• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky a snažilky z Prahy 4

2. prosince 2016 
Ještě jsem vam chtěla říct, že jsme byli včera v Toulcově dvoře, je to od nas pesky tak 15 minut a je tam hezká výstava staropražské vánoce.
22. pro 2008 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sice tu nikdo neni, ale jeste vam chci kopnout muj zážite a mou zkušenost.
holky noc opět dokobnala, prave jsem vzhuru a mala jeste spi, jsem uplne prespala, nechtela jsem to sem psat, ale uz par dni postupujeme podle knizky, kterou mi poslala jedna konikovka mailem, jak naucit dítě spát a ono to funguje. Nejlepší na tom je, že to neni metoda nechat vyřvat. Ale naučit dítě aby usínalo samo.

Předpokladem je, že dítě od 6ti měsíců nemusí v noci jíst ani pít, což jsem nevedela. Je tam popsáno mnoho zlozvyků, náš bylo noční jedění. Usínala při flašce a když se probudila z hlubokeho spanku, tak chtela tu flasku a ja ji vzdycky dala a ona spokojene usnula. Kdyz jsem to ale delala i 10x za noc (treba jen se stavou), takjsem si rekla dost. Takze. Kdyz se probudila, cekam nejprve 3 minuty (davam ji cas, aby mohla zkusit usnout zase sama) a pak k ní jdu, pohladim ji, reknu, ze jsem tady, ale nedam ji to co chce (flašku), pokud place dal (delo se jen prvni den), tak cekam 5 minut a pak jdu k ni, po treti cekam 10 minut...postupne intervaly prodluzuju.

Vysledek je takovy ze pochopila, ze flasku nedostane a vetsinou nez k ni prijdu, tak usne sama. Problem mame ale jeste v dudliku, kdyz nemuze najit dudlik, hajim jich tam pro jistotu více), tak plače a chce ho. Takze se v noci jeste parkrat probudila, ale uz uplne v pohode. Kdo by chtel, poslu mu knihu mailem, je slovensky a je perfektní.

Kat uplne jsem si na tebe vzpomela, je tam popisovan priklad jednoho podobneho ditete. Mate totiz tech zlozvyku vice, prvni problem je ten, ze dite musi byt samo v postylce, u nas to slo asi rychle v tom, ze nemame problem usinat a nemame problem spat v postylce, jedina vada bylo to mliko, kdyz je to kombinace zlozvyku, musite vybrat ten co vam vadi nejvic, odnaucit, pak druhy a tak dale.

Psali tam, ze i ten nejvetsi závoslak na dudliku se odnaučí do 3 dnů, bojuje max 3 dny a pak pochopi, ze to bez nej jde taky, tak po novym roce zkusime.
23. pro 2008 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Xen,
tak ja tohle nastesti neznam,malej bez problemu usina a spi v postylce a nejake nocni jezeni uz vubec nezname,tak nemuzu debatovat,ale zvladate to dobre,drzim palecky at je to jen a jen lepsi :wink:
Nam se vcera malej vzbudil po 9 hod.rano a dnes v pul 9 tak parada a v noci obcas procitne,dam mu dudlika a spi dal,toho stejne za chvili vypluje,nejak na nej neni zvyklej,pres den ho nema vubec........
23. pro 2008 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
PREJI VSEM NADHERNE SVATKY VANOCNI,BOHATEHO JEZISKA..............
23. pro 2008 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni, no mala ho ma v noci, ale v noci je to zavislak, koukam, ze jsem kopla celej prispevek co jsem psala holkam do spol terminu... tak sorry, nechtelo se mi to psat 2x :grinning:
23. pro 2008 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak už sedim v klidu, mám hotový salát, tiramisu, polévku...no super. Zítra udělám jen pomazánku a chlebíčka a navíc prdim :grinning:

Včera jsme měli s holkama z plavča vánoční besídku a bylo to super. A dnes jsme měli poslední plavčo a jdeme až někdy 6 ledna. My už půjdeme jen 2x a končíme :frowning2:

S tím usínáním to asi zkusim, neboť malej spal krásně celou noc a teď se budí a kňourá. Takže přesně vstanu, dám napít a jdu spát. A nebo mu dám najíst, to je tak jednou za noc.Někdy vůbec. Ale ráda bych to vše odbourala, tak uvidíme :wink:

Zítra nevim zda tady budu, takže všem přeju ty nejkrásnější vánoce, pro některé z nás to jsou ty první s našima prckama, takže budou určitě nejkrásnější.... Každopádně si to krásně užijte, hodně dárečků a hlavně pohodu, klid a hodně lásky. :slight_smile:
23. pro 2008 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja asi zitra budu, mam vse hotové, ale jinak samo preji krásné vánoce a ....
23. pro 2008 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky přejeme všem šťastné a veselé Vánoce!!!
23. pro 2008 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky:slight_smile: Tak jsem to ještě stihla... v předvečer:slight_smile: Takže... šťastné a veselé Vánoce... a do nového roku jen to NEJ NEJ NEJ!:slight_smile:
23. pro 2008 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja jsem tu dlouho nebyla, ale preji vsem taky nadherny svatky, uzije si klidu a pohody!
24. pro 2008 ve 14:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
já se taky připojuji - přejeme vám krásné Vánoce, hodně zdravíčka a štěstí, ať se splní všechny přání :grinning:

Barče děkuju za e-mail, tak aspoň reaguji přes koníka :grinning: dííííky :grinning:
24. pro 2008 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

tak jak jste si to všichni užili? Jaký byl ježíšek? U nás hezký, Ondra s náma seděl u stolu a byl moc hodný. Pak byl nadšený z dárků, snažil se trhat papír...bylo to roztomilý. Uteklo to zase jako voda. Taťka nám šel dnes už do práce, tak jsme sami a mě je nějak smutno :frowning2:

Terko nemáš zač za přáníčko, hlavně že dorazilo :wink:
26. pro 2008 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já se loučím, my jedeme zítra ráno na hory na lyžovačku. Tak pak se v lednu ozvu :wink:
26. pro 2008 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Barco,
u nas jezisek naprosto super,vsichni byli asi strasne hodni,jelikoz se nam to nejak neveslo pod stromecek :grinning: :grinning: bylo to parada,Danecka zajimal spise ten papir z darecku a darecky cizich nez jeho vlastni,ale bylo to fakt parada :wink:

Dnes delam malemu na zitra poschodovej dortik,tak jsem zvedava jak se me povede,korpusy uz mam hotovy,za chvili jdu na to,pak hodim foto do albicka :wink:
27. pro 2008 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

tak už je dortík hotový?

Tady je teda mrtvo, to všichni ještě slaví?

My jsme dnes ráno jeli na hřbitov, takže jsme den moc hezky nezačali. Je to totiž dnes přesně rok, co umřela Petrova mamka. Tak dnešní náladu u nás si dovedete představit :frowning2: Ještě že máme toho ďáblíka, co nám couvá po celém bytě a je s ním veselo :grinning: :grinning:
27. pro 2008 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak je tu na horach net, tak pisu ze je tu 15 pod nulou kosa silena....tak pa, piju si tu vinecko...
27. pro 2008 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, jsem tu nová :slight_smile: , patřím do kategorie snažilek a bydlím v Bráníku
27. pro 2008 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak u nás vánoce taky byli naprosto senzační, Patrik už je větší tak si to opravdu užíval,
dnes jsme byli na nábřeží krmit labutě bylo to super, padlo na to deset rohlíků a Patrika jsme nemohli dostat domu, prostě pohoda.
Teda ty vánoce jsou hrozný, člověk je přecpanej jak blázen a stejně pořád něco uždibuje, asi to k tomu patří :frowning2:
27. pro 2008 ve 23:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
CELL, vitej mezi nama,ja jsem z Haju :wink: jak dlouho uz se snazite o mimi?

Vypada to,ze jeste vsichni slavi Baro :grinning: Dortik uz je hotovy,az bude chvilka,hodim to slibene foto rovnou i z rodinne oslavicky :wink:

Baro,nejak ten dnesni den prezijte,bude dobre,neboj :wink:
28. pro 2008 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
monci - díky za přivítání :slight_smile: jsme teprve na začátku a dnes je jasné, že první měsíc byl neúspěšný :pensive: , ale nevadí, jedeme dááál :grinning:
28. pro 2008 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cell, no myslim, ze jeste neni co resit neboj...

Holky tady na horach naprosto uzasne, xenda spi 2x denne, je uplne hodna, jsme ve vysce 1200 metru, supr snih, proste azuro... lyzovala jsem dnes asi 3 hodky, nohy me boli, ale dobry, ted lyzuje jirka....
28. pro 2008 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Xen,uzivej,take bych rada jela na hory lyzovat :wink:

Cell,neboj,urco se to brzo podari,drzim ti palecky :wink: :wink:
28. pro 2008 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale jo, já to nijak hodně neřeším, neříkám, že jsem tedy nebyla zklamaná, ale bylo by to opravdu obrovské štěstí ... vzhledem k naší práci a službám s ní spojeným to asi ještě potrvá, musíme být trpěliví
hory vám závidím, v Praze naštěstí aspoň mrzne, takže není takové to hnusné bláto .... užila jsem si dnes aspoň procházku s chlupatým "dítětem" :slight_smile:
28. pro 2008 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cell, a copak delas za praci??

Uz mam foto v albicku pokud se chce nekdo podivat :wink:
28. pro 2008 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
mon: ta 3. fotka je kouzelná! :slight_smile:
jsme oba lékaři
28. pro 2008 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda,
Cell vítám tě, taky jsem z Braníku :wink:
monči supr fotk :wink:
28. pro 2008 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky teda Mončo krásný dortík je vidět že jsi ho dělala pečlivě.
Ahoj cell lékaři? No tak to máte asi jako svátek když se sejdete na více dní oba doma vidˇ ?
Nebo určitě se vám to podaří nechce na to myslet pak to jde rychleji a lépe.
A jaký pak obor jestli můžu být zvědavá?
Holky teda xeničky se maj užívaj si sněhu na horách a tady nic ale je faj že aspoň mrzne ubude bacilů snad.
28. pro 2008 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo, právě dnes jsem se dozvěděla, že jsem dostala službu na Nový rok - takže to je asi znamení, jak často se uvidíme. Jinak já jsem internistka, manžel anesteziolog - přinejhorším mi píchne epidurál on :grinning:
gtver: bydlím v Bráníku na kopci, dneska jsme si udělaly s kamarádkou bezva procházku třešňovkou dolů a zašly do pizzerky tam na roku, co se najíždí na Jižní spojku (jméno nevím) - moc příjemná :slight_smile:
28. pro 2008 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
cell - já na hranici s Lhotkou :wink:
28. pro 2008 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek