• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky a snažilky z Prahy 4

2. prosince 2016 
Ta žirafa je krásná, akorát je strašně velká :frowning2: Monči já ji právě viděla za podstatně vyšší cenu než 1000 KC, máš pravdu, chce to hledat. Jenže já moc k bazarům nemám důvěru (především nedávám peníze předem), takže můj okruh působnosti zahrnuje asi 4 hračkářství :grinning: :grinning:
3. lis 2008 v 07:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, rodila jsem v Krči, byla jsem celkem spokojená, jen to mám hodně zkreslené tím, že jsme tam pak byly ještě dalších 14 dní a to už člověka spokojenost opouští, když pořád neví, co malý je a tak. Ale už jsme konečně doma, tak věřím, že bude už jenom dobře.

Tak kolik nás tu vlastně je, máte některá přehled?
3. lis 2008 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
hodně máme přehled :grinning: děti od 14 dnů do 3 let? nevim :grinning:
Xenda se první rok rozhodla oslavit tím, že bude spát, v noci se probudila jen v 5 na mliko a pak jsem se na ní v 8:20 šla juknout, co tam jako dělá - teda nespala, ale já jí tam v noci dala knížku a ona si jip prohlížela :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Snad to vydrží.
3. lis 2008 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barco,ale ja mam ten tobogan objednany uplne novy za 500 kc,je to pres jednu holku co ma nejakou ted nevim jestli znamou v hrackarstvi mam takovy dojem ze tak nejak to je,taky jsem se divila ze stoji tak malo kdyz normalne vsude stoji 1000 kc a vyse..........dokaze sehnat hracky od Fisher Price za podstatne nizsi ceny,uz mam od ni i ten Mluvici hrnec za 450 kc,taky samozrejme novy,vse je to uplne nove zbozi....v original krabicich....

Vidis jak je Xenuska sikovna,to malej je dnes od 7 hod.vzhuru,ale sla jsem nastesti ve 22 hod.spat,tak jsem vyspana a uz je me i lip,neboli me v krku a i ryma uz odesla,malej trosku pokaslaval a malinko jeste rymu ma,ale zadna tragedie to neni :grinning:

Vrano to se podda,nedivim se ti,ja kdybych tam byla tak dlouho tak se z toho asi zblaznim :frowning2:
Je nas tu fakt hodne a clovek uz to prestal pocitat :grinning: :grinning:
3. lis 2008 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
monči, tak to zírám, to je fajn :wink:
Ahoj Vrano, sice jsem v Krči nerodila ( nakonec jsem to změnila na Motol), ale protože jsem původně chtěla, tak pořád občas nakukuju do vaší diskuze a jsem moc ráda, že už jste holky v pořádku doma :wink:
3. lis 2008 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, holky, objevil se příspěvek v diskuzi Maminky z Prahy 4, tak jsem masacka přesměrovala jsem, ať se to moc nevětví, doufám, že to nevadí :wink:
3. lis 2008 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Xen, znamená to, že kdyby ses rozhodovala znova, tak bys vzala tu žirafu? :confused:
3. lis 2008 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,jestli můžu mezi Vás budu ráda protože mám doma tříměsíční zlobidlo a někdy potřebuju poradit.Lucinka je zlatíčko ale dost uplakané.Když není v náručí nebo u prsa stále brečí.
3. lis 2008 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Masacku, neboj, tohle nás zná asi většina, není to nic divného :wink: Pokud napíšu svůj názor (čistě můj, samozřejmě se mnou tady holky nemusí souhlasit :wink: ), tak já v tomhle případě nejsem moc zastáncem toho, nechat vyplakat. Malá asi prostě chce cítit tvoji blízkost, bezpečí, teď to ještě není o tom, že by byla rozmazlená :slight_smile:
3. lis 2008 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky brečet nenechávám nevydržím to.Ty jsi to s prckem měla taky?Přešlo ho to?
3. lis 2008 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
To víš, že měla :grinning: nemohla jsem se hnout bez něj, ale jak roste, tak je poznat, jak se osamostatňuje, dokáže se sám zabavit. Samozřejmě, taky si vyžaduje pozornost, ale spíš v tom smyslu "hrajte si se mnou, samotný se už nudím" Je teda pravda, že já ho ani teď nenechávám brečet, ale měli jsme nějaké problémy (ošklivý apnoický záchvat), takže já si to nemůžu dovolit :wink:
3. lis 2008 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jsi mě uklidnila.Mě to nevadí chovám ji ráda ale ostatní mě straší že s ní pak nebude k vydržení.Tak se na ně vykašlu a budu si užívat chování a mazlení dokud o to má zájem.Už lezete nebo dokonce chodíte?
3. lis 2008 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, no myslim, že bych asi koupila tenhle plivač, on by jí asi v tomhle věku spíš bral ten tobogán, ale až by byla starší, tak by se už podle mě u toho nudila, kdežto tenhle plivač - byla tu neteř - 5 let, synovec - 6 let, zkoušeli do toho strkat všechno možný, líbilo se jim jako vyfukuje ten vzduch, myslim, že tahle hračka jí vydrží fakt dlouho, ona si s ní zatím neumí moc poradit, tak jen kouká jak to plive a kdyz ty míčky vyletí uplně ven, tak se za nimi honí a hází je zpátky - zatím. No je to sranda. Ale teda myslím, že vítěz č. 1 je lego - velké kostky - ono to teda je no name lego, za 200 kč celej ohromnej balík kostek a ona si je tak přebírá a tak, ale moc ještě nestaví, taky myslím, že je to hračka na dlouho... :wink: já jsem v tomhle děsně praktická, prostě třeba chodítko bych nekoupila, na 3 měsíce :unamused: ale to neznamená že neměla chrastítka, měla - poděděný, koupila jsem jí jednu šustící knížku když byla malá a s tou si hraje do ted, nejdriv sustila, ted poznava zvířátka, prostě mám ráda hračky, které nějak vzbuzují aktivitu a trvá to déle než pár měsíců.
3. lis 2008 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak holky, kdyz bylo Xendě 3-6 měsíců, tak jsem ani nemohla odsavat 20 minut, pomalu, protoze porad vyžadovala pozornost, ted si tu za mnou sama hraje a já uklidila a ted tady brouzdám na chatu místo abych pracovala... :unamused:
3. lis 2008 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
já už jsem tu žirafu objednala k vánocům.Moc se mi líbila.To Lucce bude půl roku tak snad se jí bude líbit.
3. lis 2008 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Masacku a Lucinko,vitejte mezi nama :wink: :wink:

Barco,jo tema Praha 4 tech je tu vic,jelikoz to admini nejak nezamykaji a holky co zalozi nove se nekoukaji zda uz tu neco takove je :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Byla jsem v papirnictvi malemu jeste koupit na oslavu nejake ozdubky atd.
3. lis 2008 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak konečne som sa dokopala k tomu, že sem píšem.
Spomínali ste Človíčkov na Budejárni, tak to by sme sa k vám s Natalkou pridali.
Masacek, aj my bývame v Braníku- Bran.námestí :wink: kde bývaš ty?
3. lis 2008 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Masacek - lezeme a chodíme okolo nábytku a s chodítkem :slight_smile:
Xeni - já se právě chodítku nejdřív bránila, že to na tu krátkou diobu nemá smysl, ale teď jsem strašně ráda, že ho má, protože jak zjistil, že se může postavit a nedej bože ještě hejbat nožičkama, tak s ním nebylo k vydržení - chce pořád chodit, o něco se opírat, takže proto jsem to chodítko začala tak shánět, ikdyž to bude tak max. čtvrt roku, tak je to lepší, než aby tady pořád hledal a vztekal se :wink: Je z něj úplně hotovej :grinning: :grinning: Přemýšlím právě, jestli nebude na tu žirafu v roce už moc velkej :unamused:
Monči - on holky mate ten název, já taky poprvý zamířila do tý druhý diskuze, ale taky protože byla na první straně :wink:
3. lis 2008 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
já bydlím Na Zeleným pruhu.Kousek od Dobešky.Dolů do Bráníka chodíme na poštu.
gtver:taky jsem přemýšlela jestli je dobré koupit chodítko nebo ne.ale myslím že je to bezpečnější než když si sám stoupá.
3. lis 2008 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Masacek, tak to je kousek- ked pojdeš na poštu, tak sa ozvi :wink:
3. lis 2008 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsme byly u paní doktorky a je moc fajn. Další kontrola příští týden a to jdeme i na kyčle. Dr. mě potěšila, že ji nemám kojit dýl jak 20 minut, když u toho chrápe a dokrmovat zatím taky ne, že od pátku trochu přibrala a příští týden se uvidí. Jinak dneska máme nějakou spavou, vůbec se mi nedaří ji budit na kojení :confused:
3. lis 2008 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jí nebud když spí, bud ráda! I 4 hodky, i 5, v noci i 6-7 hod vydrží aniž by jí to vadilo. Však ona se ti vzbudí až bude mít hlad, to uslyšíš!
3. lis 2008 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vrano,no vidis jak jste holky sikovny,to ja taky nebudila,nekdo rika ze se budit ma a nekdo rika ze ne a intuice maminky me rekla "NEBUDIT" bud rada ze ti spi a ty si odpocines :grinning: :grinning:

Taky jsem nejprve nechtela choditko,ale jelikoz ma vic funkci,nejen na chozeni,ale je to i na hrani-ma prohazovaci tvary,telefon a hraje tak jsem nakonec do toho sla,proc ne a o te zirafe si myslim ze v roce neni vubec mimco na ni velke,ba naopak,nauci se hazet kulicky kam ma,hraje to,nektere deti jeste v roce nechodi,proste opet vec nazoru....

Tohle tema je starsi a bohuzel v dobe kdy se zakladalo tu byla jedna tehule za druhou a na mamci se asi nemyslelo,jenze to muze zmenit pouze osoba ktera to zakladala,ta sem ale bohuzel nechodi,tak jsou tu jen tehulky-maminky :grinning: :grinning: ,mate to,ja vim,proto kdyz nekdo nekoho najde tak ho pretahne sem :wink:

Lullko ahojky a na Budejovickou do Clovickova klido muzeme vyrazit kdykoliv :wink:
3. lis 2008 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
však dr. říkala, že v noci ji budit nemám, ale přes den že jo a ona je fakt enormně spavá. Už abysme se nějak zajely a měly režim...
3. lis 2008 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrana mě doktor říkal že mám malou budit do šestitýdnů.Nesmí prý mít delší pauzy než 6hodin.Pak ti začne rychle hubnout ze svalů.Píši jen to co mi říkal doktor.Tak jsem ji po 5.hodinách budila.Teď už ne teď to nechávám na ní.
3. lis 2008 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo tak 6 hodin by mi asi ani v kuse nevydržela :grinning: Rekord měla necelých 5 v noci.
3. lis 2008 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monči, jasně, já spíš přemýšlela, jak dlouho si s tím ještě vydrží hrát, od toho roku. Ale líbí se mi, to jo.
K tomu kojení, já si myslím, že malinká mimča stejně vydrží tak akorát těch 6 hodin a pak se budí :wink: Když jsem byla v porodnici (Motol) tak tam se noční pauza 6 hodin u zdravých kojených miminek dávala hned od prvního dne. U nás to bylo teda každé tři hodiny, po necelém šestinedělí 6 hodin, no a po asi 1,5 - dvou měsících doteď už zase každé tři hodiny :grinning:
3. lis 2008 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som Natalku v noci nebudila, ona zaspávala o 23.hod, predtým som nakojila a spala mi do 5.hod a potom dostala jest znova. Ja som bola rada, že spí :slight_smile: a ani by ma nenapadlo ju budit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. lis 2008 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám že tady máte všechny starší mimča. Je tady ještě nějaké "menší"?
3. lis 2008 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě malá spala od šestineděl celou noc od 22-6.30h.Bylo to super ale od 3,5měsíce se zase budí 2x za noc.
3. lis 2008 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek