• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky a snažilky z Prahy 4

2. prosince 2016 
Tak zítra zkusím to Podlolí....

Skolka, ja proste nikomu nebudu rikat, ze jsem doma, na zápis pujde Jirka s malou sám.
14. lis 2009 v 09:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Moni,k zubařce jsem volala ale nevzala mě,měla plno :confounded:

Tak od 1.12. začínám péct cukroví,já se tak těším,letos jsem nechtěla nikomu péct,jelikož malej je aktivní víc než bych si přála,to budu mít všude,ale prostě nikomu neumím říct né,tak opět peču na zakázku,asi to budu hodně dělat v noci :grinning: už jsem si na to nakoupila nějaké věci pro zbytek musíme autem :grinning:
Narazila jsem v obchodě KIK,na pěknou vláčkodráhu za 309 kč tak jsem jí malému koupila na vánoce,mašinka je na jednu micro tužkovou baterku,tak to po kolejničkách jezdí samo a ještě svítí,máme ještě doma jednu z Ikeii ale ta je nanic,musí tam popotahovat ten vláček a to děti nebaví,ale přišla jsem na to,že kolejničky pasují do té nové co jsem koupila,tak mu sestavíme vélikou dráhu,to bude zase spotřeba baterek :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Kdopak bude z vás taky péct?
14. lis 2009 ve 14:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Mončo :grinning: tak já péct určitě budu, jen nevím, kdy :grinning: :grinning: :grinning:
Ale na zakázku fakt ne..... ani nevím kdo by ty moje výtvory chtěl, já budu ráda, jestli se mi podaří napéct 4-5 druhů, zbytek snad nafasujeme od babiček.

Xeni, držím palce na tu zítřejší registraci, je víkend, tak tam nebudeš muset stepovat od 5 :wink:
14. lis 2009 ve 14:38  • Odpověz  • To se mi líbí
ja budu pect, ale momentalne namam vybalene ani hrnce, letos je to děs.

Jedu na 7:30, nezajem, bud me vezmou nebo ne.
14. lis 2009 v 19:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Hojky hoj - zdravím všechny maminky... současné, budoucí i ty budoucí dvojnásobné :wink:

Koukám, že se nám to tady pěkně rozroste - a pak že babyboom skončil :grinning: Novináři nemaj přehled :grinning: S tou registrací v porodnicích vám to ale, holky, vůbec nezávidím... stačí, když si vzpomenu na ten humbuk, co jsem si užila v těch posledních týdnech před porodem :confused: Nakonec jsem byla Vikimu i vděčná, že se mu na svět moc nechtělo, aspoň jsem měla plánovaný příjem = jistotu, že mě opravdu vezmou :grinning: :grinning: :grinning:

Vánoce? To už zase budou Vánoce? No tě pic... dárky nemám, péct nestíhám (a kde objednávat netuším, nikoho ověřeného nemám) a protože zůstáváme v Praze a nejedem na Moravu, tak nedostanem ani "výslužku" od babičky... no aspoň nepřiberem, nějaké pozitivum si na tom musím najít :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. lis 2009 ve 22:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Teďka jsem si vzpomněla - myslím, že tady byla minulý rok po Vánocích debata o těch kávovarech na kapsle Krups Dolce Gusto... jaké s tím máte, holky, zkušenosti? A jak vám z toho chutná kafčo? A které je nejlepší? Hoďte pls když tak nějakou tu referenci, ať vím, jestli ho mám pořizovat nebo se raději poohlídnout po jiné značce... díkec :wink:
14. lis 2009 ve 22:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Hmmm,tak já sem letos dost nažhavená na pečení,fakt se těším a počítám že budu dělat nějakých 25 druhů :grinning: jupííí,komu peču,at se těší.. :grinning: :grinning: .měla bych daleko víc zájemců,ale letos to raději neriskuju s malým je to poslední dobou dost těžký,v porodnici mě zapomněli přestřihnout pupeční šnůru :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A jinak kávovar Dolce gusto je jedinečnej,jsem s ním naprosto ale naprosto spokojená,nejvíc kupujeme Café Lungo,Latte macchiato,Mocha,a v létě jelo ledové kafe a Jitka má ráda chococino :wink: :wink: takže doporučuju,nejlevnější kapsle do toho kávovaru mají v Datartu :wink:
16. lis 2009 ve 20:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Mončo, Tobě taky? :grinning: :grinning: :grinning: Zrovna včera večer jsme se s manželem na tohle téma bavili... a já ho obvinila, že nějak blbě stříhal :grinning: Jak zmizím na vteřinu ze zorného pole, je zle... musí se mnou být i na WC - vždycky nás tam oba zavře, spokojeně se mi opře o kolena a drží toaleťák... a na požádání trhá... a pak splachuje... full servis :grinning: Ale někdy už toho mám plný brixle... a říkám si, že by mi stačila kidně i půlhoďka klidu... bez všudypřítomného ocásku :wink:

No já právě váhám - do ničeho složitějšího se mi nechce... je mi jasný, že kapsle vyjdou dráž než normál mleté kafe - zvlášť ty dvoj, kde je v jedné mlíko a ve druhé kafe... ale patlat se s tryskou na mlíko... zvlášť když zas až tak moc velká/častá kafařka nejsem... a když už, tak si většinou dám něco s mlíkem, ne samotné presso... jenže mě trochu odrazuje to, že na diskusích někteří tvrdí, že se to moc nedá pít, že je to jen obarvená voda :zipper_mouth:

S tím pečením máš teda můj obdiv - u nás by to nešlo, Viki by mi to vzteky rozpatlal a rozházel po celém bytě... že se mu nevěnuju, resp. že mou pozornost poutá něco jiného :stuck_out_tongue_closed_eyes: On totiž ne vždy vyžaduje, abych si s ním hrála nebo tak, ale... nesmím se věnovat ničemu jinému a musím být v pohotovosti - prostě sedět a čekat, až si mladý pán usmyslí :grinning: :grinning: :grinning:
17. lis 2009 v 01:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Koukám, nejsou ty naše děti všechny stejný?! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

wafik, nad Dolce Gustem taky přemýšlím, ty diskuze jsem četla, těžko říct, holky, co tam píšou, jsou kafařky, co si potrpí na čerstvé kafe, takže chápu, že kapsle pro ně nejsou to pravé ořechové, já to beru podle sebe, zase vysloveně dávám přednost instantnímu, čerstvé mleté nedocením :grinning: No, ještě uvidím, u nás jde spíš o to, aby to jen nezabíralo místo, kterého už tak moc není.
17. lis 2009 v 08:02  • Odpověz  • To se mi líbí
čau, zdravím z Hodkoviček, je to tu náročné, ale bdueme mít krásnej byt a ted svítí sluníčko a já jdu na balkon, heč :grinning:

V Podolí jsem zaregistrovaná, prisla jsem v pul 8 a byla jsem 8...no, docela narez, proslo 14 maminek, jednu ale nevzali - sla se zapsat na termin 16.4. hahaha o mesic byla posunutá a tak museli asi 1 odmítnout a to byla neděle
17. lis 2009 ve 13:35  • Odpověz  • To se mi líbí
mela jsem latte u kamaradky a bylo super, ale asi mi stačí nescafe kupuju jen to drahé - gold a hodně mlíka a jsem v 7. nebi....tak ja jdu zase makat, no pect něco malo budu ale az po Mikulášovi, perníčky letos kvuli stěhovani hold nebudou, nebo udelam jen 2 plechy a budou jen jako dekorace, páč nestačej změknout, uvidim, možná ale budu chtít se odreagovat, ja planuju tak 8 druhů, max. spíš ale zase budeme péct jednoduché, nepečené, hlavně asi 100 vosích hnízd ostatní jen tak po 2 plechách, takže vysloveně na relax večer.
17. lis 2009 ve 13:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Nejsou ty děti náhodou dělané přes kopírák :grinning: :grinning: Jani,u nás je to samé,jakmile se vzdálím,už řve mamí,mamí a letí za mnou,samo že na záchod,zavře za sebou dveře,opře se o mě a čeká,no fakt síla :unamused:
Pomoc,já chci babičku mít v Praze,už bych potřebovala alespon na blbej víkend odraz od něj,už je to fakt síla,nemůžu ani si přečíst časopis ani nic na počítač,prostě nic :frowning2: a už jsem z toho unavená,všude ho vláčím sebou,blééé :rolling_eyes:

A co se týká Dolce Gusta,není pravda že je z toho obarvená voda,záleží na tom,jak si to kdo udělá,a kdo tvrdí,že je to obarvená voda je jeho práce,kolik vody necháš projít kapslí je na tobě....a takové to máš..
A co se týče ceny,tak třeba latte macchiato stojí 119 kč,je tam 16 kapslí,což je hotových 8 latté-cena jednoho latté vychází na 14,80 kč kolik vás stojí latté v restauraci od nějakých 38-60 kč beru to orientačně a třeba takové presso,stojí též 119 kč je tam 16 kapslí,jedna káva vychází na 7,40 kč,kolik stojí presso v restauraci??Já jsem velká kafařka,tak to dokážu ocenit a všem jen doporučuju,za začátku to opravdu leze do peněz,musíš vše vyzkoušet,ale časem si dáš tak 1 kafe za den jako ted u nás a jsem spokojená :grinning:

Už aby byl prosinec a já začala péct,Danulovi vrazím kus těsta a bude klid,mu dám :grinning: :grinning:
17. lis 2009 v 19:29  • Odpověz  • To se mi líbí
no holky bez hlídání bych se zbláznila, nastesti u nas fungují super obě babičky, ted to byla pohoda u tchyne, hlidala de facto kazdy den, ja tam byla, ale ona si chtěla hrát s babí :sunglasses: no ale ted zase uz jen 1x tydne, ale zaplat pan buh za to.

Xenuš byla maman uplně neskutečnej, ale je fakt, že ted je v tomhle zlatá, ale dělá to častá přítomnost těch babiček a dědečků, takže je bere jako mě, i když když tam jsem, tak samo musím vše já, že...ted je to tak, že mi řekne mamí páááááá a babí balonky, nebo s míčem nebo prostě co jdou dělat. Taky knížky jedou. A usíná líp s nimi než se mnou, mě vydírá na další a další pohádku...takže jediná rada je trénink, ale blbý je, když nikdo nechce hlídat noooo....a paní na hlídání, nejsme milionářky, že...

Dolce gusto, no to je pravda, ze v restauraci vyjde dráž a to já si klido dam i latte v cofee haeven asi za 80 kč, že... ale doma mi stačí moje nesco asi tak v přepočtu za 2 kč páč já dávám 1 lžičku jenom, piju tu obarvenou vodu :grinning:
17. lis 2009 ve 21:49  • Odpověz  • To se mi líbí
holky, nejak nejsem schopna sehnat levne a dobre truhlare, pokud byste nektera mela kontakt na dobre, napiste mi do IP, diky
18. lis 2009 v 10:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky koukám že řešíte kávovarf taky ho mám a jsem ráda kapsle super a opravdu záleží kolik vody proteče, jinak je to super a neměnila bych dokonce ho maj za seper cenu ve štěrboholech v té aréně outlet sice ten starší tip co máme já i Monča, ale myslim že je to jedno. můžu jen a jen doporučit.
koukám že prasečí chřipajzna pěkně rozjíždí no celkem se toho bojim nejsme letos očkovaní ani proti normální, no tak snad to bude ok.
Jinak péct budu určitě už se těšim, ale nebudu to přehánět. :slight_smile:
19. lis 2009 ve 12:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Koukám, holky, že máme každé svého osobního "toilet" asistenta - se ale máme, co? :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak... jsem tady včera večer vyplodila krááááásně dlouhý příspěvek... na téma kafe, pressovače, děti, babičky, vánoce... no prostě jsem měla psavou :wink:, ale zapomněla jsem, že než to odešlu (obzvlášť u příspěvků psaných delší dobu), musím si to pro jistotu zkopírovat, protože se taky může stát, že to odešlu... a bude to všechno v tahu... což se přesně stalo včera... grrrrr :angry: Jsem byla tak nas*aná, že jsem compík natvrdo vypnula z elektriky... a pustil si ho až dneska večer manžel - nechtěla jsem ho ani vidět :grinning: Malej zase nespí a budí se každých 15 minut, takže nespím taky... a vzala jsem comp na milost :grinning: I když za to, chudák, vlastně ani nemůže...

Pokud jde o to Dolce Gusto, tak já se pro něj rozhodla tak na... no na 60-70%... mám problém jednak s barevným provedením, resp. materiály - to, co se mi líbí, je v nerez provedení skoro za šest táců a to do toho teda investovat nehodlám... zbytek mi přijdou takové plastové boubelky - paradoxně nejlíp z toho vychází červený, ale ten se mi tady nehodí + červenou nesnáším :grinning: I když ty nové (fialový, zelený, oranžový) vypadají provedením docela dobře, nejsou to až takové "plasťáky"... ale je to docela barevný úlet... teda aspoň pro mě a pro moji kuchyň :slight_smile: No a pak mám problém s tím, že nevím, jak to vlastně chutná - koukala jsem na ofiko stránky, ale tam žádné ochutnávkové akce nejsou (asi už je ten největší boom pryč), takže proto jsem procházela doskuse na netu... a Ty mě docela dostaly :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nicméně... budu Vám, holky, věřit, že je to ňamka :wink:

Tím jsem se pro dnešek vyčerpala... když tak ten svůj "zbytek", co jsem tady včera rozepisovala, rozeberu někdy jindy :sunglasses:
21. lis 2009 v 01:44  • Odpověz  • To se mi líbí
moba - dík za tip, vyrážíme tam o víkendu pro nějaký ohoz, tak to zkouknu... plast jako plast... a fce to má stejné... tak hlavně aby to dělalo dobré kafčo (mě jde teda hlavně o ty varianty s mlíkem, že? :sweat_smile: ) a to očkování proti chřice bych zas až tak letos neřešila - manžel se nechává očkovat pravidelně snad už 10 let, ale letos taky vynechal... záměrně... řekla bych, že je to zbytečná zátěž, protože je stejně velká pravděpodobnost, že to nebude normoš, ale ta "prasečí"... chro chro, nesnáším ten výraz, všechny chřipky mají v podstatě původ u zvířat... a nějakým způsoběm zmutovaly... tak nechápu, co z toho dělají takové zvířecí divadlo :confused:
21. lis 2009 v 01:53  • Odpověz  • To se mi líbí
wafik, asi bych ji taky neresila, ale jak jsem těhule, tak se bojím víc, no ale dárky nemám, do center musím. Jen se snažím bez malé.
22. lis 2009 ve 14:08  • Odpověz  • To se mi líbí
očkování, resp. nenaočkování bych letos až tak neřešila, chřipku samo řeším - nejde neřešit... s ohledem na malého, ale i na nás... bojím se, ne že ne, o tom žádná...
ale na očkování (a letos obzvlášť) se dívám dost skepticky...
22. lis 2009 ve 20:08  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, kam mam chodit na té 4 na cvičení těhulí?
23. lis 2009 v 15:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj no já už to taky neřešim stejně už je pozdě, a ta vakcína proti té prasečí chřipce není pořádně otestovaná sice jí těhulím doporučují, ale já tomu moc nevěřim. nevi.
24. lis 2009 ve 13:30  • Odpověz  • To se mi líbí
cau holky, jsem vam sem jen skocila rict, ze první tip dokrota je KLUK! :dizzy_face: tak asi Ondřej.
25. lis 2009 v 10:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Xeni :dizzy_face:
25. lis 2009 v 11:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Parada, Xeni, gratuluju na druhou, k registraci i ke klukovi!
25. lis 2009 v 15:14  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
cau holky, spis kdyz uz tak premyslim o presovači s tryskou abych si mohla dělat latté... :grinning:
27. lis 2009 v 09:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Malé i velké Xen všechno nejlepší k svátku!! :dizzy_face: :dizzy_face:
27. lis 2009 v 16:13  • Odpověz  • To se mi líbí
díky holky, oslava byla bujará, o malé jsme vevěděla ani kde je. dostala razítka, modelinu a tak no sranda
28. lis 2009 ve 13:43  • Odpověz  • To se mi líbí
tak mame zase horečku, do vanoc nevylezeme, uz me to neba. Ach jo, vypada to i na nemocnici.
30. lis 2009 ve 14:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Xeni, nestras, to me mrzi, je to trapeni, co :frowning2:
1. pro 2009 v 09:25  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj teda Xeni tak jak je malé?? Snad bude ok. Je toho teď všude plno Patrik je taky doma , ale jen dokašlává tak snad už se ho to pustí.
Tak už mám umyté okna tak jsme ráda už jen to cukrovíčko :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:
1. pro 2009 ve 13:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek