• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky a snažilky z Prahy 4

2. prosince 2016 
Ahoj holky tak koukám že už máte některé tu hrůzo registraci taky za sebou já dnes byla na ultrazvuku a asi to bude holčička tak jsem ráda jen Patrik asi nebude tak nedšenej chtěl kluka
27. říj 2009 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem těhulám :wink: no do vaší diskuze se jen tak hned nezapojím tak jsem přišla jen načíhnout a napsat jak se máme :slight_smile:

Já se mám pořád stejně :grinning:

Báro( Barbárek) - malému moc sluší,jak je ostříhanej,vypadá moc hezky a tak nějak přirozeněji než s těma loknama :grinning: :grinning:

Daneček konečně došel názoru,že lepší je chodit na nočník,než s počůranýma plenama,jen je má na spaní přes den i v noci,tak tak konečně o menší starost mín :slight_smile:

Máme za sebou poslední očkování Priorixu,tak čekám ve středu reakci,bohužel trpí po očkování na vysoké horečky :frowning2:

Máme dvě další stoličky venku,mimochodem,naprosto bez problémů,tak ještě 2 a má všechny zuby venku,hurá :slight_smile:

Taky měl období vztekání,ale naštěstí to byl jen nějaký mores,už se sklidnil....
Docela se rozpovídal,ale pořád to není ono,občas si mele tou svou" vietnamštinou" že z něj louskám co chtěl :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Začalo ho bavit dřevěné puzzle,vkládání různých tvarů atd.,docela ho nic doted nebavilo,nechtěl si hrát a jen se mě věšel na krk,ted už zvládám i v klidu uvařit,moc rád pomáhá se vším :wink:

Jo a váží v 22.měsících 12 kg a měří 92 cm.

Tak to je asi tak vše ,vy se držte :wink:
27. říj 2009 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Mončo,
no máš už chlapáka velkýho šikovnýho :wink: :dizzy_face:
já si začínám připadat jako velryba :sweat_smile:

babaro, to je fajn, žes zvládla v pohodě tu registraci, ono evidentně záleží na každém jednotlivém dnu, za mě bylo narváno už brzo ráno, i když to byl víkend, na druhé straně jindy holčina tam šla až v pozdějším týdnu než 14+0 a měli na její termín volná místa :slight_smile:
27. říj 2009 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moba, gratulace k holcicce!

Ahoj Monco, tak to je teda Danecek chlapak, my se dlouho nemohli dostat na 10kg, ted jsem ho dlouho nevazila, myslim, ze ted dost pribral, taky porad papka.
S nocnikem zavidim, u nas jen kdyz se chce, a to jen na malou :unamused:
Pred 2 tydny Hynecek zacal taky sam skladat drevene puzzle, naucil se to ze dne na den, ted zvlada i jedno slozitejsi a penoveho krtecka sklada teda jak ho napadne napreskacku, ale stejne je to sikula :dizzy_face:
Co nam jde ale na jednicku je povidani. On tu pusu nezavre, zopakuje cokoliv, tvori jednoduchy vety, odpovida, je s nim uz proste rec. Ale musime si davat bacha. Babicce zacal rikat, ze je pitoma, pac ji slysel jak si tak sama nadava, a kdyz se tomu smala, tak se mu to samozrejme zalibilo, a ted to rekne obcas i mne :sweat_smile: :grinning:

Jsme ted na tyden na Morave, delaj nam totiz koupelnu a menej kotel, tak neni voda a topeni, no snad to tu s mati prezijem :sweat_smile:

Uzijte si vsichni svatku a tatinku doma!
28. říj 2009 v 00:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau holky
Moni, koukam, ze uz jste nas skoro dohlani, my mame 13kg, porad, od roku stejne asi tak no...ale ona jak je doma, tak nejí, az zacneme chodit po aktivitách, tak bude líp, hlavně at uz je fit!!!
My ted nejvice hrajeme s legem, stavi domečky pro zviratka, kominy, fakt super, skladacky kdyz postavi jednou, tak uz ji to nebavi potom. NO jinak nejvíc jede taky balonky a bublifuk, ale to je opruz, to musim spolupracovat.

Jinak s jiznakem se loucim, v sobotu velké stěhování a hurá do Hodkoviček, ale je to Praha 4...takže porad OK.
28. říj 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gtver- letí to,na dětech poznáme jak stárneme :stuck_out_tongue_closed_eyes: nedávno se to narodilo a už tomu budou dva roky,hrůza :unamused:

Jo Moni,taky blahopřeju k holčičce,alespon to bude páreček = holka - kluk :slight_smile:

Babaro -u nas s tim jidlem je to podobné,malej jí pernamentně celý den,ale má dobré spalování,vše to naštěstí vyběhá,né jako maminka :frowning2: ta má pořád stejně a kila né a né dolů,bléé
A z nočníkem není co závidět,Danula už má načase na něj chodit,přece jen je o 4 měsíce starší,ale dnes se jednou počůral na koberec a taky se šel schovat do ložnice a tam se pro změnu pokakal,tak jsem pak chodila a sbírala bobky,fakt zábava :stuck_out_tongue_closed_eyes: :frowning2: ale doufám,že to doženeme,už ví kdy chce čůrat a sám se posadí na nočník a nebo mě řekne....taky máme poslední balík plen :grinning: :grinning:

Xen-ještě nemá malej 12 kg,má 11,80 zaokrouhlila jsem to,na to jak baští tak kila nahoru nejdou...naštěstí :grinning:

A jak se těšíte na vánoce ? Jelikož Danula má v prosinci svátek,narozky a vánoce,tak já už mám 7 dárků...
28. říj 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni, jsme jen o 3m, zitra uz to bude v pase, o mesic vic zas :wink:
29. říj 2009 v 07:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cau
no ym jsme na nočník chodili celkem spolehlive, dokonce pri tom prujmu sip o kazde rekla, ale ted ma pro zmenu zacpu a teda nechce. Curani vetsinou chytne, ze si rekne, ale taky ji to ujede, to se asi bude stavat jeste dlouho ze. Tak mame taky 2 plinky denne, jednu na spani pres obed, jednu vecer, kdyz nespi, tak jen 1.

Na vanoce se strasne tesim, hlavne budeme v novym, tak to bude super. Darky uz mam taky, ted k narozkam dostala MP3 - panenku, k vanocum dostane lego - domecek pro panenky a k svatku magnetický rybolov. Pak mam kravinky typu pastelky, sponky a nejaky drobnosti aby mela hodne balicku, ale hlavni jsou tyhle. Dostane jeste kuchynku a tabuly - magnetickou i černou v 1 - z Ikea.

Co davate vy?

Ja vsem rikam knihy, knihy...nebo etd me napadl stan - domeček pro ní samotnou. JInak ale co dám Jirkovi, nebo našim, nebo tchyni, to jsem ztracená!!!
29. říj 2009 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
tak já to asi zakřikla,malej se mě včera 4 krát počůral :frowning2: :frowning2: jednou do postele do mé,na sedačku a 2 krát na koberec,no mě asi trefí...ale dnes teda ani jednou,tuk tuk.....

Reakce na Priorix zatím taky není,což se stalo po prvé že nemáme reakci,ale super,mám radost...

Ta já koupila malému,hopsadlo-to velký gumový,boby na sníh,vrtačku-se zvuky,motorovou pilu-se zvuky,taky to chytání rybiček-rybolov ( mimochodem je boží,to už měla tenkrát Jitka když byla malá),houpací kravičku-jak bývá takovej ten kůn houpací,tak tohle je kravička,strašně se mu to na návštěvě líbilo,tak jsem mu to taky koupila a potom máme kostky s medvídkem Pů-dřevěné a skládají se na 3 tyčky,no to bude asi všechno,rozdělím mu to na 3 díly a bude to....
Možná mu ještě koupím nějaké ty dřevěné tvary na té desce,strašně ho to baví,mají to momentálně v Tescu..
A knížku,sice jich má dost,ale začly ho taky bavit :slight_smile:
Dám foto do albíčka té kravičky a hopsadla,se jukněte :wink:
30. říj 2009 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni, to je dobrej napad ty boby, to nemame. :dizzy_face:
30. říj 2009 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak,já se radši o dárcích rozepisovat nebudu, už jich mám hromadu :grinning: :grinning: :grinning:
31. říj 2009 v 06:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gtver, toto leti, uz budes za chvilku rodit...

ja jsem 12+O zitra jdu na ultrazvuk a pak jestli bude vse OK, tak zacnu kupovat nejaky mimi vecicky, pidi pidi uz se tesim.
1. lis 2009 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky....můžu se řpidat??? :slight_smile:čekáme dubnátko :slight_smile:Pohlaví nevíme....
jsem ráda že jsem našla toto forum...jsem z Modřan a nemám tu žádnou těhu kamarádku :frowning2:
s kterou bych pak vyjela s kočárkem , nebo zašla na kafe....
a taky chci získat informace, kde na praze 4 byste doporučily těhotenské cvičení ???
2. lis 2009 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Xeni, to mi povídej, připadá mi to strašně rychlý :sweat_smile:

*** Xenušce všechno nejlepší k narozeninám!!! *** :dizzy_face:

kjucukovna vítej :slight_smile:
2. lis 2009 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
dekujeme :slight_smile:

tak po screeningu vse OK, tak jsem moc rada a zacinam tehu oznamovat!

Kju: budu kousek bydlet, tak urco nekam zajdem, ale tehu cvico znam jen tady na jiznaku, ale budu se muset porozhlídnout taky. Tak kdyztak dej vedet.
2. lis 2009 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
brambur byla jsem se zeptat tady v kulturnim centru, je tam cvičení s dětmi a různý aktivity, ale těhu cvičení neprovozujou. dali mi kontakt na tyhle stránky www.graviditas.cz
jé to bych byla ráda když někam občas zajdem :slight_smile: :wink:

děkuju za přivítání.
Holky chodíte někam na Praze 4 plavat? myslíte že je podolí vhodný? ráda bych šla plavat,ale nechce se mi platit lekci těhu cvičení ve vodě a tak, jen bych si zaplatila na hodku ....ale pořád kolem slyším strach z infekcí, já jsem na to ale nikdy netrpěla i když jsem už do podolí chodila.... co myslíte je podolí vhodný???
3. lis 2009 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja chodila do normalniho bazenu.

Xeni, ja uplne zapomnela! Opozdene Xenusce vsechno nejlepsi, hlavne at nemarodi. Ma u nas maly darecek :wink:
3. lis 2009 ve 12:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky Xenušce taky dodatečně vše nej k narozeninám.
Mončo teda daník už je pořádnej klučík a šikovnej, neboj ten nočník vychytáte taky jsme to zvládly později.
Díky za gratulace k holčičce snad to vyjde znáte to dokud se to nenarodí tak si nechávám zadní vrátka i na kluka na plodovku nejdu tak že 100pro to není, ale doufám že to tak bude.
3. lis 2009 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak po delší době zase tady. Jak jste řešily ty registrace, tak švagrová se registrovala tuhle neděli do Podolí a měli ve 13h ještě 3 místa volný.

Jinak na plavání se doporučuje bazén se studenější vodou, kde se bakterie tolik nemnoží.

Holky řešíte nějak školku, nebo jsem magor a mám se na to ještě vykašlat? Slyšela jsem, že se někde musíte registrovat i 2-3 roky předem :frowning2: víte o tom něco?
3. lis 2009 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych taky chodila plavat do normálního bazénu. Při prvním těhotenství jsem nechodila plavat, ale teď bych klidně chodila. Akorát kvůli Jirkovi chodíme plavat tak akorát do brouzdaliště :wink: nejradši máme Barrandov.

zuzko, o registraci do školky v těhotenství jsem teda fakt ještě neslyšela :grinning: :grinning: :grinning:

kjucukovna, já jsem chodila na cvičení do podolské porodnice, ale po pravdě jsem tam nebyla zas až tak moc spokojená, všechny hodiny byly úplně stejné, žádná změna......ale zase jsem se dobře protáhla. Platila jsem myslím 4 lekce, tak možná stojí za to vyzkoušet a pak uvidíš, jestli ti to vyhovuje.
7. lis 2009 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
s registracemi je to hrůza, zrovna v Podolí, to měla tvoje švagrová dost štěstí :grinning:
7. lis 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, no ja jdu na registraci pristi nedeli, tak vam dam vedet.

Jinak ja bych sla mozna i do Podoli, nikdy mi z toho nic nebylo, ale ptala jsem se Dr. jestli si radsi nevzit tampon a on rekl, ze to je to uplne nejhorsi, pac jak je to utemovany tak se ta infekce mnozi uplne nejvic.
7. lis 2009 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a diky za prani :dizzy_face:

my teda nakonec misto dnesniho stehovani tu budeme jeste tyden, jeste to neni hotovy, ale uz je to zpola krásný. Baru, tak se moc těším, že uděláme náhradní dětskou párty, ale radši tomu nechávám konec listopadu po poslednich testech malý....ale do Benjamina uz chodime a na Chodov taky. Kam ale budu chodit v Hodko nevim, neni něco v KC Novodvorská.

Dobry stranky jsou taky nejak www.ententyky.cz
7. lis 2009 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Xeni, v KC Novodvorská je nějaký klub pro maminky s dětmi, já tam tedy ještě nebyla, ale někde mám o tom info, mrknu a napíšu
7. lis 2009 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo Lentilka, uz jsem si to nasla a je tam i Yamaha, tak to budeme chodit, uz se tesim
8. lis 2009 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky
dík za názory na pavání :wink:
dneska nebo v pátek chci vyrazit na první těhu cvičení....tak jsem zvědavá jestli se tam vůbec vypravim.... :slight_smile:

s těma registracema do školky už takhle brzo jsem taky neslyšela.

bramburko v modřanech jsou různý akce a kurzy pro maminky s dětmi v kulturnim centru 12.... www.kc12.cz
tak se mrkni třeba se Ti něco zalíbí :wink:
11. lis 2009 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky tak taky po delší době Patrik marodil tak jsem neměla čas zítra už šupajdí do školky a já k zubaři fuj fuj.
Jinak já byla v Podolí jen na předporodním kurzu a taky nic moc čekala jsem víc. No jinak už mám 5 kg nahoře tak že pořítám že se budu zase valit, u prvního se mi držela voda v těle byla jsem jak oteklá verliba tak to čekám i teď .
11. lis 2009 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzko1 - co se týká školky,tak je to sice mazec,ale až takovej že by se to muselo řešit už v těhotenství né :grinning:

Co mám zjištěno tady na Jižním měste berou přednostně děti co tu má alespon jeden rodič trvalej pobyt na Praze 4 a ještě upřednostnují děti co jsou narozeny do září,s tím budeme mít problém,malej je narozený v prosinci :unamused:
A další věc,je tu všude ve školkách totál narváno,jelikož je prosincovej(2007),tak příští rok v březnu musíme jít k zápisu aby ho vzali od září do školky,pokud to nepůjde,tak ho vezmou od ledna ....

Moni- písnu ti to nové číslo :wink:

Zítra jdu s malým na zubní,tak jsem zvědavá,už na chybí jen poslední 2 stoličky,které už se nám ale taky klubou,konečně to budeme mít za sebou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. lis 2009 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
no školky jsou všude narvané je to síla, ale i když řeknou že vás nevzali tak většinou během září října ještě pak přijímaj protože plno lidí se třeba odstěhuje nebo to vzdají nebo to dítě nezvládá a vyloučí ho tak že k zápisu na jaře určitě a když nevemou určitě se pokusit pak v tom září, říjnu.
Já dnes byla u zubařky a zasi jsem si užila sice to tak nebolelo, ale myslela jsem že nebám ani pusu k sobě, ani nevim Mončo jestli jsi tenkrát šla k té mojí zubařce, dávala jsem ti číslo a pak už jsem se tě ani neptala jestli jsi tam šla nebo ne. Doufám že se taky nějak uvidíme. :slight_smile:
12. lis 2009 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
o školce mi ani nemluvte, vzhledem k druhé rodičovské dovolené nemám šanci :sweat_smile:
13. lis 2009 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek