

mám to tedy vyřešený mimčem, ale za tři roky to asi budem řešit znovu, krom toho, malá potřebuje kolektiv jako sůl :angry:

Jinak všem krásný slunečný den!!!
20. dub 2010 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký den :slight_smile:

Moni když tě tu vidím, prosim tě, malovali jste Niky ten pokojíček tim primalexem? Já bych jen chtěla vědět, zda se to může malovat rovnou těma malýma barvama nebo klasicky rozmíchat s bílou barvou, snad mě chápeš jak to myslim.

Já myslim, že ani v těch vesnicích se moc nechytaj, vždyť tu Mellini psala, že je vzalii jako poslední a to Je Nelinka hned na začátku září. A co vim tak v Plzenci je to taky dost děs. Navíc tedy jezdit hodinu někam za město musí být šílený ať už s miminem nebo pak ze zaměstnání.
20. dub 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Pant, ak snad vás na to odvolání vezmou a když ne, tak to zkusíte příští rok.

Petraluk, jestli jsem to dobře pochopila, tak chceš Lukáškovi něco namalovat na zeď. My jsme to udělali tak, že jsme klasicky vymalovali pokoj (Primalex + barva). Po zaschnutí jsme si překreslili obrázek na zeď a už ho vybarvovali jen tónovačkami HETcolor. Když jsme potřebovali světlejší odstín, tak jsme si ho zředili bílou barvou. Mrkni mi do alba. Výsledek tam uvidíš sama.
20. dub 2010 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petraluk,můžeš i těma tonovačkama bez ředění ale na větší plochy to dělalo šmouhy že jsem do každé trochu bílé přilila.No a nevím jestli je to tím ale malá se otřela o jeden obrázek a kde byla barva nenaředěná tak se to vyšouplo a byla tam světlejší barva.
Tak a´t se ti to malování vyvede :wink:
20. dub 2010 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky díky moc za rady. Nějak už se domluvím s kámoškou co mi to bude malovat, já bych to nezvládla :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Lucko jsi moc šikovná ten krtek je super :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Dneska už mi konečně sundali sádru, tak začínam normálně fungovat, to je paráda, když si můžu normálně umýt ruce, ne to šmudlat jednou :grinning:
21. dub 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek