• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky a snažilky z Prahy 4

2. prosince 2016 
Holky to je fakt děsný počasí.I v dešti jsem šla s malým ven, je dnes pěkně protivnej, tak jsem si říkala, že se mu bude venku dobře spát.A on mi půl procházky proječel :angry: Já jsem tak ochotná matka, jezdim v dešti, bolí mě noha, je mi zima a on si toho pacholek ani neváží :angry:

Mončo-mobo jo to je pravda s mateřskýma centrama. Některé maminy asi neuvažují.Taky jsem si říkala, že budeme dělat srazíky u sebe doma...to bude teprve veselo :grinning: :grinning: :grinning:
15. zář 2008 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak Barco,ja tez vyrazila s malym v desti ven,dopo spal jen 3 hod. a odpo nechtel spat,tak jsem se oblikla a sla s nim jezdit ven a hned usnul,tak alespon ze tak,zima tam ani neni ale ten dest :frowning2:

Kristynko,tak at brzo opusti Frantiska ta ryma :wink:

Ja teda taky zimu nemam rada ale to neznamena,ze budu sedet s malym doma,to dite ven proste musi,samozrejme to nebude na hodinove prochazky ale alespon na chvili........

Moni,tak co hafik,jak to dopadlo??

To materske centrum je lakave,ale mate pravdu,ze nektere maminy tam chodi i s nemocnyma detma........
15. zář 2008 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo MOnčo já taky jezdim za jakéholiv počasí.Ale v zimě asi těžko vydržim celé odpol venku, takže ta zima doma bude asi fakt dlouhá.

Ondráš je dnes extra protivný,už ho mám dost, tak se těšim až půjde spát.A to bude za chvíli naštěstí :grinning:
15. zář 2008 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se hlásím po delší době, tentokrát už z MD. Myslela jsem, že se k vám na prochajdy přidám už s bříškem, ale nějak to nevidím. Nějak mi to všechno rychle utíká a já nic nestíhám a pak už se mi tedy nechodí nejlíp, to břicho pořád paá dolů a je to při chůzi dost nepříjemné.

Po porodu se mnou ale počítejte, abych neměla doma depky :slight_smile:
15. zář 2008 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jo jo, mateřské centrum je dobrý tady Domeček, Benjamin a taky je herna v tom komunitním centru - denní klub pro maminky s dětma. Určo někam chodit budeme, ale u nás to taky jde, dokonce jirka snad přidělá i tu houpačkua za 3 týdny bude mít Xenuška i pokojíček, tak vás rádi uvítáme.

Jinak dnes jsme sli na plavčo, ale rozbil se bazen, dopo už malá nespí, takže spí odpo v postýlce, tak od 13h do 15:30, tak aspon mam cas na praci. Pak si hrajeme a pak večer poklidím, dovařím. Docela to stíhám. Jen toho koníka moc ne no....
15. zář 2008 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Mončo tak Argo má sinou artrozu v levé kyčli tak že nic moc vyléčit se to nedá, když ho to bude jooo bolet tak máme prášky na bolet, bere vitamíny na klouby, no stojí to hodně peněz, ale ještě nějaký čas vydrží, pak hold půjde na utracení, jsme toho názoru, že když by trpěl na velké bolesti, jako že postupem času ho to čeká, tak raději ho necháme utratit, než aby trpěl.
15. zář 2008 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, to je počasíčko, co?:grinning: Nevím jak v Praze, ale tady je to teda síla... a to jsem o víkendu soptila, jak je zima - a to bylo krásných 11 stupňů a bez deště!:grinning: Dneska tady teploměr nevylez nad 8 stupňů a lilo jak z konve... vlastně lije pořád... a ten můj šmudla jinak než hezky v kočárku neusne, takže to byla docela síla:stuck_out_tongue_closed_eyes: Jednak jsem tady plánovala být jen v srpnu, takže teplejších kousků jsem brala jen pár, ale hlavně Viki ze všeho najednou během dvou týdnů vyrostl, takže ho chudáka oblíkám do čeho se dá... a vrstvím a vrstvím a vrstvím:grinning: A chodím v dešti s kočárkem jak magor... no comment:unamused: A sousedi na mě naprosto nechápavě koukají, protože naši maji krásnou krytou velkou terasu + k tomu ještě jednu menší (a i tam by se vešly kočárky klidně čtyři:grinning:)... a já šaškuju v dešti u lesa s kočárem... ale vysvětlujte jim, že pro spánek dítěte - byť půlhodinový - uděláte naprosto všechno:grinning::grinning::grinning:

JJ, zima na krku... taky mě to děsí, co já si s tím špuntem počnu, když nebudem moct ven... hlavně večer, to mi bude chybět, v tom byly ty dlouhé dny ideální... takhle budem mrnčet a vztekat se doma celé odpo a večer... už to vidím:grinning::grinning::grinning:

Báro - Babaro, z toho si nic nedělej, Vikiho taky zajímají spíš "technické věci" - jako za co ta hračka na té hrazdičce visí, jak jednotlivé věci drží u sebe, štítek s návodem, visačky... a nej je má černá Nokia, to je úplně v tranzu a vyráží naprosto neidentifikovatelné zvuky, které se ještě znásobí, když mu ji odmítnu vydat do spárů:grinning: No obecně mobily a taky ovladače k čemukoliv, to je jeho:grinning: Jo a taky nesmím zapomenout na brýle... nikdy bych nevěřila, že takovéhle mrně má takovou sílu... a neúctu k hodnotám:grinning:, brýle za šest tisíc musely do koše... a místo toho jsem si musela pořídit rovnou dvoje - ty jedny samo obyč, odolnější:grinning:

Barčo - Barbarku, kde chodíte na to plavání? My teda zatím plavem doma, chodí k nám instruktorka, ale pak chci samo do velkého bazénu a přemýšlím, co by bylo nejlepší - jak pro malého (nejlíp aby to bylo speciálně jen pro malé děti), tak i pro maminku:grinning: Myslím tím hlavně spojení busem:grinning:

Kristýnko, tak ať jste brzo fit!

Monči77, dneska mě tady místní naprosto dostali - páč lije, tak nikdo nechtěl jít ven a řvali na sebe ze vzdáleností, o kterých jsem si doteď myslela, že jsou pro lidský hlas nepřekonatelné:grinning: Fakt zlatá Praha, už aby byl konec září a my byli zase zpátky:slight_smile:

Vrano, uteklo to, viď?:slight_smile: Já začala většinu věcí řešit až na MD a skoro jsem nestíhala... nakonec si říkám, že ještě že jsem přenášela... měla jsem dva týdny k dobru:dizzy_face:
15. zář 2008 ve 23:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky dlouhoo jsem tady nebyla...nejak nemam cas, a jak se jinak mate ? :slight_smile: Tak mi už konecne pujdeme s malou v utery plavat a zitra ji chudinku budou ockovat
16. zář 2008 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Jani chodíme tady k nám na Libuš do Kenny, je to super, ale pěkně drahé. ALe Ondrášek je naprosto nadšený a to za to stojí :wink:

Já teď koukám na nějaký přivýdělek, domácí práci či hlídání a nic jsem zatím nenašla. Ozvala se mi paní, že potřebuje hlídat 2 děti a to by na mě asi bylo moc :grinning:

Dnes jsme zase byli plavat a super. Ondra pak usnul a spal přes hodinu, což je fakt co říct.

JInak nám tady před oknama staví cirkus, tak máme opravdu veselo. Snad nebudou mít moc hlučná představení! :angry:
16. zář 2008 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak zitra se asi nikam nejde co :frowning2:
16. zář 2008 ve 22:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.
Tak Matej je nemocny, takze se nehneme z domu. Ja nevim, ze to tak vzdycky musi vyjit :confounded:
17. zář 2008 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ten týden tak leí že jsem si nevšimla že už je středa, ale koukám že se Hamr asi nekoná, a kde je Monča 77 nějak tady není :frowning2:
17. zář 2008 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak rýma už se hodně zmírnila a je to lepší. A František se nám rozlezl po bytě, zatím se teda plazí, ale objevil, že všechno co má držátko se dá otevřít, takže se každou chvíli praští nějakou skříňkou do hlavy :grinning: a vyhazuje obsah košíčků tašek apod :grinning:
Dneska jsme byli v Motole za kamarádkou, která je tam hospitalizovaná s 6 měs. holčičkou na neurologii a absolvovali jsme s nimi MRI, museli tomu bobečkovi dát narkózu - no holky buďme rádi, že máme zdravý děti a řešíme vlastně jenom "prkotiny"...
17. zář 2008 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHOJ HOLKY TAK MY MELI TED TAKY 1 DEN TEPLOTU 37,6 A KAŠEL A DNES UŽ NIC, TAK NEVIM, ASI TO BYLO Z BAZENU. Sorry za caps lock. Dnes je krasne, tata hlida, tak doufam, ze bude i zitra abych si to uzila i ja...

Nara, musime se srazit, porad tu mam to Cerazette.
18. zář 2008 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nara máš pravdu, taky si říkám, že můžem být rádi že je Patrik ok mám kamarádku a ta má holčičku budou jí 3 roky, ale není na tom upně nejlíp, je o 8 měsíců opožděná, nemůže jít do normální školky atd je toho hodně a to si pak člověk uvědomí jaký má štěstí že má dítě v pořádku.
18. zář 2008 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

tady to zase žije teda :grinning:

U nás vše při starém, ani upřímně nevim co psát. A asi nejsem jediná jak tak koukám :unamused: Mě ty dny poslední dobou přijde naprosto stejné, to je děsný.

Dneska musim vyrazit do Tesca pro bodýčka. Malej mi ze všeho vyrostl.Mončo ty půjčené od tebe odpovídají tak 62, ale rozhodně ne 68.Je v tom chudinka narvanej a ani je nezapnu dole :grinning:
19. zář 2008 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy, tak už se těším až se k vám přidám. U nás v diskuzi se rodí o 106, už nás zbývá jen 8.Dneska se mnou nějak cloumá nicota, nic se mi nechce a na koníkovi nikdo na kecání není... No není to pech? :frowning2:
19. zář 2008 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj vrano, taky mám dnes nějak divnou náladu, asi je to počasím či co.A tady si už asi moc nepokecáš, je tu mrtvo :wink:
19. zář 2008 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo, koukám, že s tím pokecem je to všude stejný :slight_smile: Asi je to nějaké nakažlivé
19. zář 2008 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

mate nekdo prosim zkusenosti s nejakou ohrivackou lahvi ? Rozhodla jsem si nejakou koupit a ted se nemuzu rozhodnout kterou. Mate nekdo zkusenosti treba i s ohrevem v aute ?
A pak jsem se vas chtela zeptat, jestli nekdo nemate vozik pro mimca za kolo (na bezky), jaky to je ?

zatim pa
vlasoska
19. zář 2008 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cau holky,

Moni prosím jak se jmenuje ta hračka do vody co jsi koupila? Ja bych to chtela taky, tak hledam na netu, ale nejak nevidim.

Vlasosko, ojrivacku jsem mela reer, obyč na široké láhve a naprosto spoko, stala asi okolo 500 a nechapu proč ty drahé jsou tak drahé. Vozk na kolo jsme nemeli, ale svagrova ano, stoji kolem 10 000, takze bysme ho moc nevyuzili, ale je to samozrejme boží. Pokud má člověk peníze navíc, asi doporučuju.

Baru, no jo, tu chvilku nejsem a uz to tu jde ke dnu :grinning: :grinning: :grinning:

Tak vás holky zabavím, napište mi tu tipy na darky, Xenuš bude mít ted narozky, svatek i ježíška najednou, tak musim vymyslet dary pro nás i rodinu. Zatím mám odstrkovadlo, box na hračky do koupelny, kufříky en kostky, lego duplo...? Napište kdyžtak i odkazy, díky.
20. zář 2008 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Xeni,jmenuje se to " PŘÍSAVKA NA VANU SE ZABAVNÝMI ZVÍŘÁTKY OD FISHER PRICE " stoji to do 300 kc.

Vlasosko,ja mela taky ohrivacku kojeneckych lahvi ale od Chicca,byla jsem samozrejme taky spokojena,ale prislo me daleko rychlejsi ohrat vodu v konvici a flasku s mlikem do toho postavit a ohrat........

Vrano,koukala jsem ti do albicka,uz mas teda pekne brisko a tesime se na tebe a na tve mimi :wink:
20. zář 2008 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
já zase nic nestíhám a příští týden začínáme dělat střechu, tak to bude ještě horší, ach jo...

Vrano, už se to blíží, držíme palce a přejeme, abys už co nevidět držela mimíska v ruce :wink: .

Vlasosko, mám doma fungl novou hořívačku od canabies baby stála asi 800,--, koupila jsem si jí když jsem byla těhotná a nikdy jsem jí nepoužila. Je na flašky i na hrníčky a na elektriku do zásuvky, takže by šla asi použít i v autě. Klidně ti jí prodám!

Xeni, taky už vymýšlím dárky, co budeme chtít :wink:
20. zář 2008 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni, máš pravdu, je to rychlejší b konvici a pak v hrnku, ale ohřívačka má tu výhodu, že to tam necháš třeba 2 hodiny stát a je to pořád stejně teplý, tak jsem to tam vždycky frkla nejak pred tim nez mela malá jíst a taky v noci to bylo připravený na pití. Nebo když nedopila, tak jsem to tam dala a za hodinu jí to dala dopít, přece to envyleju ne?

Vlasoska, ale uz máš velké dítě, strč to do mikrovlnky a je to... na to mlíko to moc není, ale příkrmy tam ohřívám běžně.
20. zář 2008 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ho holky, přihlásila jsem se na aquaaerobic do petrovic, je to asi 6 minut busem z hájů. Asi budu jezdit autem, mohla bych vas nabirat, je to ut, st, ct od 19h-20h. Tak kdybyste nekterá chodila se mnou, byla bych rada. Jinak chodim na spinning na háje, tak to bych taky radeji nechodila sama. Tak nebudte líný, nechte děti doma tatínků a pojdte neco delat, pak zaskocime na 1 malé a pokecáme.
20. zář 2008 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Vlásoska ohřívačku jsem na patrika neměla také jsem ohřívala v uvařené vodě a pak když byl větší a už měl sušené mléko tak jsem od Aventu koupila dávkovač sušeného mléka a vodu převařenou do malé termosky od Tescomi a když přišlo na jídlo měl vždy čerstvé mléko během vteřinky hotové je to super i do auta nalej vodu nasypeš mléko z dávkovače a je to.
20. zář 2008 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Xeni můžu ti doporučit kouzelnej hrnec od fisher price, naučí se poznávat tvary Patrik to dostal k první narozeninám a dodneška si stim úžesně hraje
20. zář 2008 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
to máme něco podobnýho... díky ale.

Tern ohřívač se použije jen pouze když někdo nekojí a odsává mlíko, nutráč jsem taky dělala z ohřáté vody čerstvej.
20. zář 2008 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
jukni od Playskool na foukač balonků, taky to jede do dneška a každý dítě je tady nadšené
20. zář 2008 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moba, to mi jaksi net nenašel...?
20. zář 2008 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek