• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky a snažilky z Prahy 4

2. prosince 2016 
Ahojky, moc děkujeme za gratulace, František je cvalík, porod nám dal docela zabrat...
Už stíhám i něco uklidit a trochu uvařit, manža je naštěstí s námi doma, a když nedohlíží zrovna na dělníky, kteří nám tu rekonstruují, tak "pod dohledem" :grinning: zvládá už skoro vše. Tak jen aby mu to vydrželo :slight_smile:
Už se taky těším na procházky a až vás všechny zase uvidím :sunglasses:
PS: jo a už taky uvažuji o koupy odsávačky :wink:
11. únor 2008 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
opr. o koupi, ach jo...
11. únor 2008 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,Kristynko,jojo,odsavacka je fakt potreba......ja take ten prvni tyden nejak nestihala,bylo to hrozne,ale clovek se do toho brzo zabere....... Byla jsem na Skalce v Tescu a fakt tam nic nemaji,je to pekne chudej obchodak :frowning2: :frowning2:
11. únor 2008 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Kristýnko ještě že má manžel tu tatínkovskou dovču viď :grinning: A s tou odsávačkou to je sranda, taky jsi myslela, že jí nebudeš potřebovat viď.

Mončo tak to je pech, zbytečná cesta na Skalku viď. Kdopak to poradil.....Janička....hurááá na ní :grinning: :grinning:
11. únor 2008 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barco,to je fakt desnej obchodak,kde nic tu nic :frowning2: Jedine co jsem tam koupila tak dceri 3 hry Harryho Pottera na PC,jinak nic............ Vykoupala jsem maleho,drzela jsem ho v naruci oblicejem ode me a neco jsem ukazovala tatkovi co dela malej a on se krasne vycural na sklenenej stul :grinning: :grinning: :grinning:
11. únor 2008 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naro, velikanska gratulace jeste jednou.
A vitejte zpet doma :grinning: :grinning: Uz se na vas taky moc tesim a jsem na Frantiska zvedava:slight_smile:

Ahoj holky:slight_smile:
Jdu vas docist, at vim, co je noveho
11. únor 2008 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau... tak dnes konečně dorazila pozvanka na kalmetizaci, ptala jsem se, opravdu je to povinný pro všechny a obesílají to porodnice...
11. únor 2008 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy a těhulko - už jen jednotné číslo, jestli dobře počítám, už jsi tady Baru kromě mě jediná, viď?:wink:

Kristýnce veliké gratulace - mrňousek je nádherný... a sluší Vám to spolu:wink:

Monči, je to sázka do loterie - Eden není o moc větší, možná ještě tak ten Nový Smíchov... ale kromě Národní třídy, kde je Tesco teda obrovské a dětské věcičky máš na půlce jednoho patra:grinning:, jsem já osobně nejlíp nakoupila právě na Skalce... nebylo to tam tak přebrané a docela velký výběr... možná proto, že tam tak často nikdo nechodí:slight_smile: Nejtragičtější byl v tomhle směru asi Eden, tam nebylo opravdu NIC... a to jsem tam chodívala docela často, měla jsem to po cestě z práce. Záleží samo co přesně chceš, ale jistota je ta Národní třída:slight_smile:

Baru... neprovokuj... stížnosti přijímám výhradně od Monči, ta se tam "hnala" zbytečně:grinning:
11. únor 2008 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani,tak na Skalce nemeli vubec chrastitka a nejake obleceni tam bylo,ale prave totalne prebrane,kde nic tu nic,pak docela ponicene veci v regalech a hlavne chybely cenovky,coz je nekdy fakt dulezite,byla jsem dosti zklamana.....Tak jsem si zahrala Harryho Pottera,dost dobra hra,mame 3 dily,to se bude mastit :grinning: :grinning: Ahoj Kacko a Xeni,ja razim v patek opet na Budejovickou na kontrolu s tim raminkem......... holky dobrou noc.........
11. únor 2008 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monči, tak tenhle popis mi spíš připomíná Eden... v poslední době... a jak se zdá, přidala se i Skalka:grinning: Já si tam na lednové nákupy fakt nemůžu stěžovat, vybrala jsem si tam parádně - dokonce jsem tam sehnala i to, co už neměli na Národní... asi jsem jen měla štěstí:slight_smile: Hele, nekoupila jsi toho Harryho náhodou pro Jitku?:grinning:
11. únor 2008 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni, a v kolik jdes v patek na tu Budarnu? Ze bychom se pak mohly sejit
12. únor 2008 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Jani bojim bojim.....už provokovat nebudu :grinning: :grinning: Ty obchoďáky to je většinou děs všude, chce to mít štěstí :wink:

Já jsem dnes byla u Apolináře na UTZ a na gyndě a vše je v naprostém pořádku!!Tak jsem si oddychla, vždy jsem z toho nervní. Malej má 1500 g a leží už hlavičkou dolu. Naštěstí to prý nevypadá, že by měl 5kg po tatínkovi, ale prý tak odhadem okolo 3,90. Tak uvidíme jaká bude realita. A já jsem přibrala jen 1kg, takže jupííííí :grinning:

Mončo to musela být sranda, když malej počůral stůl :grinning: :grinning:
12. únor 2008 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, ještě jednou děkuji za gratulace. Už to začíná být s Františkem trochu lepší a snad se co nevidět srovnáme na tolik, že budeme moc i něco plánovat, to teda zatím fakt nehorzí :unamused:

Jo, jo Baru, myslela jsem si, že nebude nutné, aby taťka byl s námi 14 dní doma a on už je přitom týden pryč a jsem moc ráda, že tu je. To je super, že Ondrášek už je hlavičkou dolů, z toho jsem měla docela velkej strach, a asi to bude taky docela cvalík :slight_smile:

Na Národce (snad jediný místo v Praze, kde byla k dostání velká vanička, aby se do ní vešlo lehátko) i na Smíchově v Tescu jsem většinou něco koupila, ale nejvíc toho bylo kupodivu v Tescu na Novodvorský, ale už jsem tam od té doby, co jsem na mateřské nebyla, tak nevím, jestli to ještě pokračuje.

Monči, mně už František počůral i hlavu :grinning:

No a abychom toho neměli málo, tak se mi udělalo cosi na zadku, byla jsem s tím dneska u svého praktického doktora a ten mě poslal na chirurgii, že to hnisá a budou to muset vyříznout a zřejmě nasadit antibiotika, tak se toho docela děsim..., s největší pravděpodobností jsem něco chytla v porodnici..., prebtal něco o zlatym stafylokovi, a hlavně nemůžu pořádně sedět, je to děs běs.

Jo a musim se pochlubit, z 18 kg, které jsem nabrala mám už 12 kg dole, tak jsem zvědavá, jestli to takhle půjde dál...
12. únor 2008 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj devcatka :wink: Jako na Skalku uz nikdy,musela jsem dnes jeste na Chodov abych koupila Valentyna,jelikoz na Skalce meli velky kulovy Jani,ja Harryho koupila hlavne taky kvuli sobe :grinning: :grinning: :grinning: Kristynko,tak kluci radi curaji vsude jen ne do plen,teda ten nas malej urcite jo,miluje kdyz je rozbalenej a muze curat po me,po zemi,po stole atd.atd. Kacko,mam tam byt mezi 7:00 a 10:30,tak si rekni v kolik by jsi mohla a muzeme se sejit a klidne i na te Budejovicke,maji tam vyborny palacinky :wink: :wink: :wink: Dnes nejak nestiham,delala jsem veliky uklid bytu,nebot pritel byl nemocny,tak jsem musela totalne vygruntovat byt.Zitra nam dorazi ta HRACI DEKA,jupi,uz se tesim jak bude malej radit.......... Barco,dnes bude fotak,tak zacnu fotit o sto pero.........
12. únor 2008 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau.

co kupuješ k valentýnu??? Já vyrobila koláž, mám ji v albu.
12. únor 2008 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pritel ma rad sladky,tak jsem koupila ty fidorky v tom srdicku,Milku-plnena srdicka puncem a krasne plysove cervene prasatko valentynske a na rypacku ma 2 srdicka,proste kouzelne......
12. únor 2008 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
hojky hoj vespolek:slight_smile: dneska mi to spaní nějak nejde... už od šesti se tady ploužím po bytě... děs běs:rolling_eyes:
Baru, to je super - já to říkala, že bude všechno oki:wink: To já měla ve 31. týdnu na tom kontrolním UTZ uvedenou u mimča váhu 1650 gramů (takže víc:grinning:) a stejně mi teďka říkaj, že to bude asi drobek do tří kil... se v tom pak vyznej:grinning: hlavně abych pak neporodila nějakého čtyřapůlkilového macíka... teda pokud bych ho vůbec porodila:grinning:
Mončo a Kristýnko, to se mám teda na co těšit... malej bude čůrat hlava nehlava, co?:grinning::wink:
13. únor 2008 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko holky,
Mončo tak to koukej fotit ať přibývají fotky v albíčku :grinning:

Jani se spaním jsme na tom stejně, já dnes byla vzhůru po hodinách a chodila jsem čůrat. Od 4h jsem nevěděla jak si mám lehnout. Jo a jak jsi včera psala, tak těhulky jsme tu už jen my dvě a za chvíli zůstanu jen já sama...a budu vám závidět :grinning:
To jsem teda zvědavá jak velké budeš mít mimčo a jak pak já. Každý doktor to asi říká jinak, tak se necháme překvapit :grinning: :grinning:
13. únor 2008 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, ta váha se počítá z délky stehenní kostí aj. Byla jsem ve stejném dni na UTZ u Apolináře a u své doktorky a u Apolináře řekli, že váží 2000g a u mé doktorky 1650g - ono asi záleží na UTZ a jak to zrovna přečtou, takže nechci vás zklamat, ale může to být všechno úplně jinak :grinning:
13. únor 2008 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Kristýnko, to máš jedno, necháme se překvapit :grinning:

Jinak je ok, že to zvládáte s Františkem. Včera jsem okolo vás jela autobusem, tak jsem na vás myslela a koukala, zda nejsi venku s kočárkem :wink:
13. únor 2008 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě furt strašili že je malá, okolo 2,5 kg a ten den se narodila a mela 3200 g... ha ha ha ... :sunglasses:
13. únor 2008 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak tak... jak říká Barča, necháme se překvapit:wink: nicméně u nás je právě s tou stehenní kostí problém, resp. s určením váhy podle její délky... mrňous má krásně vyrovnaný průměr + obvod hlavičky + bříško (co se týká tt), ale stehenní kost má mrška už od toho 31tt asi tak o 3 týdny delší než všechno ostatní:grinning: když jsem v tom 36tt odcházela od své doktorky, tak jsem si ho ještě nechala přeměřit... a pořád byl dlouhonohej:grinning:

brambůrko, to já když byla v Krči minulý týden, tak doktorka hned zkoumala průtok pupečníkem... jestli je dobře vyživovaný... a vůbec jestli ho nešidím... byla jsem 37+2 a ona tvrdila, že bříško mám tak na 33-34tt... a že rodit budu nejdřív tak dva týdny po termínu... já na ní čučela jak vyoraná myš:confused:... přeměřovala si ho a vůbec tam s tím UTZ čarovala... nakonec teda došla k závěru, že to asi fakt bude genetikou dané drobnější mimčo:grinning: doma jsem hned samo začala zpětně počítat apod., jestli se teda někde nestala početní chyba:grinning:, ale vzhledem k tomu, že když jsem byla ještě s "podezřením" u své doktorky poprvé, tak ona sama byla paf z toho, že na UTZ je už srdeční akce, takže je to fakt už ten 7tt, tak to holt bude možná drobek:slight_smile:
13. únor 2008 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani stejně nám nic jiného nezbývá, než čekat co porodíme za dáreček :slight_smile: :wink:
13. únor 2008 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ti lip aspon bude snadnejsi porod... :wink:
13. únor 2008 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cau ve spolek,vzkaslete se na doktory a pockejte si,vsak mimca vam to povi presne :grinning: Ultrazvuk je stejne nejpresnejsi pouze v 1.trimestru,pak uz je to orientacni :wink: Ja mela taky luxusni noc,malej porad rval,nechtel byt v postylce tak spal s nama v posteli,nechce skoro jist a asi ho pritel nakazil,ma trosku kasel a rymu,tak si to uzivam,ted nastesti usnul v houpacce tak relaxuju na netu :grinning:
13. únor 2008 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky nevíte některá o nějaké dobré a néé moc drahé kadeřnici někde na Praze 4? Nemůžu tady pořád nějakou slušnou sehnat. :frowning2:
13. únor 2008 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, brambůrko, já bych byla spokojená... obříka macíka rodit nechci:grinning:... doktorka mě jen vyděsila tím, jak začala plašit s těmi tt, termínem porodu a pupečníkem... neví, že byť jsme velcí, tak jsem se oba narodili coby "drobci" do tří kil a 50 cenťáků... a až pak jsme vyrostli:grinning:

Baru, těžko říct, já teďka nikde nebyla skoro rok... nechávala jsem si dorůst vlasy na svatbu a pak už jsem to tak nějak nechala osudu - vlasy mi rostou jak divé a v těhotenství kupodivu ještě víc:grinning:, takže plánuji zkrácení až porodím... stejně to bude třeba, začnou mršky asi vypadávat:frowning2: chodila jsem tady kousek k jednomu klukovi (teďka se k němu naučil chodit manžel:grinning:), stříhá skvěle, ale extra laciný nebyl nikdy... záleží, kolik chceš investovat:wink:

Monči, on byl do toho 20tt ukázkových tabulkových rozměrů... to říkala i Dr., že je to určující pro stanovení termínu porodu a vůbec... ale kolem toho 30tt se už tam projevují ty genetické dispozice a mrňousi se začínají diametrálně lišit... nejde to holt srovnávat:wink:
13. únor 2008 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani no já jsem zvyklá platit tak 450 za stříhání a melír u kámošky v Děčíně. Ale to je jaksi z ruky :grinning: a tady v Praze jsou jiné ceny. Ale dávat někde hodně přes 1000 kč se mi taky nechce :angry:
13. únor 2008 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile:

Baru a Wafi - mně doktor taky ríkal, že to nebüde žádnej obřík a nakonec 55cm a přes 4kg :slight_smile: tak jen abyste to braly s rezervou
13. únor 2008 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
jééé, taky potřebuju kadeřníka...... :unamused:
13. únor 2008 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek