• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky a snažilky z Prahy 4

2. prosince 2016 
Jani a jak papate?
13. říj 2008 v 10:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barčo, to já právě budu chít ty obyč - časem... až bude ťapkat, tak je plánuji s sebou tahat jen pro chvíle dočasné únavy:grinning:, na spaní rozhodně ne-e. My máme sporťák lehoučký a skladný - taky aby ne, za tu cenu:grinning: Jinak spodní zuby už máme... no přes šest týdnů (to bylo teda dílo, snášel to neskutečně blbě:frowning2:) a horní nám asi právě rostou... a vypadá to, že to bude ještě větší pohroma než ty spodní... snad to nějak přežijeme... oba dva:grinning:

Báro, papáme naprosto ukázkově - hlavní pochoutka je teda sice pořád mlíčko, ale mrkvička (ta je asi No1:grinning:), brambůrky i brokolička nám jedou jedna radost... teď se chystám na květák, tak uvidím... a večer kašičku, zatím teda rýžovou nebo rýžovou s kukuřicí bez jakékoliv příchutě, ale i tak mu jede jedna radost. Ovoce zatím nedávám, domlouvaly jsme se s doktorkou, že nejdřív budem baštit jenom zeleninku na oběd a na večer kašičku - já jsem silný alergik a navíc ještě i astmatik, takže to budem preventivně zavádět pomaleji... i tu zeleninku máme tak, že jeden druh papáme skoro týden, než najedem na další, aby to bylo stopro, že mu z toho nic nebude. Ale on v tomhle snad bude po manžovi - baští zeleninu jak divý (až se divím, já ji totiž nemusím a jako malé mi prý máti musela všechno přislazovat, i zeleninové polívky:grinning:) + zatím nebyl ani jednou nemocný... ťuk ťuk... tak snad nám to vydrží:wink: Jinak binec u jídla dělá naprosto neskutečný... každou chvíli je něčím ohozený, jak mi práskne do lžičky nebo misky... děs běs... a většinou to dělá proto, že mu připadá, že mu to dávám pomalu... se rozčiluje ještě s plnou pusou, že chce další lžičku:grinning: A taky to ublinkávání celý den... všude máme oranžové nebo zelené flíčky... na oblečení i na koberci - jak už je rozlezlý po celém bytě, tak občas na to přijdu až druhý den... no asi pak budem muset pořídit nové koberce, páč ne vždy to jde stopro vyčistit:grinning:
13. říj 2008 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jooo, to znam :slight_smile: teda stim praskanim do lzice ci misky :sweat_smile: Mne prijde, jakoby se chtel krmit sam. Musime mu poutat i rucicky, ale stejne to nepomaha. Taky je to o to horsi, protoze sme meli papu tekutejsi jak jsem mu tam pridavala mliko a jabl.stavu :(
My moc apetit nemame, ztratil se nam se zeleninkou, a prestalo mu smakovat i ovoce, no teda uz je to lepsi, ale zadna slava. Jen ty kasicky teda, ty hltame a rozcilujem se, ze to nende rychlej :slight_smile:
13. říj 2008 v 11:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a dnes jsem objevila neco vpravo nahore, asi mame 3.zub ;)
13. říj 2008 v 11:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj, to on určitě chce - jako krmit se sám, to jsem vyčetla v chytré knížce:slight_smile: A prý se mají i děti nechat, ať si to zkusí... pche, tu autorku bych teda chtěla mít doma... na následný úklid:grinning: Další zoubek? Tak to gratuluji:slight_smile: Nám to zatím roste ve dvojičkách... už se taky nahoře rýsuje správná dvojka... jen zatím ještě necinká o lžičku:grinning:
BTW co máte za deskovky?
13. říj 2008 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
zdravím vás po víkendu. Trochu jsme cestovali po příbuzných a František dostal pořádný průjem, tak jsme nasadili dietu, dneska jsme byli na výtěru a uvidíme ve čtvrtek, co výsledky. Zdá se, že průjem mizí, dneska za dopoledne se pos... jen 2x, to včera a v sobotu to zvládl i 5x a za celý den třeba 10x, ale je veselej, teploty nebyly, akorát nemůžeme do bazénu, až podle těch výsledků.

Gtver: tak to sis musela prožít pěknou hrůzu. Chudák brouček malej. Přeji, aby už bylo jenom líp!!!

Jani, wafik: my jsme ve sporťáku něco přes týden a taky jsme bojovali, vůbec nebyl nadšenej, ale už si zvyknul. Přesně se mi zdálo, že je nevrlej z toho, že na mě nevidí :slight_smile: , ale už je to ok, hlavně jsem si potřebovala zvyknout já. Jukáme na sebe okýnkem :slight_smile: Taky máme sporťák lehoučkej a proto přemýšlím o úplných golfkách až bude pořádně chodit, kdyby náhodou nemoh:grinning:

Holky, já jsem ze začátku malýho nechávala, aby v tom jídle hrabal a pořádně si to prohlídnul "rukama" a teď už je to v pohodě, aspoň doufám :grinning:

Jo a k dnešnímu dni vážíme 9250 g.
13. říj 2008 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky vítám kure009, myslim že to tady nikomu vadit nebude že se připojíš, já bydlim kousek dál až na Pankráci.
Holky počasí je zatim naprosto užesné, Barčo asi bych něco vzala nějaké omalovánky atd ale dnes to určitě nestihnu, tak že hold když tak na solovku.
Nara tak držim palečky aby František už měl pokoj, taky jsme měli takovej průjem když nám rostli stoličky a řezáky trvalo to dva dny.
Xeni brzo se uzdravte
Kde pak je Monča?
13. říj 2008 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moba, v poho, uz na to nespecham, pani ma stejne do stredy volno, tak by to bylo zbytecny, tak klidne jeste pisni.

Wafiku, mame vsecny hry, co jsou na strankach http://hyneck.net/Svatba/dary.php
Myslim, ze 4.zub by moh bejt viditelnej uz zitra ze zkusenosti dolnaku :grinning:

Nara, to ja ho v tom nechala porypat uz mockrat, ale bavi ho to cim dal vic :sweat_smile: Ale musim pochvalit, dneska mu mrkvo-kvetakovo-bramborova smeska moooc smakovala, byla to rychlovka, tak snad to vydrzi :wink:

No u nas ve sportaku skoro zadny rozdil, mame prehazovaci rukojet, takze na sebe porad vidime, to je opravdu dobra vec.

Ten nas aktivista ted porad chodi k vecem, po kterych se zvedne az do stoje a ja pak jen litam aby nespad, strasne ho to bavi, ale padat nejak neumi :frowning2:
13. říj 2008 ve 14:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak snad už to pomaloučku rozdýchávám, jen od čtvrtka do soboty jsem nervama shodila 4 kila :confounded: Znova jsme to dneska probíraly s dr. po telefonu a prostě nezbývá než věřit tomu, že když se nic nenašlo, tak to nic není.
Ad sporťák: Máme to jako Babara - přehazovací rukojeť, takže vozím ve stejném směru jako hluboký a žádné stížnosti se nevyskytují :slight_smile: Ty jo, už čtvrtý zub? :sweat_smile: Tak Ríšovi vylezly téměř najednou dva v půl roce a od té doby nic.
13. říj 2008 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau, já mám zrovna práci, tak se zase odhlásim, jen čekám až malá vedle dopije mliko, abych ji to spolehlive vymenila za dudlik a byl klid. mela jsem jit dnes od 19h na damskou jizdu, ale jirka mi volal, zeje jeste v koline, takze prdlajs. Budu doma makat. Ach jo. Ani nevim kdy se zase nekam dostanu. :frowning2:
13. říj 2008 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak dudlik si nasla sama, lahev pohozená, prázdná a už spí....
13. říj 2008 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak tomu se říká umět se o ssebe postarat... :grinning:
13. říj 2008 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak Gtver - ja nevim jak se jmenujes - ale je mi moc lito, co jste prozili, asi budete muset na neurologii, muze se tak projevovat i epilepsie. Ach jo, starosti. my jsme orýmovaný až na půdu, spíš teda já, ale to je prdlačku proti tomuto....
13. říj 2008 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
bramburko - jsem asi "padesátá" Barbora v tomhle tématu :wink: V Thomayerce malýho prohnali vším možným, co je napadlo, EEG máme za sebou, bez nálezu, takže je velká pravděpodobnost, že to epilepsie nebude. Jenom se to ještě nemůže říct úplně na 100%, u takhle malých dětí prý první záchvat ještě nezanechává zjistitelnou stopu a odhalí se to až při druhém :unamused: Takže kdyby se to objevilo znova, půjde už na EEG automaticky. Rýma je pořádná otrava, to mi povídej :rolling_eyes: , tak ať co nejrychlejc přejde :wink:
13. říj 2008 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

gtver...vítej mezi Bárama, jsi myslim jen třetí, takže to docela ještě jde :grinning: :grinning: Fakt ti nezávidim co prožíváte, snad už se to nebude opakovat a malej bude v pořádku!!! Držím palečky.

My dnes máme zase plavčo a budu platit zálohu na další plavčo. Už to vypadalo, že nebudeme moc chodit, ale huráááááááááá budeme chodit. Ondra je plaváček, nemůžu ho o to ochudit :grinning: :grinning: :grinning:
14. říj 2008 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
bar díky :slight_smile: Naštěstí od návratu z nemocnice je Ríša v dobrým slova smyslu jak utrženej ze řetězu: pořád žvatlá, pusu nezavře, jak jsme přišli domů, tak jsme s ním museli všechno projít, protože všechno chtěl vidět, po všem se rozhlížel, na hračky se vrhnul, úplně zářil, že je doma :dizzy_face: Akorát se mi zdá, že má asi zlý sny, protože hůř spí, mele sebou, brečí ze spaní a jak ho vezmu, tak se mě křečovitě chytne a trvá chvilku, než se uklidní :unamused:
To je fajn, že budete pokračovat v plavání, byla by to škoda :wink:
14. říj 2008 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to brouček malinkej, musíš na něj být teď hodná :wink:

Za plavčo jsem moc ráda, je to zábava pro něj i pro mě a jsme tam super parta mamin a miminek :grinning: Hlavně Ondrášek je moc šikovný, tak to tam chceme všem natřít :grinning: :grinning:
14. říj 2008 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se jenom obávám, že to skončí pořádným rozmazlením :grinning: Jenže, ne, že bych schvalovala přespříliš rozmazlená dítka, ale teď si člověk uvědomuje, že nic není černobílé, že je strašně jednoduchý říct o někom jen tak, že je špatný, jak má "rozmazlenýho fracka". Ono to najednou není to nejpodstatnější, hlavní je to, že ten prcek tu je s námi :dizzy_face: Ale samozřejmě všeho s mírou. Bohužel, po mně už nikdo nemůže chtít, abych malého nechala vybrečet, atd. Tohle já si prostě nemůžu dovolit.
14. říj 2008 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
jo gtver, já teď razím heslo, že každý den ztratím jednu zásadu. Než se malej narodil, tak jsem jich měla spoustu - nikdy s námi nebude spát v posteli, nebude si hrát s mobilním telefonem a dálkovým ovladačem a spoustu spostu dalších :grinning: Pak přibyly další typu nikdy ho nenechám plakat (tu jsem ztratila minulý týden, když jsme zavedli usínání s Estvilovou - nebo jak se to píše - metodou) apod.
Dneska jsem ho nechala, aby se díval na televizi a pak si hrál si igilitovou taškou, protože u toho byl hodnej :grinning: :grinning: , no vidět loni někoho, jak tohle dělá..., tak snad volam sociálku. Nechci to vidět, až bude větší. Takže když vidim protivný děti v obchoďáku, tak si už dneska radši říkám, že jsou roztomilý, protože nevím, co budeme mít za pár měsíců doma :grinning: :grinning: :grinning:
A stát se malýmu něco podobnýho jako Ríšovi, tak dopadneme ještě daleko hůř. Přesně jak říkáš, člověk je rád, že ho má. Když mi někdy hodně moc zlobí a hrozí, že začnu ječet a třískat vším možným, a uvědomím si, jak málo stačilo, abychom ho neměli a všechno je zase v pořádku :wink: :wink: :wink:

Bylo to řečený s trochou nadsázky, tak se snažíme vychovávat, tak tu sociálku prosím vás nikdo nevolejte!!! :wink:
14. říj 2008 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gtver, uf. přeběhl mi mráz po zádech. snad se jednalo jen o jednorázovou zkušenost a už se to nebude opakovat. A s tou vděčností za dítě souhlasím.... stačí si uvědomit, jaký je to dar a zázrak, že je máme. vůbec to není samozřejmé (zvlášť si to musím opakovat přů půlnočních hysteráčcích :grinning: )
14. říj 2008 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky Baro držim mooooc palečky , aby se vám už nic takového neopakovalo, musela jsis hodně prožít, ale určitě už to bude dobrá.
Co se týká zásad tak jelikož mám z vás nejstarší dítě a jak píše Nara tak jsem taky měla zásady které se postupně rozplývají, proště děti to s námi uměj pěkně koulet, a mi jim samozdřejmně naletíme skoro vždy, Patrik taky vše co jsem říkala že moje dítě nikdy tak dělá pravda né všechno hlavně ho učim nedělat scény v obchodě to bych nesnesla, jako abys e válel na zemi že chce čokoládu či hračku to ne. Tak zatim se to vede a doufám že to tak bude i nadále.
14. říj 2008 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moba a jak ho to ucis? To bych taky rada, kdyby se mi podarilo se toho vyvarovat.

gtver tak ted uz chapu, ze je prebarovano :grinning: ja myslela, ze jsme jen dve
14. říj 2008 ve 13:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no už od mala když tak nějak se začal dožadovat sladkostí, vlezem do krámu dostane rohlík a je klid někdy ho teda nechce, vždy mu nějakou maličkost když jsme v potravinách koupim, i třeba jan přesnídávku nebo pití a podobně vždy komentujem že je to pro něj a zatim je to v pohodě.
14. říj 2008 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

tak jsem dnes měla kolizi s kočárkem a už jsem se bála, že koupi golfek či sporťáku budu muset uspíšit. Zasekla se mi brzda, ale naštěstí mi to šikovný soused spravil. Petr je teď dlouho v práci, takže by na to neměl moc čas. Už jsem řešila, jak budu muset zítra rychle sehnat nový kočár :angry:

Kdepak je naše Monča77? Snad to minule nevzala moc osobně a neurazila se.To bych nechtěla a hlavně neměla proč :frowning2: :frowning2: Halooooo Moni vrať se k nám :wink: :grinning:
14. říj 2008 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
neboj, já myslím, že se zase ukáže, jen toho má asi teď moc :wink:
14. říj 2008 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malej usnul, má v postýlce fung nový monitor dechu, abych měla klid, takže bych to asi měla využít k úklidu.... a mě se tak nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. říj 2008 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pořídila jsi si monitor jo? Tak to jsi v klidu viď, to bych ho chtěla taky. Já ho mám taky, ale prodávám ho, je to pro nás už zbytečný a zbytečný to i celkem bylo. :slight_smile:
14. říj 2008 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme ho původně vůbec neměli, ale včera jsme ho koupili. Jinak bych se asi fakt zbláznila. A pevně doufám, že bude zbytečný :wink: Tak jsem tak nějak jemně vytřela podlahu, abych neměla černé svědomí, a to by pro dnešek ohledně úklidu mohlo stačit :pensive:
14. říj 2008 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všichni,
gtver,s hrůzou čtu,co se vám přihodilo.Je mi to líto a přeju,aby už vše bylo v pořádku.K monitoru-taky jsme ho pořídili,protože malá hned od začátku spinká sama v pokojíčku.Párkrát se stalo,že nám spustil planý poplach.Tak rychle jsem nikdy z postele nevylítla.Manžel skoro skákal šipku ke dveřím,je to neskutečný rambajs.Myslím že jsme vzbudili pár partají okolo,jen Verunka spokojeně spinkala.Ale radši párkrát takovýhle šok,než aby se něco skutečně stalo.Tak držím palečky.Pa :dizzy_face:
14. říj 2008 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, děkuju :slight_smile: Já právě mám postýlku hned u postele, takže jsme monitor nepořizovali, ale teď přece jenom jo. Je do 15 kg váhy, to je dvojnásobek, než teď Ríša má, takže ho přece jen ještě chvíli využijeme.
14. říj 2008 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek