• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky Plzeň 2010. Kdo se přidá?

25. března 2013 
Ahoj
Petraluk: Nikča už chodí do školky od prosince :grinning: Ze začátku se jí tam moc nechtělo ale teď už je tam moc ráda.Dnes tam prvně spí tak jsem zvědavá.
Jinak taky držím palce ať se dostanete do školky,samozřejmně i Melini.

flapi určitě se brzy dočkáš a mimčo bude u tebe,ten konec je nejhorší když člověk jen čeká kdy to přijde.
Přeji pohodový porod :wink:
3. bře 2010 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
díky za vaše názory na očkování, fakt těžký se rozhodnout, když ani doktoři se neshodnou.
Cermonco, jo jo, letí to strašně, koukám, malá už chodí do školky, to je teda už velká slečna. Můžu se holky ještě zeptat jak je to teď v Plzni se školkama, může se dát víc přihlášek a platí se nějaký záspisný? Jsem zvědavá jak to bude za nás, když je teď tolik dětí, uvažuju, že to půjdu už letos v tý půlce března očíhnout a zeptat se na ty předběžný registrace, jestli to má vůbec cenu.
Flapi, držim palce, ať máš pokud možno rychlý, nekomplikovaný a bezbolestný porod :wink:
3. bře 2010 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
s tyma školkama, dnes jsem byla s malým u lékaře a byly tam maminky které potřebovali potvrdit papír od DR do školky, jenom za jedno razítko dali 200Kč, ta maminka mi říkala, že kamarátka chce podat přihlášky do 5 školek tak to si teda pěkně cvakne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. bře 2010 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
werca podle mě lepší podat pět přihlášek než zůstat s prckem další rok doma :unamused:
3. bře 2010 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
nazdárek
flapi:držím palečky,už se dočkáš,pokud,už nejsi ta nejšťastnější
my jsme to se školkou před třema lety měli docela v pohodě(teď jsme řešili školu),ale chce to se zajímat dřív a hlavně mají přednost maminky zaměstnané a děti na celý den,pak ty na 4hodiny denně a potom jsou někde ty děti na 5dní v měsíci,jo a taky rozhoduje trvalé bydliště,mě malý chodí (zatím) do školky 91.Mˇ3 v Jesenické ulici na Locháči a jsem s ní naprosto spokojená,tak kdyby jste třeba některá chtěla tip (na příští rok),mají tam dost aktivit a přímo v areálu mají výřivku a saunu.
3. bře 2010 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čusík,

nakoukla jsem hlavně kvůli flapi, jsetli už náhodou není mimísek na světě :confused: Takže taky držím všechny palečky, ať máš rychlej porod bez komplikací.

Jinak mi snažilkujeme o 106, takže doufám, že kolem Velikonoc budu šťastná těhulka :dizzy_face:
3. bře 2010 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
wwercaa s těma razítkama u dr. to má každý jinak, já třeba do teď nic neplatila,kámoška platila za každý plavání atp. Dneska jsem byla pro 2 razítka do školky a platila jsem za obě stovku, s tim, že si mam doklad o zaplacení schovat, že kdybych přecházela jinam nebo nás nevzali a já pak potřebovala další, tak už platit nebudu.

Denis mě bylo řečeno, že nejsilnější ročník byl 2008 pak už se zase rodilo míň. JInak zatim všichni řikaj, že neznaj nikoho kdo by žádnou školku nesehnal,i když byl nezaměstaný. Byla jsem se podívat do 2 školek a nikam se nedá registrovat dopředu, nezáleží kdy tu přihlášku podáš, oni to prostě vyhodnocují najednou.
Přihlášek si můžeš podat kolik chceš, ale v rámci jednoho UMA se vždy ty říďové sejdou a rozhodujou společně o přijetí, takže se nemůže stát aby tě v jednom UMU vzali do více školek. Pokud nějakou v tom UMU upřednostňuješ, tak si to na tu přihlášku můžeš napsat. Takže v rámci toho UMA neni pravda, že čím víc přihlášek si podáš, tím větší šanci máš na přijetí. Když si pak jdeš pro rozhodnutí o nepřijetí, tak ti ta řída může říct, kde jinde je ještě místo. Aspoň tak mě to bylo řečeno od kámošek a od ředitelek kam jsem si podala přihlášku.

Mapemo tam jsem si podala přihlášku a mam tam taky 2 kámošky co jsou naprosto spokojený :slight_smile: Jestli chodí tvůj Péťa do sluníček tam musí chodit s dětma mojí kámošky :slight_smile: :slight_smile:
3. bře 2010 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petraluk díky za info, kámoška právě registrovala roční malou ve Schwarzovce, tak jsem začla trochu plašit, takže někde to opravdu dělají, ale jestli bude mít nakonec opravdu přednost, kdo ví. My máme ale ještě čas :wink:
Držim palce všem, aby vás letos vzali :wink:
aji, ono to přijde až to budeš nejmíň čekat, držim palce :wink:
3. bře 2010 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Denis jj někde to jde, ale kam chci já naštěstí ne, aspoň o tom nevim.

Se zase nějak ochladilo,ale hlavně že svítí sluníčko :dizzy_face:
3. bře 2010 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,všem, tak koukám, že jste zavedli novou debatu :slight_smile: a také jste se rozpadli jako my před lety :grinning: to už je asi po 4té co se Plzeň dává dohromady :sweat_smile:

Ahoj Petruš, jak je? :confused:

Mám dotaz, potřebuji info o 49.MŠ Puškinova 5, 32.MŠ Resslova 22, MŠ Benešova Doudlevecká 35, pokud o nich něco víte, nebo alespoň o některé, tak mi podejte info. Totálně jsme prokaučovali dny otevřených dveří. Díky Daniela
3. bře 2010 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
aji: mimís na světě ještě není a asi jen tak nebude. Dneska mi doktorka řekla, že to klidně může být až 19.3. :cry:
3. bře 2010 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
petraluk: já jsem si jenom poslechla tu ženskou, možná fakt si zato všude řeknou jinak, ale pravdu říct, tak já bych taky radši zaplatila 1000Kč za razítka než nechodit do práce a sedět doma za malý peníze :wink:

flapi: to čekání je nejhorší, kámošce se to narodilo asi 2 týdny po termínu aj to jí to museli vyvolat, malá prostě spala v bříšku, nechtělo se jí ven, po 3 dnech jí nakonec udělali císařák, i ten prespala, prostě spící princezna :slight_smile:
ale nechci tě plašit ono možná to příjde samo dřív a nestihneš ani toho 19.3 :slight_smile: :dizzy_face: ale jinak držím palce
4. bře 2010 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Dhav :slight_smile: Máme se celkem fain. Myslela jsme na vás, že se taky musíme sejít,ale nám to teď nějak nevychází, za týden jedem na hory, tak pak se ti ozvu :slight_smile:

Na školky se ti zeptam jinde, kde už mají všechny starší děti a víc zkušeností. Myslim, že Resslovku chválili, loni to tam nějak rekonstruovali, zbytek vůbec neznam.
4. bře 2010 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau, no nám asi vyjde nejspíš ta resslovka a docela bych byla i pro mám jí 50m od baráku, ale por jistotu jsme si to dala i do jiných, ta Benešovka mi hodně láká, je hezounká a malinká, jen 44 dětí.
Pozeptej se, kdyžtak mi dej vědět, budu ráda za každé info.....
Jinak musím říci, že já byla u dr. včera pro razítka a za všechny 3 chtěla pouze 50,-, tak nevim kde lovíte ty hrozný sumy......kdyby mi řekla za razítko 200,- tak se otočím na podpatku... :rolling_eyes:
Určo se ozvi, taky na tebe myslim, ale my máme hrozně aktivit, bazén, cvičení a pořád hlídám....navíc Milan je na 3měsíce mimo domov, tak to tahnu vše sama......
Už jdeš na druhou mateřskou nebo se chystáš do práce?
Já asi makat...ne asi, určitě....těhotná nejsem a asi dlouho nebudu když vidím tu naší zlobivku.....a navíc tím, že hlídám, tak si chci od dětí chvilku odpočnout :grinning: ségra má 5.měsíční, tak si užívá jí :sweat_smile:
4. bře 2010 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem se ptala, zatim vim jen tu Resslovku, 1 holka tam má holku a je naprosto spokojená :dizzy_face:

Musíme se sejít, já se tu moc rozepisovat nechci, protože mě tu šmíruje 1 pani z Frýdku :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
4. bře 2010 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
petra: to šmírování je na koníku v poslední době nějak častý, už se to holkám stalo, že se jim někdo naboural do IP a nedal jim pokoj, už aby zavedli ty soukromé diskuze- bude to možný na beta koníku a bude klid :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. bře 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Něco pro zasmátí :grinning:

Slohová práce žáka ZŠ na téma: Moji rodiče.

Rodiče se dělí na dvě části: matku a otce.

Matka se ještě rozděluje na ženu v domácnosti a v zaměstnání. Doma se potom ještě skládá z manželky, matky, kuchařky, uklízečky, pradleny, zásobovačky, účetní, vychovatelky.... ostatní si nepamatuji, ale máma toho umí vyjmenovat víc, jako např. služka, otrok a jiné. Matka se vyznačuje tím, že se zázračně nachází na více místech najednou, umí v jedné chvíli myslet na sto věcí, přičemž deset věcí dělá současně. Vidím na vlastní oči, jak po návratu z práce dá vařit vodu na sporák, zatímco zadělá na buchty. Přitom jí běží pračka, do které chodí vyměňovat prádlo, mě vymýšlí věty oznamovací, tázací a rozkazovací a naší Olinku zkouší z velké násobilky. Že potom přebalí malého Karlíka a udělá mu Sunar s krupicí si ani nevšimnu. Dvě oči mi na to nestačí. Když potom zasedneme k večeři, všechno je připravené na stole, já mám na teplákách zašité nové díry, Olina má umyté vlasy a prádlo visí na balkoně. Potají si mámu prohlížím. Máma má opravdu jen dvě ruce a přece, když přijde domů z práce má v jedné velkou a malou kabelku, v druhé dvě síťovky s nákupem a v třetí....ne, vždyť jsem už povídal, že má jen dvě ruce, ale nese i Karlíka ve fusaku.

Otec se neskládá ani nerozděluje. Nachází se v zaměstnání a doma, ale doma ho najdete málokdy. Kromě snídání a večeření, když sedí u stolu, vyskytuje se obyčejně v křesle nebo na gauči a bývá zakrytý novinami. Zanechává po sobě vždy totožné stopy: rozevřené a převrácené noviny a cigaretový popel, někdy i v popelníku. Na rozdíl od mámy, i když má taky dvě ruce, přichází domu s rukama prázdnýma. Jestli umí násobilku nevím, ale psát asi neumí, protože mi ještě žákovskou knížku nikdy nepodepsal. A ani není prozkoumané, proč patří do skupiny rodičů, když na rodičovské sdružení vůbec nechodí.
4. bře 2010 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dhav s těma ostatníma škokama nikdo zkušenosti nemá,ale všichni chválí tu resslovku. To bys měla kousek :dizzy_face: U nás jsou ty školky na prd, aspoň mě se tedy nelíbí ten jejich program, takže pokud nás vemou, budu muset dojíždět :unamused:
4. bře 2010 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha :confused: program jsem tedy opravdu neřešila....každá školka má jiné zaměření, ale vesměs je to úplně jedno aspoň si myslím...vždyť dětičky jsou všude stejné a takhle s malými dětmi se pracuje skoro stejně.... :sunglasses:
4. bře 2010 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej kontaktní údaje firem".
4. bře 2010 ve 23:16 • janka313
Dhav já bych ho taky neřešila, ale kámoška tu má ve školce syna a rodiče si pořád jen stěžují. V rámci toho programu učitelkám tykaj a oslovují je jménem, což se mi nelíbí, protože ty děti pak mají problém ve škole s respektováním autority. Jinak je tady toho víc,ale to už neni o programu. Nikam nechodí, většinou se plácaj po sídlišti, často je tu vidim vedle nás na hřišti kde je jen antuka a oni tu tak pobíhaj. Do ZOO jdou 2x ročně i když jí mají 5Om, jiný školky chodí i jednou za 2m. Divadla, výstavy, škola v přírodě atp. se jich taky netýkaj. Nekontrolují je jak se oblíkají po spaní. Na každou třídu mají být 2 učitelky, tady jsou jen po jednom, což já třeba u Lukyho vidim jako velký mínus, protože venku pořád zdrhá a já bych pak zešílela, kdyby někam jeli tramvají. Nemají tu žádný kroužky jen angličtinu.
Kámoška má srovnání s jinou školkou,sem začali chodit po přestěhování a je hodně nespokojená. Naštěstí malej to tak nevnímá tak to neřeší,ale mladšího syna už sem rozhodně nedá.
Sice jsou tu 2 školky,ale mají jedno vedení, takže je to stejný.
5. bře 2010 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj :slight_smile:
Já u mé dr. platila za 3 potvrzení do školek 50 kč tak pohoda.Jsem si taky napřed říkala kolik si asi řekne.

Počet učitelek na třídu je podle počtu dětí ve třídě.My máme dvě protože plný počet třídy je 26 dětí a třeba kamarádky malej chodí do třídy kde je jen 15 dětí a mají jen jednu učitelku.U nás je ještě paní uklízečka a ta dětem taky pomáhá třeba s oblíkáním a se vším co potřebujou.Jinak nevím jak je to s kroužkama jinde ale u nás tyhle nejmenší kroužky zatím nemají,pro větší jsou.Nikče to ani nechybí ten den tam tak rychle uteče že zatím není potřeba :wink:
5. bře 2010 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
petraluk: jj malej chodí do sluníček,tak to bude chodit s kámoškama dětma (jména?)
5. bře 2010 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky: koukám, že se tady řeší školky ve velkým, nás to ještě jen čeká, ještě je čas :stuck_out_tongue_closed_eyes:

mapemo: máš pěkný kluky :dizzy_face: jak přijal Péta brášku?, já bych totiž chtěla taky věkový rozdíl mezi dětma tak 5 let :wink:

petraluk: docela výstižný článek :grinning:
5. bře 2010 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni tak to nevim, ale co jsem se všude ptala tak většinou jsou 2 učitelky a ne podle počtu dětí,ale prostě na třídu a dětí tam je rozhodně míň než 15. V tý Jesenický jsou ve všech 2 učitelky, jen v jedný třídě je teď dlouhodobě sama, protože je druhá nemocná a taky jí pomáhá uklízečka, když jde s dětma do sauny a výřivky. A ty kroužky myslim pro všechny nejenom nejmenší.

Mapemo Zuzka s Davidem, Zuzka už jde v září do školy :dizzy_face:
5. bře 2010 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Muzu se taky pridat? Jsem temer z Plzne. Dite na ceste a ja si vlastne jeste ani neuvedomila, ze uz se to tak priblizilo...
6. bře 2010 ve 20:41  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v dubnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
wwercaa: Péťa se moc těšil a sám začal s tím,že by chtěl brášku..když jsme mu říkali,že by to mohla být i ségra,tak sice neprotestoval,ale nadšený zrovna nebyl,no a když se dozvěděl,že to bude brácha,tak byl moc šťastný a od doby co jsem porodila,tak se stará a moc mi pomáhá a dokonce chtěl se mnou a s Matýskem zůstat v porodnici,aby se prý o bráchu mohl starat a dohlížet na něj,už si s ním i snaží hrát,hodně si s ním povídá a je opravdu vidět,že je šťastný
petraluk:zeptám se Peťana ráno
kroužky teď v Jesenické trošku zkrouhli,ale jinak mnoho jiných aktivit(divadla,soutěže s možností účasti rodičů v lese,hry,počítače,plavání,karneval....)
6. bře 2010 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
pantomima: koukám na album, to vypadá moooooc hezky :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
7. bře 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, na koníkovi jsem úplně nová. Mohu se k Vám přidat? :slight_smile:
7. bře 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ráda se přidám:slight_smile:)
7. bře 2010 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek