• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky Plzeň 2010. Kdo se přidá?

25. března 2013 
wwercaa: ahojky :slight_smile: ja mela saty z A&P Artu a byla jsem maximalne spokojena, pani i hodne poradi, tak se zajdi mrknout i tam, je to na namesti.
Jinak my meli taky malo svatbu, jen rodina, meli jsme to na Bykove a byla to teda pekna palba. Ale meli jsme tam vsechno, od obradu, po hostinu a ubytovani. Nechteli jsme nikam prejizdet a tak.
Ale tak co, krasne jsme si to uzili a i to vychazi, ze jsme si odtud odvezli toho malyho drobecka, kterej na nas za chvili vykoukne (ale je mi jasny, ze je to pocitatno vse jen priblizne).
Koukala jsem Ti do alba, kdepak jste se pak nechali s Dadou fotit? Jsou to moc hezke fotecky :slight_smile:
Ja uz jsem desnej lempl a do alba ani nic nepisu a ani nepridavam fotecky :frowning2:
14. únor 2010 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
gejsa- ahojik :slight_smile: tak i na ten salonek jsem koukala, jenže fakt je, že v tych salonech mají toho určitě víc než je na internetu, stejně jsou ty šatičky ve skutčnosti jiný, než na obrázku a nakonec si vyberu úplně jiný, už to vidim :slight_smile:
tak to je skvělý, že ste ze svatby přišli tři :slight_smile:
my byli v božkově u černýho, fotky dělá opravdu suprový, jaký navrhneš taký budou, my byli spokojený za 15 fotek jsme dali 2000kč k tomu originální dvd s barevnýma a upravenýma fotkama, cena závisí od počtu fotek :wink:
já chtěla k fotografovi ještě s bříškem, ale nakonec půjdu, když budu těhu podruhé a bude to i s Davídkem
14. únor 2010 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký nedělní večer :dizzy_face:

Já dnes byla lyžovat na Javoru, letošní sezona. Strašně mě to lyžování chybí, před Lukym jsme jezdili tak 3x měsíčně :frowning2: Už aby mohl jezdit s náma, pak to bude zase super :dizzy_face:

K těm školkám, chce to se tam jít zeptat, v některých se dá zaregistrovat v jiných ne. Ono to přijetí je asi taky hodně o štěstí, loni se kámoška hlásila do 2 školek, je nezaměstnaná a vzali je do obou. A obě to byli docela vyhlášený, kam se hlásí hodně dětí. Ve svým okolí neznam nikoho, koho by nikam nevzali. Musí třeba jezdit na druhý konec Plzně, ale vždy se někde v Plzni místo našlo.
14. únor 2010 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rozdíl mezi prvním až třetím dítětem!!!
:grinning:
Oblečení
1. dítě - Začínáte nosit těhotenské oblečení, jakmile vám doktor potvrdí, že jste těhotná.
2. dítě - Nosíte své normální oblečení tak dlouho, jak je to možné.
3. dítě - Vaše těhotenské šaty jsou vaše normální oblečení.

Jméno
1. dítě - Studujete knihy se jmény a trénujete vyslovování a psaní kombinací všech vašich oblíbených jmen.
2. dítě - Někdo musí pojmenovat své dítě podle pratety Alfonsie. Můžete to být klidně i vy.
3. dítě - Otevřete knihu se jmény, zavřete oči a přečtete jméno, do kterého se zabodl váš prst.

Příprava na porod
1. dítě - Pravidelně trénujete dýchání.
2. dítě - Nezdržujete se trénováním dýchání, protože si pamatujete, že posledně to vůbec nepomohlo.
3. dítě - Zažádáte o epidurál již v 8. měsíci.

Výbavička
1. dítě - Vyperete, roztřídíte oblečení podle barev a srovnané uložíte do skříňky.
2. dítě - Zkontrolujete zda jsou oblečky čisté a vyřadíte pouze ty s nejtmavšími skvrnami.
3. dítě - Chlapečci mohou taky nosit růžovou, ne?

Starostlivost
1. dítě - Při prvním náznaku zafňukání či zamračení zvedáte dítě do náruče.
2. dítě - Zvedáte dítě v okamžiku, kdy hrozí, že vzbudí prvorozeně.
3. dítě - Naučíte 3-leté dítě jak natáhnout mechanickou houpačku.

Aktivity
1. dítě - Berete dítě na každé cvičení rodičů s dětmi a vyprávění pohádek v knihovně či divadle.
2. dítě - Berete dítě na cvičení rodičů s dětmi.
3. dítě - Berete dítě do supermarketu a čistírny.

Odchody z domova
1. dítě - Když poprvé zanecháte dítě doma s někým na hlídání, zavoláte během té doby 5 krát domů.
2. dítě - Před tím než odejdete zanecháte telefonní číslo, na kterém je vás možno zastihnout.
3. dítě - Zanecháte následující instrukce: Volat pouze tehdy, když se objeví krev.

Doma
1. dítě - Strávíte velkou část dne pouze pozorováním dítěte.
2. dítě - Strávíte část dne hlídáním, aby starší sourozenec nezmáčknul, nestrčil nebo neuhodil toho mladšího.
3. dítě - strávíte většinu dne ukrýváním se před dětmi.

Co se všechno člověk naučí od dětí
1. Brzdová kapalina smíchaná se Savem vytváří kouř - spousty kouře...
2. Šestileté dítě dokáže křemenem založit oheň i přesto, že dospělý tvrdí, že je to možné pouze ve filmu.
3. Lupou lze rozdělat oheň dokonce i za zamračeného dne.
4. Dříve než zapneš troubu, podívej se dovnitř.
5. Umělohmotné hračky nemají rády trouby.
6. Hasiči nikdy nepřijedou dříve než za 5 minut.
7. Lego je schopno projít zažívacím traktem čtyřletého dítěte.
8. Duplo toho schopno není.
9. Slova jako plastelína a mikrovlnná trouba by nikdy neměla být vyslovena ve stejné větě.
10. Videopřehrávač nevyhazuje sendviče s nugetou.
11. Z pytlů do koše nelze vyrobit kvalitní padáky.
12. Kuličky v nádrži auta způsobují za jízdy spoustu hluku...
13. Odstřeďovací režim automatické pračky nezpůsobí žížalám točení hlavy.
14. Avšak kočkám ano.
15. Ticho vždy neznamená - není třeba si dělat starosti.
16. Vodní dvojlůžko obsahuje tolik kapaliny, že stačí na vytopení 60 m2 bytu do hloubky 10 cm.
17. Když postříkáte chuchvalce prachu lakem na vlasy a přejíždíte přes ně na kolečkových bruslích, můžou se vznítit.
18. Hlas tříletého chlapečka je pronikavější než hlasy dvou stovek dospělých v narvané restauraci.
19. Když uslyšíte spláchnutí záchodu a slovo "jejda", už je pozdě.

Také zjistíte, že
20. 80% žen tyto informace rozešle většině svých známých, ať už mají děti nebo ne.
21. 80% mužů po přečtení půjde zkusit smíchat brzdovou kapalinu se Savem.
15. únor 2010 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminy (i budoucí)
pantomima: tak to je super a asi i něco pravdy na tom bude :grinning: i já při prvním to prožívala víc a teď jsem to měla i rozumně s oblečení a zbytkem věcí,protože už vím,že toho tolik nepotřebuju,oblečení pro těhotné jsem při prvním neměla a teď jsem ho potřebovala,ale taky jsem při prvním nabrala 11kg a teď 20kg,no nechtěla bych vědět kolik bych přibrala při třetim,no do toho,už nejdu,protože to už bych byla asi minimálně vorvaň :sweat_smile:
16. únor 2010 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
pantomima: to je fakt vtipný :grinning:
werca: já měla z Ornely a spokojenost. Souhlasim, ve skutečnosti ti pak padnou do oka úplně jiný.....
sirael: plánování svatby hravě zmákneš, jak máš šaty, máš vyhráno :grinning:
16. únor 2010 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
:slight_smile: ahoj holky,odkdy ste zacali kupovat vecicky na miminko??? :astonished:
16. únor 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
kikulienka já až po 20. týdnu když už jsem měla za sebou nejdůležitější testy :wink:
16. únor 2010 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
wwercaa, denisa31: Já si nechám šaty asi šít, už se mi nějak přestaly líbit ty korzetové hladké s rozšířenou sukní, kterých mají v půjčovnách 15 000 ks. Všechny nevěsty jsou jak z továrny. Dřív se mi moc líbily, ale čeho je moc, toho je příliš, tak chci něco jiného. Navíc snad budou lépe sedět a budu si moc mluvit do toho, co chci a co nechci. Ráda bych krajku.

wwercaa: Tedy, spí ti krásně, aspoň si už i odpočineš, největší strach mám z nočního vstávání a z toho že nebudu schopná normálního života...

pantomima: To je skvělý, z pozorování života kolem sebe nutno konstatovat, že to tak s dětmi opravdu je... :grinning:
17. únor 2010 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
sirael: mrkla jsem ti do alba, co je to prosím tě za prográmek co ti vykouzlí děti?
17. únor 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
haloo???tady je neak prazdno?? :slight_smile:
17. únor 2010 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
denisa31: dám ti odkaz do IP, dáš fotku svou a partnera a vyjede ti potenciální dítě :grinning: :grinning: :grinning:
18. únor 2010 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

wwercaa: Oni ty stranky vubec nefungujou, na ty nekoukej. Jsem ji taky rikala, ze jsem koukala na saty na interent, tak se divila, ze jeste funguji, ze je davno nespravuji a ze je ani neplati, tak se divila, ze je davno nezrusili. Tak se tam zajdi mrknout....
Ja jsem ty saty co jsem mela ja nasla na netu a dle internetu bych si je vubec nevybrala, vubec se mi nelibily a kdyz jsem je pak videla na zivo a vzala na sebe, byla jsem nadsena :slight_smile:

JInak fotograf ma heze stranky a fakt pekne foti. My jsme prave ted objednany na nedeli k Potuckovym, tak jsem na to zvedava. A pak bych prave taky chtela s prckem, az bude na svete, jak t mate vy, se mi moc libi.
A jak pises, ze pujdes, az budes podruhe tehu, tak to bude super, Davidek bude uz taky krasne pozovat a da se udelat moc peknych fotecek :slight_smile:
18. únor 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
gejsa: takže oni tam mají šaty, které už tam možná vůbec nejsou a nebo je tam ještě 1000 jiných, tak to je něco,, takže je fakt, že je lepší si tam zaject a uvidím to ve skutečnosti, moc se těším až budu jednou skoušet :sweat_smile:

sirael: ono to šestinedělí je pro někoho ukrutný, když třeba nechtějí spát, alespon pro mě bylo, záněty prsov, malej uplakanej, pořád brečel, no pak jsem přešla Nutrilon a max. spokojenost, ale drahá, mlíčko mu chutná, ale už jsem přemýšlela jestli nezměním na jinou značku, předse jenom 1300Kč za mlíko měsíčně je poznat :unamused:

holky: jaké mlíčko ste Dávali, já bych přemýšlela jestli neskusit z Nutrilonu přejít na Hami, no mám strach, jestli ho bude chtít, nebo nebude mít zacpu a pod.,, po kašisce Hami mu je dobře
18. únor 2010 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Wwercaa- s kašičkama a mlíčkem neporadím, já kojila do dvou let, malá tohle vůbec nechtěla :grinning:
19. únor 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
pantomima: tak to jsi štastná ženská, že ti to tak vyšlo a měla si mlíčko :dizzy_face: alespon si ušetřila penízky za UM, to já takové štěstí neměla, koukám, že jsi koujila dlouho, neměli ste potom problém ukončit kojení, moje teta kojila asi do 3 let a malej pořádd chtěl cicíka, hlavně před spaním, byl naučený usínat u prsu :slight_smile:
19. únor 2010 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
wwercaa- kojení jsem utnula ze dne na den, malá pak chtěla u prsa alespoň usínat, tak to trvalo asi měsíc, že se přitulila a usnula, ještě dneska si občas vzpomene, ale nechá si to vymluvit, abyx mě neokusovala....spíš máme teď problém odbourat dudlík, ten si na spaní vzít nenechá a ani v noci ji nejde vyndat z pusy, jak je do něj zakouslá...ale myslím si, že až se rozhodnu jí to sebrat, tak to udělám a bude to...a rozhodnu se určitě rychle, protože na začátku dubna jdeme k zubaři a tam nám řekne, že už je to na zubech vidět a tobude hodně silná motivace..jen pak budu muset vydržet několik uřvaných večerů :grinning:

všem krásný víkend...asi někam pojedem....tedy, jestli drahý vstane z postele..koukal do rána na hokej :slight_smile:
20. únor 2010 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
sirael díky za odkaz, to jsem na to naše dítě zvědavá!
werca já četla tady na koníkovi, že Sunar atd zase o moc levnější neni, ale některým dětem víc chutná než Nutrilon, že mají už pak pro ty starší výběr příchutí atd, ale sama nevim, taky kojim jako pantomima a dávám jen kaše, značky bez problémů střídám.
gejsa pak napiš jaký bylo focení :wink:
20. únor 2010 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky holky,jak casto vam dela vas doktor ultrazvuk kdyz chodite do poradny?ja ho mnela naposledy 20.12.2009.v lednu sem poslouchala jenom srdicko,v unoru taky,,,a ted sem objednana na ultrazvuk 18.3.2010..nemyslite ze je to dlouha doma??je to skoro 3 mesice,,, :frowning2:
22. únor 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, jsem tu nová a rozkoukávám se, ale jsem Z Plzně. Tak počítám, že jsem tu správně. Dneska jsem po dlouhé době na internetu, čekali jsme než nám ho zapjí. A zatím jenom čtu a čtu a čtu .. :slight_smile:
22. únor 2010 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
kikulienkaaa: já měla UTZ v 8, 13, 20 a 29 tt a pak až minulý týden (tj.39tt) kvůli špatným ozvům. Takže já myslím, že je to v pohodě. Neboj, kdyby se doktorům něco nezdálo udělají ti ho podle potřeby.
22. únor 2010 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
flapi- tý jo, ty už to máš za pár :grinning:

venku je konečně pěkně, už tu bude jarooooo :grinning: :grinning:

a já jdu na odpolední :frowning2:
23. únor 2010 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
pantomima: jj, a ani bych se nezlobila kdyby to bylo třeba hned :grinning:
23. únor 2010 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kikullienka, já měla UTZ 8,12,16,20 tt, pak už ne, jsem slyšla, že pojišťovna doktorům proplácí jen tři za celý těhu, tak jich nedělají víc než musí

se taky těším na jaro!

pantomima, ty ještě stíháš pracovat :astonished:

flapi vydrž do 3.3. to je krásné datum!! :wink:

ahoj andy :grinning:
23. únor 2010 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
denisa31: taky by se mi to datum líbilo, ale už mě nebaví ho nosit. Přijdu si čím dál unavenější. Dneska jsem si říkala že kdyby to přišlo, tak bych asi ani neměla sílu ho porodit :grinning:
23. únor 2010 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojík,

flapi zrovna včera jsem si na tebe vzpomněla, jestli už si neporodila. 3.3. je krásný datum, moje segruška je 30.3. , ale porod a těhotenství se fakt naplánovat nedá :angry: Já taky chtěla porodit mimíska v létě 2009 a jak jsem dopadla :rolling_eyes:

ahoj nová plzeňando andy :slight_smile:

Taky se hrozně těším na jaro, hlavně na sluníčko a teplíčkoooo :dizzy_face:
24. únor 2010 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jak se mate?

Minulý týden jsem byla u doktorky, kterou jsme vybrali pro prcka, chtěla jsem se s ní vidět, ať se poprvé nevidíme až u nás doma, až přijde na první návštěvu. Je příjemná, tak snad tam budeme spokojený.

Jinak jsem tam potkala holčinu, se kterou jsem byla v práci (v listopadu se jí narodilo miminko, tak byli na kontrole), no a přišla řeč na plavání, tak jsem říkala, že bych strašně moc chtěla chodit, tak mi říkala, že už jsem si tam měla zavolat dávno, že oni tam volali a do teď se jim nikdo neozval. Tak jsem si tam zavolala a i ta paní říkala, že tam mají děsně narváno a že neví jak to bude, že mě napíše do pořadníku, ale snad se na nás někdy na konci léta dostane řada. Tak jsem se vás chtěla zeptat, jestli někdo z vás nechodí někam jinam než na Lochotín a ejstli tam je volněji a kolik to tak stojí.... Díky moc za info....

Jinak nám to pomalu a jistě utíká, až to není možný.
V sobotu jsme byli ještě na plese, ale zvládli jsme to skvěle, jen jsme nebyli ani jednou tancovat, což mě docela zamrzelo, měla jsem zrovna takovou chut na tancování. Ale tak si to vynahradíme jindy.
24. únor 2010 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
wwercaa: Z toho mám největší strach, že sev noci vůbec nevyspím, jsem pak hrozná, ani nevím, co se se mnou děje.Obdivuju všechny, co dokážou být ještě usměvé:slight_smile:

denisa31: Jak dopadly "děti"? :grinning:
24. únor 2010 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Denisa31- jj , pracovat stíhám, občas , cca od roka a půl chodím na částečnej úvazek, cca 10 dní v měsíci, ranní, odpolední, noční ( jsem setřička :wink: )hlídají tchánojc nebo naši, musím přiznat, že si do práce chodím od malý odpočinout :grinning: ....i když zrovna dneska jdu na noční a to moc o odpočinku není :grinning: ale je to zase úplně jiná činnost, než s malou
24. únor 2010 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek