• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky Plzeň 2010. Kdo se přidá?

25. března 2013 
ahoj holky
dneska jsem se vrátila z dovči ... tak se vás snažím dočíst
jo jo s bydlením je to těžký .... taky bych chtěla domeček ale myslím že na mateřské budem rádi že uplatíme hypotéku na byt

holky rodila jste některá u Mulačů?
já furt nevím ... Mulače mám za rohem ale na lochotíně dělá kamarádka a je to tam na pohled takový hezčí
26. čer 2010 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ještě dotaz ... kdy jste začli nakupovat výbaviču? já ještě nic nemám ...furt si říkám že mám půl roku čas :pensive:
26. čer 2010 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@flapi ahoj, tak my máme investiční životní pojištění od avivy, takže malýmu uděláme to samý. fajn je, že bude pojištěnej a ještě mu budeme spořit. a jak kubula ? ručičky lepší ?
26. čer 2010 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajulik ahoj, já tedy rodila na locháči a sice je to tam na pohled asi hezčí, ale je to tam vážně jak továrna na děti. přístup nic moc. docela jsem z toho byla zklamaná :unamused:
26. čer 2010 ve 23:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajulik a výbavičku já začala nakupovat asi 3-4 měsíce před termínem. ale protože už mi to bylo blbý, neb kamarádky už to v tu dobu všechno doma dávno měly . spíš doporučuju si včas zabalit tašku do porodnice. já nakonec rodila neočekávaně o tři týdny dřív a tašku jsem si naštěstí připravila den předem. tedy připravila....měla jsem v tašce a na tašce naházeno milion věcí a když jsem následující den čekala až pro mě přijede manžel a vezme mě do porodnice tak jsem to tam nějak narvala a jelo se :sweat_smile:
26. čer 2010 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
já budu rodit ... tedy měla bych až na vánoce ... ale chtěla bych mít tak do konce 7. měsíce většinu věcí připravenou
ale myslím že za 2 měsíce to musím stihnout všechno popůjčovat a nakoupit .... takže začnu až po prázdninách
teď si dám ještě relax a nebudou se stresovat kočárkem apod.
26. čer 2010 ve 23:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
hledám teď nějaké těhucvičení, a nemůžu nic sehnat :frowning2: .... potřebuju aby to nebylo v pondělí, a aby to bylo nejdřív od 17.hod
26. čer 2010 ve 23:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajulik těhu cvičení je na bazénu na Lochotíně každý pondělí od pěti, přes prázdniny bude asi jednou za 14 dní

rodit budu na Locháči- max spokojenost se vším a se všema...tedy doufám, že bude místo :grinning:

na prcka už něco mám, ale je to spíš tak, že když se mi něco líbí, tak si to koupím, nakupuju po bazárkách a po sekáčích, většinou :wink:
27. čer 2010 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kecalky :slight_smile:

Tak nasi berusce byli ve stredu 3 mesice, to to leti, to je strasny. Mame 5,14 kg a 60 cm, doktorka je s nama spokojena, tak mam radost. Nadale jen kojime.

Dneska to zase vypada na poradnej parak, to si uzijeme...
27. čer 2010 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, bydleni, my stavime ten domecek a je to super, uz se tesim, az tam budeme a budu moci nechat Kacku na zahrade.

Dal jste tady resily stavebko pro deti. No ja vam muzu jen doporucit nasi financni poradkyni, ze by vam poradila, co je vyhodny a tak. Nam delala hypoteku, vsechny pojistky, pojisteni a nebyl nikdy zadnej problem. I by vam jen poradila, nemusite si to hned od ni brat. Nejlepsi na tom je, ze to je zadarmo, nic za schuzku neplatite, abyste si nemyslely a taky se mi libi to, ze ma vseobecnej prehled nabidek od vsech, ze to neni tak, ze kdyz pujdete treba do sporky, ze vam nabidne jen to jejich a to jejich je samozrejme nejlepsi. Kdybyste nekdo mel zajem alespon o ty rady, tak tady je na ni cislo 731 538 512 - Pavlína Lavičková (flapi mozna si ji pamatujes z beremka, chodila tam jako pajmou :slight_smile: ) a mail na ni je: pavlina.lavickova@partners.cz
27. čer 2010 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajulik U Mulacu rodila flapi.... kamaradka tam rodila a spokojenost. ze se Ti tam pry venuji a je to tam takovy "rodinejsi"

co se tyce ty vybavicky, tak my kupovali vse postupne, aby to pak nebyla takova palka najednou...
27. čer 2010 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
tu společnost partners jak tady dávala gejsa můžu doporučit taky, máme teda jinýho poradce, ale fakt se nevnucuje a je to zadara, vždycky poradí i nějaký vychytávky jak ušetřit a tak, ale právě od toho stavebka mě zrazoval, že se to v dnešní době už moc nevyplatí, že spíš to investiční životní, takže já pořád nevím, se mi to prostě zdá dobrý....pořád váham

@jajulik já jsem rodila na Locháči, spokojená s personálem jsem moc nebyla, je to fakt továrna, ale kdyby na to přišlo, tak tam půjdu zase, protože přece jen kdyby se nedejbože něco stalo, tak je to nejlepší nemocnice v kraji. Nakupovat jsem začala až někdy po půlce těhu, všehcno přes net a bylo hned doma

holky, chtěla bych se zeptat, jak je to teď v Plzni s pohotovostí? Je to tak, že všechno k Jiřímu a úrazy na chirurgii na Locháč? Právě kamarádce malej zvracel a jeli rovnou na Locháč, mám v tom docela zmatek, včera si malá buchla do hlavy až do krve a honily nás od čerta k ďáblu, naštěstí vše ok. Taky nevim co bych dělala, když zrušili tu výjezdní službu a jsem bez auta, naštěstí na Locháč dojdu pěšky a holt bych se odtamtud nehla :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže budu ráda případně za vaše zkušenosti a rady

Hezky zbytek vikendu!
27. čer 2010 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa31 Presne tak, poradi vychytavky a nevnucuji se.... Ja tu nasi mohu jen a jen doporucit :slight_smile:

My jsme se s ni o tom stavebku prave taky bavili, jak to udelat a ona nam rikala, ze se to vyplati pouze v tom pripade, pokud se bude ta castka kazdej rok navysovat, ze se nebude sporit porad stejne. Pac potom by v 18 letech dostali treba 200 000,- a ta hodnota penez by byla jako 20 000,- no nevim, jak to napsat.

Presne duvody, ktery pises jsem taky rikala, proc jit na Lochac :slight_smile: sestry teda des bes, ale tu chvili se to tam vydrzet dalo, kdyby nedej boze neco.
27. čer 2010 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajulik ono lze dneska rodit u Mulačů?Já myslela že všechno na Lochotíně :sweat_smile:

@gejsa_ sice ještě nemám zkušenost, ale spíš beru jako výhodu, že je to tam jako na běžícím pásu (více odrozeno), a že se mi někdo nebude zcela věnovat, to mi nevadí, myslím, že když si člověk řekne, tak v každé nemocnici musí vyhovět a taky je mi jasné, že se nikdo nepodělá z toho, že tam rodím já, protože mají i jiné maminy :wink:
27. čer 2010 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já zase mám s finančním poradcem zkušenosti nedobrý, taky nám doporučil partners, ale nankonec jsem z toho měla spíš dojem, že jemu šlo o největší výdělek pro něj, od nás nic nedostal, my to měli zadara, ale údajně od partners dostávají nejvíc, když jsem to pak chtěla zrušit, protože po pořádným popřemejšlení nám to absolutně doma s rozpočtem nesedlo, tak už se s námi odmítl bavit a sejít, toť moje zkušenost s finančním poradcem, došla jsem Terce založit vkladní knížku do Spořitelny, měsíčně jí dávám 500 kč, je to do 18ti let s dvouletou výpovědní lhůtou, to má údajně nejvyšší úroky...já tak nějak hodně spoléhám na Spořku, mám s nimi dobrý zkušenosti
co se týče úrazovky a podobně, domluvili jsme se s manžou, že až mi skončí veškerá mateřská a nastoupim na plno do práce, tak něco uděláme, ale, prostě v současný době s hypotékou a já jen na mateřský na to prostředky nemáme
27. čer 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
U mulačů jsem byla jednou při prvním těhu na monitoru, vše ok, až do doby, než se mi jedna sestřička zeptala, kde budu rodit..já že prej na Locháči...od tý doby si mě tam nikdo nevšiml :stuck_out_tongue_closed_eyes: , tak asi tak, na Locháči jsem fakt byla v poho, člověk prostě musí počítat s tím, že odrodit musí sám, že to za něj nikdo neudělá...všichni byli děsně milý a fajn, jak na sále, tak pak na šestinedělí.....a to nikdo nevěděl, že jsem zaměstnancem fakultky, to jsem nehlásila :grinning:
27. čer 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajulik: Jee, ty mas stejny termin jako jsem mela loni ja:wink: a taky jsme chteli Elisku... Ale rodila jsem o 3 dny driv a z Elisky je kluk jako buk:grinning:. A vybavicku jsem zacala pomalicku zjistovat a nakupovat nejak od cervence a pak od zari uz vic (byla jsem pak uz na neschopence a mela furu casu sedet na netu:grinning:) A komplet jsem to mela asi v 8.mesici, cukrovi jsem napekla na zacatku prosince a pak jsem uz nemela co delat, sotva jsem se valila, lezet jsem nemohla...
27. čer 2010 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak k tomu pojisteni bych rekla jen to, ze je dulezity, aby byl dobre pojisteny hlavni zivitel rodiny:wink:
27. čer 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě mám na přemýšlení 6 měsíců .. ale asi vyhraje ten Lochotín
manžel k porodu nechce, tak tam se mnou možná bude kamarádka -porodní asistentka (sice je teď taky těhu, ale snad to i s bříškem zvládne), všechny tam zná tak na mě možná budou hodnější :wink:
27. čer 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, krásný víkend, což :wink:
Já i manža máme životko, kdyby něco (ťuk, ťuk), pro Agátku zatím nic, ale chystáme se co nejdřív, aby měla na studia :grinning:
A vypadá to, že brzo poleze vpřed, včera našla kolínka a už nedělá nic jiného, než že se pokouší klečet. A bude u nás konec pohody, zatím jen couvá. :slight_smile:
27. čer 2010 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajulik Rodila jsem u Mulačů a všechno v pohodě :slight_smile:
@ajsbirka ručičky lepší, začal už sahat po hračce, což do tý doby nedělal. Poctivě doma cvičíme a v úterý jdeme za fyzioterapeutkou, tak uvidím co řekne...
@denisa31 nám doktorka řekla jen o pohotovosti u jiřího...
27. čer 2010 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@flapi tak to je super, že je po pár dnech vidětúspěch :slight_smile:
Taky nám dr. řekla, že vždycky k Jiřímu.
27. čer 2010 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@flapi malej je šikula
27. čer 2010 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, je fajn že je to hned znát, ale on u toho taaak trpí :frowning2:
27. čer 2010 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@flapi chápu že neni příjemný se dívat jak je mu to nepříjemný, ale důležitý je , že mu to pomáhá. jak dlouho to ještě budete muset cvičit už víš a nebo vám to řekne až zítra ?
28. čer 2010 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, já bych ani neuvažovala jestli Lochotín nebo u mulačů...nějak mi to přijde jasná volba a to ne jen tím že bydlím na bolevci....ted zrovna ve čtvrtek jsme tam museli strávit pár vyšetřeních a jsem opravdu ráda za výběr, sice se tam s nikým nikdo moc nemaže, ale kvalitu doktorů a vybavení snad nejde srovnávat.... mluvila jsem o tom se sestřičkou u mé dr. a také říkala že to skoro nemá smysl, že stejně at se děje cokoliv jede se na FN.
Máte některá Mudr. Novou?
28. čer 2010 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Už jsem tu delší dobu nebyla, jak se tu řešili ti doktoři, narazila jsem tam při kontrolních uzt. protože máme mírnou dilataci ledvinových pánviček na jednoho mladého doktůrka se žvýkačkou v puse, skoro nic při utz neřekl a byl dost arogantní...pak nemám moc dobrý pocit z dr. Bornové ...no doufám, že u porodu když bude třeba tak bude Korečko nebo při lepším Hudec :wink:
28. čer 2010 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@levander ahoj, k té porodnici....co se vybavení a praxe lékařů týče tak není pochyb. prostě nejlepší vybavení, spousta porodů a zkušeností to je k nezaplacení. právě že když se nedej bože něco stane, tak dítě pak beztak převážejí tam. takže já taky jela rovnou tam a nepřemýšlela jsem nad tím.taky se přiznam že se mi tam chtělo protože se mi tam líbilo , já nemam ráda takový to klasický nemocniční prostředí. a doktoři a sestry u porodu dobrý. akorát na šestinedělí to bylo naprd. ono děsně záleží na koho tam člověk narazí. dva dny jsou třebas sestry nic moc a třetí den úplně skvělý. takže dopředu záruka žádná. ono co jsem se dozvěděla od porodní asistentky, tak sester je tam hlavně děsně málo, což můžu potvrdit. uhnat sestru aby ti šla něco ukázat nebo pomoct s kojením to byl občas běh na dlouhou trať. ale jela bych tam znovu.i když se přiznam že když jsem slyšela na předporodním kurzu chválu od porodní asistentky, jak jsou tam všichni profíci, jak jsou tam pro nás a pak to viděla na šestinedělí v reálu tak jsem fakt byla zklamaná. od tak profláknuté porodnice bych kolikrát čekala větší profesionalitu.
a dr. novou bohužel neznam.
28. čer 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajulik aby z toho nakonec kamarádka neporodila taky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. čer 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajsbirka přesně jak píšeš, já budu radši vědět, že jsem v dobrých rukou než usmívající sestřičky a třeba prázdnou porodnici. to at si lítají ale vím, že vědí "snad" co dělají :sweat_smile:
já doufám, že bude volný nadstandart aspon jednu dvě noci zachrupnout. já právě doufám, že mi hodně poradí i naše pediatrička, právě jsme u ní byli na okouknutí a moc se nám líbila, vysvětlovala jak kojit a co a jak...tak snad to zvládneme a budeme mít štěstí na dr. i sestřičky!
28. čer 2010 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek