• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky Rožnov pod Radhoštěm a okolí. Popovídáme si?

21. srpna 2016 
Ahojky Natalka,Martina,

taky budu jezdit do Valmezu,pravděpodobně zvolím MUDr.Klírovou.Švagrovka k ní chodí a je spúokojená.Jinak je prý dobrá i MUDr.Chvátalová a MUDr.Bernkopfová... :wink:
15. zář 2008 ve 12:03  • Odpověz  • To se mi líbí
jabluncanka dík :slight_smile: , hned se kouknu kde mají ordinace, abych to měla blízko. Hlavně aby mimčo mělo paní doktorku rádo :slight_smile:
15. zář 2008 v 15:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Já bych spíš řekla,aby paní doktorka měla ráda děti a komunikovala s maminkama...Vesměs všechny sídlí na nemocniční poliklinice...Ale úplně jistě to taky nevím,jsem přivandrovalec... :wink:
já mám výhodu v tom,že pokiud se mi nebude něco zdát,nebo budeme potřebovat nějaké speciální vyšetření,tak zvednu telefon a zavolám do Baťovky,kde pracuju...Proto potřebuju MUDru,která se mnou bude komunikovat a ne nafrněnou krávu,která se tváří,že má patentn na rozum... :wink:
15. zář 2008 v 15:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte krajanky. Můžu mezi vás? Jsem z Rožnova, to je kúsek od Zubřá (čauky Numi :wink: ). Taky čekáme nový přírůstek, ale ať je ještě raději tam kde je. Zatím řádí v bříšku. Zvažuju nad porodnicí ve Frýdku a nebo Zlín, tak uvidíme která vyhraje. Nemáte reference? Hlavně abych to stihla dojet. Tak doufám, že to tu nezamrzne, mějte se a užívejte si miminek.
16. zář 2008 v 15:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Evaje,

já budu rodit ve Zlíně.Už jenom proto,že tam přímo v porodce pracuju jako dětská na novoších.A taky pokud by k něčemu došlo,pak je tam i i JIPka,takže o dětičky postaráno na vysoké úrovni.Pan prim.Macko je machr... :wink:
16. zář 2008 v 15:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Já si myslím, že je to dobrá porodnice. Já prvního syna rodila předčasně a vy jste tenkrát dělali rekonstrukci, tak jsem rodila v Ostravě. Ale myslím, že ve Zlíně jsou větší odborníci. V Ostravě se o malého postarali, ale nebylo to bez problémů. Jinak nevíš, jestli se musím ve Zlíně nějak dopředu hlásit, nebo tak něco? Můžu tam prostě jen přijet? Už tam rodila v dubnu kamaráda a byla taky moc spokojená. A to byl její druhý porod. Ten první byl ve Valmezu a byla to prý taky katastrofa. Teda v porovnání se Zlínem. Jo a ještě dotaz (musím tě hned zneužít, co :wink: ) říkala, že po příjezdu manžela posílali pryč,ať příjde později, ale já bych chtěla, aby tam byl se mnou nonstop. Je to jenom pro to, že si neuměli říct?
16. zář 2008 v 17:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Evaje,

registrovat se rozhodně nemusíš...Navíc podle zákona máš právo na volbu zařízení,stejně jako na volbu lékaře... A pokud jim vysvětlíš,že jedete z daleka,tatínka tam nechají...Ono taky je to podle nálezu při vstupu.Pokud je to začínající,tak to může opravdu trvat a ono víš,vypadá to blbě,když maminka na sále najíst dostane a tatínek je hlady... Ale to už byste si zařídili... :wink: :slight_smile:
Jinak nevidím problém...
16. zář 2008 v 18:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Jsem ráda, že jsi mě jen potvrdila můj názor. Moc se mě nechce cpát se do porodnice dřív než bude nutné, ale to asi nikomu a někdy je těžké odhadnout, jak dlouho to bude trvat. Snad to nějak zvládneme :wink: V Ostravě jsem ležela dva dny, protože mě již rozběhnutý porod zastavovali a ve chvíli, kdy se rozhodli, že se bude rodit, tak to byla rychlovka. Jsem ráda, že to manžel stihl. Ale to nebyl klasický porod, tak vlastně podle něj ani nemůžu odhadnout průběh toho druhého. I když je fakt, že každý porod probíhá jinak. Tak uvidíme. Zatím mám jen pupek a jako i minule plány a hlavu plnou očekávání. Jsem poučená snad jen v tom, že je to vždycky všechno jinak, než si naplánuju.
A co ty? Jsi taky doma celé těhotenství? Tak mě napadá, ty ze Vsetína dojíždíš do práce do Zlína? To nebylo místo ve vsetínské porodnici? Na ni jsou ostatně taky dobré reference.
16. zář 2008 v 19:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Evaje,

ono by se možná našlo,ale já jednak dříve bydlela blíž a jednak pokud potřebuju něco pro sebe nebo rodinné příslušníky,tak prostě zvednu telefon a objednám kam je třeba... Nemusím na Vsetín a pak móóóžná do Zlína...Prostě to vezmu rovnou přes to lepší pracoviště... :wink: Jinak nevím,já rodila první dítě taky v okresní porodnici a byla to tedy bída a utrpení... A tam to znám,PA jsou kolegyně,dětské kolegyně a kamarádky... :wink:
17. zář 2008 v 08:00  • Odpověz  • To se mi líbí
jabluncanka,
Já jsem taky ZS. Dělám tady v Rožnově. Teda před mateřskou jsem dělala. Teď si užívám malého a chodila jsem pomáhat jen když měly holky nouzi. Což bylo docela často, však to znáš. Ale bylo to fajn v tom, že jsem mohla odmítnout, když jsem nemohla jít. Což jinak nejde :wink:
Na příští týden jsem se domluvila s kamarádkou a pojedeme se mrknout do toho Zlína. Asi vyhraje. Já vzhledem k dřívějším komplikacím upřednostňuji odbornost před čímkoliv jiným a myslím, že podle referencí má zlín i komfort. Tak asi není co řešit. Ale uděláme si alespoň výlet, okoukneme místo činu a natrénujeme cestu. Alespoň v něčem budu mít jasno. Nemám pro mimi ještě nic nachystané a teprve dnes dopoledne jsme s manželem začali řešit jméno. Je to sranda, jak je při druhém dítěti všechno jiné. Nějak nic nestíhám, těhotenství rychle utíká a není čas ani na komplikace, které byly s Matym. A v tom posledním případě je to dobře. :slight_smile:
17. zář 2008 ve 13:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky, omlouvám se, že vám se lezu, ale jsem na "dovolené" v Trojanovicích u Frenštátu pod Radhoštěm a ráda bych vás poprosila o radu, jaké hypermarkety nebo supermarkety se ve Frenštátu vyskytují?????

Děkuji za každou radu :wink: :slight_smile:
18. zář 2008 v 18:24  • Odpověz  • To se mi líbí
cherub, hyper a super ve Frenu? :grinning: Já sem teda z Rožnova, ale co vím, tak tam mají snad jen toho Alberta u kruháče v centru. To je asi vše. Ale můžu se mýlit. Tady v Rožnově to je podobné, ale je tu i Bylla a Lidl. I když to není o nic víc hyper nebo super než Albert :grinning: Tak si užívej dovči a snad se ti zlepší počasí ( a tím i nám) . Jo a nezapomeň udělat výlet do Skanzenu. V sobotu tam mají nějakou akci. Pá Pá
18. zář 2008 ve 23:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Promiňte, že vám sesm lezu. Ale my časro jezdím ke tchýni do Frenštátu a tam nejsou žádné hypermarkety.
Cherub musela by jsi jet až do Frýdku-Místku.. Ve Frenu je pouze ten Albert a Plus. Ale drobných obchůdků je tam spousta jak na náměstí tak v bývalém nákupním středisku Kyčera.
19. zář 2008 v 09:26  • Odpověz  • To se mi líbí
No tak to se přidávám..pocházím z Frenu a krom Plusu a Albertu nic pořádného..
19. zář 2008 v 10:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Numi- prý byla malá u babičky úplný andílek. :grinning:
23. zář 2008 v 15:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Vždycky vlezu do nějaké diskuze a jako bych byla Děda mráz s ledovou holí... :grinning:
Ještě není zima, tak nespěte a pište... Haloooo !!!
24. zář 2008 v 16:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky Evaje,

koukám,že už ses přehoupla do 35tt...A jak dopadla exkurze ve zlínské porodce?? :wink:
25. zář 2008 v 07:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Nazdárek, já se tam ještě nedostala. Je to hrůza, jak ten čas letí. Napřed nemohla kamoška, teď já. Tento týden to vypadá, že se tam zase nedostaneme. Začínám se bát, že tam pojedeme až na ostro.Doufám, že nás pak odtud nevyhodí. Ale ptala jsem se ještě dost kolem a všichni si to tam chválili, tak snad nebudu nespokojená. Ostravu jsem před porodem taky neviděla a Maty je na světě. Jen ještě musím zjistit, kde to ve zlíně je. Ale to bys mě mohla poradit. Když jedu od nás směr na Otrokovice, tak je to někde u 21 (Krajského úřadu)? Je to po té pravé straně? Kde je tam vjezd? Ale pokud je to složité, tak to nech být, já se to pokusím zjistit jinak. Tak se měj a někdy zase ahojky
27. zář 2008 ve 13:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Teď jsem zapřemýšlela a zapátrala na netu a zjistila jsem, že je porodnice v krajské nemocnici na Havlíčkově nábřeží. To je lepší varianta,je to z kraje Zlína. To je u toho Alberta, nebo co je to za market, dolů do prava, že? Snad tam nějak trefíme...
27. zář 2008 ve 14:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky Evaje,

do porodnice se jede dolů už kolem Lidlu,přes koleje a těsně za mostem přes řeku doprava.Ale tam už je to značené... :wink:
27. zář 2008 v 16:30  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahojky holky, jak se máte? Dlouho jsem se tu nedostala - nebyla jsem na netu.Jak se vám vede,
jabluncanka tak co bříško, už se kulatí :slight_smile:
lucinecinecka ahojky jak se máš jak se vám daří s davídkem??
Evaje ahoj, já jsem taky z rožnova, Jdete příští týden na broučky?? :slight_smile:
27. zář 2008 ve 20:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky Jani,

jo jo,už se kulatím...Mám 7kg nahoru,ale zdá se,že to jde zatím jen do břicha... :dizzy_face: Jinak se cítím nad očekávání dobře... :slight_smile: :wink:
27. zář 2008 ve 21:22  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
jabluncanka a už jsi doma a připravuješ pomalu výbavičku nebo ještě chodíš do práce? :slight_smile:
28. zář 2008 ve 13:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani,

já jsem doma od 5tt.Jednak jsem už starší paní(37) a jednak jsem pracovala jako zdravotník v nepřetržitém provozu.Do práce jsem jezdila do Zlína... Teď jsem 21+6tt... Od zítřka začínám 23tt... :wink:
28. zář 2008 v 19:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Jablun.- díky za radu, já myslela u Lídlu, akorát jsem nevěděla, že je to Lidl. Věděla jsem že je tam nějaký obchod. Tak díky, snad to tam stihnem. Na štěstí jsou po cestě další dvě porodnice, tak kdyby něco, můžeme zaparkovat tam :wink:
Jani, ještě nevím jestli půjdeme na celý průvod. Možná jen do muzea. Loni se malému strašně moc líbilo divadlo, tak zkusíme, jestli vydrží i letos. Musíme koupit lampion, loni nevydržel. Pršelo, tak se ten papírový krám úplně rozpadl. Pak Maty mydlil tou tyčkou se žárovkou kolem sebe takovým způsobem, že nevydrželo ani to. Jinak se chystáme do Mateřského centra. Chodíš tam taky? Loni bylo za Rosavou, ale je přesunuté na Zemědělku. Pak je ještě pro prcky na škole 5. květen. Tam funguje každý den. Ale Honzík je asi ještě moc malinký, pro něj by byl ten 5.květen.
28. zář 2008 ve 22:04  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
evaje díky za info o centrech ale popravdě o nich jsem ještě neslyšela,bydlím na 1.máji.Mohla bys mi kdyžtak napsat o tom nějaké info? My letos na broučkách byli už v průvodu, ale malý nám za včelínem usnul a navíc pršelo, takže jsme byli už kolem čtvrt na 8 doma :slight_smile: A co vy?
3. říj 2008 ve 22:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky Janii, broučci dopadli stejně jako loni. Taky tak pršelo. My jsme šli hlavně do muzea na představení. Loni se to Matymu moc líbilo. Letos to bylo slabé. Měli jen čtenou pohádku a on je ještě prcek. Potřebuje kostýmy a jasný děj. Tak bych to ohodnotila jako fiasko. Lampion byl během chvilky v rozkladu, plná Janíkovka lidí a Maty mě na klíně mačkal pupek, a ve finále jsme odešli dřív, protože ho to moc nebralo. Ale když jsem se pak ptala, tak říkal, že se mu to líbilo a doma jsme pouštěli Broučky. TAk zase za rok.
A v těch centrech: Je to taková slezina spíš pro maminy. Na Zemědělce dělají pro prcky různé věci z papíru, lepí se, kreslí, modeluje a tak, podle toho jaká příležitost se blíží, to se malému líbí. Na tom 5.květnu, tam nevím, protože jsem tam nebyla , je to prý pro menší broučky, tak až povyroste to v bříšku. Prý tam mají dřevěné hračky a taky nějaký blbosti. Musíš to asi okouknout. Já už jsem teď docela v rozkladu, tak se nikam moc nehrnu :wink: . Tak to oběhni, teď začne okurková sezona a nedá se nikam moc chodit, tak alespoň to MC a uvidíš. Prý mají i stránky na netu, ale nic jsem nenašla. Tak fakt nevím. Ahojky
4. říj 2008 ve 14:26  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky, Janii, chtěla jsem ti jen dát vědět o tom mateřském centru. Byli jsme se tam s Matym podívat a zítra jdeme zase. já jsem nadšená. V pondělí jsem poslala i manžela, ať si to taky užije. Tady je jukni na jejich stránky. Chodí tam maminy i s miminkama, tak si myslím, že po porodu, budeme pokračovat. Zatím jsme stále 2v1 tak chodíme.
http://www.mckolovratek.estranky.cz/stranka/kontakt

Jabluncanka, ty už jsi taky za polovinou, co? Já jsem se rozhodla pro Zlín, tak pokud to nepůjde moc rychle, tak tam snad stihneme dojet. Pak poreferuji, jak jsme byli spokojení. Na jednu stranu chci, ať už je to za mnou a na druhou stranu se mě po tom pupku bude stýskat. Jsem jak vorvaň.
Tak se tu mějte a držte nám palečky
15. říj 2008 ve 22:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky Evaje,

zrovna jsem na Tebe myslela...Jj,už se nám to taky krátí...Přibrala jsem už 10kg,ale jen do břicha.Jenže jsem malá,mám jen 164cm,takže začínám být jako soudeček.MP říká,že jsem jak soudeček medu a já říkám,jak velryba.MP říká,že velryby jsou chráněné zákonem...To je hezké...
Pak poreferuj,jak se Ti ve Zlíně líbilo.V listopadu to tam bývalo klidnější,tak snad to tak bude i letos... :wink:
16. říj 2008 v 08:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Jabluncanko, to jsi mě potěšila, že to tam bývá v listopadu klidnější, taky doufám, že do listopadu vydržím. Měříš úplně stejně jako já. Já už jsem přibrala 18kg. Mimčo váží 3500g. Snad se mě ho podaří vytlačit!!! Jo a mimochodem, taky jsem byla velryba, ale toho vorvaně začal používat před pár dny můj drahý, když byl malý nějak šprajclý v bříšku a já se fakt nemohla skoro hnout, tak jsem ležela v jediné snesitelné poloze a on začal s tím, že se mám vorvanit a on vezme Matyho na procházku. Je to od něj opravdu milé... Ale vorvaním se od té chvíle a on ať se snaží. Jinak je fakt bezvadný a musím říct, že mě pomáhá jak to jde. Asi vidí, že mě už to opravdu nejde. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak páááte a někdy sem zase skáknu :slight_smile:
16. říj 2008 ve 14:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek