• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky a snažilky z Prahy 4

2. prosince 2016 
Ahoj holky, držte pěsti, už to snad musim mít každým dnem za sebou, čekání je nekonečný...

Baru jak to jde vlastně s Hynečkem dohromady?
7. kvě 2010 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Xeni, tak uz bys mohla, no :slight_smile: nevis co Terka, vcera ji asi vyvolavali?

No zatim dobry, protoze je doma Hynek, stara se o malyho, taky babi si ho pbcas veme. Mazec je kdyz zacnou brecet obe deti treba pri vyprave nekam :sweat_smile: Hynek ma dovcu jeste pristi tyden, pak tyden sama a pak prijede moje mama, ale to mozna bude vetsi stres s ni :fearful:
7. kvě 2010 ve 20:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj brambůrko, tak koukám, že jsi to zdárně dotáhla až do termínu, to je super :slight_smile:. Tak držím palce, ať všechno proběhne tak jak má, teď už jsou to asi docela nervy, co? :sweat_smile:
7. kvě 2010 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Babaro :wink: veliká gratulace k miminku,přejeme hodně zdravíčka :slight_smile:
8. kvě 2010 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
nervuju dělám co mohu dnes na dlouhém výletu nevim, nemám pocit, že by byla nějaká změna...
8. kvě 2010 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Babaro veliká gratulace a přejeme hodně zdravíčka a aby vám vše klapalo tak jak má a dětičky byli hodné.
Xeni tak to stále nic? nebo už to máš taky za sebou. :slight_smile:
14. kvě 2010 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
já porad nic holky, uz snad příští týden mi vyvolají porod, takže tak jsem dopadla...
16. kvě 2010 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
třeba to ještě příjde samo, u nás se marodí Patrik má Atb asi angina včera jsme byli na pohotovosti noc úžasná 40horečky paráda, stěžuje si že má afty a nechce nic jíst a pije trochu máme každého v jednom pokoji no snad už se mu uleví.
16. kvě 2010 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
treba jo, bylo by to nejlepsi. Afty jsme taky jednou meli. Za 1 den zmizeli ze jsem ji dala na dudlik genciálku
16. kvě 2010 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. No Luci začíná zlobit. Pořád něco vymýšlí a kutí. Obouvá se do velkých bot a chodí. Leze na židle. Vzteká se když není po jejím. No je to lumpisko. :slight_smile:
19. kvě 2010 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsme doma, Ondra se narodil 17.5., ve 21:23, po strašně rychlém porodu, 3970 g, 53 cm...fotky jdu nahrat do profilu
21. kvě 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gratuluji! :slight_smile:
22. kvě 2010 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky gratulujeme pořádnej macík tak hlavně zdravíčko
22. kvě 2010 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, vůbec vás nestíhám :grinning:

chci pogratulovat bramburce, že to tak rychle zvládla, četla jsem to v květnové diskuzi, ale nestíhám na všechno reagovat.....
fotky jsou super :grinning: ondra je sluníčko už z porodnice - vždyť se tam směje :slight_smile:

jinak my jsme doma už týden, nestíhala jsem vám dát vědět. Lucka se nám narodila 10.5., po 14 denním přenášení a vyvolávačce....no, taky jí byl kus 4770g a 54cm. Koukám, že se rodí samí valibuci. Porod byl o hodně rychlejší než s jiříkem, za 10 hodin bylo posekáno. Slečna nám roste jako z vody, zrovna teď mi tu už hodinu řve hlady. Tak aspoň bude spát v noci, včera spala od půlnoci do půl 7 bez přestávky, tak snad nám to vydrží.
22. kvě 2010 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terko presne, rval hlady od 19-22 jsem nepretrzite kojila temer, nakonec spal celoun noc, takze se prste chteji napucnout na noc a pak je jim z toho blbe... klasika...
23. kvě 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
bram, my máme 3hod intervaly mezi kojením, ale občas by baštila už po hodině....jenže pak se jí to smíchá v bříšku s tím nestráveným mlíčkem a bolí jí z toho břicho.....takže proto ty 3 hod, fungovalo mi to dobře i u jiříka.

dnešní noc byla taky super, ona když se vyřve od 9 do půlnoci, tak máme potom klid a spí až do rána. Jen ustát ten řev...chudáci sousedé. Jíra si už taky pomalu zvyká na rámus, jsme sice ve vedlejší místnosti, ale spíme všichni pohromadě, tak je to občas složitý...
23. kvě 2010 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda to se mate s tim spanim, me neva, ze se budime, hlavne kdyz nerve. Spi se mnou v posteli ja jen dam prso a spim u tho skoro. Dnes spala skoro nonstop od 12, to su zvedava na dnesni noc...
23. kvě 2010 ve 23:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
a hyneček má svůj vlastní pokojíček? Kdybychom byli v jiný místnosti, tak mi neva, že řve, ale takhle se bojím, že Jíru vzbudí....takže kolikrát v noci nafasuje dudlíka.....a to jsem se tomu chtěla vyhnout. Ale je to málokdy, od půlnoci většinou usne....
24. kvě 2010 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
baru, a na jakém oddělení jsi v podolí ležela? Já na P4 a bylo to super. Hlavně sestřičky, sice kmitaly, ale byly neuvěřitelně ochotný. Když jsem byla před dvěma lety na P2, tak tam rozhodně všechny sestry nebyly tak milé, jako tady.
24. kvě 2010 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terkajesterka jj, Hynecek ma uz svuj pokojicek, ale manza ne :grinning: mam pocit, ze podvedome vim, kdy se mala vzbudi a vzbudim se driv, abych byla nachystana s prsem :grinning: jinak nechapu, ze nestiha v noci rvat, kdyz pres den nedela skoro nic jinyho :unamused:
ja byla na P2 :wink: ja byla vcelku spokojena, ale ty prvomamce moc ne. A k jedne teda se chovali obzvlast huste :angry:
24. kvě 2010 ve 23:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
já si to právě pamatuju, P2 je docela velký oddělení, tak měly hodně práce, ale s kojením mi tam třeba vůbec nikdo neporadil. Zato tady, když jsem viděla, jak pečují s kojením o prvorodičky, tak jsem byla nadšená. Sestry si pokaždé našly chvilku, aby zaběhly, zeptaly se, jak to jde a dohlídly, jak maminy kojí. :grinning:
25. kvě 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to cucim, ze prisly samy od sebe, to znam jen z nadstandardu v Krci, ale jinak 2 ze 3 mych spolubydlicich se venovaly taky na kojeni hooodne, ostatni veci sup sup, tak mozna na to kojeni uz je vetsi duraz. Prislo mi, ze maj evidentne asi narizeny byt mile, ale uprimne mi to moc neprislo :sweat_smile:
25. kvě 2010 v 15:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky já byla na P1 a to je celkem male oddelení a tam teda byly neuvěřitelně milé sestry (jen 1 byla odměřená, ale ne zlá) a dnes jak jsem tam šla na ten ultrazvuk, už mě vítaly, jak se mám, co jejich oblíbenej Ondra - no vim že to byly kecy, ale milé a hned že mě odvedou k Dr a počkala tam se mnou na Dr. a připravila plínky a všechno abych měla u něj v ordinaci, fakt super.

terko, my teda 3 hodinovej interval občas dodržíme, ale spíš přes den 2 hodiny, večer i hodku (dnes ne) a v noci pak vydrží i 7 hodin - náš rekord... no takže ve finále papá těch 6-8x denně, ale prostě někdy je nenajedenější, někdy stačí 1 prso 9 minut a někdy 2 prsa 40 minut...no já už jsem říkala, že prostě dám jak bude chtít, u Xenči jsem to pořád omezovala a pak jsem nekojili...tak začnu asi až po 6ti nedělí zavádět nějakej režim...
25. kvě 2010 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
my dneska taky oscilujeme mezi 2 až 3 hodinama, ty 3 byly trochu dlouhý, tak jsem jí nechtěla trápit :grinning: Noci máme většinou dobrý, taky už dala 7 hod v kuse, to jsem měla radost. Většinou vydrží tak 4-5, kojíme o půlnoci a pak okolo 5.

mně dneska nějak zatvrdlo mlíko, tak dávám horký obklady, bolí mě z toho i ruka... :frowning2: tak snad to rozeženu a nebude z toho zánět.
25. kvě 2010 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
snad to bude dobry

me predchozi mudra rekla nekojit castejs nez co 2hodiny, Hynecek totiz vyzadoval prso furt, ale asi ne z hladu. A TAna asi totez. Ale kdo to ma vydrzet, vypadaj fakt hladove, mam strach, jestli nemam nejak vodovy mliko, Hynecek teda pribiral krasne, ale s malou jdem az po 6nedeli, tak nevim, ale pocurano ma teda porad hodne, tak snad dobry.
Ja se snazim vydrzet ty 2hodky, no nekdy to proste nejde, resim to, ze kojim z 1 prsu na 2x a pocitam to jako 1 kojeni :grinning:
JInak me spi ted max. asi ty 3 3,5hodky,v noci teda cas nesleduju, ale lepsi to asi nebude.
25. kvě 2010 ve 23:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak koukam od 1.4. jsem namaterske a jeste mi neprisla... to se těším teda... dnes tam volám kdy asi přijde... určo to zase podělal zaměstnavatel náš...
26. kvě 2010 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baru není vodnaty mliko, ale je možný že Tánička t pije jen to přední, to není tak tučný, protože ji staci cucnout a konec. Musi mit fakt hlad aby si vytahla to zadní mliko. Tak pres den davej i casteji a v noci to zkus protahovat, snad v noci si totiz spis vezmou to zadní. A co dudlik? kup tu kytičku obyc v lekarně, to by ji mohlo stacit...
26. kvě 2010 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bramburka tak snad te neprekvapi jako me, ze mam smulu :sweat_smile: o 1 jediny den kurna :angry:
Xeni, castejs? To ani nejde, ji mam u prsu skoro porad nez ho total vycucne a jeste by cucala, jako jelikoz blinka, vypije asi dost, no pres den se mi obcas tolik netvori (kdyz furt upiji), pres noc ale jo. Asi to potrebuje na uklidneni nebo co... Nemuze to byt reakce treba i na prdiky? Asi zkusim ten Babycalm...
26. kvě 2010 v 11:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babara já nevím, každé miminko je jiné, může to být cokoliv, už aby jedli řízky s bramborama! jak jako Baru o jediný den? ti nevyšla mateřská? já mam rodičák do 3 let...ty do 2?
26. kvě 2010 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo ja do dvou, ale na materskou-v zari mi skoncil prac.pomer na dobu urcitou, ale pul roku je ochranna lhuta, kdyz do te doby nastoupim na materskou, ttak ji dostanu, no me to vyslo akorat (teda s nastpem 8 tydny pred TP), tak jsem se radovala, ze ani nemusim prekecavat doktorku, no tak tam konecne volam, kde to je a pry stornovany - zmena - neni to uz pul roku ale 180 dni, sem si blbec nenechala rezervu, sem mkohla mit tak 15000, ted budu mit pulku :frowning2: no mozna pozadame pres Hynka zas o dvouletou, to je mozna nejvyhodnejsi pro nas..
26. kvě 2010 ve 12:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek