• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky Plzeň 2010. Kdo se přidá?

25. března 2013 
@tygrous Super fotky :grinning:
10. črc 2010 ve 20:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@sirael4 No to víš:wink:
10. črc 2010 ve 21:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, Honzík dnes řekl: "mamamama a babababa" :dizzy_face:
10. črc 2010 ve 21:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Potřebuju povzbudit, že nejsem "krkavčí matka". Dnes jsme byli na návštěvě u mé setřenice. Má 8,5 měs. holčičku a normálně jí už dává kaše vařené v kravském mlíku, zmrzlinu, koblihu...no prostě vše, co jí ona sama... A s mojí mamkou se do mě pustily, že já mám městské dítě, takže proto máme ekzém a alergii, kdežto Lucinka vyrůstá v horské vesnici, kde je tvrdý život, tak může jíst vše... No připadala jsem si jako magor (podobně jako když jsem v práci řekla, že budu používat látkovky, tak mě všichni setřeli, že to je blbost a že od nich brzo s radostí upustím...hahaha, používáme je stále a non-stop a já si je nemůžu vynachválit:wink:. Vím, že dělám dobře, když malýmu nechci cpát to, co jím já, ale fakt jsem se cítila děsně a nestíhala jsem argumentovat:frowning2:
10. črc 2010 ve 22:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Jéé, vy už asi všechny spíte:wink: Mamka mě už taky honí do postele...achjo, chvílema si tady doma připadám jako malá holka a ne 30-tiletá mamina:grinning:
10. črc 2010 ve 22:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@tygrous z toho si nic nedělej, ženské rády dělají chytré, myslím, že tohle si zažije každá maminka od jiných maminek, každá je totiž přesvědčená, že to dělá nejlíp, ale bohužel často nutí svůj názor jiným :confused:
11. črc 2010 v 10:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@tygrous nic si z toho nedělej, to já bych jí hned setřela za tu zmrzlinu i kravský mlíko a myslím že ona kdyby řekla doktorce čím krmí dítě tak by jí určitě nepochválila
ono až se jí malá po něčem pořádně osype nebo začne dusit tak se bude divit
nic se nemá přehánět ale ta zmzrlina mě fakt dostala
11. črc 2010 ve 12:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@jajulik No vsak po te zmrzce se ji taky poblila:grinning: a po broskvi s tvarohem osypala, ale neresi to a dava to dal, pry kdyz to male chutna, tak proc by ji to nedala... Vcera ji davala i rozmixovany ovocny salat, co mela pripraveny pro nas - ananas, broskve a dalsi ovoce + rozvarena jabka s pudinkem, vse samozrejme oslazene... Jo a ke vsemu je s ni cely den venku, opalovakem ji nemaze...i kdyz jsou teda v altanu nebo je v kocaru, tak si myslim, ze v tehle vedrech to moc dobre neni. A taky je mala uz lehce opalena... No ale co, svuj nazor jsem ji rekla a dite je to jeji....
11. črc 2010 ve 13:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@jajulik Mimochodem ta zmrzlina byla cokoladova:wink:
11. črc 2010 ve 13:41  • Odpověz  • To se mi líbí
no taky mám kámošku co roce krmila dítě řízkem a svíčkovou, co na to říct ... nejhorší je že se to mimčo nemůže bránit
protože jinak by jim nafackovalo
z argumentu ... no ale když jí to chutná ... mi stoupá krevní tlak
11. črc 2010 v 15:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@tygrous zmrzlina v 8.měsích je docela mazec :astonished:
11. črc 2010 v 15:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@tygrous Gratuluji k mamama a bababa :slight_smile: :grinning:
S tím jídlem to je mazec :confounded:
A já v práci látkovky předvedla a jak se líbily :grinning:
11. črc 2010 v 16:02  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, byly jsme dnes na Hracholuskach, bylo vedro, ale fajnky, vykoupali jsme se, dokonce jsem to riskla a koupal se i mrnous, snad bude vše ok....byli tam taky maminy a koupali i své omnoho menší dětičky :slight_smile:

@tygrous, ty jsi taky připadáš jak blb, když malýmu nedáváš všechno jak kážou naše babičky :grinning: já ty řeči z celé duše nesnáším :angry: a už je i docela ignoruju :sunglasses: , jenom proto, že prckovi nevařim krupičkovou kaši, jak vařily jindy, protože jinou po ruce nemeli, když sladili, solil dětem jídlo, prostě to jsou názory mojí tchýně, mámy atd a já to furt musím poslouchat jako bych byla nějaká špatná a neschopná matka, když to kupuji, přitom ted instantné kašičky mají mnohem víc vitamínů a látek pro děti důležitých než bych mu jí doma uvařila :stuck_out_tongue_closed_eyes: jsou to prostě názory naší starší generace :stuck_out_tongue_closed_eyes: , moje závislost na sladkým je toho důkazem, takto me rodiče před dvaceti letma naučili jíst od malička všechno, proto si dávám pozor co prckovi cpu do pusy, aby pak nebyl závislák na čokoládkách jako jsem ted já :grinning: ....tchýně by byla schppna do malýho nacpat úplně všechno, nemůžu tu jejich výchovu pochopit :angry: jo, dala jsem malýmu ochutnat do jogurtu jednu čerstvou jahodu, reakce žádná, takže super, víc jsem mu jí nedala, jenom jsem to skusila, ale abych do něj cpala kravský mlíko nebo něco podobnýho tak to je už náááářeeeezzz :stuck_out_tongue_closed_eyes: ............a jinak my látkujeme od narození, než na noc, nebo když někam jdeme dostává Hugiesku :wink:
11. črc 2010 v 16:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj všem po horký neděli!

Celej den jsem se válela u tchánů na chatě u bazénu, klídek, pohoda, teď mám za sebou sprchu a v lednici tzaziky, už se na ně těším, jen ještě čekám na manžu, jede z chaty s malou na kole...blázen, ale co se dá dělat :grinning:
11. črc 2010 v 18:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@wwercaa Moje mamka i tchýně naštěstí respektujou naší výchovu a nic mi necpou, ale občas se někdo v okolí najde (v práci, moje tea, jedni by jí dali tvaroh s jahodama, teta mi radila, ať příkrmy osladím), jo a já mám taky závislost na sladkým a zničené zuby... :confounded:

Taky jsme se dneska vyvalovali celý den u bazénu, teda poté co jsme celé dopoledne natírali trámy :grinning:
11. črc 2010 v 18:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@wwercaa No ja zas teda spis preferuju domaci vareni - zatim jedem na zelenine, ale uz se chystam varit kasi z ryze, jahel, kukuricne krupice... casem i z vlocek... nemyslim si, ze by tohle bylo horsi nez ty instantni...ale dostane to proste ve vode, ne v mliku, protoze na kravske je pravdepodobne alergicky, takze minimalne do roka se s nim nepotka a basta. A vitaminy ma ze zeleniny a bude mit z ovoce:wink:, pokud mozno u nas pestovanych.
11. črc 2010 ve 20:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@vycu Ja jim v praci ty latkovky taky ukazala, ale s nadsenim se to nesetkalo :unamused:
11. črc 2010 ve 20:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@wwercaa určitě malej koupání zvládl, myslim že to pro něj v tom vedru byla spíš záchrana a úleva, než že by ho to mohlo nějak postihnout, a jak se mu to líbilo?
Jinak závislák na sladkém jsem taky a to dost velký. Asi budu mít sklony dávat sladké i dítěti, ale musím se krotit. Já se to sice už asi neodnaučím, ale prcka to nechci ani učit.
@tygrous já myslím, že látkovky budou na prdelku i šetrnější, a navíc se tím ušetří, a je to ekologické...ne?
11. črc 2010 ve 20:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@sirael4 jojo:wink: ale me proste vyhovuji, i kdyz zrovna nemyslim na eko:wink:
jinak ja byla taky na sladke, ale co drzim HA dietu kvuli malymu, tak mi to uz ani neprijde, ze jsem 3 mesice nemela coko a susenky apod:wink: i kdyz driv bych si to neumela bez sladkeho predstavit
11. črc 2010 ve 21:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@tygrous tak to bych si taky neuměla představit, normálně se cítím mizerně když si za den nedám aspoň něco sladkého :sweat_smile: jo jo, cukr je návykový
12. črc 2010 v 09:14  • Odpověz  • To se mi líbí
právě se cpu lipánkem :grinning:
12. črc 2010 v 09:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@vycu mňam lipánek, pokud je kakaovej :grinning:
12. črc 2010 v 09:24  • Odpověz  • To se mi líbí
vy mi děláte chutěc :angry:
12. črc 2010 v 09:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@sirael4 Ne byl vanilkový, ale já si do něj dala kakao :grinning: :grinning: :grinning:
12. črc 2010 v 09:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@vycu chytrá holka :slight_smile:
12. črc 2010 v 10:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@tygrous já práve malýmu vařím taky, zas takovej blázen abych utrácela i na skleničkách, kašičkách, rozhodně nejsem, proste by toho bylo moc, když vidím jak je to vše drahé, ovocný sklenky kupuju, protože ten můj mazlík si čerstvé ovoce pokaždé neveme :grinning: ...........to já si život bez sladkýho teda neumim představit :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

mnam mnam lipánek=tuková bomba ten já taky můžu :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

@sirael4 koupání se mu strašne moc líbí, zrovna dneska jsme byli na venkovním bazénu,,,,bylo supeeeeeer :slight_smile:
12. črc 2010 v 17:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@wwercaa tak to je prima a budeš s ním chodit na plavčo?
12. črc 2010 v 17:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, s tim sladkym - kdybyste musely, tak to zvladnete i bez nej. Fakt:wink: Ja jsem dukaz, ze to jde... (driv jsem dlabala lipanky, susenky, nutellu, proste porad neco:wink: Doma je to v pohode, tam mi nikdo ani nedela chute, ale horsi je to, kdyz jdem nekam na navstevu a tam se cpou dobrotama a ja tajne slintam :frowning2:
12. črc 2010 v 18:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@tygrous já jsem taky měla dlouho přísnou kojící dietu, protože malej vadily snad všechny dobroty :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale aspoň se mi dobře hublo po porodu, teď si nemůžu stěžovat :grinning:
a ještě jsem ti chtěla napsat k tomu jídlu, vůbec se tím netrap, přece nebudeš dělat něco co je proti tvým zásadám, jen protože, že to dělaí ostatní...u nás u baráku je stánek s pizzou a kolikrát vidim mimča co sotva sedí jak to do nich ty maminy ládujou a taky mi hlava nebere, naše malá už by mohla všechno a taky jí pěkně dělám extra jídlo, protože si myslim, že není kam spěchat. (a já momentálně přežívám na tý zmrzlině, kterou jsem loni vůbec nemohla :grinning: ..) Pokud bych měla dát třeba na svou matku, tak malá nosí boty minimálně po mě a mým bráchovi, protože tehdy se přece dělaly kvalitní....obědvá mixovanej segedýn....no prostě pořád něco, tím chci jen naznačit, že je to všude stejný.
A to stím, že je malý z města tak má exém je stejně ujetý jako že když kojíš, tak ho mít nebude, prostě někdy to neplatí a ty s tím nic neuděláš, ale můžeš to maximálně zmírnit třeba tou stravou, péčí...

@wwercaa já moc vařit nestíhám, takže většinou kupuju, jo je to cenovej masakr, oni dobře ví co podražit, protože to maminy stejně koupit musí :unamused:
12. črc 2010 ve 21:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@denisa31 Deni, diky, napsala jsi to hezky:wink: S tim ekzemem - ja delala v podstate vsechno pro to, aby ho nemel (v rodine ho nemame, jedla jsem lactobacily, malej mel Probioticke kapky-vse ma byt prevenci...a bum, mame ho! Ale musim zaklepat, ted je to fakt v klidu. Jinak ja s tou dietou zhubla uz 5kg pod svou puvodni predtehu vahu, takze vypadam uz skoro podvyzivene, prsa ted nejsou skoro videt (nechapu, kde se tam ted bere to mliko :sweat_smile: ) a taky se uz tesim, az si nekdy za dlouho dam tu pizzu a zmrzku :grinning: Ale vzhledem k tomu, ze druhe dite planujem do 2 let, tak to bude nejdriv tak za 4 roky :angry:
13. črc 2010 v 10:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek