• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky a snažilky z Prahy 4

2. prosince 2016 
Xeni,ja odsavam,ale v noci nevstanu,to je proste nemozny,pres den pije treba po 3 hod.a prave kdyz jde pit za ty 3 hod.tak tam toho je malo,nechapu to,pritom jsem toho mlika mela tolik.......
18. bře 2008 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já když jsem ztrácela mlíko tak jsem odsavala co 2 hodiny i v noci. Je to síla, taky uz mam pocit ze jsem námesicná. V chytré knize psali, že pokud z prsuo neodsavas či nekojíš dele jak 6 hodin, dochází ke snizeni laktace, takze nejpozdeji po 6 hodinach musim odsavat. mam to i na sobe vyzkouseny. Prave v tento cas se mliko prestava ridit hormonama a zacíná se řídit nabídkou - poptávkou - čím mín pije - tím min mlika - proto radí nepřikrmovat a přikládat co nejčasteji. Pravdepodobne se u tebe jedná o rustový spurt.

http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=63

http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=67
19. bře 2008 ve 03:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, všechny vás zdravím.
Baru jsem ráda, že jsme ti včera zkrátili chvíli a věřím, že ti to bude utíkat co nejrychleji. A hlavně jsme tě rádi viděli.
Moni, máme zrovna něco podobný, taky to odhaduju na růstový spurt v 6 týdnech, řeším to častým přikládáním, u nás v současný době cca každé 2,5 h. Pokud to je skutečně spurt, tak by to mělo trvat jen pár dní. Prsa by pak měla začít vyrábět víc, aby to těm našim broučkům stačilo. Měli jsme to i ve třech týdnech. Jsme jak z knížky :grinning: Taky mám pocit, že mám prsa skoro prázdná, ale vzhledem k tomu, že normálně kojíme po 4 hodinách, tak doufám, že se to takhle zase srovná. Je to děs, když pláčou hlady, ale snad se to překoná.
19. bře 2008 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, kojte častěji než po 4 hodkách než se to srovná, jinak se prsa víc nenalijou.
19. bře 2008 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, u nas se porad nic nedeje, smiruju se pomalu s berankem :slight_smile: do pristi kontroly - v Pa - prej asi vydrzim. Dnes prijede moje mama, to me teda nenapadlo, ze me jeste stihne s brichem :sweat_smile:
19. bře 2008 v 09:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :grinning:

Xeni, chodím do Podolí. Sice je tam večer hodně lidí, ale mám to nejblíž, autem tam jsem do 10 minutm, takže v pohodě stíhám 3hod interval.

Jiřík byl z té včerejší návštěvy úplně grogy :grinning: v 8 jsem ho dala do postýlky, pak jsem si šla v pohodě zaplavat, ale když jsem přišla, tak spal jako dudek až do 7 :grinning: , takže zase 11 hodin.

Báro, :grinning: neboj, dostaneš pomlázkou a jedeš rodit :grinning:
19. bře 2008 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
jdu hledat nějaký plavání miminek poblíž :slight_smile:
19. bře 2008 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko,

Mončo ok, počítám teda se čtvrtkem a těšim se!!!

Holky návštěva byla fakt super a krásně to uteklo. Dnes mi zase dorazí kolegyně z práce s 2 letým chlapečkem, takže bude taky veselo. A pak nám dorazí návštěva až v neděli :wink: Fakt to líp utíká, když tady jen nesedim a nečumim.

Báro držim palce ať to máš brzo za sebou. Máš to jako Jana, malýmu se u ní taky líbilo.

Já jdu na kontrolu v pondělí, tak jsem zvědavá co mi řekne a zda už naplánuje toho císaře :unamused:
19. bře 2008 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baru, nám se návštěva taky líbila :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
19. bře 2008 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj vsem,
XENI,diky za odkaz,precetla jsem si tam nejake rady,ano,vypada to na spurt ve 3 mesicich,a taky je to tim nasim kojenim,intervaly treba i 10 hod.a pak se nedivim,ze neni mliko,tak dnesnim dnem zacinam budit po 3 hod.na kojeni,nechci skoncit na UM.

KRISTYNKO,je to silene,ale ja treba nakojim a uz z toho prsa ani nic neodsaju a to v levem toho fakt mam malo,malej vazne rve hlady,je mi ho lito,snad to nekam dohonim,chci si jeste koupit ten Gravimilk,pry taky pomaha,tak uvidim,pres den to jde,ale v noci to bude pekna fuska,hlavna pro me,nejsem zvykla ho kojit v noci,jen vecer a pak az rano,bojim,bojim.

Jdu delat strechu z Be-Be susenek na zitra holkam,uz se na ne moc tesim,jen to bude narocne a to blbe pocasi do toho,chceme o vikendu na tu matejskou,tak snad bude lepsi pocasi,tohle je des :frowning2:

Baru,pockej jeste na pomlazku a pak supky dupky rodit... :wink:

Barco,ok.ve ctvrtek se budu tesit,pokud jeste neco potrebujes,dej vedet........

TERKO,Jiricek je taky sikovnej na to spani :grinning: a ty v noci odsavas nebo to taky nechavas tech 11 hod.byt???????
19. bře 2008 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mám dnes zase po návštěvě. Byla tady kolegyně s chlapečkem, tak bylo veselo. Dovezla nečekaně i oběd...noky se špenátem, neboť ví, že je mám ráda. Tak to bylo super. Přivezla mi kojící polštář a dala mi ho, tak mě moc potěšila. Nic za něj nechce, jen koupim malému nějakou hračku. :slight_smile: Tak mám aspoň z něčeho radost.

Teď jsem zrovna sama doma, Petr šel s kámošem na kulečník. Pěkně mě to sere a trucovala jsem trochu :grinning: Ale je to proto, že mě štve, že já nikam nemůžu a tak bych chtěla aby tady byl se mnou. Ale chápu že se potřebuje odreagovat, tak se musim uklidnit :unamused: :grinning:
19. bře 2008 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mončo, těch 11 hodin nekojím ani neodsávám.......taky se bojím, abych pak měla mlíčko. Teď zrovna Jiřík řve v postýlce hlady, ale jedl před hodinou a čeká nás koupání, tak mu ještě nechci dávat. Pak by si ještě navykl že kdykoliv zapláče, tak dostane mlíčko - aspoň trochu režimu musí být :grinning:

Barčo, to je jasný, že Petr potřebuje trochu relax. Tak mu ho dopřej, i když ty nemůžeš :frowning2: O to odpočatější pak bude on. Mně by to asi taky štvalo, ale to se dá pochopit. Horší by bylo, kdyby na tebe kašlal a nebyl doma vůbec. Máš zlatýho chlapa :grinning: , když o tebe pečuje :grinning:
19. bře 2008 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo Teri máš pravdu, ale mě štve, že on může a já ne. Ale asi je to normální. Vím jak okolo mě lítá, tak jsem si to naštěstí včas uvědomila. :grinning:
19. bře 2008 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj baro,
s holkama souhlasím,fakt máš skvělého chlapa-z toho co povídal Vašík.
A buď ráda,že si vzal volno v práci,jinak by jses asi fakt ukousala nudou.A neboj,brzy to uteče a po porodu už se opravdu nudit nebudeš:slight_smile:
19. bře 2008 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Lucko, tak vítej mezi náma. Petr musim fakt jen chválit, to je pravda. No ještě že mě neslyší :grinning: byl by namyšlenej.

Jinak holky přizvala jsem k nám novou kámošku, aby jí taky nebylo smutno. Má už sice větší holčičku Elišku, ale aspoň přibyla nějaká holka, když je tu přechlapíno. :wink: A my bereme každého že? :wink:

Lucko asi bydlíš někde poblíž terky ještěrky, tak je taky z Nuslí :slight_smile:
19. bře 2008 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Lucko :grinning: my bydlíme u Kloboučnický :grinning:
19. bře 2008 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, holčičky bereme ale obzvlášť rádi :grinning: :grinning: :grinning: Zatím je tu jen Xenuška. A kdoví, třeba Bára porodí taky holčičku - to je můj tip :wink:
19. bře 2008 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo holky holky, těch chceme víc... i kdyý nevím, aby nám nevyrostla konkuremce, ale zatim bereme kámošky... :grinning:

včera jsem byla v práci a konstatovali jsme že se tam rodí samý holky.

Jinak vítej Lucko a neco nám o sobe povez :wink:
20. bře 2008 ve 03:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
xeni, okolo nás jsou zase samí kloučci :grinning: A co tady sakryš děláš v takovou hodinu??? :confused:

holky, budily byste v noci miminko na krmení, když spí 12 hodin?????? Nevím, jestli to je v pořádku, aby se mu třeba nestalo něco s žaludkem. I když to by si asi řekl, kdyby měl hlad????? Fakt nevím.
20. bře 2008 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Lucka má doma malou dračici, tak říkala, že nebude mít moc času s náma kecat, ale ráda vás pozná. :wink: Je to přítelkyně od Petrova kámoše.

Terko co já jsem tak slyšela, tak prý když se malej nevzbudí hlady, tak ho nemáš budit. Kdyby měl hlad ozve se :grinning:
20. bře 2008 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak hlásím, že už jsme se s kojením dostali do normálu. Ta krize trvala asi 2 - 3 dny. Mlíčka už je dost a baštíme už zase po 4 hodinách a dneska v noci, už se František probudil zase jenom jednou. 11 hodin mi ještě spát nevydrží, ale i 6 - 7 hodin je příjemných :grinning: Já teď dva dny kojila ve dne i v noci po těch přibližně 2,5 hodinách, vždycky sál jako o život, pak udělal bléééu a bylo skoro všechno venku, takže měl za chvilku zase hlad a všechno se opakovalo. Takže dneska budeme asi oslavovat, jsem ráda, protože na velikonoce máme "první výjezd" a představa, že budeme na návštěvě v jednom kuse kojit a v mezičasech brečet, nebyla nic moc. Jinak já neodsávám vůbec, někdy výjímečně odstříknu trochu mlíčka, co zbylo, když mi při kojení fakt tvrdě usne.

Barčo, když budeš mít dlouhou chvíli, tak my zase zajdeme. Docela rozumím tomu, že jsi v tu chvíli, co Petr zrovna odchází, naštvaná, ale štěstí, že si to člověk umí včas racionálně zdůvodnit a pochopit to. Člověk musí ocenit, že je s tebou doma a stará se, no a chlapi fakt potřebujou občas utéct a vypnout, my ostatně taky :sunglasses: Však se zase všechno srovná :wink:

Baru 2, teda já jsem byla skálopevně přesvědčená, že budeš rodit už minulý víkend, tak teď bych to tipla na velikonoční pondělí :grinning:

Jinak vítám mezi námi Lucku s Eliškou!!! Kdoví, jak to budeme mít za rok za dva... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Už jsem taky zkoušela manžela, na hlídání, že bych vyrazila jednou týdně sama do bazénu a vypadá to slibně, otázka je, jestli se narvu do plavek :grinning: :grinning: Do Podolí nám jezdí bus od baráku a za tři hoďky bych to mohla zvládnout, tak jsem zvědavá, jak to dopadne.

Jinak 9. 4. jsem se přihlásila na kurz vázání šátků, je to v nějakém MC v ulici Ke Kamýku, stojí to 90,- Kč. Moc se mi šátky líbí, ale mám strach, abych z něj Františka neztratila nebo ho tam neuškrtila. Tak pak zvážím, jestli si ho koupím. Nechcete jít někdo taky???
20. bře 2008 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
hola hola... wafik volá... samo i s Viktorkem:wink:
ahojda holky, tak jsem se konečně dostala k počítači... s malým jsme doma už od pondělka, stihli jsme už i návštěvu paní doktorky (moc hodná:slight_smile:)... ale potřebujeme se zaklimatizovat a zaběhnout, je toho přeci jen docela dost... hlavně teda na mě:grinning: nejhorší je ale ta levačka - teprve teď naplno pociťuji důsledky toho slavného pádu... zápěstí je pro manipulaci s mrňousem naprosto nepoužitelné (levačkou udržím s bídou hlavičku:frowning2:), takže docela bojujeme...:stuck_out_tongue_closed_eyes:
pokud jde o samotný porod... no, něco málo jsem v průběhu psala Monče (dokud jsem teda byla ještě vůbec schopná:grinning:), ale asi to nechám spíš na osobní vyprávění... pro zájemce:grinning: prostě indukce, přesně jak jsem se obávala... ale v rámci snesitelnosti jsem si to rozdělila na dvě fáze - před a na porodním sále:slight_smile: na porodním sále to trvalo necelé čtyři hoďky, dostala jsem konečně:grinning: epidurál, který byl pro mě jednak vysvobozením od příšerných křížových bolestí, ale hlavně ten porod neskutečně urychlil... takže byť to v Krči stojí skoro pět tisíc, naprosto nelituji ani korunu:slight_smile: fáze před porodním sálem... mno, počítám-li to až od desetiminutových kontrakcí, které jsem v křížích cítila opravdu znatelně:grinning:, tak to trvalo 26 hodin... jinak to bylo o dost delší, ale to se ještě dalo nějak přežít... no vcelku docela záhul:angry:, ale už druhej den jsem na žertování doktorů o druhém dítěti odpovídala kladně:grinning:, jen jsem je ujistila, že to hned tak nebude, že si minimálně dva roky počkají:grinning:
no nic, mizím... až zase bude chvilka, tak juknu... zatím:slight_smile:
20. bře 2008 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj vsem,jdu jen na skok,docela pernej den,v pul 11 dopoledne prijela segra na Florenc z Brna a dcera vyrazila z Brna v 9 hod.rano a dojela do Prahy v 17:45 ,na te D1 se stala ta retezova havarka,fakt super pocit,nastesti se to stalo kousek od toho busu ve kterem dcera jela,uff.........je mi z toho zle..........

Lucko vitej mezi nama :wink: :wink:

Barco,je to silene byt porad zavrena doma,ele to nejak vydrzis,budeme jezdit na navstevy :grinning: :grinning:

Jani,ahoooj i tobe a Vikturkovi....super ze uz jste tu s nama.....

Kristynko,to me taky zajima to uvazovani satku :wink:
Tak uz piju meltu a taky jsem si koupila cokoladovy gravimilk,tak uvidime,kojim po 3 hod.ve dne v noci,brr,des pro me :frowning2: :frowning2:
20. bře 2008 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooj Jani a Viktůrku!!! Tak super, že už jste doma. V klídku se zabíhejte a aklimatizujte, za týden už bude dobře :wink: A na porod za chvilku zapomenete :wink:

Monči, ta řetězovka na D1 byla fakt děsná. Ještě, že se Jitce nic nestalo. Ale musela si tam užít, takovou dobu tam trčet a ještě ta zima. Tak hlavně, že už jí máš tady. Pořádně si to s holkama a s Danečkem užijte a taky držím palce s kojením.

Jestli bys chtěla prubnout ty šátky, tak tady je odkaz http://www.babysatky.cz/kurzy.php
20. bře 2008 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak nakonec budu na horách až do neděle, tak se nelekejte že tu nejsem, až do 30.3. !!!
21. bře 2008 ve 03:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo my treba máme zrouta, takže já krmim davky, ktery mi prsa pomalu ani nedají ve dne po 2,5 hod a v noci tedy vydrží pouze s jedním krmením.

Terko co tu delam v tuhle hodinu? No hodinu odsavam, páč v noci je mlíka nejvíc a vyjde to aý na 2 denní davky a pac by se mi jinak mliko ztratilo, ale uz mam koupený první lžičky, tak snad si oddychnu, je to zahul. Malá jde spat v 18, já v 22h, ve 2 vstanu, dam mliko do ohrivaku, duslikuju chvilku rvou ci dite a pak tak cca ve 3 papá, nekdy driv, pak hodku odsavam, pak hodinu nemuzu usnout, pak v 6 ráno xenuš vstava... takže už cca 4,5 mesice jedu na 4-5 hodin spanku ale nekdy vyjde i 6 :grinning: Jednou jsem spala 9 hodin a byla jsem pak přejetá 2 dny. Ted na tech horach teda nevim, se bojim, jaky tam bude zazemi, to bude nuda odsavat v koupelne....

jinak chodime plavat do vydryska! je to tam super, navazuje pak terezka....
21. bře 2008 ve 03:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak dnes jsem první den bez návštěvy, tak mi asi bude smutno. Včera tu byla kámoška co žije v Německu a večer pak druhá kámoška. Hned mi to pak líp utíká :wink:

Kristýnko budu ráda, když zase zajdete. Vůbec to není problém a mě to aspoň utíká. Petr všude nadšeně vypráví jak jsme tady měli parkoviště kočárků :grinning:

Jani vítám tě doma a hezky si to užívej. Hlavně že jsi ten porod zvládla. Já jsem zvědavá co čeká mě, ale zřejmě to bude ten císař. V pondělí jdu do poradny, tak uvidíme co mi řeknou. S tou rukou to je fakt blbý. Já zase malého nevyndám ani z postýlky díky té debilní noze :angry:

Mončo doma je to fakt strašný, hrabe mi z toho . Do toho má Petr zase nějaké deprese..hlavně z mamky, takže už fakt nevim jak mu pomoc. Tohle je opravdu hrozné období. :frowning2: Už se těšim až s Danečkem dorazíte.

Xeni užij si krásně hory a bacha na zlomeniny, ať nedopadneš jako já se sádrou :wink:
21. bře 2008 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo MOni ta řetězová bouračka byla fakt hrozná. Ještě že se do toho autobus s Jitkou nezapletl. To museli být nervy. Hlavně že dorazila ok :wink:
21. bře 2008 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jsem taky z Prahy 4 a začala jsem se zajímat o porodnice. Můžu se zeptat, kde jste rodily nebo budete rodit a jestli jste byly spokojené? Díky
21. bře 2008 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Barco,jo byly to silene nervy,den hruzy,ale nastesti vse dobre dopadlo.Jinak uz mame 6 samolepek,dnes jsem byla s holkama na poharu a dostala jsem dalsi dva,tak jeste 4 a mame dortika :grinning: Snad Petra ty deprese brzo pusti,vis,je to silene kdyz nekdo ztrati maminku,ja neco takoveho znam,moje mama zase ztratila sveho syna,meho brachu,bylo mu 25 let.............

VRANO,
vitej mezi tehulkama a maminama ze ctyrky :grinning:
Ja rodila v porodnici Krc,bylo to tam uzasne a jsem velice spokojena,vyborna pece,sestry,doktori,fakt vsechna chvala jim patri.
Kde vubec presne bydlis,ja na Jiznim meste.
21. bře 2008 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek