• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky a snažilky z Prahy 4

2. prosince 2016 
Barus, ja byla ke konci tehu taky v kine a nevedela jsem, jak bych si sedla. byl to des.

A neboj, Ondra bude super:_)
25. led 2008 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo kino už nehrozí :grinning:

Už aby tady Ondra se mnou byl, hned se přestanu nudit :wink:
25. led 2008 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
nara: já už tam jednou byla - ale jen na čumendu, jak to tam vypadá, bez školení :grinning: a tehdy mě to paradoxně uklidnilo, protože jsem o Krči slyšela takové zkazky... že jsem to holt musela vidět na vlastní oči a udělat si aspoň NĚJAKÝ názor :slight_smile: takže teď to bylo hlavně kvůli "taťkovi", aby věděl, do čeho jde... teda on to věděl, ale zatím to slyšel jen ode mě... tak aby to slyšel i od někoho jiného :grinning: zhodnotil to vcelku jako poněkud starší a prostší, ale čisté... a líbil se nám nadstandart, tak snad se tam dostanu... jsem sólista individualista, mající rád svůj klídek, tak snad to vyjde :slight_smile:

terko: njn, někde porodit musím :grinning: ze začátku těhotenství jsem netušila, že je to v Praze takové podivné... registrace apod., takže mi některé porodnice "utekly", páč kolem 20. týdne už o mě nechtěla ani slyšet, že jdu pozdě... a v konečném důsledku, když jsem si zjišťovala reference na jednotlivé porodnice a hledala různé možnosti, kde a jak se ještě dostat, tak jsem zjistila, že ono v každé je něco... slyšla jsem hrůzy o Krči, ale taky velké pochvalování (hlavně od lidí, co rodili v posledním čtvrt roce), stejně tak jsem slyšela hrůzné zkazky o Motole, Podolí, Apolináři a Bulovce... si člověk nevybre, vždycky je to o lidech... na koho natrefíš... třeba kolegyně z práce rodila v Podolí + měli tam i známé doktory, všechno jak se říká obšlápnuté... a dopadlo to děsně, prostě souhra okolností... já si říkám hlavně abychom byli zdraví a přežili to :wink:

BTW včera mě naprosto dostal manžel, když na začátku přednášky vytáhl mobil (ono je to teda PocketPC, ale vypadá to jako větší mobil) a začal zjišťovat, jestli tam mají Wi-Fi síť a jestli se dostane na net... sice se to pak snažil maskovat tím, že chtěl vyzkoušet, jestli je tam signál, že by mi do porodnice donesl nouťas :grinning:, ale nevěřila jsem mu ani slovo... chtěl přístup na net pro případ, že ho to nebude bavit :grinning:
25. led 2008 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
wafi- :grinning: :grinning: :grinning: a je tam teda přístup na net???? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

jinak můj švagr je doktor a krč chválil :grinning:
25. led 2008 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo to je jak muj bracha, kterej si vzal k porodu notebook kdyby se nudil...ale nevytáhl ho... nejak to nestihl...
25. led 2008 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
terka: ne-e, Wi-Fi tam nemají... ono bych se taky divila, kdyby měli :grinning: tak tak, nakonec jsme na to šli stejně - přes známé doktory zjišťovali reference výhradně na lékařskou péči v Krči... a ta je prý oki :slight_smile: a šestinedělí a sestry... všude se holt najdou nějaké.... černé ovce :grinning:

bramburka: jak znám manžela, ten ho vezme taky a bude mě nutit koukat na filmy nebo poslouchat nějaké mp3... abych přišla na jiné myšlenky :slight_smile: ale je fakt, že už jsme se shodli, že asi nebudu chtít poslouchat music, ale spíš načtené knížky... ale hudba bude v záloze, kdo ví jak na tom budu nakonec se schopností vnímat :grinning: i když... jak tak teďka přemýšlím nad těmi filmy... možná by to nebyl až tak špatný nápad, mám svoje oblíbence, na které můžu koukat pořád dokola... to by třeba taky mohlo uklidnit :grinning: si nedělám iluze, že coby prvorodička to budu mít nějaké rychlé... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. led 2008 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
wafik - my jsme si do porodnice taky vzali notebook a nějaké oblíbené dvd, ale na porodním sále jsem měla úplně jiné starosti a představa, že tam poslouchám hudbu nebo se koukám na film.......no, je poněkud legrační. Fakt jsem na něco takovýho neměla ani myšlenky, občas jsem musela i manžela napomenout, aby nemluvil, potřebovala jsem se během kontrakcí soustedit na dýchání. A on to všechno vzal v pohodě, i když jsem na něj možná místy byla trochu hnusná - řekli jsme si to dopředu, že by to mohlo nastat a že se nebudeme brát moc vážně :grinning:

Ale určitě jsou lidi, kterým to pomůže, třeba to budeš zrovna ty :grinning: :grinning: :grinning:
25. led 2008 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
terka: přesně tak - plánuju pro případ, kdyby náhodou:grinning: ale spíš předpokládám, že to dopadne nějak podobně jako u Tebe... už byl i upozorněn, že se na něho můžu obořit a být nepříjemná... a že možná budu max. chtít, aby mě držel za ruku, jinak nic... ale počítá s tím a ví, že je ho úloha bude "hlídací", že na mě bude dávat pozor... a bude mě chránit před doktory a jejich nápady:grinning:
25. led 2008 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
to jsou jeho slova:grinning: :grinning: :grinning:
25. led 2008 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: Já jsem taky manžela upozorňovala, že na něj budu možná hnusná a on se strašně divil proč. Tak teď už s tím alespoň počítá a nebude případně tak překvapenej.
A co se týká těch notebooků, tak to už mě vůbec nedokáže překvapit - mám doma programátora :slight_smile: A náš známej v mezičasech, kdy jeho manželka rodila, tak na chodbě pracoval a jednou do konce stihl odjet i do firmy :slight_smile:
25. led 2008 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: no comment.

Kristy, ja jsem ted začala krmit, vidím to na odchod ve 14.15, pokud sthnu bus, tak bych kolem 14.30 - 35 mohla být na Pankráci- kdyžtak písnu, kdybychom se zdrželi, jo?
25. led 2008 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jo Terko, já tam budu. A v klídku, nemusíš spěchat :sunglasses:
25. led 2008 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
budu se moc těšit :grinning:
25. led 2008 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj devcata, to je fakt sila clovek tu pul dne neni a uz nestiham cist vase vzkazy,tak nevim zda odpovim vsem,mam totiz sklerozu kdo se na co ptal :grinning: :grinning: :grinning: TERKO,jeden sekac je na Opatovske,jmenuje se SLUNE a vcera jsem nasla kousek od meho baraku na Hajich je sekac BERUSKA,ale tam vam maji krasne vecicky a v pondeli dostanou jeste zbozi. BRAMBURKO,tak to je fakt sila,snad sezenes brzo novy a vyrazis s nama smer sekac :grinning: WAFIKU,tak to me pekne nakrklo,jsou to fakt smejdi s tou materskou,tak nic no,prijdu o 29 tisic :frowning2: :frowning2: KETT,ten muj otesanek vypil vcera 145 ml materskeho mlika vecer,odsala jsem a dostal to ze strikacky abych vedela jakeho mam zrouta a ejhle,tomu sem nemohla uverit kolik toho snedl :wink: NARO,ja se taky tesim do sekacku,jenze ja uz toho mam tolik ze to nemam ani kam davat........... BARCO,dnes jsem malemu koupila neco na kocarek,to az uvidis,je to kouzelne,sehnala jsem na tu boudicku ten plysovy retizek za 299 kc,jsou to 3 zabicky vedle sebe a chrasti,je to moc krasne,lepsi nez ty kycove plastove kraviny :frowning2: SNAD JSEM PISLA VSEM,JESTLI JSEM NA NEKOHO ZAPOMNELA MOC SE VAM OMLOUVAM........
25. led 2008 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
JJ, Moni, ten sekáč Beruška to je ten co jsem o něm psala že je dobrej- viz overálek za 10,- Kč, ale ted uz jsem tam nic moc neobjevila... záleží co se potřebuje. Naprosto chybí všude body s dlouhejma rukavkama...
25. led 2008 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
bramburka: to víš, zimní měsíce... to se bodíčka s krátkým rukávkem moc nenosí... počkej jaká o ně v létě bude dračka :wink: :grinning:
25. led 2008 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo no, ale tak by mohly s tím počítat...
25. led 2008 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bramburko,ja tam nasla fakt dost uzasnych veci,kdyz ja po bodyckach nekoukam,tech mam doma fakt hodne i tech vetsich,to mam odber od kamaradky.A ten sekac je uzasnej,vubec jsem o nem nevedela,vim ze tam byla trafika,chodila jsem tam casto na prochazku,ale v posledni dobe nez se malej narodil sem tam vubec nebyla tak o nem nevim,ale ted tam budu pecena varena....... :grinning: Tak malej spal dnes 7 hod.skoro v kuse,mel tam pulhodinovou pauzu a ted vecer vypil 190 ml mlika,jeste ze mam toho mlika tolik,jinak nevim nevim..........
25. led 2008 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
příjde mi, že s tím moc nepočítají ani v normál obchodech... všude mají bodíčka s krátkým rukávem... a teplejší věcičky obecně nic moc... i když já to přičítala spíš tomu, že jsem se konečně vypravila něco nakoupit... a právě proto nic není:grinning:
25. led 2008 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
monči:grinning: pořád mě chceš přesvědčovat o tom, že malej není andílek?:wink::grinning:
25. led 2008 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
moni, ale myslim, že si malej roztahuje zbytečně žaludek, proč nedavas jenom z prsa, pláče?

jo a mam novej profil a par fotek v albu, ale zobrazujou se nejak malinký....
25. led 2008 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj devcatka:slight_smile:

bramburko, hezka fotka v profilu:slight_smile:

Moni, mne prijde, ze kdyz jim budes davat, tak budou pit porad. Jsou obcas bezedni:wink:

Asi si dneska úujdu driv lehnout, neco na me leze, tak abych to zasekla.
25. led 2008 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
bramburko, ty fotky jsou normalne velky, jako u ostatnich
25. led 2008 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bramburko,ja davam z prsa,normalne kojim pres den,ale vecer jsem ted po 2 dny zkousela ze strikacky kolik malej vypije abych mela prehled a nezda se me ze by si roztahoval zaludek kdyz nepil 6 hod.spal vkuse tak me to prijde ze vypil akorat kolik mel. Wafiku,nezlob :grinning: :grinning: :grinning: nahodou,Barca uz se presvedcila ze malej umi i plakat vid Barco? Kacko,jo to mas naprostou pravdu,ti nasi otesanci nas vysajou jak upiri :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Jdu taky spat,malej konecne usnul tak jdu taky at se trosku vyspim..........
25. led 2008 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni, myslim jako Kett, že at mu das kolik dáš, vypije to ze strikačky všechno. Moje malá mi vypije 100-200 ml v klidku, kolik má ve flašce, tolik vypije, stačí jí i těch 100-120 ml a je pak schpná spát i 8 hodin. Problém je teda potom že škytá, Dr. mi právě říkala, že je přejezená a at jí v žídným případě tolik nedavam, tak proto ti to rikam.
26. led 2008 v 01:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bramburko,to byla zkouska,ale skytka neni jen z prejezeni,malej skyta i kdyz je treba pocuranej atd.Ale s tim jidlem je to u nas tezke,malej spi treba 6-7 hod.a pak ho nakojim a dokud se poradne nenaji tak porad rve tak mu hold dam jeste a pak z toho je 190 ml.,ale ted uz ho budu jen kojit,zadna strikacka :grinning: mame totiz nejake obdobi a ja vubec nevim co s tim,ze se prisaje,chvili pije a pak se pusti,krouti se u toho,rve u toho a pritom mam mlika dost,tak nevim cim to je co delam spatne :frowning2: tohle dela cele kojeni,nejhorsi je to v noci,jsem z nej na nervy :frowning2: poradte prosim............
26. led 2008 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ježíš Moni, nechci tě strašit, ale tohle nám přesně začalo ve 4. týdnu, trvalo to do 9. týdne, už jsem byla pološílená, brečela jsem a nakonec to skončilo odsavanim a flaškou. Stve ho že to teče pomalu, to je přesně jako náš řvoun. A v noci dobrý, že jo? No my to tak měli, pak už to nebylo dobrý ani v noici. Taky mlíka dost, spala krásně. Potvory. No tak zkus vydržet, zkopíruju sem co mi napsala laktační poradkyně, ted musim bezet.
26. led 2008 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak musiš to číst od konce, je to z mailu: :wink:

Xenie, dobrý večer,

nesmutněte. Nejdůležitější je spokojená máma a spokojené dítě. Já rozhodně nejsem z těch laktačních poradců, kteří prosazují kojení za každou cenu - naopak. Spokojené, prospívající dítě je pro mne podstatné. Takže dokrm je samozřejmě na místě, když dcerka vypije jen zhruba 1/2-2/3 toho, co dcerka potřebuje. Zkuste jen pouvažovat, zda by jste to nechtěla zkusit alternativním způsobem, lahvička je v tomto věku obzvlášť zrádná. Další možnost je, že dcerce budete prso nabízet, případně nebudete, pokud u prsu nechce být a je tam nespokojená a budete mléko odsávat a podávat v lahvičce. Pravidelným odsáváním je možné laktaci natolik zvýšit, že by třeba časem pokryla i celou potřebu dcerky.
Nejlepší by ve Vašem případě bylo použití suplementoru, kdy by se dcerka přímo u prsu dokrmila UM. Je to nejlepší stimulace laktace a šetří to čas, protože se dítě zároveň dokrmuje. Zkuste pouvažovat. Na mých stránkách najdete v sekci TEchnika kojení veškeré info o alternativních způsobech krmení a v inzerci kojících potřeb zrovna nějaká maminka prodávala velmi levně suplementor.

Ale rozhodnutí je na Vás - budu Vás podporovat, ať se rozhodnete jakkoliv. Držte se.

J. Mrázková
----------------------------------------
< Dobrý den, tak vás jen chci informovat, jak si zatím vedeme. Koupili jsme
< váhu a zjistili jsme že za 20-30 minutové kojení si malá za stašnýho jekotu
< vezme 50-70 ml mléka, což jí samozřejmě nestačí a za hodinu (nekdy i pul)
< chce znovu. Nepomohlo ani vyjít jí vstříc nai vyhladovět. Dostali jsme se do
< stavu, kdy je permanentně hladová a ubrečená. Po kojení odsaju max. vzduch.
< Víc v těch prsou prostě není. Dokrmila jsem po kojení a zjistila jsem že
< malá potřebuje asi 100-120 ml mléka. Dokrmovala jsem z láhve, není pravda,
< že by si vzala vše, co se jí z láhve nabídne, hodněkrát mi tam nechala a
< láhev už odmítla. Vždy to bylo přesně okolo 120ml. Pak byla 2,5-3 hodinky v
< klidu (nebo plakala, ale ne hlady). Odstříkávám etdy mateřské mléko ve
< volných chvilkách co to jde, ale na její dávky nestačím. Po poradě s Dr.
< přikrmuji (pouze večer) Nutrilonem A.r., který ji vyhovuje i kvuli jejímu
< častému blinkání. Vypadá to, že je spokojenější. Je hodně nedočkavá, takže
< moje metoda - kojit kojit, pak zvážit a podle toho kolik vypije ji ohřeji
< mléka vychází pouze o víkendu, kdy je k dispozici manžel, protože jinak
< dostává takové záchvaty pláče, že je to neuvěřitelné. Při jednom z nich se
< začala dusit (zřejmě slinami), pár sekund opravdu jen sípala, musela ji
< zvednout a poplácat po zádíčkách. V tu chvíli jsem si řekla, že pro nás
< cesta kojení asi dlouho nepovede. Samozřejmě se budu snažit kojit co možná
< nejdéle, hlavně se snažit dávat mateřské mléko, co to půjde, i když je mi
< jasné, že ho bude postupně ubývat.
<
< Je mi líto, že jsem to nezvládli do 3 měsíců, kdy se to asi zlepší, ael
< kojit do té doby určitě plánuji, tak třeba to půjde. Odsávám tak 6x denně +
< kojím, takže ztrácet mléko bych snad neměla.
<
< S pozdravem Xenie
<
<
< Xenie, ten důvod, že dítě tak nepláče, když je ospalé nebo je kojené v noci
< je právě proto, že dítě je unavené a tolik tu bolest nevnímá. U většiny dětí
< probíhá noční kojení ve větším klidu. Zkuste dítě co nejvíce kojit, když je
< unavené a ospalé.
<
< Držím pěsti a přeji co největší pohodu.
<
< J. M.
< ----------------------------------------
< < Děkuji za rady, zkusím, opravdu se nechci vzdát. Je jen zvláštní, že v
< noci
< < pije 20 minut bez problémů, přes den se to zhoršuje... asi to může být
< < kombinace obojího. Trhá to ale uši, jak jí to bolí a pláče, takže jsem
< < přesto ted nakonec po 15 minutách urputného pláče tu lahvičku dala, aspon
< že
< < mám to mateřské mléko. Dala jsem 50 ml a pak ještě zase prso. Prošlo mi
< to.
< < Ale ne na dlouho. Po chcilce to začalo na novo, tak jsem jí už nechala
< být.
< < Je to boj, napíši, jak se náš stav vyvíjí. Mám koupenou tu lahvičku Avent
< < pro novorozence, kde musí také trochu sát, aby to teklo a zatím se k prsu
< < vždy ráda přitulí. Snad to zůstane. Mám ale někdy pocit, že ví, že u prsa
< < bude bolest a nechce se jí... hlavně tedy co 2 hodiny jí asi
< nepřesvědčím,
< < má prostě ráda, když to teče...což po 2 hodinách neteče, ale určitě to
< < zkusím. S tím vynecháním mléka jsem to zkusila přes vánoce a nelepšilo se
< < to, takže jsem zase mléko zařadila. Já sama jsem na něm dost
< závislá...:slight_smile:
< <
< < Děkuji za rady, kéž bych vám taky mohla nějak pomoci... Víte, člověk si
< < někdy říká, jestli jí zbytečně netrápí, jen proto, že chci za každou cenu
< < kojit. Aby se mi z dítěte nestal neurotik. Zajímavé je, že jsme měli
< dlouho
< < žloutenku a pak jejím odeznění tyto problémy začaly. Ona byla spavá
< (přesto
< < jsme kojili často), tak si tak pila, podudlala, pila...trvalo to i 30-40
< < minut, ale v klidu. Jak ale přestala být spavá, začala být silná a
< pořádně
< < sát, tak to začalo. Přisuzovala jsem to spurtu, tak jsme jeli dál, časté
< < kojení...atd...ale trvá to již 5 týdnů a nekončí to a to se už nedalo
< < vydržet (proto ta lahvička).
< <
< < Xenie
< <
< <
< < No, s těmi zvyšovadly laktace opatrně, všeho moc škodí a může způsobovat
< < dítěti bolení bříška. Homeopatika se berou jen po určité období, pak již
< < mohou mít opačný efekt. Ke zvýšení laktace stačí časté kojení, případně
< < odstříkávání a tekutiny v množství 2-3 litry denně - jakékoliv tekutiny,
< < stačí i obyčejná voda.
< < Při kojení (respektive sání) se dává trávící trakt dítěte do pohybu a to
< < některé děti vnímají velmi bolestivě (při sání z lahve k tomuto efektu
< < nedochází tak výrazně, protože dítě nemusí tak silně sát). Zkuste
< vynechat
< < ze své stravy na týden všechny mléčné výrobky a mléko (a doplňovat vápník
< v
< < tabletách, kojící matka potřebuje vápníku hodně, takže toto je potřeba
< < hlídat), mohlo by to pomoci. Prostě si myslím, že dcerka nepláče hlady,
< < mléka máte dost (to, že dcerka pila z lahve není důkazem, že má hlad,
< < většina dětí si z lahve nabízené mléko prostě vezme, i kdyby byly plné),
< ale
< < spíše jí trápí to bolení bříška a ona se nemůže v klidu a bez bolesti
< < nabaštit. Osobně bych ještě vydržela, protože po 3. měsíci opravdu
< dochází k
< < zlepšování. Můžete vyzkoušet ty probiotické kapky, skutečně jsou s nimi
< < většinou výborné zkušenosti, nahřívání bříška přímo při kojení. Hlavu
< < vzhůru, věřte, že to opravdu bude lepší. Hned naproti bydlí maminka,
< která
< < má nyní již 6 měsíční děvčátko a je to zcela stejný případ jako Vy.
< Včetně
< < toho pomalejšího prospívání, stálé bolení bříška a opravdu jim moc
< pomohly
< < ty kapičky a hlavně se to samo zlepšilo po tom 3. měsíci. Tak se držte,
< budu
< < ráda, když napíšete, jak to bude vypadat. Uvidíte, že si kojení ještě
< budete
< < užívat.
< <
< < Hezký večer.
< <
< < < ----------------------------------------
< < < Děkuji moc, problém je, že už to trvá strašně dlouho a už jsme oba s
< < < manželem vyřízení. Kojím co 2,5hodiny (taky 40-50 minut - je to i s
< < < přestavkami na odříhnutí a tak), v noci taky, občas vydrží déle, je mi
< < jen
< < < divné, že z té láhve to vypila bez problémů. I krásně spinkala, vůbec
< < neměla
< < < bolení bříška. Kapičky Babycalm máme, i Sab simplex. Láhev jsem dávala
< < jeden
< < < den, abych zjistila, jestli má hlad. Z té stříkačky nám to nejde, jak
< jí
< < < zavedu malíček do pusy, pozná, že je to cizí element a začne ho plivat
< < < (dokonce i dávit, přímo zvracet) - to jí ho nedávám hluboko, ale podle
< < < instrukcí na horní patro. Zkusím koupit tu lahvičku s dudlíkem ve
< tvaru
< < < lžičky. V noci nemá problém sát z prsa. Mám pocit, že tak vyvádí
< protože
< < jí
< < < z prsa teče málo. Např. nyní Kojily jsme se 2 minuty z jednoho prsa,
< v
< < < klidu. Pak začala vyvádět, chtěla jsem jí dát odříhnout, ale to
< spustila
< < < hysterický jekot, přiložení k prsu - vydržela 10 sekund . jekot -
< < střídáme
< < < odříhnutí - prso - pořád ječí - zkusíme druhé prso - pije 2 minuty v
< < < klidu - a pak to samé.... zkusíme stříkačku - jekot jekot :frowning2: takhle
< < < bojujeme do vyčerpání, kdy už jen tak heká a kňučí. Nakonec dáme
< dudlík a
< < < utišujeme pláč. Za půl hodiny jedeme znova. Takže do ní něco nacpu -
< < proto
< < < asi přibývá - ale za jakých podmínek? Ten den co dostala z lahve si
< < dokonce
< < < vydržela hrát na hrací dece a smát se - což jinak vůbec nedělá. Jinak
< se
< < < PORAD mračí a pláče. Někdy hystericky, jindy nešťastně. Každý mi říká,
< že
< < < kdyby dostala umělý mlíko, byla by spokojenější a já taky, že jí
< trápim
< < < hlady a podobně. Paradoxně jsem za hroznou matku, ačkoliv se již přes
< < měsíc
< < < snažím kojit, což by pro ní mělo být nejlepší. Nemůže to být tím, že
< mám
< < < opravdu málo mléka? Zvyšuji laktaci homeopatikama, kojícím čajem,
< < < meltou...nic jiného snad už ani nepiji. Pravda je, že pláču sama
< denně,
< < < protože se to opravdu asi nedá vydržet. Pak nám to v noci a ráno jde a
< < tak
< < < se zase rozhodnu, že to nevzdám. Jak se blíží večer, je to zase
< < zoufalejší.
< < < Kdekoliv jsem na návštěvě, málem na mě posílají sociálku že dítě
< trápím
< < :slight_smile:
< < <
< < < Ach jo. Co radíte? Mám, vytrvat i za těchto podmínek, dkyž malá
< přibývá,
< < < nebo podat umělou výživu z láhve s tím, že se pokusím kojit co to jde.
< < <
< < < Děkuji a omlouvám se za román....
< < <
< < < Xenie
< < <
< <
< < <
< < < Dobrý den, dcerka přibývá trošku pomaleji, spíše na spodní hranici,
< < nicméně
< < < v normě. Problém asi bude opravdu v tom bolavém bříšku, které dcerce
< < < nedovolí se v klidu nabaštit. Vyzkoušela bych kapičky Babycalm,
< případně
< < < potom Probiotické kapky (ovšem pozor na cenu, jsou velmi drahé 600,-
< za 5
< < < ml, jsou ale výborné, i mému synkovi je dávám a opravdu ho bříško už
< < tolik
< < < nebolí). Co se týče kojení, tak zkuste kojit přes den co 2-2,5 h,
< někdy
< < < zařaďte i přestávku 3-3,5 h, aby si dcerka mohla i přes den zdřímnout.
< V
< < < noci kojení určitě alespoň 2x. Vždy nabídněte při kojení obě prsa.
< Dokrm,
< < < ani vlastním MM zatím rozhodně není nutný, nicméně pokud něco
< odstříkáte,
< < < tak 20-30 ml můžete třeba 2x za den stříkačkou dcerce podat. Ale
< nutné
< < to
< < < není. S lahvičkou buďte obezřetná, takto staré dítě je již velmi
< chytré a
< < < rychle se dokáže lahví odstavit.
< < <
< < < Tak Vám přeji, ať dcerku již brzy nic nebolí. A nebojte se - po 3.
< měsíci
< < ty
< < < potíže začnou samy ustupovat.
< < <
< < < Krásný den.
< < <
26. led 2008 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jinak nakonec prdama to nebylo, u flašky je klidná, od tý doby veselý dítě!
26. led 2008 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Xenie,u nas bylo kojeni v pohode,pak nastal zvrat a malej u toho delal pres den takove tiatry,rval,poustel se a pritom chtel pit,to bylo jen pres den a ted uz to zacalo i v noci a ja jsem z toho silena,totalne me to toci,ale neni to tim,ze by mliko u me teklo pomalu,mam to prso nalite a prave mu to tece i koutkama ven,tak tim to urcite u nas nebude,ja proste nevim co s tim,flasku mu zatim davat nechci,uvidim zda to bude i nadale pokracovat ci se to zmeni,nechapu to :frowning2:
26. led 2008 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek