Maminky, těhulky a snažilky z Prahy 4

Ahoj holky, najde se některá, co bydlí na praze 4 a čeká mimi?? Pokud ano, určitě se přidejte do diskuse 🙂 🙂 🙂
bramburka
25. říj 2008
ty vole tak to je luxus, omlouvám se, že jsem sprostá, ale něco tak dobrýho jsem v životě nejedla, to jsem sama vymyslela!
gtver
25. říj 2008
tak tomu říkám večerní orgie 😃 😃
wafik
26. říj 2008
Ahoj holky, tak jak je po změně času?😃 Já tenhle posun vždycky milovala, protože jsem mohla o hodinu dýl vyspávat... ale teďka to nehrozí, malej Viki je núprosnej, má svoje vlastní vnitřní hodiny... jj, tak ze mě - noční sovy - asi bude muset být ranní ptáče:-p
bramburka
26. říj 2008
Já to nechápu, Xenuš se vzbudila v 8:15 starého času, t.j. 7:15 novéého, přesně jak vstává, okamžitě se přesunula o hodinu ! Genius 😃 to nám udělal i v řecku, tam je to o hodinu posunutý a ona se taky posunula! horší pak bylo, že se nechtěla posunout zpatky, když jsme prijeli domu a pak nam v létě vstávala v 5. No ale na jaře se za pul dne taky posunula. Tak asi ono záleží na těch stereotypech. Dokazuje to mou teorii, že dítě je takové jako ty. Ponocuje pokud i ty chodíš spát později, je ranní ptáče, pokud jsi ranní ptáče ty. Naše je relativn ranní ptáče, páč já vždycky radši vstala ráno dřív a šla dřív do práce než abych pak přišla pozděi domů.
gtver
26. říj 2008
hmm, hlásím se jako výjimka z tvé teorie 8-( 8-( Nezbylo ti něco z koláče?
gtver
26. říj 2008
Jinak, ani nevím, v kolik se vstávalo dneska u nás, v tu dobu se radši na hodiny nedívám, páč by mě piclo 8-(
wafik
26. říj 2008
Xeni, kdyby byl malý jako já (nebo jako manžel), tak chodí spát kolem půlnoci a vstává nejdřív mezi 9 a 10😃😃😃 Ale on je... kdo ví po kom😃😃😃
moncicak77
26. říj 2008
Tak u nas dnešní vstávání bylo šílený,malej pred posunem casu vstaval tak mezi 8-10 hod. a nevim co se mu dnes prihodilo ze je od pul 7 vzhuru,no me trefi,ted jsem ho dala spat,tak letim se dospat taky 😃 😃 varit budu potom...
Jinak to asi bude tim,ze ma naspano,ci nevim,vcera usnul v 11 hod.dopo a vzbudil se az presne v 15:10 a ja zrovna spechala na Chodov,kdyz si s nim jdu lehnout spi hodinu a kdyz nejdu tak spi 4 hod.no nenastvalo by vas to 😞 😞 😞

Vcera jsem si konecne neco poradneho koupila na sebe,nejak jsem si nemohla vybrat ani v C&A ani v Marks & Spenser ani Vero Moda proste nikde az jsem si taky vzpomnela na Orsey a tam si konecne koupila halenku,mooc hezkou a jeste musim nekde sehnat nejakou peknou mikcu,dostala jsem bilou vestu tak neco pod ni 😉

Baro,jinak diky za pochvalu meho strihu 😉

Jo taky bych si dala kolac 😃

Tak jsem malemu objednala na dort ten jedlej papir,vzala jsem 2 druhy,jeden je papir z dalmatinama a druhy je marcipanovy s medvidkem Pů a ten i vyhral,je totiz barevnejsi a zajimavejsi,i kdyz medvidka Pů zrovna nemusim,ale s krteckem nemeli nas průměr dortove formy :-p

Jani,kdy zajdeme na pokec??

A kde mame ADRIS,kuk na nas taky 😉

Jo a Gtver,ty s nama vyrazis kdy treba do te herny nebo nekam jinam?
wafik
26. říj 2008
Monči77, jsi mi teda vyrazila dech - kolik hodin Ti Daneček normálně prospí? Myslím za celý den, i s nocí... mě spát Viki čtyři hoďky odpo, tak asi v noci oka nezamhouří - jedeme pořád v těch našich půlhoďkách, ale teď huž jen 2x za den😃 A když je z toho sem tam 45 minut, jsem šťastná jak blecha😃
Jinak na pokec vyrazím moc ráda - příští týden je ještě takový divoký, dojede tchýně s tchánem (na dva nebo na tři dny:-p) a ve čtvrtek pak kámoška s holčičkou a budou tady až do neděle, možná do pondělka, ještě uvidíme... takže kdykoli potom😉 Teda jestli nějak sladíme toho Tvého spavce a mého nespavce😃
gtver
26. říj 2008
Ahoj Monči, no někdy musím, ty dva pátky za sebou, jak jste byli, tak jsme ani nemohli. Ale ráda se připojím k čemukoliv, když bude možnost. U mě je to složitější, že na jednu stranu můžu prakticky kdykoliv, ale zároveň nikdy nemůžu zaručit, že mi to stopro vyjde 😉
bramburka
26. říj 2008
me spala malá tak taky max 45 minut, max 3x denne v tomto věku wafíku a ted spinká 1x denne 1,5-2 hodiny a je to lepší. člověk víc stihne, naučila jsem jí spát v postýlce, tak si aspon doma neco udelam, pak jdeme ven, vydrzí tak hodinu a pul sedet a koukat. Pak uz ji to neba. Tento tyden nevim, kazdou volnou chvilku budu makat na osluve. Musim koupit nejaky balonky a svicku na dort, kam pro to? Poradte. Moni a prosim napis mi ten recept na ten krém ze salka, diky. Jo a buchta zbyla, teplá byla nejlepší, ted uz to takovej luxus není, ale je moc dobrá 😉
gtver
26. říj 2008
Xeni, jakou svíčku by sis představovala, jestli klasickou malou rovnou, nebo tvarovanou (jako jednička, atd.) ?
Jo, krém ze salka, ten mě naučila manželova mamka. Nikdy jsem nebyla na máslové krémy, ale tenhle je fakt boží. U nás se dělá ten nejjednodušší tak, že jedno salko povařím ve vodě (2 hodiny ponořenou plechovku) - čím déle, tím bude krém tmavší, pak nechám vychladnout a sešlehám s jednou kostkou másla. Je to určitě strašně kalorický, ale šíleně dobrý :-N Já ho dávám na ořechový dort, tchyně ho dává na řezy, posype plátkama mandlí a nechá ztuhnout, ježišmarjá já si tu dělám sama sobě chutě, že poslintám klávesnici...
bramburka
26. říj 2008
holky potřebuju ruční vysavač, takovej ten na drobný nečistoty, doporučte mi nějakej dobrej, my jeden meli - Clatronic - a vubec nevysaval...
bramburka
26. říj 2008
Gtver, no mě zaujal, dám teda mín másla, ale mnamka to bude... takhle nějak to Monča popisovala...
moncicak77
26. říj 2008
Xeni,prave ze dej vic masla(opravdu tu celou kostku) at ti ten krem netece a jak rika Bara tak varit 2 hod.i dele ve vode,ale den dopredu,pak rozslehej s maslem a je hotovo,tento krem je naprosto vybornej v dorte prolozenej bananama,to vlastne udelam malemu k roku,tak ja taky budu delat 2 oslavy,prvni s kamaradkama 17.12.to ma malej svatek,tak oslavi i narozky a toho 28.12.to oslavime s rodinou v klidu doma,takze budu delat 2 dorty 😉

Jani,maleho jsem naucila spavat v postylce,vlastne naucila,on tam rad spava uz od malicka,nema s tim problem,dopo spi jak kdy cca.1,5 hod.az 4 hod. a odpo spi tak hodku a vecer spi od 20 hod.az do rana do 8 hod.nekdy se vzbudi az v pul 10 😉
Tak super,pockam ten tyden a pak vyrazime 😉

Jinak v patek razim zase do herny na Hajich,prida se nekdo??
moncicak77
26. říj 2008
Jo Xeni,ten krem neni kalorickej skrze maslo ale to salko :-p :-p
gtver
26. říj 2008
Jo, někdo to ještě vylepšuje pudinkem nebo rumem (pro dospělé 😃 ), ale to nedělám.
Ruční vysavač, to ti neporadím, naši teda mají jeden už přes 20 let a pořád bezvadně funguje 😃 , ale absolutně si nemůžu vzpomenout na značku, jenom vím, že to je to něco známého. Od Clatronicu jsem měla šlehač a hned po prvním použití šel na reklamaci - normálně se mi začala tavit umělá hmota. Ještě teda mám od nich ponorný mixér a ten zatím funguje, ťuk, ťuk.
moncicak77
26. říj 2008
Jo taky shanim nejakou svicku,nechci nic obycejneho,zadnou rovnou,neco pekneho detskeho,nejlepe postavicku jak drzi v ruce jednicku 😉 myslim ze jsem videla neco v Europarku ve Sterboholich,musim se tam jet podivat...
gtver
26. říj 2008
http://www.rumburak.cz/inshop/scripts/detail.as... - Monči, tohle by ti ladilo k tomu jedlému papíru 😃 (Já mám tedy na medvídka Pú tak trochu alergii 😃 )
gtver
26. říj 2008
Ale až teď koukám, že jedničku stejně nemají :-|
wafik
26. říj 2008
Tý jo, holky... mi tady děláte chutě😃

Monči77, tak jsem právě mažovi sdělila, jak Ti Daneček pěkně spinká... a jak dlouho;-)... a naprosto v šoku prohlásil, že prý to není normální😃 To víš, ve srovnání s Vikim je to superextraspáč😃

Xeni, spíš běž podle sacího výkonu - ona je u těch malých zrada, že některé ho mají ta knízký, že to vysaje s bídou pár drobků... ale zase si pak za ty výkonnější musíš připlatit...
wafik
26. říj 2008
Monči77, manžovi - nějak mi tam uteklo to "n"😃
gtver
26. říj 2008
Danečko spaní raději nebudu komentovat..., u nás se stále v noci vstává po třech hodinách |-|
bramburka
26. říj 2008
holky nezoufejte, u nás se taky vstává po 3 hodinách, nejste v tom sami! Moni, závist!!!!!

já nevim od 3-6 mesíců spala, pak začly zuby a konec. Ach jo. Ted uz je to prej ze zvyku, fakt je ze ona spi a brečí ze spaní...
gtver
26. říj 2008
Ríša hned po šestinedělí začal v noci zařezávat na 6 až 8 hodin v kuse, ale vydrželo mu to necelého čtvrt roku a od té doby se vrátil ke tříhoodinovému intervalu. U nás je to dost hladem, protože malej toho nesní moc najednou, takže ikdyž dostavá večer kaši, stejně se v noci budí na kojení. Zhoršilo se to právě od tý doby, co začal být aktivní a vydává víc energie.
bramburka
26. říj 2008
přesně, malá toho taky moc nesní, takže prostě sní trošku kaše a mlíko večer už nechce, takže o pulnoci se prihlůasi, vypije neco málo a pak znova v 5 rano chce jíst... plus mínus
gtver
26. říj 2008
To mě pobavilo, jak jsem byla s malým v Thomayerce, tak mu k večeři dali 500g krupicový kaše a sestřička se strašně divila, že to malej nesní. Já na první pohled nevěřila, že je to jen pro něj 😃
bramburka
26. říj 2008
😃 to jo teda, dneska tchyne udelala polivku a lasagne pro Xenusku a nandala do talirku tu polivku a divila se, ze ji ani nedojedla, samo že na lasagne nedoslo, myslim, ze ty kase sní tak 1,5 dcl 😃
gtver
26. říj 2008
Tak to jsou nás taky maximální dávkky, někdy ani zdaleka to ne, ale neřeším to, protože vidím, jak je aktivní (až moc 😃 ), takže mu to asi stačí. Přece do něj nebudu jídlo cpát násilím. Je štíhlej, ale váha mu pravidelně roste a jako drobnější se už narodil, měl 2780g a teď má cca 8 kg.
moncicak77
26. říj 2008
Gtver,tak to se nedivim ze ti malej vazi ted tak malo,melej mel pri narozeni 3860 g a ted ma tak 8500 g,odhadem,ve stredu jdeme na 10 mesicni kontrolu tak jsem zvedava,z jidlem na tom taky nejsme nejlip ale zase ne nejhur,neco sni,ale jak ktery den a jakou ma naladu 😃 :-p

Danecek spi nadherne uz od narozeni,nekojila jsem v noci,jen myslim prvni mesic,vydrzel spat cca 8 hod.vkuse pak i dele a to mu zustalo,za 10 mesicu co je na svete se me stalo maximalne 10 krat ze se v noci vzbudil a to mozna prehanim 😉 😉

Gtver-Barčo,ja mam na Medvidka pů take alergii ale jak rikam,krtecka meli jen prumer 14 cm a ja potrebovala 21 nebo 22 cm,proto vyhral Pů,pak meli same holcici motivy,uz jsem tu jednou psala ty stranky,je to

www.ukocicek.cz ,maji tam dost motivu