• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky a snažilky z Prahy 4

2. prosince 2016 
Hezký páteční večer... pravda poněkud pozdní večer:grinning: Hlásím, že už máme venku obě dolní jedničky - šly hezky duál, ale stálo to teda za to... jestli tak bude mimí vyšilovat pokaždé, když mu budou růst zuby, no tě pic:grinning:

S tím spaním v postýlce jste mě teda nepotěšily... já čekala rady zkušených matek a ono... kde nic tu nic:grinning: Tož si budu muset poradit sama... jen nevím, jestli na to budu mít nervy, náš poslední pokus skončil asi dvouhodinovým neskutečným řvaním... malej byl zpocenej a červenej... a já taky:grinning: To bylo asi tak před dvěmi měsíci a od té doby jsem nesebrala odvahu k opáčku... a pořád vozím jak magor, i v dešti:stuck_out_tongue_closed_eyes: Jen nevím co bude, až začnou podzimní plískanice a lijáky... a pak zima:stuck_out_tongue_closed_eyes: Navíc u nás nezabírá ani lehátko, ani velká postel - třeba ráno v pět, když se probudí, tak naprosto nehrozí, že by usnul se mnou v posteli... hraje si v postýlce, pak na dece nebo v lehátku... a až se někdy kolem sedmé unaví a chtěl by spát, tak chce ven do kočáru, žádná postýlka... fakt na palici:stuck_out_tongue_closed_eyes: Jestli si dobře vzpomínám, tak v posteli se mou spal asi dva týdny po návratu z porodnice... teda se mnou - hezky mezi mnou a manžou v peřince:grinning:, pak už se stěhoval do svojí... ale jen na noc, jinak tam nebude a nebude... já ho tam nemůžu ani přes den "odložit", když chci třeba na záchod... okamžitě spouští ječák... no Viktorka u splavu hadr:grinning:

Monči77, to mě nikdy nenapadlo, že Ti lidi se tady vlastně chovaj po vzoru zvířátek... ze svého teritoria halekají na teritorium jiných:grinning: Nicméně i přesto prodlužujem a do Prahy se vrátíme až někdy poslední týden v září... ale pak už nikam, leda až na Vánoce:slight_smile:

Xeni, tak to závidím - tu svatbu:slight_smile: My byli tento týden pozvaní na "pravou jihomoravskou" na vinohradu, ale nesebrala jsem odvahu - přece jen nevím, co malý, jak by to snášel (cca 200 svatebčanů:grinning:), jednak coby kojící matka bych si to asi ani moc neužila:confused:

Kristýnko, když má člověk domeček, tak je to jiná - vidím, když jsem teďka u našich:slight_smile:, v paneláku nejde vyvézt, uspat, umístit do stínu pod strom a jít dom něco dělat... musím hezky mrňousovi v kočárku asistovat svoji přítomností... a doma to pak podle toho vypadá:grinning:
5. zář 2008 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
BTW příkrmy, taky mě to brzo čeká - zatím teda jen kojím, ale půlrok se neúprosně blíží... takže jakoukoliv radu nebo tip taky moc ráda uvítám:slight_smile::slight_smile::slight_smile:
5. zář 2008 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky vsici, krasny den preji.
Zacnu chodit od pondeli s Honzickem plavat do Libuše (Na Močále 8) Není tu někdo, kdo má s tímto bazénkem zkušenosti ? Opravdu si mimca po tydnu tu predeslou lekci nepamatuji, a proto je lepsi chodit plavat 2xtydne ?
V utery pujdem do Krcaku na prochazku, muzu se tedy k nekomu pridat ?

zatim pa
Vlasoska
6. zář 2008 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

tak dneska teda bylo děsný vedro, hrůza.

Mobo taky prosím receptík na polívčičky. Psala jsem to už včera, ale jaksi mi to zase spadlo a už jsem na to neměla nervy.

Vlasosko my taky budeme chodit na plavání do Kenny Libuš,ale úterý a čtvrtky. Prý je to opravdu tak lepší, tak nevim. Hlavně cenově to není takový rozdíl, takže je určo výhodnější 2x týdně. Je to drahé tak i tak.

Jani vy koukám taky pěkně rostete, už bude malému půl roku. Ježiš to to letí! A jak to že nemáš aspoň fotečku v albu, ať drobečka taky vidim :angry:
6. zář 2008 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krasny vecer,jen jdu pozdravit a letim na kute,jsem strasne unavena z toho slunicka :wink:
6. zář 2008 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj vsem,
Xeni,jj do bramborove kase jsem dala Bebu,jelikoz se me nechtelo odsavat moje mliko :wink:

Jani,teda ja koukam,jak se ti prodluzuje pobyt u maminky,jen je skoda,ze ani tam Viky nespi lip nez doma.....

Ty jo,ja byla vcera tak strasne unavena,ze jsem padla ve 21 hod.za vlast :grinning: ale slunnecny den jsem si naramne uzila,bylo to strasne super :wink: po dlouhe dobe mooc krasny vikend.........
7. zář 2008 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

tak jsme dnes zkusili první příkrm..mrkvičku.Vyprdla jsem se na BIO a dala normální.Jen jsem ten prostředek vykrojila. No Ondra nadšený nebyl, malinko se mu zvedal žaludek a řekla bych, že toho ani moc nespolkl. Tak uvidíme zítra. No co bych asi čekala poprvý že :grinning: :grinning:

Mončo včera byla děsné vedro viď. :angry: Já byla taky mrtvá. Měly jsme v plánu popíjet, ale vypily jsme každá jednu skleničku a obě jsme usínaly, takže jsem šla spát taky po 9hod :grinning:
7. zář 2008 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cauky,
me dr.rekla,ze mam dat jako prvni prikrm mrkev s bramborem,ze samotna mrkev je alergizujici,tak nevim,ale ja nemuzu rict,ze by Danecek neco nepapal,sni uplne vsechno :grinning:

Rika se ze i rajcata a celer se nemaji davat do 1 roku ze jsou tez alergeny,ale ja uz to davam od 7.mesice a bez problemu........

Vcera tak nadherne a dnes prselo,strasne skoky pocasi :frowning2:
7. zář 2008 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký nedělní večer:slight_smile: Tak jaký byl víkend - tady na severu parno jak ďas, a to jsem před vedrem z Prahy utíkala:grinning: Navíc tady každou neděli mám tchýni:stuck_out_tongue_closed_eyes:... přeci jen to má do Prahy 4x dál než k našim... máme s máti obě dvě opravdu velikou radost:grinning:

Barčo, já vím, už jsem si říkala, že bych měla hodit do alba aspoň jednu fotku, ale... nějak se k tomu pořád nemůžu dokopat:pensive: Navíc teď všechny fotky mám doma v Praze, manža na víkend jen doveze novou kartu a tu s fotkama si odveze... tak snad až se vrátím:wink:

Monči77, já tady jsem právě pořád ještě kvůli tomu spaní, resp. nespaní... doma bych to asi bez cizí pomoci nedala... manžel je do večera v práci... založila jem kvůli tomu i téma v kojencích:stuck_out_tongue_closed_eyes: Někdy mě to fakt už neba:frowning2:
7. zář 2008 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani,no nemas to proste lehke,ale snad se to nekdy srovna,drzime palecky :wink:

Tak jsem musela vcera nechat snizit postylky uplne dolu,malej se zacal stavet na nozicky,je to hroznej rostak :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak jsem vyzkousela kasi keksikovou od Babylove a musim rict,ze se chuti zdaleka nevyrovna Nestle a hlavne kasi keksikove od Humany,to je spravne susenkova chut,od Babylove je takova nevyrazna,ale dala se snist,coz je hlavni,uplne spatna neni,konzistenci ma vybornou,jen chutove zaostava,ale co chceme za 35 kc ze??? :grinning: :grinning:
8. zář 2008 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

tak doktor říká asi každý něco jiného. Mě řekli zkusit všechno zvlášť, takže fakt nevim.I kámoška to tak dělala. Tak uvidíme, zatím jsem žádnou alergickou reakci nezjistila. Dnes zkusíme druhý pokus. Včera jsem i v DM koupila na zkoušku nějaké skleničky, až budu třeba někam spěchat, tak uvidíme. Ale určitě budu hlavně vařit :slight_smile:

Nám zítra začíná oficiálně kurz plavání, tak se těšíme. Jsem na to zvědavá, snad bude Ondra opět nadšený jako na těch zkušebních hodinách :grinning:
8. zář 2008 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monči77, já to teda tak trochu čekala - po tom, co mamča vyprávěla o mě a mém spaní-nespaní... ale tohle předčí představy nás obou:grinning: Navíc já jsem děsnej spáč, takže ty tři hodiny spánku denně jsou pro mě fakt zabiják:stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. zář 2008 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Jani,

to musí být fakt hrozný spát tak málo. A to já si ztěžuju, že malej usne v 19hod a budí se mi kolem 5hod na jidlo a pak ještě třeba do 7hod spíme :grinning: Ale já bych ráno spala ještě tak o 2hod víc :grinning: :grinning:
8. zář 2008 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak s tim spanim rano to mame asi vsichni stejne,jsem nejvic unavena kdyz uz malej chce vstavat,to jsem naprosto nemozna :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Barco,prave tohle me na tom vadi,ze kazda dr.rika neco jineho a proto ja je neposloucham a delam si vse podle sveho :grinning:

Jani,tak hlavne ze malej to po nekom zdedil :grinning: :grinning: vite ze je vas :grinning: :grinning: :grinning:
8. zář 2008 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky recepty písnu během týdne, dnes musim letět tak zatim :slight_smile:
8. zář 2008 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dalsi akce:Drogerie Rossmann ma od 8.-13.9.akci na Humana kase 1+1 zdarma za 67,- (jedna tim padem vychazi na 33,50) maji 3 druhy...TRESEN-BANAN,MARACUJA-BROSKEV,SMES ZAHRADNIHO OVOCE....

MAME VYZKOUSENE A JSOU VYBORNE :wink: :wink: DOPORUCUJI.........
8. zář 2008 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monči77:grinning::grinning::grinning: Není třeba důkazů tohoto typu - se ho nevypřeme ani jeden... po narození to byl celý manžel, pak mix a teď jsem to celá já:grinning: Stejně vycházíme ze skazek naší máti o tom, jak jsem byla malá a nespala - teďka jsem totiž spáč neskutečný, stejně jako manžel... my dokázali v sobotu a v neděli spát i do jedenácti dvanácti hodin:grinning: A teď máme... utrum:grinning::grinning::grinning:

Barčo, tak to je hezké, jak Ti Ondrášek spinká, i když jen do sedmi ráno... škoda že ty mimika nejdou spát o dvě tři hodiny později a ráno nespinkají do devíti desíti, že?:slight_smile: Teda aspoň já bych to tak brala, páč stejně před půlnocí spát nechodíme... ale houbeles, mimča si dělaj co chtěj:grinning:
8. zář 2008 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

tak dnes máme první lekci našeho plavání s nováčkama. Tak jsem na to zvědavá. Snad se to bude Ondrovi opět líbit :grinning:

Mončo je to hrozný jak každý říká něco jiného, taky má svojí hlavu, takže si nějak poradim :wink:
9. zář 2008 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,

my jsme byli poprve plavat v pondeli a myslim, ze se to Honzikovi libilo. A jak pak spal...
Docela bych na podzim zacala chodit i nekam do materskeho centra nebo nekam s Honzikem cvicit. Nevite o necem takovem na Praze 4 ? Honzik je hodne zive dite, ktere porad vyzaduje pohyb a navic malo spi, tak ho chci co nejvic zabavit.

pa Vlasoska
9. zář 2008 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barco,proste si nevyberem,ale jak rikas,kazda mame svoji hlavu a poradime si :wink:

Vlasosko,tak to znam,nas malej je take pekne kvitko a chvili neposedi,je to peknej lump :wink:
9. zář 2008 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

tak plavčo včera super.Petr měl ranní, tak byl brzo doma a šel se na nás podívat. Tak nás natáčel a fotil.Dám pak nějakou fotku do alba, ale nabíjim baterku do foťáku. Taky jsem myslela, že pak usne, ale nebylo tomu tak. Spala bych spíš já :grinning:

Vlasosko mateřské centrum je tady na Kamýku, myslim, že se jmenuje balonek.A pak je prý v Písnici. Včera jsme se o tom bavily s holkama po plavču, že v zimě asi něco takového budeme schánět, když se nebude moc courat venku :wink:
10. zář 2008 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky nějak nemám čas když je šance tak spim, nějak mi není od pátku nejlíp, stále mě bolí hlava, jsem unavená, dnes jsem byla na odběrech tak zítra budu vědět snad víc, tak že Mončo 77 opět nám to nevyjde, já vim jsem hrozná a moooc se omlovám. písnu vám ty recepty
10. zář 2008 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pórková polévka - na 3 porce . 3 hrnky vody, 1 větší brambor, asi 15 cm pórku, kousíček másla, 2 polévkové lžíce JEČNÝCH vloček - Brambor uvaříme a asi 5 min před dovařením přidáme ječné vločky.Do vroucí polévky nasypeme nadrobno nakrájený pórek, kousek másla a hned odstavíme.Můžeme po uvaření i rozmixovat.

Hrášková polévka . 2,5 dcl vody, 60g hrášku z konzervy, 10 g hladké mouky, 10 g másla, 1 žloutek 0.5 dcl mléka, sůl, petrželka Hrášek zalijeme vodou, přidáme mouku rozmíchanou v mléce a 10 min povaříme.Polévku rozmixujeme, ohřejeme a přidáme žloutek.Povaříme a dochutíme solí nebo podravkou, nakrájenou petrželkou a kouskem másla.

Tak snad budete mít taky úspěch jako já
10. zář 2008 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

no tady je teda mrtvo.

Moni díky za receptíky. Určitě je jednou zkusim.

My stále bojujeme s příkrmama.Prostě mu to nějak nejede. Mrkev mu ani po 3 dnech nezachutnala, tak mi včera Kristýnka poradila brokolici a ta mu taky nejede. ALe je fakt, že tu jsem zkoušela jen od Hami. Tak mu jí dnes zkusim asi ještě dát a nebo mu udělám brambůrek s mrkví. Není z těch dobrot chudinka vůbec nadšený :frowning2:

Dnes máme opět plavčo.Máme nějaké fotky v albíčku, tak uvidíte jaká jsem fešanda v té slušivé koupací čepici, kterou musíme mít :grinning: :grinning: :grinning:
11. zář 2008 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni,tak at se ti brzo udela lip,snad to neni nic moc vazneho :wink: a na prochajdu na vas pockame az ti bude lip :wink:
Dekujeme za receptiky,urco vyzkousim :wink:

Tak tahle diskuze jde do kopru,je to tu o nicem :frowning2: :frowning2:
11. zář 2008 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nojo už tu není takové prvotní nadšení, ale to se dalo čekat :unamused: Co taky pořád řešit že, než to co kdo kdy papal, co už umí atd :grinning: :grinning: :grinning:
11. zář 2008 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja si teda myslim,ze to neni jen o tom kdo co papal a kdy se pokakal a co umi,ale to je jedno,proste je tu mrtvo :frowning2:

Baro-Babaro,na spolecnem albicku maminyzectyrky mas vzkaz v IP poste........
11. zář 2008 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky no Mončo 77 snad to nic nebude dnes po 15 hod si mám volat na výsledky, mám trochu bobky ale snad to bude dobré. No taky jsem si všimla že je tady mrtvo když jsem sem začínala chodit tak jsem vás kolikrát nestíhala ani dočíst a teď jsem ráda když je vůbec co číst, ale čím to je?
11. zář 2008 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak vás zase jednou zdravím!!!
Dneska jsme byli na očkování, hned dvě vakcíny najednou a František teď dvě hodiny v tahu řval jako tur. Tak nevím, buď to byla reakce na očkování a nebo se snad už klube nějaký zoubek chroupek. Teď chudák padl vysílením. Tak snad bude zítra líp.
Jinak máme 72 cm a 8810 g, za chvíli bude nosit asi on mě :grinning:
A dneska se František na plavču poprvé potápěl a dostali jsme pochvalu - oba, protože já se učím potápět s ním :grinning: :grinning:
Mějte se všechny moc hezky a doufám, že vás zase brzy uvidím :wink: :wink:
11. zář 2008 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj:slight_smile:
Tak ja vas jdu taky pozdravit. Po desne dlouhe dobe. Mame se vyborne, Matej uz je skoro velky kluk a dela velke pokroky. Na 10ti mesicni kontrole mel 75cm a 8420g.
Uz pekne "povida". Rika mama, tata, ham, pan, ete, kyva na souhlas a vrti hlavou. Dela tygra, lva, kravicku, psa, ukaze na letadlo, kdyz ho slysi, dela auto a chodi za ruce. Vydrzi uz hodne dlouho stat bez drzeni. Miluje lezeni do schodu:slight_smile:. Basti vsechno - dneska jsem mu dala ochutnat olivy a mlaskal si pri tom:slight_smile:, pije vsechno a z cehokoliv. Dneska se naucil bit brckem:slight_smile:. Je to fakt zmena ze dne na den:slight_smile:
Co takhle nekam spolecne zajit? Treba obed na Hamru? Rada bych vas zase videla. Co treba pristi tyden?
11. zář 2008 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek