• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky Plzeň 2010. Kdo se přidá?

25. března 2013 
@levander já si myslím totéž, nepotřebuju aby se někdo klaněl, že tam rodí sirael4 :grinning: stačí mi péče, která je potřebná, a abysme na tom s mimčem byly zdravotně dobře, myslím, že když se tam rodí tak hojně, je to větší jistota že budou vědět co a jak, protože si jistě i prošly více komplikacemi....
Já tedy ani nevěděla že se u Mulačů ještě rodí, tam může kdokoliv?
28. čer 2010 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@levander mě třeba vadilo na sestrách to, že když se jich někdo na něco zeptal, tak kolikrát odsekly, nebo dělaly že to je naprosto stupidní dotaz a tak akorát ty maminy ještě víc deptaly. ono tam toho už tak máš dost, je to něco naprosto novýho, nevíš proč prcek řve, jseš nevyspalá, absolutně vyčerpaná po porodu, sedět nemůžeš, tak si myslim, že ač chápu že se jim to může zdát hloupý nebo je to dotaz co už slyšely milionkrát, tak by i přesto měly být víc profesionální. jinak já zase chtěla na normální pokoj. ono člověk si má s kým popovídat, poradit, zasmát se a tak. jinak vyspat se beztak moc nevyspíš. já třebas porodila chvilku před pátou odpoledne, prcka mi odvezli, přivezli až v noci na přiložení, pak ho zase odvezli a přivezli až ráno po vizitě cca kolem devátý.jenže......šití bolelo jak blázen, takže jsem se pořád budila. pak beztak musíš vstát a jít se osprchovat a hlavně si dojít na malou, jinak tě vycévkujou. myslim,že do 4 hodin po porodu se z postele musíš zvednout. to ona si tě sestra ohlídá :slight_smile:.

@sirael4 u mulačů se normálně rodí a může tam kdokoliv. prostě druhá porodnice v plzni. ne tak moderní, ale slyšela jsem , že je to tam takový víc rodinnější.
28. čer 2010 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajsbirka aha, tak to mám jasno :wink:
28. čer 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já zase slyšela že se tam rodí na velkém sále odděleném snad jen přepážkou či čím a slyším další maminy jak rodí to mi opravdu přijde krok zpátky a naprosto bezdůvodný ... moc nechápu že tam někdo v dnešní době jde ale každý to vidí jinak...znám maminy co tam jdou dobrovolně :confused:
To je to co jediné u nadstanddartu řeším, že tam budu sama, ale zase nemám příbuzné plzenské takže potřebuju volné návštěvy ani vlastně nevím jak na klasickém pokoji jsou ???
Těch sestřiček se trošku bojím, jsem citlivá nromálně takže tam budu přecitlivělá a jestli mě párkrát odsekne tak se tam určo rozbrečím :grinning:
28. čer 2010 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@levander tak návštěvy už si moc nepamatuju. možná to mají na stránkách fakultky. mam pocit že to bylo mezi druhou a pátou, ale jistá si fakt nejsem. ale většinou co vim, tak nebyl problém se domluvit se sestrama, že tam i před nebo po návštěvách mohl někdo přijít nebo zůstat o chvilku déle. fakt záleží na koho tam narazíš. co vim,tak o nadstandart je tam velkej zájem a když ho budeš chtít tak hlásit se o něj máš už na příjmu.
se neboj, ono tě to tam docela otupí a navíc s prckem v náručí do tebe vjede bojovná :grinning: . fakt je to změna, páč najednou už to neřešíš sama za sebe ale za někoho dalšího , novýho, pidi midi a roztomilýho a to by ses divila jak se dokážeš rozjet :grinning: .
28. čer 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
a nadstandart, to myslíte pokoj po porodu, nebo už porodní pokoj?
28. čer 2010 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
po porodu na šestinedělí.
Jojo tak na tu bojovnou se těším! Vůbec už se těším, až tu bude malý s námi :dizzy_face:
na prohlídce právě říkali že ti ho zamluví až když jdeš na porodní sál, dřív ne...tak jsem zvědavá jestli na to vzpomenu :fearful:
28. čer 2010 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 pokoj po porodu. jseš tam sama + tam máš myslim takový věci jako telku a snad by tam mělo být i připojení na net. ale hlavně jde o to, že máš pokoj sama pro sebe.
28. čer 2010 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@levander nám na předporodnim kurzu asistentka řikala že prý už raději na příjmu. ale ono záleží kdy budeš rodit, protože co vim, tak tam pouští maminy domu po ranní vizitě, takže když budeš rodit večer, tak je asi malá šance , že ho dostaneš. ale uvidíš, netřeba házet flintu do žita rovnou :grinning: .jinak je to super pocit. já malýho pořád muchlala, pozorovala a očichávala ( oni totiž děsně krásně voní :grinning: ).
28. čer 2010 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, tak to já si zase dřív říkala, že budu ráda, když tam sama nebudu, lépe to bude utíkat a když budu mít trochu štěstí na maminku která bude fajn, můžem se pak i navštěvovat....
28. čer 2010 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@levander myslíš pediatričku Novou v kaznějovské? Ta je dobrá, můžeme doporučit, ale Rusínová od naproti je ještě o malinko lepší :wink:
návštěvy od 15-17 a víkendy od 14-16 jestli si to dobře pamatuju, já porodila v jednu, ve tři mi dali na pokoj a manžel odcházel v pět, takže nám to super vyšlo...akorát kdyby tam nebyly takový davy návštěv :unamused:
a souhlasim, že se po porodu moc nevyspíte, teda jak kdo, ale mě to šití taky bolelo, že jsem nemohla spát, druhou noc už to bylo lepší, ale to jsem si už zase v noci prohlížela malou jak spinká......no prostě hotovo.... a pak jsem doma padala na hubu nevyspáním :frowning2:
nadstandard jsem nechtěla, byla jsem ráda, že mám společnost, měla jsem štěstí na zkušený maminy
28. čer 2010 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 přesně. já holky vídam na procházce ,takže prcky vždycky proberem :slight_smile:. navíc mě přišlo lepší, mít tam někoho s kým si můžu popovídat. taky když potřebuješ jít na záchod ( ze začátku se chodí do sprchy tak to delší dobu trvá než člověk vyleze ven ) tak ti ho alespoň pohlídají .
28. čer 2010 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajsbirka přesně tak, to si říkám i já, můžeš sousedku požádat aby ti na mimčo koukla, a naopak.....
a přeci jen to má s kým člověk probrat...

Jaký mají v nemocnici pohled na nástřihy hráze, jsou zyvklí je dělat preventivně, nebo opravdu jen když si myslí že to jinak nejde?
28. čer 2010 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa31 já měla na pokoji maminu, která děsně chrápala. ale děsně. takže když byl klid, děti nebrečely, šití nebolelo, prostě spát se dalo tak najednou zvuk jak řetězová pila :grinning: . fakt nářez. to byla jediná věc, kterou jsem tam opravdu nečekala :grinning:
28. čer 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 no na kurzu nám pořád tvrdili, že jenom preventivně, ale co znam holky, tak fiklá byla každá :confounded: . takže jedna věc je co tvrdí a druhá věc je realita.
28. čer 2010 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajsbirka sákriš, já doufala že když budu trénovat a bude se to vyvíjet v pohodě, že mi nástrřih neudělají... :fearful:
28. čer 2010 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 uvidíš, to ti nikdo dopředu nezaručí jestli jo nebo ne.
28. čer 2010 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajsbirka chrápání taky nesnášim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tak já si zase říkala ať už mi šmikne a je po všem, fakt je, že pak byla malá hned venku....no ale zpětně jsem si pak říkala, že jsem měla víc zabojovat a nemuselo to být, ale člověk je v tu chvíli rád, že je rád,však víte....
28. čer 2010 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajsbirka asi jsem špatně formulovala otázku....nastřihávají všechny, nebo jsou tam i maminky bez? :slight_smile:
28. čer 2010 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
se mnou byly na pokoi obě ty maminy bez, obě rodily ale třetí dítě přirozeně, a byl to teda sakra rozdíl, já jak lemra a ony úplně v poho....ale sirael i kdyby, tak za pár dní taky už o ničem nevíš a stejně skáčeš kolem mimča bolest nebolest
28. čer 2010 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 já co znam, tak všechny nástřih měly. ale věřim, že se tam nějaká světlá vyjímka najde. protože jestli fakt všechny nastřihávají tak to potěš....
28. čer 2010 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa31 tomu věřím, to je pravda :wink: ale stejně je asi lepší když to jde bez. Přeci jen každá jizva je jizva...
28. čer 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak mě porod vyvolávali, takže to šlo pak docela rychle, řekla bych že malej se hnal rychlejš než já se otvírala, takže jsem pak byla pěkně potrhaná takže nějakej nástřih, to už bylo bájo. navíc, jak šmiknou, tak to vůbec neni cítit. až pak . a souhlas s desisa31, den ode dne to bylo lepší, člověk už to pak ani nevnímal. jenom ty první dva dny byly naprd. zvednout se z postele nebo si sednout k jídlu to šlo jedině se vždycky naklopit na bok a vstát hodně rychle a u jídla jsem zase seděla úplně nakloněná a ramenem šprajcnutá o zeď :grinning: . a sranda byla když se vylezlo na chodbu pro čaj a tam maminy všechny stejně chodily jak kachny :grinning:
28. čer 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajsbirka já mám ale hrůzu ze šití, z nástřihu ne :grinning:
28. čer 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 tak to já měla taky. a bohužel ta hrůza se mi potvrdila :cry:
28. čer 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
tedy vy tu máte téma :grinning: :grinning: :grinning: , mě chtěli šmiknout, opíchli mi to, ale než to dr stihl, tak přišla kontrakce, já se natrhla a malá venku :grinning: :grinning: :grinning: , mmch, nikdo se mě neptal, jastli chci a nebo ne, podle mě je to v zájmu děcka, aby nedošlo k něčemu ošklivýmu :rolling_eyes: , jinak se to střihá na vrcholu kontrakce, cítit to vůbec není a šití tahá, to je jasný, ale žádná hrůza to neni, většinou už máte svýho prcka u sebe, snažíte se ho přiložit k prsu, takže mě třeba bylo úplně jedno, co mi dr dělá mezi nohama, tahalo to, to jo, ale měla jsem úplně jiný zájmy :grinning: :grinning: :grinning:

na nadtandart bych asi nešla, byla jsem ráda, že bylo s kým povídta, s mamčou se scházíme dodnes, bylo fajn, pak holky srovnávat, návštěvy ke mě vždycky pustily i mimo dobu návštěv, pokud se člověk slušně zeptá, tak si myslim, že není problém,možná trochu bude s malou, ale co jsem mluvila s maminama, co rodily druhý dítě, tak jim tam prcka taky na chvíli pustili :wink:

na tv a podobný aktivity jsem neměla vůbec náladu, koukala jsem stejně pořád na malou jak na svatej obrázek :grinning:
28. čer 2010 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajsbirka dozvím se zítra, ale určitě to nebude tak rychlé abychom už nemuseli

Tak já byla u Mulačů spokojená. Sestřičky na šestinedělí moc fajn, sestřičky z novorozeneckýho taky. Byli ochotný se mimčo vzít kdykoliv bylo potřeba - dávala jsem jim ho tam abych se mohla v klidu vysprchovat a tak...
28. čer 2010 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
s tim nastrihem a sitim musim souhlasit s pantomima. Strihnuti jsem vubec necitila, manza rikal, ze strihli dokonce dvakrat... A v tu chvili jsem to i sama chtela, protoze jsem tlacila skoro pul hodiny a uz jsem to chtela mit za sebou. A strihli me presto, ze jsem predtim poctive masirovala hraz a pila malinik a jedla lnene seminko..., ale myslim, ze je to lepsi, nez byt natrzena. Siti jsem moc nevnimala, koukala sjem na malyho. A sedla jsem si za 4 hodiny k snidani a za dalsi dve ke kojeni:wink: A hojeni pak taky dobry a rychly, ale je fakt, ze sjem se uz pred porodem a i potom ladovala homeopatikama - Arnicou, takze asi to k necemu bylo:wink:
Jinak o Mulacich jsem nekde snad cetla, ze tam k porodu prijimaji jen po ukoncenem 37.tt...
A pokoj si chvalim ten normalni prave kvuli tomu, ze jste v kontaktu s jinyma maminama. Ale je fakt, ze ty sousedni navstevy jsou neprijemne, zvlast kdyz se tam nahrne cela rodinka a sedi tam cele dve hodiny... za mnou chodil manza a vzdy jen na chvilku.
28. čer 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vycu: Agatka je moc sikovna, to teda Honzik sice drobet snahu lezt uz mozna ma, ale kolinka pod sebe neda a neda, to si radsi pritahne deku s hrackou k sobe, nez aby popolez:grinning: Ale deku jsme dali pryc, tak uvidime, co s tim udela:grinning:
Ale zato se nam klube druhy zub - uz dva dny a dve noci je to s nim k nevydrzeni :unamused:
28. čer 2010 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kamarádka bude rodit u Mulaču za pár dnů, termín má 20.7., tak pak napíšu dojmy, teda 25.7. zavírají kvůli malování, tak to chce stihnout.
Já jsem byla taky pro preventivní nástřih, PA na kursu říkala, že jenom pokud je to nezbytně nutné, no ale nakonec teda nevím :grinning:
Já měla jednu skvělou spolubydlící a jednu drobet horší, takovou obhroublou, co pořád říkala ty vole a poslední cigáro típla pár hodin po před porodem. A chodilo za ní děsně lídí a všichni hrozně smrděli kouřem, se to nedalo vyvětrat, fuj :sweat_smile:
Jj, Hudce u porodu bych taky brala :wink:

@tygrous buď ráda, má na to ještě spoustu a času a ty si můžeš ještě užívat pohody :grinning: A gratuluji k druhýmu zubu, u nás zatím nic :sunglasses:
28. čer 2010 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek