• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky Plzeň 2010. Kdo se přidá?

25. března 2013 
@sirael4 me proste jedna známa mojí mámy, bydlí tady v Plzni, taky čekala mimčo ale asi 2 mesíce dřív než já řekla, proč kurz?? prý me život naučí, tak me to proste navnadilo, že jsem na nejakej kurz v u chvíli zapomela :slight_smile:

29. čer 2010 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 samo si tělo u porodu řekne, co má dělat :wink:
29. čer 2010 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pantomima přesne tak, já jsem se práve šílene bála, že to nebudu umet a dýchala jsem podle potřeby, ale nakonec jsem odrodila s kyslíkem na hube :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:
29. čer 2010 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wwercaa taky mi dali kyslík, jsem jim ke konci omdlívala, jak jsem byla vyplivlá :grinning:
29. čer 2010 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pantomima já jsem málo tlačila, bylo tam už na me moc lidí a práve tam přišla taková starší PA a řekla, že se to malýmu přestáva líbit, tak jsem se nasrala a zatlačila ze všech sil, ucítila jsem volnost to byla venku hlava a najednou byl venku celej :slight_smile:
29. čer 2010 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wwercaa no každopádně jsi při nejmenším ušetřila že :grinning: a myslím že ani o nic nepřišla...
@pantomima asi máš pravdu, člověk by to neměl tak přehnaně prožívat
29. čer 2010 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
se mnou byla na pokoji jedná paní z Klatov bylo jí kolem 30, mela už jednoho syna, ale rodila po 10 letech a taky říkala, že proste musela s kyslíkem, že nemohla vůbec vytlačit, že i při prvním a ted při druhým to samé, tak jsme mely neco společnýho :slight_smile:
29. čer 2010 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 já bych dala za kurz asi 1000,- a 1000,- přeplácí VZP ale i ten litr je na výbyvičku dobrý :wink:
29. čer 2010 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ježíííš, to jsou vzpomínky, ale ted už dobrý :slight_smile:
29. čer 2010 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
malej se vzbudil, tak mažu, pa....
29. čer 2010 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wwercaa tak to zase není tak jrozná cena, ale jak říkáš, na výbavičku dobrý :wink: zatím se měj :wink:
29. čer 2010 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa31 3.3. jsem se narodila já. Je to krásná datum. Původně jsem se měla narodit 27.3., ale můj tatínek prohlásil, že by bylo krásný kdybych se narodila 3.3., tak sem rozkaz splnila :grinning: A u nás ve třídě je holka, která se narodila taky 3.3. a jen o 15 minut dřív než já.. ve stejný porodnici.
29. čer 2010 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cassiela taky jsem chodila do třídy s holkou o 15 minut starší :grinning:
29. čer 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky jsem na kurz nechodila, protože ve fakultce už měli plno :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@sirael4 takže jestli si to rozmyslíš, tak se přihlaš včas :unamused:
@wwercaa to kočárkování v těhle vedrech asi fakt ne :stuck_out_tongue_closed_eyes: jsme dneska šli ven v půl šestý a nikde nikdo, všichni u vody
29. čer 2010 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 tak já na kurz chodila a více méně to byly vyhozený peníze. na porodní sál se dá objednat a všechno ti tam ukážou a řeknou. dýchání u porodu ti taky poradí, do sprchy, vany nebo na míč ti taky řeknou kdy. a věci jako do který fáze musí prcek slézt abys mohla tlačit je ti v podstatě k ničemu, protože něco takovýho si beztak nepamatuješ, to jseš ráda, že jsi ráda a soustředíš se jenom na dýchání a kontrakce a aby už to bylo za tebou. vědět to teď tak ty peníze ušetřim.
29. čer 2010 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajsbirka ahoj asbir, tak moc díky za objektivní názor, já si to taky myslela, tak trochu, že vše se dovíš pak a jiné věci stejně nevnímáš :sweat_smile: no aspoň ted budu vědět, že je lepší peníze investovat jinak.
A pokud nechodí maminka na kurz, tak tatínek, který půjde k porodu taky nikam nejde?
30. čer 2010 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 Já byla na maxilekci za 500,-, mohl se mnou i partner, ale nebyl, protože nemohl. To se mi celkem líbilo, přišlo mi to akorát, za dvě hodinky jsme si prohlídli porodnici, PA nám řekla, kdy máme přijet a kdy ještě ne, pak nám ukazovala úlevové polohy, polohy pro tlačení a vysvětlila co se děje při porodu, jak se na něj připavit, co si vzít do porodky, většinu toho už jsem měla nastudovanýho z netu, ale tohle se mi celkem líbilo :wink:
Partner k porodu může i bez kurzu, beztak je tam hlavně,aby tě namasíroval, pomohl z vany a do vany, podal, co potřebuješ a držel tě za ruku :slight_smile:
30. čer 2010 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vycu tak tenhle kurz zní docela dobře, dvě hodiny jsou tak akorát :slight_smile:
30. čer 2010 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vycu a tam jsi byla jak dlouho před porodem?
30. čer 2010 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 Měsíc před termínem, ale zamlouvá se to hrozně brzo, mají to na svých stránkách
Jo a ten kurz byl jen za 350,- :sweat_smile: Jak teď čtu
http://www.fnplzen.cz/pracoviste/inc/gpk/predporodni_kurzy.pdf
30. čer 2010 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vycu díky moc, super :wink:
30. čer 2010 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vycu @sirael4 tak koukam, že hrozně moc záleží na tom ke komu se tam člověk dostane na kurz. nám třebas úlevové polohy neukázala vůbec a polohu k tlačení tak to mluvila jenom o tom, že maminkám pomáhá si dřepnout, z čehož mě by asi trefil šlak, protože to pro mě bylo děsně bolestivý. ale míč super a na ten mě prostě u porodu šoupla. to už jsem byla ve stavu kdy prostě řekla pojďte sem a já jak ovce šla páč už sem byla docela mimo :slight_smile:. partner / manžel bez problému. ten je tam vážně jenom od toho aby podal, podržel a jako morální podpora. takže já bych nešla ani na tu maxilekci. fakt bych si tam jenom zavolala a domluvila se na prohlídce sálu, protože už u toho ti spoustu řeknou a u porodu tě PA vede podle toho jak se porod vyvíjí.
30. čer 2010 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajsbirka a jak je to se sálem, je pravda že od doby co tě přivezou jsi pořád na jednom? Prý tam jsou sály tři, to mi přijde dost málo, kdyby nás rodilo víc :grinning:
30. čer 2010 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já myslím, že je jich tam sedm a hekárna pro 4. Na sál tě dají ve chvíli, kdy jsi cca na 3 cm a hrdlo přešlo v branku.
Brrrr míč, to pro mě bylo strašný, ve finále jsem ho zkusila ještě jednou a musela jsem se nechat zvednout...
30. čer 2010 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem chodila na předporodní kurz na Skvrńany a myslím, že se platilo 60,- Kč na hodinu. První půl hodinu se cvičilo a pak povídalo. Byl to příjemný relax a vůbec to nebylo stresující spíš naopak. Kdybych mohla chodit do práce (hned na začátku mě doktorka musela nechat doma), tak bych asi na kurz nešla.
Lochotínskou porodnici také doporučuji. Na šestinedělí se samozřejmě našly sestřičky, který zrovna moc příjemný nebyly. U mě to byly dvě, které byly trochu starší, ale dalo se to. PA si nemůžu vynachválit.
U Mulačů jsem se taky byla podívat. Sály pěkný, ale už to tady někdo psal, že nejsou téměř ničím oddělené. Vadili by mi tam ty pokoje a záchody na chodbě.
30. čer 2010 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mam pocit že těch sálů je tam asi 5. pokud si dobře pamatuju tak tam je zelenej, modrej, růžovej a pak dva takový béžový. a na pokoj na který tě dají tak tam tě už nechají.
@sirael4 záleží kdy tě tam přivezou. mě odteklo malinko plodový vody, tak mě šoupli na pokoj ( nevim jestli se tomu i tady řiká hekárna ) kde bylo 6 postelí a tam jsi max. 48 hodin. do té doby kvůli riziku infekce musíš porodit. takže prvních 24 hodin se čeká jestli se ti porod rozběhne sám a pokud ne ( jako mě ) tak ti začnou dávat vyvolávačku a taky antibiotika. taky tam byly holky, který přenášely.
@vycu vidíš, každýmu vyhovuje něco jinýho :slight_smile: . jedna holka tam třebas řikala, že jí pomáhalo dělat při kontrakci dřepy. no to by mě šlehlo...
30. čer 2010 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 jestli ses ještě nedívala tak jukni sem......http://www.fnplzen.cz/pracoviste_detail.asp?klinodd_cislo=18
30. čer 2010 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajsbirka No jasný, každýmu vyhovuje něco jiného, mně pomáhalo při kontrakci sedět. Nemohla jsem chodit, ležet, jenom sedět, pak mi bohužel dali monitor přímo dospod, aby se nedal zaměnit můj a tep mimča a už jsem si sednou nemohla a od té doby jsem fakt trpěla.
30. čer 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tech porodnich pokoju je tam 6:wink: + "hekarna".
A ja na kurz chodila a byla sjem spokojena, vedela, co cekat (nemam rada cizi prostredi, takze mi to pomohlo) a hlavne jsem se na tom kurzu na porod zacala fakt tesit a vydrzelo mi to az do konce :grinning: My se s manzou smali i mezi kontrakcema pri tlaceni :grinning: Ale je fakt, ze 100% porodite i bez kurzu :wink:
A ja nakonec nic na tom porodnim pokoji nevyuzila, protoze jsme prijeli tak tak. A nejvic mi pomahala poloha oprena o okenni parapet...
30. čer 2010 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tygrous teda teda, tomu furt nemůžu uvěřit, že jste se ještě nasmáli :grinning:

no mě to furt přijde málo, když si představím, že jsou tam maminky třeba spoustu hodina pokojů tam je 6.....si říkám, že to musí být obsazené, jestliže tam každá bude třeba 10 hod :sweat_smile:
30. čer 2010 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek