• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminky, těhulky a snažilky z Prahy 4

2. prosince 2016 
jinak holky, v sobotu jdu nakrátko a dvoubarevnej melír - mě neopoznáte!
10. dub 2008 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni kolik že stály ty velký hami? já tam nechala - radši - učtenku!
10. dub 2008 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady se spí........ to my vzhuru dnes již od 5:50 kaše nekaše....
11. dub 2008 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Xeni,ty velky Hami staly 25 kc a ty male 20 kc,koukala jsem ze v Plusu maji take za tyhle ceny ale ne 3+1 zdarma,tak se to vyplatilo.
Tak si predstav,ze jsem musela dnes znovu do Hypernovy,jak jsem koupila ten ponorny mixer,tak v te krabici chybela ta nejdulezitejsi vec a to ten celej mixer,myslim ta cast do elektriky+ ten nerezovy nastavec na mixovani,no chapes to??? Ale bez problemu vymenili za jinou komletni krabici,rovnou jsem tam koupila rychlovarnou konvici nerezovou.Uz mate slozenou hrazdicku,my jo a malej ji ma v te cestovni postylce,hodne si s tim hraje,je fakt hezka za super cenu.
Dnes jsem sla do spuntiku a koupila tam matraci trivrstvou-kokos,molitan,kokos a v te cestovni ma obyc.molitanovou,to tam staci.

Jo a taky si predstav,ze malej vcera usnul az po pulnoci a za necelou hodku byl opet vzhuru,tak dostal najist a pak spal az do pul 9 do rana a to uz jsem dnes vyjimecne vstavala s nim,musela jsem na ten Chodov.
11. dub 2008 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to jo super. ... proto jsem mj. vzala tu hrazdičku otevřenou :wink: ale moc si s ní už nehraje, už jí to moc neba... dneska spinkala chvilku kdyz jsme jeli od našich, takže ted ona proste nechce asi spat, si vedle povida s dudlikem.... ale nepláče. Jinak snědla kaši lžičkou - asi 3/4, zbytek dostala do flašky, ale fakt málo, to je šikula.
11. dub 2008 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je tedy sikulka.........vis,ani ve snu by me nenapadlo,ze v te krabici bude chybet to nejdulezitejsi co k mixeru patri...

Malej me nechce vecer sam usinat a uz vubec ne v postylce,musim si s nim lehnout do nasi postele,uspat ho a pak ho prendat do postylky,des,ale ten vcerejsek byl extrem.........
Tak malej si hraje s hrazdickou jak divej,hrozne se mu to libi.......
11. dub 2008 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monči, dodatečně dík za procházku - jsem moc ráda, že ses za náma stavila (to víš, já se s tím lumpíkem zatím nijak daleko neodvažuju, je strašně nevyzpytatelnej:confused:)... jsem si konečně mohla aspoň s někým normálně pokecat:wink:... a taky konečně vypovídat ten svůj nezapomenutelnej porod:grinning: Jinak bez obav, o UM absolutně neuvažuju... mlíčko od maminky je ňamka, malej to moc dobře ví... ale je to prostě malej ďáblík...:wink: Jen pro upřesnění - já to asi blbě napsala:grinning: - já nekojím nijak často, většinou to držím kolem tří hodin... ale problém je v tom, že jak mi malej usíná a musím ho i několikrát budit, tak nám to trvá děsně dlouho... běžně 3/4 hoďky... a pak než si krkne, to je taky práááááce, minimálně 20-30 minut... ale musí, protože ty prdíky už ho tak dost trápí a bez toho by to bylo ještě horší... no a než to všechno absolvujem, tak na procházku nám zbývá tak hoďka... hoďka a půl... takže... takže tak:grinning:

Xeni, hlad on má pořád:grinning: Ale snažím se to držet kolem těch tří hodin... jen je problém to okolo, jak jsem psala Monče... a hlavně jsem já kráva (!!!!!) začala vážit, kolik toho vypije, když mi začal lumpačit poprvé... a teď bez toho nemůžu být... musím pokaždé vědět, kolik vypil... no pakárna:rolling_eyes:... manža už mi hrozil, že mi tu váhu vyhodí oknem, byť mi ji tehdy chudák narychlo pracně sháněl:grinning:

Jinak jsem teda do "služby" povolala máti, aby občas pohlídala a já se mohla vyspat (v životě!!! bych neřekla, že tohle někdy udělám... ale spánkový deficit a vyčerpání je sFiňa:grinning:)... zatím je to teda druhej den a já když si mám jít lehnout, nemůžu vůbec zabrat... mám pořád tendenci poslouchat, jestli malej náhodou nebrečí... a on je přitom venku s babi na procházce:grinning:... no snad se to časem zlepší, nebo to se mnou švihne... už mám někdy pocit že se bytem ploužím jak bílá paní po hradě:grinning: A kdyby už nic, tak jsem jí aspoň udělala radost... je šťastná jak blecha, že tady může s malým bejt...:wink:
11. dub 2008 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
to víš že se to zlepší, já už svěřuju dítě celkem bez problémů..... ale je pravda, že ted začala blbnout a nechce k cizím, hlavně ke tchýni. A kolik toho teda vypije Jani? Klidně dávej i po 2-2,5hodinách :wink: bude to asi obřík.

já ted precetla asi tunu informací o příkrmech...... teda řeknu vám, zaplat pan buh že je malá zvyklá i na nutrilon, ty mamky, co jejich deti pak odmítají cokoliv jinýho a ony jsou otroky kojení treba až do 9. mesíce :stuck_out_tongue_closed_eyes:

akorát jsem se nedočetla, jestli ovocnou přesnídávku ohřívat... mi to studený asi nepolkne fajnovka.
11. dub 2008 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Xeni,ty mas vazne to tve ditko nejake fajnove :grinning: :grinning: :grinning: ale tak to ma byt,nemuzes mit vse jednoduche.....
Ja teda chci taky kojit co nejdele,jen mam problem s tim,ze malej je otesanek a hodne toho spapa,tak 1 denne je proste na UM,proste s tim nic neudelam,ale alespon vi jak chutna a nebude s tim mit pozdeji problem.
Tak co ty prikrmy,copak jsi nastudovala odborneho???A presnidavku muzes klido malinko ohrat,urco ji nemuzes davat studenou,kamoska ji taky prihrivala,ja mam tu frutapuru a ani jsem ji nedala do lednice a stejne ji budu malinko prihrivat,ty dnesni deti jsou asi rozmazlene vsechny........

Jani,nemas zac,taky jsem te moc rada videla a pokecala a dozvedela se nove info :wink:
Ja bych zatim maleho nikomu nesverila,je to jen muj milacek,jsem tak stastna ze ho mam,neustale ho pusinkuju,i kdyz me nekdy zlobi,tak bych ho sezrala laskou.

Taky jsem mela ze zacatku a vlastne mam ten stejny pocit porad kdyz spim,nebo usinam,zda malej dycha,nebo neni odkopanej,zda ma dudlika,proste nemuzu spavat tak dobra jako driv,to uz ani nejde.........

Tak koukam,nebyt nas tri,tak je tu ticho po pesine.........
11. dub 2008 ve 23:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já taky porád!!!!!!!!!!!!!!!! pozoruju jestli při spánku dýchá, ale už i usnu :wink: příští pátek jdeme poprvé večer pryč oba s Jirkou, tak jsem zvědavá, ale myslím, že to malá prospí - bude u našich. Jinak svěřuju jen na procházky a nebo hlídají, ale já jsem u toho - doma - a delam si svý věci, do školy a tak.

Nastudovala jsem toho hrozně moc Moni, např. co děti nesmí vůbec a jak postupně zavádět příkrmy a spoustu zajímavostí.

Holky, jdu si nechat udělat novou hlavu, tak pa a doufám, že budu vypadat normálně :wink: no ale co, ono to nějak doroste...
12. dub 2008 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to se hlásím do party - taky pořád poslouchám, jestli dýchá... a jestli dudlá (podle stylu už mám vypozorováno, resp. vyposloucháno:grinning:, kdy mu dudlík vypadne a budu muset vystartovat:wink:) a taky bobík ze spaní pořád tak kníká... se mu asi něco zdá... vím, že spí, ale stejně nemůžu zabrat, mám strach, že se probudí a bude něco potřebovat... třeba:grinning:

Moči, já bych dítě nikomu jinému než mamce nesvěřila - i tak to bylo těžké, ale bych zkolabovala... prostě s tou jednou procházkou denně a těmi pár minutkami doma (abych se aspoň mohla jít osprchovat nebo zajít na záchod:confused:) jsem se musela smířit...
12. dub 2008 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jasný, jani, já to taky tak měla, ale xenuš už byla 2x hlídaná večer a prospala to :wink: jinak jirka hlídá porad, dnes celý dopoledne sám :wink:
12. dub 2008 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak samozrejme komu sverim sve dite je pritel,to jsem rada ze s nim jde ven a ja muzu delat sve veci,ale to je jen o vikendu a dnes se mu ven nechce a me taky ne,chci udelat strudl a musim pozbirat pradlo a dat prat dalsi,tak asi dnes zustaneme doma,skoda ze nemame ten balkon.

Danecek taky knoura ze spani,pochrupkava a ja u toho nemuzu spat,proste na spani potrebuju naproste ticho a presne se me stava co Jane,taky uz vim kdy mu vypadl dudel,tak ho dam na stranu,usinam a najednou ho chce do pusinky,tak z noci clovek nema nic.........

Taky jsem nastudovala nejake prikrmy,ja jsem tady ty nikdy nedavala,vzdy jsem varila jidlo,ale ted se to nevyplati,budu davat sklenicky,jen na poprve uvarim na ochutnani mrkvicku. :wink:

Xeni a vidis jakej je malej rostak jak jsem nebyla ten jeden vecer doma tak nespal,pry sice usnul ale za pul hodky byl opet vzhuru :unamused: a pak nam tu strasil do pulnoci.......
12. dub 2008 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak to samo - manža má taky právo mrňouska hlídat:wink: jenže to přichází v úvahu jenom o víkendu - přes týden je dlouho v práci a když přijde domů, tak leda poslouchá, jak mrňousek řve, protože je unavenej a nemůže zabrat:frowning2: ale někdo ty penízky holt vydělat musí:pensive: když měl ale po porodu týden dovču, to bylo bájo... se hned aktivně naučil i přebalovat:grinning: ale vzhledem k tomu, že se přes týden skoro nevidíme, je mi líto je nechat o víkendu samotné... vždycky se tam taky motám, abych měla své dva chlapy hezky u sebe:wink:
12. dub 2008 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo za par mesicu poznas, ze proste musis vypadnout nekam s holkama bez malýho :wink:

zase mě chytla kyčel.....
12. dub 2008 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a jinak dala jsem nejaky nový fotky..... taky jak nám jela mrkev
12. dub 2008 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
plná verze i s videama je na http://picasaweb.google.cz/Xenuska123
12. dub 2008 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krasny dobry vecer,
jo u nas prave take vychazky pripadaji jen na vikend s pritelem,take pres tyden chodi pozde domu a vecer je rad ze je rad,ale nekdy maleho vykoupe nebo i nakrmi.

Xeni,tak jak jsi dopadla u holice???Pozname te???

Dnes jsem s malym odpo vytuhla a spala jsem 2 hod.to budu zase do pulnoci strasit :frowning2: :frowning2: ale mam neprectenych nejakych 500 mailu,tak se urco nudit nebudu :grinning:
12. dub 2008 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vypadam dobře,a le mohlo to bejt lepší, no ale líp nez pred tim, mam to zkrácený pod uši :wink:
13. dub 2008 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hoj vespolek,tak jsem to rikala,jak jsem spala vcera odpo,tak jsem sla spat az ve 2 hod.v noci,sila,ale vstavala jsem rano v pul 10 s malym,to se akorat vzbudil na papu.......

Xeni,tak jsem na tebe zvedava.....
13. dub 2008 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já vstala až v 7 :wink: úspěch, na to že se k jídlu vzbudila už o pulnoci ... :angry: no dneska je nafutrovaná tak uvidíme....
13. dub 2008 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak malej me dnes usinal uz v 18:15,tak honem koupat a najist a do postylky,behem 5 min.byl tuhej,tak uvidime jaka bude noc,zatim spi.......tuk,tuk
13. dub 2008 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, bydlim na Sporilove mimisa cekme s manzou za 9 dni. Moc kamaradek na kocarkovani nebo povykladani o beznych vecech na materske tu nemam. Mohla bych se k Vam pridat a obcas s nekym vyrazit na prochazku, jestli to jeste stihnu pred porodem nebo az se zmatozim po porodu, tak bych vyrazila moc rada.
Do prace jsem chodila az co nejdyl to slo, 7 tydnu pred porodem jsem si vzala par dni dovolene. Mela jsem i dost kontrol a odberu krve, asi to vsechny moc dobre znate :slight_smile:. Dneska jsem byla na prednasku o noseni miminka v satku. Nemate nekdo praktickou zkusenost ?
14. dub 2008 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj vítej vítej. Já v šátku nenosila, páč mě bolí moc záda a to je teda mor. Jako je to dobrý pro miminka, oni se dost uklidní, já bych to ale aplikovala tak max. do šestinedělí, protože oni si ty mimča pak zvyknou a tahej pak 7 kg děti celej den, ono je to síla, jsem tak trochu ráda, že na to malá není zvyklá, je taková samostatná, leží celej den na koberci a hraje si, koulí se, točí se, vyvádí... ale ten šátek je taky výbornej na kyčle. U nás listopadovkách si to holky chválí, ono záleží na mimču, my měli řvouna, a je pravda, že bychom si asi ušetřili nervy, ale prostě to nešlo.
14. dub 2008 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky... to zas byl víkend... a dnešek to samé v bledě modrém... škoda slov... přes den oka nezamhouří a večer je pak tak unavený, že jen řve a řve a řve... a ne a ne zabrat... selhává naprosto všechno... s takovou asi brzo skončím v Bohnicích... navíc se bojím, že těmi stresy přijdu o mlíko... tohle se fakt nedá vydržet:stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. dub 2008 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
nějhorší je, že když tak řve, tak už často ze zoufalství brečím s ním... já už fakt nevím, co mám dělat... zkusila jsem kde co... chytré rady z knížek... z netu... všechno marné:frowning2:
14. dub 2008 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
vitam mezi nama Titicacu a samozrejme ze se muzes pridat k nam,budeme moc radi,zacina byt hezke pocasi,tak to bude nadhera.

Jinak v patek razim s kamaradkou do Letnan do Tesca na oslavu Milky,chce se nekdo jeste pridat???Co ty Xeni,jdes teda taky nebo ne??????

Dnes jsem bzla nakupovat v Europarku Sterboholy,vybrala jsem malemu v Puntanele nadherne chrastitko a zabicku na kocar,je nadherna,ale chtela jsem neco jineho,naskytl se me pohled na tu holku co tam zastrelil zrejme jeji byvalej pritel,stalo se to v pul 4 odpo a ja vysla s kamoskou z obchodaku v 17 hod.jeste tam lezelo telo a bylo tam plno policajtu,videla jsem jak ji davaji do toho cerneho vaku,hruza,bylo ji teprve 25 let,je to silene.

Jani,vim je to hrozne,ale nestresuj se,nebo opravdu prijdes o mliko a to by byla skoda,ja si s malym tez nevedela rady,taky rval,vecer neusinal jinak nez v nasi posteli a se mnou,ale po sestinedeli se to srovnalo a malej si vytvoril urcity rezim,nebo spis ja jemu,hlavne ho moc nechovej,to jsem delala ja a Danecek si na to pekne zvyknul,mrska,dnes rval pres hodku v postylce nez usnul,jinak to nejde.Drz se,myslim na tebe.
14. dub 2008 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, já byla taky zoufalá, malá prořvala první 3 měsíce, pak jako když utne a dneska se už řehtá na všechny pořád (krom tchýně :grinning: )!!!!!!!!
Možná to budou prdíky, taky nemají ještě dovyvinutou centrální nervovou soustavu, tzn. každej vjem je pro ně zátěž, která se nejvíce projeví večer.

Moni nejdu, páč v pátek chodím k našim. Pak budou hlídat a my jdem ke kamaradovi na oslavu 30tin.
14. dub 2008 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak už jsme zase v Praze, myslela jsem si, že vás už konečně uvidíme, ale výsledek je takovej, že od rána do večera uklízím a jsem ráda, že si zajdu tady kousek do obchodu. Ještě, že máme zahradu a malej je celej den venku. No a o víkendu zase nastupuje zedník a bude poslední bourací akce, tak nás manžel v pátek opět odveze k našim a v pondělí budeme zpátky. Teď tady lítam s hadrem a chůvičkou za pasem. Dneska jsme po 14 dnech rozchodili počítač, tak se na vás musím aspoň takhle podívat . Ale konec je stále v nedohledu. Pak budeme malovat, pokládat podlahy a bude to pokračovat. Já se tak těším, až to bude za námi. Už abychom měli aspoň kuchyni... Představa, že budu vařit jídlo na víkend na plynovym dvouvařiči je děsná, ale když to šlo minule, půjde to teď taky.
Ještě, že František je zlatej a všechno to báječně zvládá. Zhruba do čtyř do odpoledne to jde a pak už vyžaduje pozornost, ale v devět usne a já můžu do půlnoci pokračovat :unamused: Co mě nezabije, to mě posílí.... :grinning:
Monči, to je hustý, co jsi viděla v těch Štěboholích. My jsme i bez televize, tak vůbec nevím, co se děje. Projedu dneska aspoň zprávy na netu.
Jani, ten pláč malého ti vůbec nezávidím. Já jsem takhle zoufalá byla prvních 14 dní. Říkala jsem si, že asi nikdy nebudeme mít druhé dítě a jestli jsme vůbec měli mít to jedno, když z toho nejsem, ale naštěstí se všechno srovnalo a člověk rychle zapomene. Mě děsně pomohlo, když po 14 dnech přijela na 4 dny mamka a pomohla mi si od malýho trochu oddychnout, stačilo, že ho pochovala a já jsem se dala do kupy a pak už to šlo. U mě se potvzuje spokojená máma = spokojený dítě. Jakmile jsem nervní, tak je František taky. Musela jsem trochu zvolnit a přehodnotit, jestli mi stojí za to mít všechno hotový dneska a nebo si to rozložit do dvou dnů.Ale neboj to bude dobrý, člověk toho vydrží hrozně moc
Já taky dost nerada broučka svěřuji někomu na hlídání. Zatím mi ho dvakrát vozila teta a když jsme byli u našich jeli jsme nakoupit, tak jsem ho nechala mámě. Sice jí věřím, ale když jí občas slyším, jak mě od 6 týdnů cpali brybiňáčkem (teda jaký se tam píšou i/y_ :grinning:), tak si říkám, jestli to nebude chtít opakovat. Dneska mi přijde pomoct tchýně, tak jí ho svěřím na vožení a budu o to rychleji uklízet :wink:
Ahoj tititaca, já jsem z Kačerova, to máme k sobě kousek. Na Spořilov chodíme občas na procházky :wink:
15. dub 2008 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahooooj holky :grinning: jdu vás dočíst. teda snad to stihnu, Jirka je dneska první den doma po návštěvě babičky s dědou a je dost rozmazlenej, furt se mu musím věnovat. Tak se snad zase srovná.

Co je novýho????
15. dub 2008 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek